Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę,ze warto się zapisać.Sam zapis do niczego jeszcze nie zobowiązuje bo to nie jest jeszcze podpisanie umowy.Wydaje mi się ze przed podpisaniem umowy powinni dać jeszcze jakieś testy 7 dniowe(tak jak jest w przypadku normalnego mobilnego internetu w CP HSDPA+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna lipa z tym internetem od Cyfrowego Polsatu. Kto o zdrowych zmysłach daje limity przy takich prędkościach. Jestem wstanie zrozumieć zmniejszenie prędkości po przekroczeniu limitu, ale nie pobieranie dodatkowych pieniędzy po wykorzystaniu limitu. Zdzierstwo w biały dzień. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Głupoty piszesz, wg tego co napisałeś to z jednego nadajnika góra 2 osoby by korzystały??

Bzdura, to nie tak, no prawie nie tak bo w pewnym sensie racje masz, im więcej osób tym wolniej ale nie że np: 28Mb dla wszystkich, bo jak by było 10 osób na nadajniku to by net chodził góra 2Mbps a tak nie jest, norma to 17Mbps / 2Mbps (Góra Kalwaria) a raczej sam nie jestem

 

Z neta korzystam okazjonalnie, mam w domu Netię 20Mbps, Cp używam jak jestem na działce, rybkach, lub jak stoje w korku na puławskiej to włączam sobie YouTube i czas milej leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadła mi w ręce gazetka CP TV2 Tygodnik . Wyczytałem w nim ,ze Polsat oferuje internet 4G. :brawo: Kolejna ściema po VOD Polsatu Cyfrowego dla gawiedzi. Spece od marketingu robią z abonentami CP co chcą . Ktoś powinien ich za to podać do sądu. Nie można dowolnie używać nomenklatury coś czym nie jest. 3,9G to nie to samo co 4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznanie się z podstawami zasad transmisji danych drogą radiową.

Nigdzie nie napisałem, że "z jednego nadajnika góra 2 osoby by korzystały", proszę nie wkładać w moje usta jakichś bzdur.

Nie 28 Mb/s dla wszystkich bo to dotyczy tylko przypadku gdyby wszyscy w sektorze mieliby modemy MIMO, a ich jest b. mało. Poza tym 28 Mb/s to teoretyczna prędkość MIMO, nieosiągalna nijak. Przy 10 modemach HSPA+ jednocześnie ciągnących dane nie ma mowy o transferze 2 Mb/s dla klienta. Strzelałbym, ze to będzie może 1 Mb/s dla osób najbliżej anteny. "Norma", którą podajesz jest trochę dziwna ze względu na swój rozrzut 2-17 Mb/s. Dla pomiaru 17 to ciągniesz dane raczej sam w sektorze, dla 2 kilka osób na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale oni maja internet 4G, na razie testowo a od stycznia dla wszystkich do 100Mbps

 

proszę poczytać a potem się wypowiadać. Polsat będzie oferował technologię tzw LTE 3.9G . 4G to LTE Advanced ( umowna nazwa która jest myśląca i sugerująca ,ze to jakaś forma,odmiana LTE) a ta technologia jest dopiero w facie opracowań, więc jak może być już w Polsacie Cyfrowym?

A różnicą miedzy LTE 3.9G a LTE 4G jest taka ,ze 4G będzie następcą LTE .

 

http://www.3gpp.org/ITU-R-Confers-IMT-Advanced-4G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z CP coraz gorzej.

"Są dwa powody, dla których DI BRE Banku obniżył rekomendację dla akcji Cyfrowego Polsatu z akumuluj do trzymaj. W raporcie z 17. grudnia analitycy podali, że z jednej strony notowania spółki wyczerpały potencjał wzrostowy, z drugiej spółka podpisała niekorzystną dla siebie umowę - pisze Parkiet.

 

Chodzi o zakup transferu danych od Mobylandu. Cyfrowy Polsat zobowiązał się, że w ciągu dwóch lat zapłaci Mobylandowi 9,25 zł za każdy z 12 mln GB transferu rocznie, co oznacza, że przekaże tej firmie 111 mln zł. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

 

Naszym zdaniem transakcja ta jest niekorzystna dla spółki, gdyż zarówno wolumen, jak i wynegocjowana cena powodują, że Cyfrowy Polsat będzie dopłacał do każdego 1 GB sprzedanego limitu transferu, a w miarę jak popularyzować się będą wyższe limity, kwota subsydium będzie rosła - można przeczytać w rekomendacji DI BRE Banku.

 

Giełdowa spółka będzie w dużym stopniu dotować rozwój sieci internetowej, wobec której nie będzie miała w przyszłości zagwarantowanych praw użytkowania. Treść komunikatu Cyfrowego Polsatu o umowie z Mobylandem jest przedmiotem uszczypliwych komentarzy w telekomunikacyjnej branży. Przedstawiciel jednej z sieci komórkowych wskazywał, że w jego firmie za 1GB transferu można zapłacić o połowę mniej."

http://www.telepolis.pl/news.php?id=20253

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla mnie nie musi być tych 28Mb czy nawet 21Mb, ważne żeby ten internet był dostępny, z prędkością wyższą niż 1mb. To śmieszne żyć w takiej pipidówie, gdzie ludzie 2 km dalej mają transfery 50 i 100mb światłowodami :(

 

Bo zauważyć można że od czasów uruchomienia usługi, zasięg zwiększył się praktycznie dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1G, 2G, 3G itd. to oznaczenia wprowadzone przez ITU (organizacja ONZ odpowiedzialna za telekomunikację). O tym czy dana technologia zalicza się do określonej kategorii, decydują wymagania jakie spełnia.

Telefonia komórkowa pierwszej generacji (również 1G, skrót od ang. 1 generation) – technologia pierwszej generacji telefonii komórkowej. Jest to zespół standardów transmisji analogowej, wdrożony we wczesnych latach 80. XX wieku.

Zastosowanie technologii analogowej pociągało za sobą szereg wad, takich jak niski poziom bezpieczeństwa, ograniczone możliwości transmisji danych, brak roamingu międzynarodowego. Największy rozwój telefonii pierwszej generacji nastąpił w latach 90. XX wieku w Finlandii i Szwecji, gdzie gęstość abonentów wynosiła ok. 5%. W innych krajach gęstość nie przekraczała 2%.

Telefonia komórkowa trzeciej generacji (3G) – telefoniczna sieć cyfrowa telefonii komórkowej bazująca na rozwiniętych w stosunku do 2.5G standardach i technologii trzeciej generacji z rodziny standardów IMT-2000. Dzięki poszerzonej pojemności sieci umożliwia ona wprowadzenie dodatkowych usług wykorzystujących transmisję wideo oraz transmisję pakietową (komutacje pakietów).

W odróżnieniu od systemu telefonii drugiej generacji GSM, w których dominującą usługą miała być usługa głosowa, a następnie rozwinięte o transmisję pakietową w oparciu o standardy GPRS oraz EDGE (zwane też systemem 2.5G) w systemach 3G od momentu rozpoczęcia projektowania zakładano „równoprawne” świadczenia różnych usług jak transmisja dźwięku, wideo i transmisji danych (pakietowa).

 

Rozwiązania pośrednie, czyli 2G z ułatwioną transmisją danych, ale nie spełniające wymogu 3G, czyli równouprawnienia głosu i danych, nazwano 2,5G. Czyli de facto ciągle jest to 2G.

2.5G - termin używany dla określenia sieci komórkowych drugiej generacji, w których zaimplementowano technologie wspomagające pakietową komutację danych. Sieci 2.5G uważane są za element ewolucji pomiędzy sieciami drugiej i trzeciej generacji.

 

A teraz 4G:

Telefonia komórkowa czwartej generacji (4G) - termin używany dla określenia standardów telefonii komórkowej, które mają być następcą systemu 3G. Wspólną cechą systemów określanych jako 4G jest przesyłanie głosu i danych za pomocą komutacji pakietów opartej na protokole IP, uproszczona architektura sieci szkieletowej oraz polepszona przepływność w sieci radiowej (w stosunku do obecnie wykorzystywanych standardów).

Technologia LTE nie spełnia wszystkich wymogów 4G, dlatego określa się ją symbolem 3,9G.

Natomiast LTE-Advanced ma być rozszerzeniem LTE, które już będzie spełniać wszystkie wymogi 4G. Więc raffde nie do końca ma rację pisząc, że LTE-Advanced ma nie być odmianą LTE.

 

Wszystko powyżej pisałem za Wikipedią.

 

 

Wygląda jednak na to, że teraz się to mocno zmieniło:

http://lte-4g.info/index.php?option=com ... Itemid=112

Czyli 4G już mamy, a w dodatku oferują je... Netia i Era.

 

 

Najlepiej nie posługiwać się w ogóle tymi symbolami, a po prostu oznaczeniami danych technologii. Bo HSPA+ to jednak nie to samo co WiMax, chociaż teoretycznie oferuje dużo wyższą przepustowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ITU stwierdziła, że oprócz technologii IMT-Advanced również LTE, WiMAX (co ciekawe, bez sprecyzowania który standard) oraz inne technologie rozszerzające możliwości sieci 3G mogą być określane mianem 4G."

 

Co nie zmienia faktu ,ze CP oferuje 3,9G a nie 4G !!!!

 

Aż tak Ci na tym zależy (co potwierdza liczba wykrzykników) ? A co to jest 3,9G ? Nie znam takiego standardu... Dla jednych cena masła w sklepie będzie wynosić 3,99zł (bo tak układają ceny w sklepach), dla innych będzie to 4zł - bo tyle realnie się płaci, nie licząc bezużytecznych brązowych grosików walających się po portfelu których zresztą często nie wydają ("a może być bez grosza?").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwsze wrażenia z LTE od CP...

Duży sprzęt, modem raczej na przedłużce trzeb podłączać antena pokojowa ogromna w stosunku do tego co jest teraz.

2 kable od anteny od modemu. Działa póki co bardzo niestabilnie, prędkości podobno na zewnątrz 10mega się udaje,

u mnie w APS było ponad 2mega w porywie do 4mega ale było też tak że nic nie było :)

Zasięg baaaaaaaaaaaardz mały, połowa Lublina nie uświadczy narazie LTE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z LTE od CP...

Duży sprzęt, modem raczej na przedłużce trzeb podłączać antena pokojowa ogromna w stosunku do tego co jest teraz.

2 kable od anteny od modemu. Działa póki co bardzo niestabilnie, prędkości podobno na zewnątrz 10mega się udaje,

u mnie w APS było ponad 2mega w porywie do 4mega ale było też tak że nic nie było :)

Zasięg baaaaaaaaaaaardz mały, połowa Lublina nie uświadczy narazie LTE :D

 

Sami do ciebie zadzwonilil, byles zapisany do tych "testow"? Na jakich warunkach? Ile za modem? Ile abo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...