Skocz do zawartości

Podlaczenie N-boxa do internetu


Waldek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przekopiuje swoją odpowiedz z topica o nowym sofcie bo ktoś zapytał o to samo... i myślę że można tu przenieść tą tematykę z tamtąd

 

Nie da sie bezprzewodowo, bo nbox nie ma wifi ;>

Zdaje się ze twoim celem jest jak najmniej kabli ;> jedyne rozwiązanie jakie widzę w twoim przypadku to kupienie switcha z wifi (punktu dostępowego) i kartę wifi do kompa. nbox-a podłączamy do switcha, a w kompie robimy maskaradę NAT (konfiguratorem domowej sieci w XP ;p na komp który dzieli internet). 4 ważne rzeczy:

1. Najlepiej switcha wpierw do kompa podłączyć by wstępnie go skonfigurować.

2.zabezpieczyć wifi kodowaniem bo ci ktoś będzie neta podkradał ;p

3.Możliwe że Windows nie ma serwera DHCP (Automatycznego konfiguratora) i nbox'ie będziesz musiał ręcznie wpisywać IP. Np IP nbox dajesz 192.168.0.2 (maska wtedy powinna być 255.255.255.0), jako bramę IP kompa (np.192.168.0.1), a DNS wpisujesz te same co są na kompie ;p

4. Wadą jest jeszcze to że komp musi być włączony by na nboxie był internet ;p

 

To rozwiązanie dla mnie jest mało wydajne ;> już bym wolał kupić router i pociągnąć kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowriver - namieszałeś za bardzo Fritz to już router więc po co robić drugi w sieci??

 

Prosze o pomoc. Jak podlaczyc N-boxa bezprzewodowo do internetu? Co trzeba kupic aby zadzalalo? Mam reuter Fryz polaczonego bezprzewodowo z computerem

 

Jak masz Frytz-a to po prostu pociągnij do nBox-a kablem naprawdę najłatwiej a jeśli nie to musisz kupić jakiś AP który potrafi pracować w trybie Klienta (np. D-Link DWL2100AP albo ten słabszy też może być DWL-G700AP). Podłączasz kablem cross-over do kompa konfigurujesz go jako Klient tej sieci co masz z Fritza. Wtedy podłączasz go do nBox-a też kablem cross-over i powinno działać a i jeszcze konfiguracja nBox-a jeśli nie masz DHCP na Fritz-ie włączonego. Jak byś czegoś nie wiedział pomogę tylko zdawaj szczegółowe pytanie czego nie rozumiesz.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router pracuje w warstwie 3 modelu OSI a switch w 2-iej :D

 

Nie da się tego w 2 słowach wyjaśnić ogólnie jak chcesz połączyć parę komputerów w jedną sieć to potrzebujesz switcha, a jak chcesz tym komputerom udostępnić internet to na granicy internetu i tej sieci stawiasz router i on udostępnia internet miedzy innymi rutuje pakiety, tłumaczy adresy (NAT) czy chroni tą sieć (firewall). Podaj jaki masz model tego Fritza bo jest tego klika modeli i się różnią trochę ale każdy z nich ma min 1 wyjście Ethernet więc z niego kablem do nBox-a i już a jak nie to jakiś AP będzie bezprzewodowo.

 

Don_Mag

 

Edit: NIE jeden wystarczy właśnie ale przy nBox-ie musisz mieć Access Pointa jeśli chcesz bezprzewodowo a jak przewodowo to potrzeba Ci tylko skrętek UTP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że shakowali stronę Fritza http://fritzbox.pl/

 

No ale z tego co pamiętam to mniej więcej wiem jakie miał paramtery.

 

Ok mam nadzieję że masz port LAN (Ethernet w kompie) więc musisz zakupić jak już wcześniej wspomniałem ACCESS POINTA który musi umieć pracować w trybie Klienta. Najlepiej Dlink DWL-2100AP (ten DWL-G700AP sie nie nadaje-sprawdziłem u siebie)

 

Podłączasz do komputera kablem UTP crossover do wcześniej wymienionego złącza LAN (najlepiej wypnij ten adapter USB wtedy z kompa) i musisz według instrukcji ustawić ten AP w tryb klienta nadać mu adresy połączyć się z siecią w fritzie jeśli zacznie CI działać na kompie wtedy podłączasz na nBox-a tym samym kablem i już masz komunikację Wi-Fi z nBox-em. (możliwe że trzeba będzie ręcznie ustawić adresy IP jeśli nie masz DHCP włączone na Fritzie)

 

Tylko upewnij się wcześniej czy masz zasięg sieci Wi-Fi w okolicach nBox-a

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi.

 

Do Fritaz nic nie podłączasz!

 

Access Pointa kupujesz podłączasz do kompa żeby konfigurować, nastepnię odłączasz od kompa AP i podłączasz do nBox-a wtedy masz komunikacją między fritzem a nBoxem bezprzewodowo.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten adapter USB co masz wpięty do komputera to NIE JEST access point tylko karta Wi-Fi na USB a to WIELKA RÓŻNICA

ACCESS POINTY mają wyjdzie RJ45 a nie USB!! I podłączasz wtedy to kablem sieciowym (skrętka UTP) do nBoxa

 

Tu masz skrętkę UTP z końcówkami RJ45

 

Patchcord_RJ-45.jpg

 

Potrzebujesz taki kablem w wersji crossover i Access Pointa np. DWL-2100AP tu masz fotke:

 

dwl-2100ap_2.jpg

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o kupieniu kabla UTP kat. 5e lub 6 koniecznie Crossover

 

I jak kupujesz tego d-linka to zapewnij sobie możliwość oddania sprzętu bo to teoretycznie powinno działać (robiłem tak na kompach) ale z nBox-em nie testowałem tak samo nie testowałem Fritza i dlinka jak współpracują ale w końcu standard Wi-Fi to standard.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie maja samych AP, ogólnie Fritz to tylko firma od zaawansowanych bramek Vo-IP (ogólnie bardzo miłe urządzona z tego co widziałem ale dość drogie jednak)

 

Tych DWL-2100AP mam 4 sztuki u siebie i nie ma z nimi żadnych problemów (praca 24/7)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w jakim standardzie WiFi pracuje fritz i poproś o dlink'a pracującym w tym samym standardzie ;> IEEE802.11 b lub g lub cos w tym stylu, musi być ten sam w twoim fritzu i AP

Zawsze można pogooglować czy taki dlink istnieje i jeżeli standard na fritzu nie pisze też googlowac to się znajdzie dane techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...