Skocz do zawartości
  • 0

odbiór w polkowicach woj. dolnosląskie


mlody-93
 Udostępnij

Pytanie

Mieszkam w POlkowicach woj dolnośląskie, jakies 50 km od legnicy. Mam antene tz. siatke i odbieram tvp 1, tvp 2, polsat, tv4, tvp wroclaw i czeską 2. Denerwuje mnie to ze aby odladac polsat musze przestawic antene zeby byl lepszy obraz a później jak chcę ogladac tvp1 to znowu musze przestawić. Mialem ochote w realu kupic ostatnio zestaw satelitarny tuner i antene firmy sky master, jakie programy na tym złapie? Czy lepiej jakąs lepsza antene do TV naziemnej? Gdzie jest najbliszy nadajnik TVN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trzeba zmodernizować zestaw antenowy ;) Widocznie Polsat jest z innego nadajnika niż pozostałe kanały. Potrzebne będą dwie (lub więcej) anten, najlepiej jakichś kierunkowych Yagi, połączonych zwrotnicą.

Można też połączyć dwie anteny siatkowe, wariantów jest kilka, trzeba tylko wybrać odpowiedni do warunków (lokalizacja, odległość nadajników, itp.).

Wygląda na to, że najbliższy nadajnik TVN-u jest we Wrocławiu (na kanale 56). Jest to odległość około 80 kilometrów, a moc nadajnika to 20 kW, jakaś szansa na odbiór jest, ale trudno powiedzieć jaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pasmo częstotliwości przeznaczonych na transmisję telewizyjną zostało (dla ułatwienia) podzielone na kanały. Kanał 56 to w rzeczywistości częstotliwość 751,25 MHz. Jeśli nie wiesz jak tego szukać, znajdź instrukcję swojego telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Sorry ale jestem w dziedzinie tv naziemnej zielony i jak piszecie na kanale np. 56 to chodzi o to że mam właczyć tv na kanał 56 i szukać tam tvn?

TVN nie odbierzesz bo na tym samym 56 kanale nadaje od jakiegoś czasu TV4( TVL) z Lubina. W beznadziejnej jakości oczywiście ale kanał całkowicie pokrywa. Od tego czasu TVN'u w okolicach Legnicy, Lubina i Polkowic z naziemnej już nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...