Skocz do zawartości

Philips DSR 3201


MaCMSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość obrazu zależy oczywiście od typu tv, generalnie lepiej powinno być po RGB ,chociaż niektóre typy tv lepiej działaja w PAL(cvbs) np niektóre Elemisy i Sony (crt) maja problem z grafika ekranową czy Textem.

Co do trybu programowania czy zmiany listy kanałów , to proszę nie mieć złudzeń.To jest typowo dedykowany odbiornik więc lista kanałów będzie taka jaka wymyślił operator nie ma żadnego alternatywnego softu który to zmieni. Obsługa Diseqc jest niedostępna , czyli tylko sterowanie z 8 nóżki euroscart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trybu programowania czy zmiany listy kanałów , to proszę nie mieć złudzeń.To jest typowo dedykowany odbiornik więc lista kanałów będzie taka jaka wymyślił operator

Kiedyś Cyfra+ nie narzucała listy kanałów. Szkoda, że zrezygnowali z tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

od wczoraj, tj. od dn. 28.11.2008 (piątek), przy emisji na kanale TVN (kanał nr 5) występuje wyraźne przesunięcie dźwięku w stosunku do obrazu. Głos pojawia się ok. 1,0-1,5 sek. wcześniej niż obraz (czyli brak synchronizacji wizji i fonii). Na innych kanałach tego denerwującego efektu nie ma. Dźwięk idzie razem z obrazem kablem SCART do odbiornika TV. W telefonicznym BOA padła sugestia o uszkodzonej głowicy tunera (Philips DSR 3201/91 dedykowany dla Cyfry+). Byłem dzisiaj u dealera, który przy mnie podłączył do swojej anteny mój tuner, a także dwa inne nowe DSR 3201. Zarówno na moim tunerze jak i tych nowych ten efekt też wystąpił. Przypadkiem miał też u siebie ten sam model, ale dwuletni. Niestety należał do jakiegoś klienta i nie mógł nim rozporządzać, ale na krótko podłączył go do swojej anteny. Na tym starym tunerze tego efektu nie było. Gdzie leży problem i czy to jest wina tunera (producent Philips), emitenta sygnału TVN (ITI) czy operatora platformy cyfrowej (Cyfra+). Tuner jest jeszcze na gwarancji. Ale jak widać wymiana na fabrycznie nowy model nie daje efektu.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zadzwonił do mnie pan z Cyfry+. Powiedział, ze brak synchronizacji obrazu i dźwięku na kanale tvn jest winą po stronie nadawcy. Technicy nad tym pracują. Cyfra+ przeprasza abonentów za zaistniałe problemy i jednocześnie informuje, że ta awaria objawia się tylko na niektórych tunerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

a ja dzięki Wam też zacząłem się zastanawiać nad tym problemem. Po informacji od C+ Napisałem do TVN i dziś zadzwoniła do mnie pani.

Powiedzcie mi jak to możliwe, że do tej pory było ok., a teraz nagle od soboty taka kicha? I w dalszym ciągu "opisane utrudnienia związane są ze specyfikacją nadawanego sygnału".

 

Czekam na odpowiedź z Kał center cóż to za specyfikacja, bo jakoś tego nie mogę zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tej synchronizacji (pełnej i dokładnej) dalej nie ma!!!!!! Wybaczcie, ale co to za tłumaczenie? Dzwoniłem do TVN i nie ma problemu po stronie nadawcy. Wysyłając korespondencję do cyfry można jedynie wykupić abonament na nerwosol ;) Jak dla mnie jeśli jest problem z Dekoderem, to trzeba popracować nad softem, a nie [beep]yyć , że to nie jest wada, ani uszkodzenie dekodera..

Wiem coś bo walczę w tej chwili w imię zasad!

Ja dowiedziałem się jeszcze lepszej wersji: to zależy od "specyfikacji sygnału" za.... biście.

 

Porażka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest trudne, ale co to ma do rzeczy? Problem jest nie z obrazem, tylko z dźwiękiem. Generalnie takiej informacji powinien udzielić ktoś na infolinii, a człowiek tam pracujący twierdził, że WINA LEŻY PO STRONIE TVN!

To zrozumieć już nie jest proste....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jest identycznie. Powrót do strony głównej.

 

Canal+ Sport: Podczas magazynów ligowych Serie A i La Liga wokół ekranu jest szeroka, czarna ramka. Zapowiedzi najbliższej kolejki i tabele wyników wyświetlane są poprawnie. Ramka jest tylko podczas skrótów większości spotkań. Czy u Was jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales podlaczyc poprzez inny kabel euro?? Ja tak mam ze swoimi kabelkami. Na jednym obraz zyleta a na drugim kabelku lekkie sniezenie. Oczywiscie u mnie ten sprzet podlaczylem na tym kablu ze sniezeniem ze wzgledu na to zeby uzyskac poprawny obraz (bez zmor) na nagrywarce... Problem chyba dotyczy tego ze sa kable euro pelne i niepelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...