Jump to content
DaniloUploadeR

Jetix lub Jetix PLAY - Zakończenie (2009)

Recommended Posts

Mam pytanie, jak wyglądało zakończenie programu Jetixa lub Jetix Play po północy? Był testcard? Ma ktoś nagranie?

Edited by Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.

A tak po kolei.

Jetix po zakończeniu programu, a konkretniej po idencie miał czarny ekran, z logiem ekranowym w rogu. I tak było do 2009. Poza tym, że gdzieś do 2006 była śpiąca maskotka z logo Jetixa w niebieskim mieście, chociaż ja gdzieś słyszałem, że przed północą po 22-giej (bo chyba wtedy już zakończono emisję) było to śpiące logo.

Jetix Play... cóż, od kiedy miał planszę z logiem? Moim zdaniem akurat coś ja pamiętam, i wiem, że przy nocnych godzinach był czarny ekran, ale bez żadnego loga. Za to gdzieś od 5-tej była niby taka różowa plansza z bańkami w tle, a na nim napisy, ale... po turecku (bo zresztą sam Jetix Play nadawał z Turcji, ówczesny Jetix z Polski).

Ty nawet sam o nim nie wiesz? Wyglądało ono tak, że ta biała maskotka z loga Jetixa spała na krześle, a w tle park pomalowany na niebiesko (niebo było jasnoniebieskie). Nawet jest film z tym testcardem na YT. A oto i on:

https://www.youtube.com/watch?v=nK9NieZA7V0

Z kolei kiedyś pewnie zza początków Jetixa Play, na tym kanale jako testcard... też była ta animacja. Dowód:

https://www.youtube.com/watch?v=jjyTFPDoYjQ

Za to gdzieś od 5-tej była niby taka różowa plansza z bańkami w tle, a na nim napisy, ale... po turecku (bo zresztą sam Jetix Play nadawał z Turcji, ówczesny Jetix z Polski).

Oto zdjęcie tego testcarda, jakby ktoś był ciekaw:

jetixplaytestcard2008_2010.png

Co ciekawe ten "turecki" testcard pomimo kilku modyfikacji tekstu nadal pamiętał czasy... Fox Kids Play.

Skąd to zdjęcie masz? :D Czasy mojego dzieciństwa po prostu ;) Na początku myślałem, że jakieś bańki w tle były, a tu proszę - klejnoty.

O proszę, jednak to znalazłem. Szkoda, że Jetix zakończył nadawanie. Może kiedyś wróci... :(

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.