Skocz do zawartości

Orange Ekstraklasa SAT KURIER CUP 2007/2008


Rekomendowane odpowiedzi

A nie ma czegoś podobnego w Przeglądzie Sportowym? Tylko ktoś musiałby co tydzień kupić Przegląd i rzetelnie dopasować noty do naszych typów, poza tym typowanie zdobywców bramek jest trochę atrakcyjniejsze. Punktowanie po notach ma wciąż ten sam błąd, typujesz 3., jak typuje tych samych, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przy typowaniu not masz większy wybór i wtedy ten punkt 15 mógłby zostać (ewentualnie dać możliwość powtórki tylko 1 gracza).

Bo zagrać dobrze mogą i obrońca i pomocnik, a nawet bramkarz.

 

Czy jakieś gazety dają ranking ? Tego nie wiem, ale nie wierzę, by był on tak dobry jak Kickera... Dla Kickera nie liczy się czy Ty zarabiasz 5 mln czy 0,5 mln. Grasz to masz wysokie noty. Czasem jest nawet tak, że zespół przegra 0-3, ale 1-2 zawodników dostanie wysokie noty.

Zresztą dobrym przykładem jest Zdebel który został nawet wyróżniony przez Kickera i stał na równi z "gwiazdami z nazwisk i konta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PS sa noty. Mysle ze 15 punkt wykreslimy z zastrzezeniem ze osoba notorycznie powtarzajaca tych samych zawodnikow co rywal poniesie odpowiednia kare w tej zabawie. Terminarz powoli opracowuje i w sobote pojawi sie w tym watku. Napewno emocji nie zabraknie do konca rozgrywek. Jakos slabo wypelnia sie szczebel II Ligowy mam nadzieje ze zmieni sie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z notami jest b. dobry... Tylko teraz trzeba by konkretnie ustalić z jakiego zrodla bedziemy brac oceny. W internecie do znalezienia jest Przeglad Sportowy w wydaniu .pdf-owym za 1,22zl. Byc moze znajde takze darmowe wydanie ale to juz sprawa do ustalenia przed rozpoczeciem rozgrywek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was pewne rozwiązanie. Pomysł z notami zamiast strzelców bramek wydaje mi się mniej atrakcyjny.

Jeśli chodzi o typowanie 3. strzelców mogło by to wyglądać tak:

 

Kolejka parzysta 1,3,5,...)"dom"

1. dzoas

2. Fiant

3. Hubert

4. iko

5. Jarinho

6. Jovik

7. kieloo

8. mad85

 

Kolejka nieparzysta (2,4,6,...) "wyjazd"

 

9. mat_lewq

10. marcin c

11. mietek

12. MZKS1929

13. Pawop

14. PiotrekJaw

15. Przemek0700

16. Przemek87

 

Userzy grający w "domu" typowali by jako pierwsi 3. strzelców, na "wyjeździe" jako drudzy i nie wolno im powtórzyć żadnego zawodnika. Co kolejkę sytuacja by się zmieniała, więc jest to sprawiedliwy i chyba dość ciekawe. Nic lepszego w tym układzie chyba nie wymyślimy. Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem dopisać :) Gospodarz musi wytypować najpóźniej 30 min. przed pierwszym meczem kolejki. Gość ma czas do pierwszego gwizdka. Jeśli gospodarz tego nie zrobi, to walkower. Te czasy można trochę zmienić, np. 2 i 1 godzinę przed pierwszym meczem kolejki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie może nie być np. w sobotę o 16.00, a ktoś zatypuje o 15.30, a ja muszę być koniecznie po nim.

 

Co do układania terminarza. Można to bardzo łatwo zrobić i nie trzeba ślęczeć przed kartkami.

 

Jest lista od 1 do 16 z zawodnikami.

Każdemu numerkowi trzeba przyporządkować "domyślny klub"

 

1. Zagłębie Lubin - dzoas

2. GKS Bełchatów - Fiant

3. Legia Warszawa - Hubert

4. Cracovia Kraków - iko

5. Groclin Grodzisk Wlkp. - Jarinho

6. Lech Poznań - Jovik

7. Korona Kielce - kieloo

8. Wisła Kraków - mad85 (ale wyszło :lol:)

9. ŁKS Łódź - mat_lewq

10. Odra Wodzisław - marcin c

11. Polonia Bytom - mietek

12. Widzew Łódź - MZKS1929

13. Jagiellonia Białystok - Pawop

14. Górnik Zabrze - PiotrekJaw

15. Ruch Chorzów - Przemek0700

16. Zagłębie Sosnowiec - Przemek87

 

I 1 kolejka:

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź

Wisła Kraków - Górnik Zabrze

GKS Bełchatów - Korona Kielce

Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec

Groclin Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzów

Odra Wodzisław Śląski - ŁKS Łódź

Legia Warszawa - Cracovia

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok

 

Każdy swój klub zna, to będzie wiedział z kim gra i kiedy.

To taka luźna propozycja co do terminarza, coby łatwiej było prowadzącemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie może nie być np. w sobotę o 16.00, a ktoś zatypuje o 15.30, a ja muszę być koniecznie po nim.

 

Można zrobić, żeby gospodarz typował najpóźniej 1 dzień przed pierwszym meczem kolejki (z reguły będzie to czwartek), a gość do pierwszego gwizdka. Jakiś rygor typowania musi być inaczej nie dojdziemy do ładu. Co do "pomocniczych" klubów to dobry pomysł, ułatwia. Na tej podstawie można już ułożyć cały harmonogram rozgrywek (w/g nicków) i lepiej więcej tego nie podawać, żeby nie denerwować niektórych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być coś takiego :D Mam jeszcze jedno pytanie:jeśli wytypowany zawodnik strzeli np.hat-tricka ro na koncie gracza będą 3pkt czy 1pkt???

 

Musi być klasycznie, wygrałeś masz trzy punkty, przy równej liczbie punktów w tabeli decyduje stosunek bramek (jak w Bundeslidze) lub mecz bezpośredni, co uważam za gorsze rozwiązanie. Przykładowo: z moich 3. graczy każdy strzelił po 1. bramce, w twoich jeden zdobył 3., reszta nic. To mamy remis 3:3 i po 1 pkt. do tabeli. Inaczej: moi trzej gracze strzelili po jednym golu, twój jeden 4. , to wygrałeś 4:3 i masz 3 pkt. do tabeli, itd... Tak będzie najlepiej i najciekawiej 8)

 

Nie chcę Was straszyć ale nic by się nie stało gdyby @mietek (felik3) któregoś dnia ponownie wykorkował z forum? :lol:

 

@Rafix jak zamierzacie go banować (co bardzo prawdopodobne, bo nic sie nie zmienił) to się decydujcie się przed początkiem rozgrywek :!: Znajdziemy jeszcze kogoś innego na jego miejsce. Inaczej popsujecie i utrudnicie nam zabawę, a widzisz ile potu wylewamy przy samych przygotowaniach :wink:

 

PS Proszę o scalenie postów :)

 

Edycja RafiX: Zrobione :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może każdemu przydzielić jakiś zespól na stałe. A co punktowania to może tak: typujemy obrońce, pomocnika, napastnika. Punkty za bramki, asysty, mecz bez straconego gola( obrońców), minusy za kartki, przestrzelona karne, stracone bramki itd. Coś ale piłkarzyki na Gazeta.pl jak były tylko mniejsza wersja i każdy dysponuje graczami jednego przypisanego klubu.

 

PS. Aleś żeśmy trafili z Hubertem, może jakaś mała wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85, wiem, ze chcesz zrobić z tej zabawy full wypas, ale obawiam się, ze w tej wersji nie wyda! Jak nam wypali z typowaniem strzelców i przestrzeganiem "dom", "wyjazd" to już będzie sukces. Przecież to trzeba przez prawie rok utrzymywać 16 userów w dyscyplinie grania :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to rożnie może być. GKS straci gole a na przykład Legia dostanie 3 kartki i w sumie punkty sie równają. Grając trochę czasu piłkarzyków nie koniecznie metodą na sukces było wystawianie obrońców z najlepszych klubów.

Ale pomysł z przypisaniem klubów to wydaje mi się bardzo ciekawy i trzeba go przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobil tak...

przed sezonem wybieramy 9 zawodników (3 obroncow, 3 pomocnikow, 3 napastnikow), na kazda kolejke wybieramy obronce, pomocnika i napastnika... mozna wprowadzic jeszcze opcje bramkarza i ew. trenera... punktujemy za strzelone gole i asysty...

oczywiscie do minimum wyeliminowalbym calkowitš powtarzalnosc pilkarzy...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to rożnie może być. GKS straci gole a na przykład Legia dostanie 3 kartki i w sumie punkty sie równają. Grając trochę czasu piłkarzyków nie koniecznie metodą na sukces było wystawianie obrońców z najlepszych klubów.

Ale pomysł z przypisaniem klubów to wydaje mi się bardzo ciekawy i trzeba go przemyśleć.

 

A ja mam jeszcze inny pomysł. Zespoły przypisane byłyby tak jak są teraz.

Jak jest mecz Wisła - Legia, to ta para korzystałaby tylko z zawodników z tych drużyn (ze swojej i rywala) :)

 

Jakby się uprzeć, to można jeszcze byłoby wytypować wynik tego spotkania (1X2), za co byłyby punkty ekstra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...