Skocz do zawartości

Jak wybrać dobry Laptop?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

A więc tak - potrzebuję pomocy, otóż chcę zakupić notebooka ale chciałbym, żeby był on mocny i posłużył mi na kilka lat(wiem że takiej gwarancji nie ma) ale chodzi mi tu o markę, który laptop jest mocny i małoawaryjny? Acha, nie zależy mi na nie wiadomo jakim wypasie, laptopa będę używał głównie do surfowania po internecie, graniu w najnowsze gry oraz do oglądania filmów. I jeszcze jeden szczegół, mogę przeznaczyć na laptopa najwyżej 2300 zł, mam nadzieję że to nie stanowi problemu :D

 

Ps. Chciałbym żeby miał przynajmniej te 2 GB ramu, dysk twardy przynajmniej 120 i żeby był dobry procesor :jupi:

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na dobry sklep internetowy, wybierasz kategorie: laptopy lub notebooki, ustawiasz kryterium wyszukiwania - "cena do", na 2300 i przeglądasz produkty. Pierwszy lepszy spełniający Twoje oczekiwania to: ASUS F5Z-AP036C, dysk 250 GB, 2 GB RAM DDR2, AMD Athlon 64 X2 QL-60 1.9GHz, karta graficzna 512 MB, nagrywarka, kamera, Vista....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie polecam laptopów HP. Straszne zarządzanie ciepłem - grzeją się i wyłączają. Ja mam Pavilliona powiedzmy 3 generacji gdzie teraz jest 4 i 5. Z wszystkimi miałem do czynienia i wszędzie był ten problem. Wychodzi na to że mam netbooka bo jak robie coś cięższego to się zaczyna nagrzewać i po 5-15 minutach wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym jakiś model Sony Vaio (np. seria AW, AZ). Jednak w Polsce sporo kosztują, lepiej kupić za granicą (np. w UK) jeżeli kurs będzie korzystny. Ja nabyłem AW-11 M/H - najtańszą wersja serii AW - niedostępna w Polsce, kosztował na lotnisku Heathrow 860 funtów. Chodzi całkiem nieźle, jedyna wadą jest to (choć może nie dla wszystkich), że wersję Visty ma po angielsku be możliwości zmiany na polski (zmiana kosztuje ok 400 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram "przedmówców". Acer to jednak Acer, chociaż ten akurat model wygląda dosyć solidnie. Sony Vaio to najwyższa półka jeśli chodzi o jakość wykonania, solidność, wzornictwo itd (przynajmniej tak było do tej pory). Jeśli seria AW za droga, to przyjżyj się serii FW (nieco mniejszy ekran i napęd combo odtwarzacz BR/ nagrywarka DVD zamiast nagrywarki BR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - Acer ma problemy z niezawodnością - chociaż pewnie było by to do przełknięcia (w końcu przeważnie jego lapki są 15% tańsze niż konkurencja) gdyby nie to że w Polsce już chyba niemają żadnego serwisu (w Czechach? na Słowacji? najbliższy)

Sam posiadam HP Compaq 6720s (z 2gb ramu) i niemogę powiedzieć żeby coś było z "ciepłem" u mnie nie tak. Wiadomo, po godzince grania w WoWa lewy górny róg kompa jest nieco ciepły ale w porównaniu z toshibą to i tak nic - tam ESC prawie do czerwoności się rozgrzewa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu był taki temat jak Wybór latopa czy Dobór laptopa... To nic, jak się znajdzie, to się zrobi porządek :roll:

Nie polecam laptopów HP. Straszne zarządzanie ciepłem - grzeją się i wyłączają. Ja mam Pavilliona powiedzmy 3 generacji gdzie teraz jest 4 i 5. Z wszystkimi miałem do czynienia i wszędzie był ten problem. Wychodzi na to że mam netbooka bo jak robie coś cięższego to się zaczyna nagrzewać i po 5-15 minutach wyłącza.
Posiadam HP i nie mam takich ekscesów. Według mnie latpopy spod tej marki są jednymi z najlepszych. Mam model Compaq 6720s (podobnie jak wyżej @ppacura), mój lap jest "słabszej" generacji (1Gb ramu, jednordzeniowy procesor, system operacyjny XP) ale nie mam powodów do narzekań, a sprzęt posiadam już prawie dwa lata. Co prawda nie gram w żadne gierki, więc może dlatego mój laptop się nie nagrzewa, ale na co dzień używam go do rysowania w oprogramowaniu CAD, np. AutoCad, SolidWorks, Catia. Szczególnie ten ostatni jest bardzo wymagający jeżeli chodzi o parametry procesora i karty graficznej, mimo to nie mam żadnych problemów z "zawieszaniem się" tego notebooka, czy też zbyt mocnym nagrzewaniem się obudowy. Cichutka praca, precyzyjna, nawet jak mam włączoną Catię, mogę mieć odpalonego jeszcze Winamp'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Musze zakupić Netbooka. Mam na to 1000zł lub max 1200zł jeśli bedzie miał wbudowany modem HSDPA

Jakie sprzęciki byście polecili.

Priorytetem jest długość działania baterii.

Możliwości techniczne juz mniej znaczące, ma działac internet, filmy HD oraz gra Counter Strike

A musi być też lekki. Wiele w tym przedziale cenowym nie zaszaleję ale może się coś znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do filmów Full HD osobiście bym polecił Asus-a Eee PC 1201N... Odpalisz CS-a i każdy film Full HD na typ sprzęcie lightowo ;) (ale musiałbyś wyłożyć koło 1700 PLN :|)

Tu masz link do testu tego netbooka :arrow:http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_4_netbookow_-_plynnie_odtwarzaja_Full_HD-3071/strona/10153.html ,

...jeżeli chodzi o z modemem HSDPA to cienko to widzę, ale może by się coś znalazło, tyle że kosztem niemożności odpalenia filmów Full HD, i grania w starsze gry (zintegrowana grafika nie da rady Full HD :/).

Z modemem HSDPA poleciłbym HP mini 210 - ten z oferty Orange Free. Na Allegro kupisz go lightowo za 1200 PLN :)

(Recenzja HP mini 210 :arrow:http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2010/22/hp-mini-210-3g---czy-gra-jest-warta-swieczki.aspx) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...