Skocz do zawartości
  • 0

Szukam fachowca.


coolin1986
 Udostępnij

Pytanie

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

przeczytalem wszystko co jest na tym forum i na innych... twinhan nie dziala... Moze mam za dobry komputer do tej karty? Czy są jakies firmy ktore to instaluja?

 

Juz chyba spróbowałem wszystkie sterowniki które polecaja na forach. Przeinstalowywalem nawet windowsa. Co nie co sie udalo: Moc: 70% Jakość 0%. Może kwestia anteny?

 

Edycja Burli: Skleiłem dwa posty w jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Drugi dzień już macam te kable, przestawiam antene... biegam od anteny do komputera i z powrotem... i nic... :/

Ale skoro pisze że moc 70% to chyba jakiś sygnał z tej anteny jest? Dzwonilem do fachowca co instaluje anteny. Mieszka w sasiednim bloku i powiedzial, że skoro tak blizko mieszkamy to weźmie za ustawienie na hotbirda tylko 70 zl. :o!!! Wolę kupić miernik za 30 zł i ustawiac gdzie chce, ale obawiam się że tu nie chodzi o ustawienie anteny, tylko o jakieś sterowniki w moim komputerze, i to przy tym żę w mojej umowie o pracę napisane "informatyk"... aż boje się patrzeć na ten wpis... :) A najgorzej to to, że chyba żadna firma mi tego nie zainstaluje.... Wyrzuciłem kupę kasy na nowy komp, tuner, satelitę i już zaczynam tracić nadzieję...

I chyba kupię sobie tego skystara... tylko ten twinhan lepiej jakoś się prezentuje wizualnie. Pilot, podczerwień... jakoś to lepiej wygląda i jest bardziej przemyslone... Doradźcie proszę jak mam postąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi właśnie o ustawienie - siła sygnału to mylna wartość - ustaw antenę w ziemię i też będziesz miał 70%. Trzeba tak przykombinować, żeby wskoczyła jeszcze jakość i wcale nie jest to łatwe, ale wykonalne, tylko potrzeba sporo cierpliwości. Ponieważ na chwilę obecną nie masz żadnego miernika (a i z sat finderem łatwo nie jest), to ustaw podobnie jak mają sąsiedzi itp. i następnie małymi ruchami próbuj zmieniać położenie anteny, sprawdzając jakość sygnału. Pamiętaj, że liczą się milimetry - jak przesuniesz o kilka cm, to możesz takim ruchem minąć kilka satelitów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrób to najpierw w poziomie. Jak uda się Tobie złapać odpowiednią satelitę i doprowadzić do jakiegoś odbioru (możliwie najlepszego ale nie satysfakcjonującego) to zostaw antenę w takim położeniu (przykręć śruby mocujące) i zabierz się wtedy do ustawiania w pionie (ruchy wykonujesz góra-dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...