Skocz do zawartości

Karty DVB-S PC ze złączem CI + moduł Cyfrowego Polsatu = ???


s2art
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję informacji na temat efektów współpracy kart DVB-S PC z wbudowanym gniazdem PCMCIA na moduł CI CAM (np. VP1030, lub VP1034) z modułami CI Cyfrowy Polsat.

Interesują mnie ewentualne problemy we współpracy (tzn. blokada przechodzenia uprawnień, wieszanie się kanałów, brak aktualizacji softu modułu) jak i przebieg samej pracy karty z modułem (obsługa modułu, czy zależy od aplikacji do obsługi karty).

 

Temat zgłaszam w obliczu możliwości zakupu modułu CI Polsatu Cyfrowego, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek informacji. (Polsat nie pisze nic o kartach DVB-S PC, a importer i dystrybutor Twinhana na Polskę (Yansat) w małej tabelce pisze tylko, że w karcie pracują wszystkie moduły Nagravision). Dziś, kiedy poprawiam ten post (napisany 12.12.06r.), dystrybutor odpowiedział mi, że nie testowali jeszcze modułu u siebie, więc nie wiedzą. Ot, serwis klienta...

 

Chcę wiedzieć, czy jak już kupię ten moduł, to przypadkiem nie umoczę...

A dekodera nie chcę i już, tak dla wyjaśnienia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Od trzech miesięcy używam moduł CI Cyfrowego Polsatu + karta VP1034.

 

Win xp prof sp2

GF5600FX

AthlonXP

1GB Ram

ECS 755-A2

 

 

Abonament płace w terminie i jak na razie wszystko działa poprawnie.

Mam jednak problemy z ustawieniem anteny, nie odbiera wszystkich kanałów.

 

Obsługa modułu na karcie vp1034 jest programowa i zależy od aplikacji.

 

Program producenta nie sprawdza sie zbyt dobrze, obraz zawiesza sie przy odtwarzaniu kanałów kodowanych i trzeba przełączyć kanał żeby ruszyło a za chwile znowu to samo :-(

 

U mnie bez problemu działa MyTheatre337 - wystarczy w opcjach włączyć moduł CI, odrobinę się wiesza ale zaraz rusza dalej - można oglądać bez problemów (wersja bezpłatna wyłączy sie po godzinie).

Czasem zdarzają sie w nim problemy z filtrami DirectShow - obraz sie nie wyświetla , i w menu kontekstowe/ustawienia opcja filtry directshow jest nieaktywna - wystarczy włączyć menu kontekstowe/ustawienia/filtry i jeśli jest na AutoGraph wybrać któryś z poniższych tak aby pojawił sie obraz. Jeśli nie ma obrazu czeba stworzyć własnego grafa :-)

Zdarza sie że po włączeniu programu nie widać obrazu mimo że jest włączony (np TVN Turbo) - wtedy wystarczy kliknąć kanał jeszcze raz i powinno sie włączyć (dotyczy tylko kanałów kodowanych)

 

 

Używam też ALT-DVB I DVB-Dream ale w tym wypadku do oglądania kanałów kodowanych muszę użyć programu DTV-DVB MCE CI Setting - jest to konsola dająca dostęp do menu modułu CP zamontowanego na vp1034 oraz pozwalająca odkodować wybrane kanały (te za które płacimy abonament ).

W praktyce wygląda to tak że włączam ALT-DVB i wybieram np TVN Siedem. Później włączam CI Console i klikam Refresh, czekam aż pojawią sie kanały, 2x klikam wybrany kanał i po sekundzie w ALT-DVB jest już odkodowany obraz.

Trzeba to robić przy każdej zmianie kanału.

DTV-DVB MCE CI Setting instaluje sie razem ze sterownikiem do vp1034, można też pobrać ze strony producenta karty.

 

W dvb-dream jest jeszcze taki problem, że nie uruchamia karty automatycznie tylko trzeba to zrobić po włączeniu programu samemu.

Obydwa powyższe programy używają sterownika BDA i w żadnym z nich nic sie nie zawiesza.

Trzeba tylko sie trochę pomęczyć żeby zrobić sobie grafa ;-)

 

EPG i nagrywanie bez problemu.

Nie sprawdzałem czy nagrywanie wcześniej zaprogramowanego przekazu bedzię działać bez problemu (myślę że mogą być z tym problemy - karta nie zawsze potrafi od razu odpalić kanał kodowany)

 

Z powodu anteny nie odbieram RMF FM więc nie mogę powiedzieć czy można słuchać kodowanego radia.

 

Inne programy nie działają (w tym progdvb)

 

Do ustawienia anteny użyłem FastSatfinder227(demo - 7 dni)

 

Kartę kupiłem u polskiego dystrybutora(Yansat)

 

I sprawa najważniejsza. Zaraz po tym jak kupimy moduł CI Cyfrowego Polsatu musimy go aktywować. Nie udało mi się tego dokonać na karcie VP1034. Rozwiązaniem była wizyta w najbliższym punkcie sprzedaży CP - odblokowali w godzinę w jakimś dekoderze obsługującym moduły CI(cena ok 370 PLN - nie pamiętam jaki model)

 

Można zadzwonić na BOK CP i po wybraniu odpowiedniego kodu sygnał odblokowywujący wysyłany jest szybciej.

 

Nie wiem co sie stanie jeżeli nie zapłacimy abonamentu w terminie, czy karta ruszy po dokonaniu wpłaty. Nie sprawdzałem tego. W najgorszym razie trzeba bedzię odblokować w jakimś dekoderze w punkcie sprzedaży ;-)

 

Podsumowanie

 

- to działa ;-)

 

- blokada przechodzenia uprawnień - u mnie nie ma problemu, trzeba zapłacić abonament na czas żeby sie zdążyło zaktualizować

 

- wieszanie sie kanałów - zależnie od programu

 

- brak aktualizacji softu modułu - nie wiem

 

- obsługa modułu CI Cyfrowego Polsatu zależy od aplikacji (najmniej problemów jest z MyTheatre - włącz w opcjach moduł CI i po sprawie)

 

- programy obsługujące kartę poprzez sterownik BDA (ALT-DVB I DVB-Dream) nie potrafią same odkodować płatnych kanałów i trzeba użyć programu CI Console - instaluje sie ze sterownikiem karty

 

- Nie wiem czy jak to kupisz to sie nie umoczysz, u mnie działa bez większych problemów, ale gwarancji oczywiście nie daje, jeśli kupisz to na własne ryzyko ;-);-);-);-);-);-);-);-);-);-)

Ja kupowałem w ciemno i się udało :-)

 

- A może Cyfra Plus i programator Phenix + odpowiednia wtyczka do ProgDVB - podobno działa

 

 

 

Pozdrawiam

:twisted::twisted:

 

 

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=pro ... be1cbbaa8d

 

Najnowszy ProgDVB też działa. Do oglądania kanałów płatnych potrzebny jest jeszcze program KONSOLI CI o której pisałem wyżej.

 

Pozdrowienia

:twisted::twisted:

 

 

Edit Don_Mag: połączyłem 2 posty polecam zapoznać się z funkcją "zmień"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nie zaglądałem, dopiero dziś....

 

Dziekuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź (Uff!!) :)

 

Od czasu zamieszczenia postu ukazał się co prawda w SAT-Kurierze artykuł na temat pracy modułu Polsatu Cyfrowego z kartami PC i trochę wyjaśniły się moje wątpliwości.

 

Cóż, do pełni szczęścia mógłbym tylko chcieć, żeby Sat-Kurier podał na czym polegały "problemy" z współpracą modułu Polsatu i kart 1030A Sat CI, ponieważ napisano w artykule tylko tyle, że są...

 

Co do 1034 CI to sprawa jest z rzeczonego artykułu wiadoma, że działa i problemów nie robi.

 

Co do Twojej wypowiedzi, dodam tylko, iż fakt kiepskiej sprawności programu producenta karty nie dziwi mnie wcale... Nigdy się do niego nie przekonałem, a osobiści do FTA używam ProgDVB.

 

Dziekuję za informacje i życzę udanego odbioru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Wczoraj otrzymałem nową kartę cyfrowego polsatu. :crazy:

Opiszę jak przebiegła instalacja.

 

ProgDvb 4.85.3 [1.38/Standard edition]

Wersja modułu API 1.33

Wersja wtyczki API 1.33(MD-1.06)

Wersja sterownika karty 1034Manstis 1.0.5.4

Data sterownika karty 1034Manstis 2007-02-12

Windows XPSP3PL

 

!!! Najważniejsza sprawa to upewnić się, że mamy opłacony abonament !!!

 

- spisujemy na kartce nr naszej nowej karty :read:

- wkładamy nową kartę i włączamy komputer

 

- włączamy Proga, skanujemy HODBIRD w celu wyszukania nowych kanałów, ustawiamy kanał Aktywacja_CAM, wybieramy Ustawienia/interfejs CAM/aktualizacja oprogramowania

 

aktualizujemy do wersji POLSAT 1.07.014 :read: , czekamy aż pojawi się napis "AKTUALIZACJA ZAKOŃCZONA" - to ważne bo menu miga i można z pośpiechu coś wcisnąć a potem mogłyby być problemy

 

- Wyłączamy komputer i wyciągamy CI ze slotu karty DVB i kartę CP z CI, czekamy chwile i wkładamy z powrotem

- Włączamy komp i wchodzimy do menu jak wyżej sprawdzając czy się zaktualizowało

- Może nam wyskoczyć błąd 01 - wtedy wyłączamy kompa, wyciągamy CI i kartę, czekamy chwile, wkładamy do slotu i włączamy kompa

- jeszcze raz wchodzimy do menu, teraz powinien pojawić się błąd 04, jeśli tak to wszystko jest OK, wychodzimy z tego menu

 

- ważne żeby nie pojawił się napis "menu close", jeśli tak się stanie to trzeba na chwile wyłączyć komputer (całkiem odciąć od niego zasilanie)

 

- teraz ustawiamy kanał "DLA ABONENTÓW", pojawi się czerwony kwadrat z kłódką po lewej stronie na dole,

- dzwonimy z komórki na nr 222 127 222, jak się połączy i baba zacznie gadać wciskamy 1, a potem 6 i szybko podajemy nr naszej nowej karty

- i tak zostawiamy(nie zmieniamy kanałów), u mnie odblokowało się po około 30 minutach :twisted::brawo:

 

Tym razem obyło się bez wizyty w salonie CP ;-):brawo::brawo:

 

Co do Proga to są co prawda nowsze wersje ale ponieważ nie działają one stabilnie w mojej konfiguracji sprzętowej używam właśnie wersji 4.85.3, ten sam problem dotyczy sterownika karty dvb. :read:

 

I jeszcze jedna uwaga odnośnie starej karty. Po aktualizacji softu modułu może się zdarzyć, że nie będziemy mogli odpalić proga na tej właśnie starej karcie(na wypadek jakichś problemów z nową).

Wystarczy wtedy włączyć kanał "Dla Abonentów" i poczekać aż uprawnienia zostaną nadane.

 

Pozdrawiam

KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...