Skocz do zawartości

Diablo Cam Light + Cyfra+ (zawiecha po 30min)


roman_ge
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam kartę satelitarną TT-3200 + czytnik modułów CI no i moduł Diablo Cam Light v2,2. Posiadam również kartę Cyfry+ z wykupionym abonamentem. Pojawia się problem, gdy wkładam kartę Cyfry+ do kompa. Do odbioru telewizji na komputerze używam programu TT-Media Center.

Po mniej więcej 30 minutach oglądania np TVN'u zawiesza się obraz i dźwięk, muszę wyłączyć TT-Media Center i ponownie włączyć, żeby wszystko było znowu OK.

 

Co może być przyczyną takiego problemu? Mam dosyć słaby komputer:

PIII 1 GH

256 SDRAM

GeForce2 MX/MX 400

więc może jest to wina sprzętu?

 

Czy może karta Cyfry+ źle współpracuje z modułem Diablo Cam Light?

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie procesora po 10 minutach oglądania TVN waha się między 75% a 90%. Gdy oglądam program niekodowany (np VIVE) jest o 10% niższe (a dodam, że nie zdarzyło mi się żeby się VIVA zacięła).

Więc pewnie faktycznie jest to wina słabego procesora.

Jednak ciekawi mnie fakt, że gdy zawiesił się program to obciążenie procesora w ogóle nie spadło...

 

W weekend przełożę mój zastaw satelitarny na inny (lepszy) komputer i zobaczę jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie..

 

Przełożyłem swój zestaw satelitarny na inny (lepszy) komputer i niestety problem nie zniknął... Tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=63098 znalazłem post odnośnie oglądania Pay TV na komputerze i widzie, że nie jestem jedyną osobą, która ma problem z zawieszającym się obrazem. Jednak w tamtym poście jest mowa o Cyfrowym Polsacie i ogólnie rozwiązaniem okazał się MyTheatre. U mnie MyTheatre również się zawiesza, chociaż mam wrażenie, że trochę rzadziej. Ponadto wersja DEMO działa godzinę (a 'skrakowana' wyłącza się co godzinę), gdyby MyTheatre nie zacinał się na pewno zdecydowałbym się na zakup, bo mam już dość tego wieszającego się obrazu. Nie da się w spokoju obejrzeć całego filmu.

Wie może ktoś co jest przyczyną tego wieszającego się obrazu podczas oglądania Pay TV (przypominam, że posiadam legalną kartę Cyfry+ i mam opłacony abonament za rok z góry)?

 

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany wsadu na Diablo próbowałeś? (Jeśli nie masz w tym zakresie doświadczenia, dogadaj się z jakimś specem w tym zakresie, bo zawsze można coś namieszać...)

 

Ogólnie współpraca kart DVB z modułami pozostawia wiele do życzenia...

 

Spróbuj poobserwować obciążenie procesora (Menedżer zadań Windows) podczas zwiechy (zwłaszcza programu który służy do oglądania), oraz przejrzyj logi z Podglądu zdarzeń w Narzędziach Administracyjnych (zakładam, że masz WinXP - w innych nie wiem jak to wygląda), czy nie ma tam nic związanego z kartą DVB-PCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem wsad dwa razy. Obecnie używam stealth 2.03.

Z listem do producenta mogę mieć kłopot, bo słabo u mnie z niemieckim;)

ale może ktoś znajomy pomoże mi w tym temacie... No chyba, ze mogę napisać po angielsku?

Będę jeszcze kombinował. Jakby co to się odezwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...