Skocz do zawartości

TVK Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Sławex.

 

Jeżeli interesuje Cię cokolwiek w temacie "Cyfrowa Vectra" to patrz w tym wątku. Odnośnie Twojego zapytania - Vectra w cyfrowej jakości w naszym mieście tj. Rzeszowie :-) pojawi się najwcześniej na początku przyszłego roku :-(. Ponieważ jednak słyszałem już parokrotnie tego typu zapowiedzi wcale się nie zdziwię jeżeli i ta wiadomość będzie miała niewiele wspólnego z rzeczywistością.

 

Nowe kanały (mam na myśli sensowne kanały) jeżeli są wprowadzane to to tylko w ofercie cyfrowej - jeżeli chodzi o analog nie ma nawet co liczyć na nowości.

 

Z innych informacji to podwyżka cennika pakietów telewizyjnych - wczoraj dostałem rachunki i wraz z nimi taką wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież posiadasz pakiet złoty, więc sam możesz sobie sprawdzić. W skład srebrnego wchodzą kanały z następujących częstotliwości: S01...S08 (110...174 MHz), K06...K12 (174...230 MHz), S09...S17 (230...302 MHz), S18...S38 (302...470 MHz) - wszystkie kanały emitowane z tego zakresu oprócz programów canal+ i hbo. Nie polecam pakietu srebrnego! W nim nic nie ma, a abonament dość wygórowany jak za kanały, które w większośći można znaleźć na satelicie za friko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Srebrny (przynajmniej w śląskiej Vectrze po ŚTK) zawiera tylko ogólnotematyczne stacje (TVP,TVN, TVN Siedem, Polsat, Polsat2, Puls, Tele5, TV4, Polonia i tym podobne). Jedyny "tematyczny" kanał u nas w tym pakiecie to Kino Polska. Ceny nie pamiętam, ale na pewno jest większa niż 30 złotych, tak więc zdecydowanie pakiet się nie opłaca. Za te pieniądze można już sprawić sobie jakiś pakiet platformy cyfrowej albo pozostać przy Złotym - jeżeli jest w Twoim mieście cyfrówka, to myślę, że jest to jeszcze w miarę korzystna oferta, a przechodząc na pakiet srebrny trzeba dekoder zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh...nawet Discovery nie ma...:/ no nic, zostaję przy złotym... Kiedyś miałem srebrny i był większy wybór nakałów... A tak z innej beczki - jeśli sygnał analogowy można podzielić na kilka telewizorów, a sygnału cyfrowego tak się nie da, to jeśli zamówię 2 dekoder to będę płacił 2 abonamenty, czy tylko 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc mieć 2 dekodery trzeba niestety opłacać 2 abonamenty. Jedynie na Śląsku od jakiegoś czasu jest "testowana" opcja wynajęcia drugiego dekodera za dodatkową opłatą niższą niż pełny abonament (coś ok. 30zł). Któryś z forumowiczów chyba nawet z tej możliwości skorzystał.

 

Ale może tutaj nie rozpisujmy się już na temat cyfrówki, bo od tego jest osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Srebrny (przynajmniej w śląskiej Vectrze po ŚTK) zawiera tylko ogólnotematyczne stacje (TVP,TVN, TVN Siedem, Polsat, Polsat2, Puls, Tele5, TV4, Polonia i tym podobne). Jedyny "tematyczny" kanał u nas w tym pakiecie to Kino Polska. Ceny nie pamiętam, ale na pewno jest większa niż 30 złotych, tak więc zdecydowanie pakiet się nie opłaca. Za te pieniądze można już sprawić sobie jakiś pakiet platformy cyfrowej albo pozostać przy Złotym - jeżeli jest w Twoim mieście cyfrówka, to myślę, że jest to jeszcze w miarę korzystna oferta, a przechodząc na pakiet srebrny trzeba dekoder zwrócić.

W moim mieście też w srebrnym znajdują się wszystkie kanały ogólnopolskie. Kino Polska nie ma, ale za to z tych kodowanych są Zone club, jetix, jetix play, mtv pl, vh1 pl, discovery science. Reszta to część kanałów polskich z fta 13e, a także kilka zagranicznych z fta. Abonament (nie pamiętam dokładnie), ale też coś koło 30 zetów. Wystarczy dopłacić kilkanaście zetów (13...15) i stajemy się abonentem złotego i mamy dostęp do całkiem atrakcyjnych programosów.

eh...nawet Discovery nie ma...:/ no nic, zostaję przy złotym... Kiedyś miałem srebrny i był większy wybór nakałów... A tak z innej beczki - jeśli sygnał analogowy można podzielić na kilka telewizorów, a sygnału cyfrowego tak się nie da, to jeśli zamówię 2 dekoder to będę płacił 2 abonamenty, czy tylko 1 ?

Już vectra myśli o tym problemie. Byłem w boku na starobojarskiej w białymstoku i możliwe, że za klika miesięcy coś konkretnego ruszy w tej sprawie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ciekawe dlaczego nie usuwają z analogu badzeiwia którego nikt nie ogląda ?

To proste. Polityka vectry polega na tym, że usuwać będą stacje tv z analogu, które cieszą się dużą popularnością wsród abonentów po to tylko by coraz wiecej nich przechodziło na pakiet złoty cyfrowy, aby firma mogła zarobić jak najwięcej...

W Białymstoku dzis znikly Tvn meteo i 4fun tv jak narazie...

wkrótce zostaną zwolnione kolejne dwa transpondery kosztem oczywiscie dobrych stacji tv :twisted: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego nie usuwają z analogu badzeiwia którego nikt nie ogląda ?

To proste. Polityka vectry polega na tym, że usuwać będą stacje tv z analogu, które cieszą się dużą popularnością wsród abonentów po to tylko by coraz wiecej nich przechodziło na pakiet złoty cyfrowy, aby firma mogła zarobić jak najwięcej...

Nie! Nie ma sensu utrzymywać oferty analogowej, jeżeli jest udostępniana cyfrowa. Choć pakiet cyfrowy jest znacznie bogatszy w programy od analogowej i takie same opłaty abonamentowe, to jednak wielu abonentów posiadających analog nie chce przechodzić na cyfrówkę. Powód? Wielu z nich rozdziela sygnał w swoich domach na więcej niż jeden TV. Przechodząc na cyfrówkę, tej możliwości zostaliby pozbawieni. Więc Vectra stosuje trick polegajacy na usuwaniu z analoga ciekawszych stacji by zmusić ich do przejścia na DVB-C. W analogu trzeba też utrzymać ok. 50 dekoderów i całe zaplecze techniczne, każda sieć w każdym mieście musi posiadać indywidualną infrastrukturę, w przypadku cyfrówek - takie zaplecze budowane jest w jednym miejscu a sygnał przesyłany jest światłowodami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak większość narzeka, na ten analog, ale w gruncie rzeczy nie jest on pod jednym względem zły. Mianowicie chodzi o to co napisał Rafix - abonenci mogą rozdzielać sobie sygnał w domu na więcej niż jeden odbiornik :) . a przy cyfrówce musisz wykupywać od vectry drugi dekoder i płacić ok. 24,90,- / mies. za drugi abonament w przypadku pakietu złotego... - zdzierstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na cyfrową vectre zostaje kabel z telewizją analogową tak więc kto przejdzie na cyfrówke nic nie traci , dodatkowo jak wiadomo jeżeli ktoś ma złoty pakiet analogowy może przejść za darmo na złoty pakiet cyfrowy (nie płaci ani za dekoder ani za podłączenie) a dzięki temu ma więcej kanałów i oczywiście cyfrową jakość.

Dodatkowo telewizja analogowa ma zniknąć do 2012r. tak więc wszystko najlepiej przechodzić na cyfrówkę a sam sposób na rozłączenie sygnału cyfrowego też napewno się znajdzie w Cyfra + się da kupić jaki kolwiek tuner + specjalny rozdzielacz karty abonenckiej z tego co wiem.

 

Ps. przepraszam za język jestem po imieninach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na cyfrową vectre zostaje kabel z telewizją analogową tak więc kto przejdzie na cyfrówke nic nie traci (..)
Nie wziąłeś pod uwagę, że wielu abonentów rozdziela swoją kablówkę na więcej niż jeden TV. Tacy klienci Vectry zdecydowanie stracą po przejściu na pakiet cyfrowy. Odsyłam do mojego postu wyżej!
(...) Dodatkowo telewizja analogowa ma zniknąć do 2012r. tak więc wszystko najlepiej przechodzić na cyfrówkę
Tam, gdzie już działa sieć cyfrowa, to zniknie wcześniej. Nie wierzę, że u mnie w Białymstoku będzie można korzystać z oferty analogowej jeszcze przez 3 lata! Każdy klient nabywający pakiet "Złoty", staje się abonentem Cyfrowej Vectry. Nie ma już możliwości zostać abonentem oferty analogowej, chyba, że dany klient zdecyduje się na pakiet "Srebrny". Z doświadczeń wiem, że mało kto decyduje się na taki wybór, gdyż pakiet ten zawiera głównie kanały nadające FTA przez satelitę, w dodatku abonament jest wysoki jak na tak marną ofertę - ok. 30 PLN.
(...) a sam sposób na rozłączenie sygnału cyfrowego też napewno się znajdzie w Cyfra + się da kupić jaki kolwiek tuner + specjalny rozdzielacz karty abonenckiej z tego co wiem.
Nie pisz hop, zanim nie przeskoczysz. Pozostałe platformy satelitarne do dzisiaj nic nie zrobiły, aby widzowie korzystający z ich usług mogli oglądać TV na więcej niż jednym TV. Nadal aktualne jest stwierdzenie - jeden telewizor, jeden abonament. Być może kiedyś to nastąpi, ale dzisiaj jak chcesz oglądać Cyfrową Vectrę na więcej niż jednym TV - wykup drugi, trzeci... abonament. Tak więc nie myśl, że abonent "Złotego analogowego" przejdzie z uśmiechem do "Złotego cyfrowego", jeżeli aktualnie ma do analogowej kablówki podłączonych więcej niż jeden telewizor.
Ps. przepraszam za język jestem po imieninach :D
Mam taką nadzieję, bo czytając Twój post mam wrażenie, jakby ktoś z pracowników Vectry się wypowiadał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

 

Chciałbym być w Waszej sytuacji :-). W Rzeszowie jest tylko nadal oferta analogowa i jak na razie nic nie wskazuje na to, aby miałoby się to w najbliższej przyszłości zmienić. Co gorsza pewne jest to, że oferta analogowa w najlepszej wersji pozostanie nie zmieniona - pozostaje tylko mieć nadzieję, że cyfrówka dotrze także do Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a sam sposób na rozłączenie sygnału cyfrowego też napewno się znajdzie w Cyfra + się da kupić jaki kolwiek tuner + specjalny rozdzielacz karty abonenckiej z tego co wiem.
Nie pisz hop, zanim nie przeskoczysz. Pozostałe platformy satelitarne do dzisiaj nic nie zrobiły, aby widzowie korzystający z ich usług mogli oglądać TV na więcej niż jednym TV. Nadal aktualne jest stwierdzenie - jeden telewizor, jeden abonament. Być może kiedyś to nastąpi, ale dzisiaj jak chcesz oglądać Cyfrową Vectrę na więcej niż jednym TV - wykup drugi, trzeci... abonament. Tak więc nie myśl, że abonent "Złotego analogowego" przejdzie z uśmiechem do "Złotego cyfrowego", jeżeli aktualnie ma do analogowej kablówki podłączonych więcej niż jeden telewizor.

 

Właściciele platform może nic nie zrobili ( i nie zrobią bo to czysty zysk , jeden lokal dwa abonamenty) w tym kierunku ale ich użytkownicy już tak. Zanim więc zaczniesz się wypowiadać zapoznaj się z tematem ( polecam skorzystać np. z google.pl).

 

 

 

Ps. przepraszam za język jestem po imieninach :D
Mam taką nadzieję, bo czytając Twój post mam wrażenie, jakby ktoś z pracowników Vectry się wypowiadał...

 

Przepraszałem za styl wypowiedzi nie za jej treści .. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele platform może nic nie zrobili ( i nie zrobią bo to czysty zysk , jeden lokal dwa abonamenty) w tym kierunku ale ich użytkownicy już tak. Zanim więc zaczniesz się wypowiadać zapoznaj się z tematem ( polecam skorzystać np. z google.pl).

No to musisz mnie bardziej oświecić, bo przykładowo wątek Kiedy Multiroom? na forum n-ki do dzisiaj pozostaje aktualny :roll: Na razie nie mieszajmy w to TNK (Telewizja na kartę). O rozdzieleniu abonamentu na więcej niż jeden telewizor w CP też nic nie wiem. Oczywiście w swojej wypowiedzi nie nawiązywałem do Cyfry, gdzie taka możliwość istnieje :roll:

 

O wyjaśnienie proszę na PW, ten wątek dotyczy analogowej TVK Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...