Skocz do zawartości

Podlaczenie N-boxa do internetu


Waldek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podłączyłem N-Box Rec. do internetu wszystko działa N-Portal radio,tylko nie wiem czy to planowanie nagrania przez internet to nie lipa,wpisuje numer umowy i hasło a tu na stronie pokazuje mi że N-Box nie jest podłączony do internetu.Czy ktoś już tak nagrywał.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam czarnego N-boxa i nie wiem jak go podłączyć do internetu.Internet mam z kafejki internetowej tzn.na strychu jest jakiś sprzęt i z niego kablami tel.leci internet do mieszkań.Komputer mam stary jak świat.Nie ma drugiego wejścia na kabel tel.Czy muszę użyć jakiś przejściówek (jeżeli tak to jakich )i czy to ewentualnie nie osłabi mocy internetu.Proszę o odp.Zaznzczam,że jestem "zielony" w te klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak recznie ustawic parametry zapory Windows, zeby ta pokopana skrzyneczka zwana recorderem,

automatycznie znalazla sobie adresy i skomunikowala sie z netem :?:

 

recorder laczy sie kablem z karta sieciowa kompa - i za grzyba nie moze sie skomunikowac - kabel sprawny, porty w kompie i recorderze OKEY

 

 

i dodam, ze na forum N-ki nie potrafili mi pomoc, oprocz smetnych tekstow zeby uruchomic kreatora polaczen sieciowych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosze o porade

 

instalacja:

router pracujacy jako AP, laptop (na wifi), komp (na kablu), ap d-link dwl-700 pracujacy w trybie client (do niego podpiety jest nbox)

 

dekoder zakladam ze jest sprawny bo dzialal jak go podlaczylem do mojego AP kablem do wolnego portu ale zeby nie miec kabli miedzy pokojami kupilem apeka d-link dwl-700 i ustawilem w nim wszystko zeby pracowal w trybie client. do tak skonfigurowanego d-linka podlaczylem kablem laptopa i po ustawieniu na sztywno adresu ip, maski, dns i bramki wszystko dzialalo tzn na laptopie podlaczonym do d-linka (tryb client) mialem internet (d-link umial sie skomunikowac z routerem) i wszystko dzialalo.

 

zamiast kompa do d-linka podlaczylem nboxa i ustawilem w trybie recznego internetu te same dane czyli adres ip, maske, brame i dnsy. podkreslam dane te sa takie same jak w kompie ktory z takimi ustawieniami dziala

 

jako ciekawostke dodam ze po podlaczeniu do d-linka nboxa nie swieci sie na d-linku dioda "lan" - przy podlaczonym kompie sie swieci

 

ma ktos jakis pomsl czemu to nie dziala?

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzic czy nie powinien być kabel skrosowany (lub odwrotnie) podlaczony do tego tunera. Jesli nie swieci kontrolka na routerze (punkcie dostepowym) to moze byc potrzebna zamiana na w/w kable. Jesli to nie pomoze to moze port Ethernet w Nbox'ie jest uszkodzony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miałem też problem z podłączeniem neta do dekodera N ,ale sobie bez kosztów poradziłem .Mam neta z PLAY na modem udostępniłem neta ze swego laptopa i wżuciłem automatyczną konfigurację i wszystko mi zaśmigało polecam a wrazie pytań to dzwoń na 693385768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niby wszystko dobrze a nie działa: połączenie kablowe internetu z D-linak do nboxa CLRA 250MB.

- kabel sprawdzony bo komputer działa,

- wpisane parametry jak w komputerze tylko IP inne i się nie powtarza,

- na D-linku dioda świeci światłem ciągłym, czasem pojedyńczo mignie,

- w dekoderze nie świeci się żadna kontrolka przy porcie, czy powinna ????????

 

czy ktos to w ogóle uruchomił w trybie konfiguracji ręcznej i czy powinna się świecić jakaś kontrolka przy porcie dekodera,

- może jakieś inne pomysły?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dioda na porcie LAN w nboxie powinna świecić to Ci nie powiem bo nie mogę go tak łatwo wyciągnąć z mebli. Mam skonfigrowane wg własnego IP i działa - czasami tylko nie może się połączyć za pierwszym razem (turbo tak ma), ale powtórne nacisnięcie domku i już się łączy. Sprawdź wszystko w routerze... może blokadę jakąś masz na ilość dopuszczalnych IP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peen

juz teraz podłączyłem go zamiast komputera czyli z identycznymi adresami (komp oczywiście odłączony) i też nic, nawet się nie chce skonfigurować

 

@sagiitarius

dla świętego spokoju wpisałem ale u mnie MAC blokuje tylko WiFi

 

Może port LAN jest uszkodzony dlatego pytam o kontrolkę.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam:

- nboxa białego

- internet radiowy

- router i ap tak podłączone żeby była sieć wifi (są połączone ze sobą oraz z kompem)

 

Pytanie czego potrzebuję by podpiąć nboxa do sieci, dodam, iż nie mam możliwości podpięcia dekodera do routera oraz ap gdyż są one w innym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jest jednak problem, mieszkam w domu gdzie piętro ma inną fazę, a parter ma inną. Można wykorzystać takie urządzenie, by korzystało już z istniejącego wifi w domu ?

To znaczy, że urządzenie ściągałoby sygnał neta (wifi) i podpięte byłoby do nboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok a jeśli chodzi o APka może to być dowolny ap? czy jakiś spełniający szczególne funkcje.

Dodam że mój router to edimax oraz działający z nim ap to tplink.

 

Wystarczyłby ten http://www.allegro :censored: miałby on zdolność sciągnąć sygnał wifi i przekazać go do nboxa po kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...