Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder dla... 95 latka :)


drobiazg
 Udostępnij

Pytanie

Czesc wszystkim, mam takie oto zadanie... Poszukuje dekodera/tunera DVB-S, ktory ma miec wejscie ma modul CAM, cene ponizej max 300-400 zł, oraz.. podstawowa sprawa.. czytelnego pilota.

 

Moj dziadek ma prawie 95 lat i juz wszystko mu sie myli, ale telewizje ogladac chce. Szukajac odpowiedniego dla niego pilota zrozumialem, ze praktycznie wszyscy producenci totalnie olewaja piloty w trakcie projektowania sprzetu. Zupelnie nie rozumiem czemu... z polowa pilotow, ktore widzialem sam mialbym problemy...

 

Jak tkai pilot musi wygladac? Otoz powinno byc jak najmniej przyciskow. Powinny byc mozliwie duze i czytelne. Przy czym czytelnosc nie poprzez napisy, ale poprzez ich umiejscowienie i kolory. Wrzuce dla przykladu pilota, ktory jest jak dla mnie bliski idealowi... niestety to pilot telewizora, ale obrazuje czego szukam - ponizej.

Glosnosc i zmiana kanalow - (najwazniejsze) - osobno, i innym kolorem.

Przycisk wlaczania - odznacza sie i kolorem i miejscem (wazne)

Cyferki i napisy na przyciskach (mniej wazne) - duze i nie jakos mocno scisniete obok siebie.

 

Szukalem, sprawdzalem i nie znalazlem niczego podobnego w dekoderach DVB-S... od biedy pilot od Fergusona Ariva 203 bylby OK, ale czytam na forum ze to straszne szmelc... Macie jakis pomysl na inne urzadzenie ?

 

pilot-samsung-aa59-00496a-oryginalny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja się na modelach dekoderów nie znam, ale, co do pilota to dodałbym:

 

- funkcję memo control (aby jednocześnie włączał się tuner i telewizor);

- możliwość wyłączenia niepotrzebnych funkcji (jeżeli są takie piloty).

 

PS. Mam podobny pilot ze zdjęcia w domu - o ile podstawowe przełączanie kanałów jest spoko, to reszta jest do bani.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Widocznie jakas filozofia jest. Prosilem o pomoc techniczna a nie o wychowywanie.

Moj dziadek jest osoba wciaz sprawną umyslowo i nie chce zeby sobie pomyslal ze traktuje go jak osobe specjalnej troski. Czlowiek 95 letni tez ma uczucia. Kupowanie mu pilota "specjalnego" sprawi mu przykrosc. Ma byc dobry, jasny, ale taki, ktorego uzywalby kazdy - tj. prosto z polki, z zestawu z urzadzeniem.

Pytanie bylo jasne. Jesli masz pomysl na urzadzenie z dobrym pilotem, o cechach ktorych szukam - pomoz. Jesli nie masz, nie wychowuj mnie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, ale nie musi byc Ferguson w ogole. Moze byc jakis inny producent. Zreszta ten model tez bralem pod uwage,ale to kolko po srodku jest straszne..

 

Poki co, stanelo na Golden Interstar Voyager II, ale wciaz szukam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...