Skocz do zawartości

Odbiór powyżej 45°E - rosyjskie kanały


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy jak wygląda w praktyce odbiór tych satelitów w Polsce. Wybrałem te pozycje, które charakteryzuje spora obecność kanałów pochądzących ze wschodniej Europy (choć i nie tylko). Może ktoś bawił się w DX-era i próbował namierzać poniższe pozycje satelitarne:

ExpressAM22 - 53.0°E

Intelsat 904 - 60.0°E

ABS1 - 75.0°E

ExpressAM2 - 80.0°E

Yamal 201 at 90.0°E

Najbardziej mnie ciekawi która z wymienionych pozycji jest najłatwiej osiągalna w Polsce i jakie najciekawsze rosyjskie kanały można ewentualnie odebrać.

 

Zapraszam do dyskusji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w paśmie Ku wszystko poza 90E (przysłaniają bloki), wiązką South 75E, oraz wiązką Spot 2 na 60E (kierowana na Kazachstan).

 

Niestety co do zawartości kanałów wiele nie powiem, bo nie mam czasu, żeby się przyglądać ;)

 

Z pewnością warto zerknąć na rosyjskie kanały muzyczne - rynek nie jest tam tak strasznie skomercjalizowany jak u nas, czy na zachodzie Europy i niekiedy pojawiają się tam klipy, które u nas ciężko wyłapać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie utrudniam życie i szukam satelitów z rosyjskimi przekazami a na ExpressAM1 - 40.0°E mamy bardzo ciekawy zestaw, tyle że nadawany jest w MPEG4.

Parametry transpondera: 10.981 V SR=44951 FEC=5/6 standard: DVB/MPEG-4

Trochę mnie niepoki wartość SR, przydałby się dobry odbiornik do odbioru MPEG4.

Z odbiorem sygnału z tego satelity raczej nie powinno być problemów. Siła wiązek pasma KU

 

Moją uwagę zwrócił kanał azerski SpaceTV. Podejrzewam że ta stacja jest tego samego pokroju co AdjaraTV z 13.0E.

 

strona domowa SpaceTV: http://www.spacetv.az/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram pozycje u siebie od 75E-45W na antenie 125/140 Mabo PM. Najsilnieszym satelitą z wymienionych przez Ciebie jest Expresss AM22@53E. Nadaje kilkanaście kanałów rosyjskich w wiązce europejskiej (odbiór nawet na 80cm), kilka arabaskich (wiazka Middle East) tu już z niektórymi jest problem na 120 cm ale idzie prawie wszystko :D Niedostepna w PL jest jedynie wiazka S1 (skierowana na Indie i Pakistan) Co do kanałów to na 53E sa m.in. CTC, 1st Music Channel, Muz Tv. Kilka razy na tych kanalach spotkałem nawet Polskie filmy :wink: jednak bardziej z tej pozycjo interesuje mnie odbiór kanałów arabskich :wink: Niema co oglądać ale to chyba podstawa aby każdy maniak sat je odbierał :D

Na 60E jest fajny pakiet kanałów radiowych (w. europejska) antena 100-130 cm. 75E na tej satce wiekszość dobrych kanałow (np. TV1000, Viasat, pakiet Geotelecom) Sa zakodowane jednak zdarza sie zawiesic oko na DTV, CTC, NTV Rus :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie :wink:

Pozdrawiam :)

 

Od wielu tygodni STS (CTC) można odbierać z bardziej "przyjaznej" satelity - EutelsatW2 - 16.0E. Niewątpliwie ciekawy kanał i mam nadzieję że nie prędko zostanie zakodowany. Choć jest to przekaz realizowany dla Mołdawii to nie widziałem aby emitowano coś w języku mołdawskim. W zasadzie wszystkie filmy są nadawane z rosyjskim lektorem, również programy. Aha, i jeszcze Pierwyj Kanał Mołdawia (też większość produkcji to rosyjskie, podejrzewam że ramówkę mają taką samą jak na głównym kanale - Pierwyj kanał Rossija - który w Europie jest raczej kodowany).

 

A jest jakaś różnica w ramówce programu STS nadawanym z 53.0E i z 16.0E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...