Skocz do zawartości

Telewizory HD Ready


deejay.m
 Udostępnij

Czy masz obecnie lub planujesz w najbliższym czasie zakup telewizora HD Ready  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz obecnie lub planujesz w najbliższym czasie zakup telewizora HD Ready

    • Tak
      21
    • Nie
      25


Rekomendowane odpowiedzi

Dużo ostatnio sie mówi HD w Polsce i zaczyna to być coraz bardziej "gorący" temat. No więc warto i zacząc rozmawiac o sprzęcie do tego. Jeżeli ktoś z Was jest już posiadaczem jakiegoś telewizorka LCD lub "plazmy" z HD Ready prosimy o opinię, co o nich sądzicie, jakie są ich plusy a jakie minusy noi oczywiście ceny :) bo dla statystycznego polaka dalej jest głównym kryterium wyboru sprzętu. Proponuje wystawiać na koniec każdemu telewizorkowi ocenę od 1 do 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam telewizora z HD Ready. Ale już niedługo mam zamiar kupić. I mam nawet już jeden upatrzony!! http://www.allegro.pl/item123986132_sup ... _raty.html

Oto on. I daję mu na razie "10" za cenę. Parametry ma całkiem niezłe. Na razie tyle. A platformę ITI wezmę jak mi się umowa z Cyfrowym Polsatem skończy. Czyli już nie długo. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny koncern, tym razem japoński Toshiba zbuduje w Polsce (Kobierzyce koło Wrocławia) fabrykę telewizorów LCD za 43 mln. dolarów. Będą produkować duże telewizory ciekłokrystaliczne z co najmniej 32-calowymi ekranami. Nowy zakład ma ruszyć w połowie przyszłego roku. Do 2009 roku jego moce produkcyjne mają sięgnąć nawet 2 mln. telewizorów rocznie.

I to jest ta dobra wiadomość :D , dla telewizji nowej generacji HD.

źródło: Rzeczpospolita.

-pozdrawiam-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z tą działką w Kobierzycach był mały incydent,choć była już ........

sprzedana LG to dalej widniała w urzędzie jako do sprzedania! :shock:

A wracając do wątku,to choć zajmowałem się głównie sprzedażą paneli...

LCD marki EIZO to ze swojej strony polecam bardziej PLASME niż LCD?

przez napięcie jest mało ekonomiczna,pixele nie są trwałe itp...ale ten...

kontrast,kolory,zwłaszcza z HD z niczym nie da się porównać,pozatym....

w Polsce to narazie PLASMA w przeciwięstwie do LCD jest kompromisem

miedzy 16/9 a 4/3 8)

 

 

 

 

[*]......................................... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A z tego co ja wiem to raczej lepsze są LCD niż Plasma. Podobne zdanie ma mój znajomy który od jakiegoś juz czasu zajmuje się naprawą sprzętu RTV również tego typu.

Pozatym zakup TV z HD jest jeszcze narazie nieopłacalny. Głównie chodzi o to że ceny tego sprzętu będą spadać a kupując po obecnych cenach musimy się liczyć z dużą utratą wartości.

Po drugie dla dwóch lub trzech kanałów HD które maja powstać nie warto wywalać ok 7000 PLN-ów.

 

Jednak jeżeli ktoś ma kasę i ochotę wywalić tyle kasy to jego sprawa.

Ja głosuję na NIE gdyż w okresie najbliższego roku dwóch lat nie planuję zakupu takiego urządzenia bo nie ma po co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko pamiętajcie że teleizory oznaczone znaczkiem "HD ready" nie sa tak naprawdę telewizorami HDTV, bo oferuja one znacznie nizszą rozdzielczość ekranu niż prawdziwe HDTV :) Z resztą widać to tez po cenie :) Więc lepiej zastanówcie się czy bierzecie telewizor "HD ready" czy telewizor z pełnym HDTV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co przeplacac za pelne HD,skoro i tak nie bedzie takiego u nas przez najblizsze 10 lat.Chybaze z kompa,ale wtedy w ogole nie potrzebny dobry telewizor,tylko monitor.AMOI -nie dziekuje,wstretny wyglad,przecietne parametry,niepewna marka,a cena i tak nie az tak atrakcyjna.W dodatku jesli to powiazane z Sony,to odpada.Moim zdaniem Bravie na tle innych telewizorow(roznych cenowo)wypadaja bardzo slabo,a cene maja jak Cyfra.Jesli sie zdecyduje na jakosc to biore Sharpa(moze innego),lub JVC, jesli na stosunek ceny do niezlej jakosci-Toshibe,lub Samsunga.Nic innego nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co przeplacac za pelne HD,skoro i tak nie bedzie takiego u nas przez najblizsze 10 lat.

 

na a po co teraz kupywać niepełne HDTV jak i tak narazie to będziemy miec 3-4 kanały w HD :P A za 10 lat może będzie duzo więcej więc po co teraz przepłącać za HD Ready :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie chyba zrozumiales,albo nie do konca.Ja tez jestem zwolennikiem telewizji w HD,ale bezsensem jest placenie od 1 tys do kilku tysiecy wiecej za odbiornik z ktorego nic wiecej poprzez telewizje nie wycisniesz.Kilka kanalow jest tylko na poczatek i z biegiem czasu na biezaca bedzie sie to rozrastac.Jednak wsadzic w sprzet 10 tys i nie moc z tego korzystac?Odczuwalna roznica jest dopiero przy ekranach 50 calowych i wiekszych,abo na 40 c z odleglosci do 1 metra.Za HD Ready sie juz nie przeplaca,bo to i tak jest kilka razy lepszy obraz i masz juz co ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że lepiej nie pakować się w sprzęt, który i tak już jest przestarzały (bo HD Ready to produkty przejściowe - wyprą je Full HD). Albo jak już kupować to Full, albo poczekać na spadek cen i większą ilość ciekawych kanałów w HDTV.

 

Poza tym zwykły Kowalski może zostać niemile zaskoczony, ponieważ niestety telewizory HD bezlitoście ukazują wady i niedoskonałości obecnie emitowanych kanałów. Efekt jest taki, że po zakupie mamy kilka kanałów o jakości rewelacyjnej i setki o jakości koszmarnej, co widać tym bardziej, bo TV bezlitośnie to odkrywa. Można samemu się przekonać idąc do większego sklepu AGD RTV, gdzie są ściany zastawione TV i wszystkie ustawione na ten sam kanał. Pamiętam jak kiedyś porównywałem w ten sposób TV na VIVA Polska - wizualnie lepiej ten kanał wygląda na moim starym 28'' niż na tych nowych HD Ready/Full HD. Pytanie więc brzmi, czy warto katować się pikselami z innych kanałów dla tych trzech - czterech HDTV? Bo nadawcy szybko podejścia nie zmienią i jeszcze bardzo długo będzie królować MPEG-2 i pikseloza (z analogu rezygnuje się od ok. ośmiu lat i nadal jest jeszcze na orbicie nieco kanałów analogowych - przy przechodzeniu z MPEG-2 na MPEG-4 będzie zapewne to samo)...

 

Jak dla mnie cały boom z HDTV jest przedwczesny - jeśli ktoś myśli, że zaraz pojawią się setki niekodowanych kanałów HDTV i będzie miał co oglądać jest w błędzie - bardzo długo oferta HDTV będzie skromniutka, a reszta będzie emitowana jak do tej pory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze te 200 kanalow fta w N bedzie to 200 kanalow nie z najciekawsza oferta,a zwyczajnie w najlepszej mozliwej jakosci SD.Chodzi pewnie o to,by nie zanizac jakosci odbioru i nie znieksztalcac wizji nowej technologii.Stad zapewne takie dzialanie z ich strony.Oczywiscie z drugiej strony problem astry jest niewytlumaczalny i to moze byc gwozdziem do trumny w calej tej strategii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widzialem telewizory HD na zwyklych kanalach np. VIVA Polska - zenada - obraz niewyrazny, rozmazany na TV sa piksele! Juz zwykly 21 cali CRT jest lepszy i to o niebo! Mialem skladac na to kase, ale wole sobie kupic plazme czy LCD max 32 cale bo na wiekszych tez jest d***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...