Skocz do zawartości

Orange Ekstraklasa SAT KURIER CUP 2007/2008


Rekomendowane odpowiedzi

Nie da rady, bo liga Polska ma 16 zespołów i jak zrobi się więcej graczy, to pary się zgadzać nie będą.

 

18 byłoby możliwe, ale wtedy, gdybyśmy grali w np. niemiecką lub holenderską ligę :)

hmm wszystko zależy od tego jakie byłby by szczegóły zasad.

Bo to można w dwojaki sposób zrozumiec.

 

Typuje sie na obojętnie kogo z ligi - zeby tylko strzelił czy z jednej, konkretnej drużyny danego meczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obojętnie kogo by się typowało (np. 1 kolejka Sikora, Włodarczyk, Reiss), ale jakby nas było 18, to trzebaby 34 kolejek, a OE ma 30 :)

 

No chyba, że rzeczywiście doliczany byłby np. PP, albo mecz reprezentacji. Wtedy te 4 kolejki by się dorobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat II Ligi jest aktualny caly czas. A oto obiecany regulamin. Czesc jego punktow zaczerpnieta jest z innego forum gdzie moj znajomy prowadzi podobna zabawa ktora co roku cieszy sie ogromnym zainteresowaniem jednak reguly sa tam troche inne :wink:

 

Regulamin rozgrywek Orange Ekstraklasa SAT KURIER CUP 2007/2008

 

1. Każdy uczestnik turnieju ma obowiązek przeczytania tego regulaminu.

2. W turnieju na szczeblu 1 ligi bierze udział 16 użytkowników.

3. Pozostali użytkownicy biorą udział w rozgrywkach na szczeblu 2 ligi.

4. Rozgrywki 1 Ligi będą prowadzone systemem ligowym (każdy z każdym).

5. Grupa typujących 1 Ligi jest grupą zamkniętą nie można do niej dołączyć jeśli jakiś członek grupy przestanie typować mecze z jego udziałem zostaną anulowane.

6. Rozgrywki 2 Ligi będą prowadzone systemem punktowym (podobnie jak w C+Sport Typowanie)

7. Grupa typujących 2 Ligi jest grupą otwartą można do niej dołączyć w każdej chwili.

8. Typowanie trwa od 27.07.2007r do 10.05.2008r.

9. Zestaw par łącznie z datami danej kolejki podane zostana w terminarzu rozgrywek.

10. Zmiany dat w terminarzu zaleza od PZPN ktory ustala termin danej kolejki oraz rozpoczecie poszczegolnych spotkan

11. Zabawa polega na wytypowaniu 3 zawodników. Jeśli ktoś z nich strzeli gola w swoim meczu gol przejdzie na gracza który tego zawodnika wytypował . Zawodnicy mogą być tylko z Orange Ekstraklasy.

12. Za wygraną ze swym rywalem w meczu dostaje się 3 punktów za remis 1 za porażke 0. Do klasyfikacji uwzględniana będzie też różnica bramkowa.

13. Typowanie odbywa sie do rozpoczęcia pierwszego spotkania kolejki w Orange Ekstraklasie.

14. Po oddaniu typow niemozna ich zmieniac ani edytowac.

15. Jeśli zawodnik typuje póżniej od swojego rywala niemoze wytypowac zadnego z jego zawodnikow.

16. Sprawy ktore nie zostaly wymienione w w/w regulaminie beda rozt[beep]ne przeze mnie. W razie jakis watpliwosci prosze o informacje na PW.

17. Wyniki jak i aktualne tabele zostana zamieszczone po zakończeniu ostatniego spotkania.

 

Czekam na prozpozycje innych punktow regulaminu albo zmiany obecnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Pozostali użytkownicy biorš udział w rozgrywkach na szczeblu 2 ligi.

 

proponuje zmiane na "pozostalych 18 uzytkownikow, ktorzy zglosza sie przed rozpoczeciem rozgrywek 2 ligi, wezmie udzial w rozgrywkach na szczeblu II ligi"

 

"pozostali uzytkownicy to wg mnie zbyt szeroko rozumiane pojecie... reszta wg mnie jest good ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie pkt 15 oznacz to ze bedzie wyznaczona jakos data i godzina od kiedy mozna wyznaczac zawodnikow.

Bo sprawa jest taka ze bedzie wyscig kto pierwszy a uwazam ze to zle wiec wszyscy powinni miec prawo wyboru wszystkich zawodnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko cacy, tylko 15 pkt jest kontrowersyjny. Premiowana tu będzie szybkość, a nie umiejętne typowanie. Jak ktoś będzie zawsze drugi, bo np, był w pracy, to może nigdy nie wytypować Sikory, Reisa, Brożka, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do II Ligi tam system punktow bedzie obowiazywal na takiej zasadzie jak w Canal+Sport typowanie aby do typowania zawsze mogli dolaczyc spoznialscy. Co do pkt.15 ktory wywolal tu tyle emocji mozna ustalic date poczatkowa jako poniedziałek godzina 23:00.

Czekam na zgloszenia do II Ligi. Jezeli faktycznie zglosi sie 16/18 uzytkownikow to takze zdecyduje sie na system ligowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo zdanie co pawop a co za problem jak beda ci sami xawodnicy przeciez mie bedzie sie zawsze powtarzac wiec nie widze problemu a ja akurta mam neta tylko w pracy wiec godziny wieczorne mi nie odpowiadaja a ktos ma neta tylko w domu wiec nigdy nie znajdziemy odpowiedniej godziny

proponuje kasacje pkt 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasacja pkt.15 spowoduje kombinowanie przy wyniku moze dochodzic celowo do sytuacji ze gracz wytypuje 2 albo 3 zawodnikow co rywal i osiagnie wynik remisowy. Szczegolnie bedzie mialo to znaczenie przy koncu sezonu dlatego wydaje mi sie aby ten pkt pozostal. Ale wszystko zalezy od grajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmienić tak:1 osoba z danej pary ,która wytypuje 3 zawodników to ci zawodnicy pozostają.Natomiast w wytypowanych zawodnikach przez osobę 2 musi się różnić chociaż 1 wytypowany zawodnik.Można ,by jeszcze to dopracować ,ale mniej więcej coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasowanie punktu 15. też nie ma sensu, spowoduje to wieczne remisy przy obstawianiu tych samych 3 graczy. Chyba trzeba wrócić do pierwszego pomysłu, kto pierwszy, ten lepszy. Nic lepszego dotychczas nie wymyśliliśmy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nikomu nie będzie zależało na remisach i tylko w szczególnych przypadkach ktoś wskaże tych samych zawodników co przeciwnik (taka taktyka obronna :D ) Mysle, że wykasowanie pkt. 15 jest lepszym rozwiązaniem niż "kto pierwszy ten lepszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ostrzeżenie? Jak na początku ustalimy, ze tak można, to potem tylko możemy coś takiego obserwować z niesmakiem :? Reguł ustalonych przed rozpoczęciem rozgrywek nie można nam później zmieniać. Musimy więc je dobrze przemyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie w czym leży tak naprawdę problem ? Że do typowania w 80% będzie brane pod uwagę max 10 graczy (czołowi napastnicy trzech-czterech najlepszych zespołów + jakaś rewelacja ze słabszej drużyny). I ciągle będziemy poruszać się w danym, dość wąskim obrębie.

Bo nie oszukujmy się - nikt chyba nie będzie stawiał na obrońców a nawet pomocników (to te 20% rezerwy). Stąd też ewentualne wyeliminowanie kolejnych 3 graczy, bo ktoś był szybszy zawęża wybór do minimum.

 

Gdybyśmy grali nie w OE, a w Bundesligę to znałbym rozwiązanie tej patowej sytuacji. Tam wzorowalibyśmy się na notach (nie bramkach) z Kickera. Czyje noty byłyby lepsze ten by wygrał. A gwarantuję Wam, że wcale to nie jest takie oczywiste kto najlepiej zagra, bo Kicker bardzo surowo ocenia i napastnik, który strzelił gola potrafi zejść z boiska z oceną 4 (1-najlepiej, 6-najgorzej). Średnie noty poniżej 3 ma zaledwie garstka osób.

 

W Polsce takiego medium niestety nie mamy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...