Skocz do zawartości

Dyskusja: n w przyszłości


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa, ciekawy konkurs - szczegóły: telewizjanowejgeneracji.pl/2007/05/08/dyskusja/

 

Jest to konkurs na pracę dot. przyszłości Nki, jak ją sobie wyobrażamy, co powinno się znaleźć w naszej wymarzonej platformie. Czytając opis konkursu doszedłem do wniosku, że także tu można taką dyskusję otworzyć oraz jednocześnie komentować konkurs.

 

Ja osobiscie przychylam się do motywu, iż N powinno pójść w stronę zapomnianych przez C+ i CP usług interaktywnych, ale na zupelnie innej plaszczyznie niz te 2 platformy prezentowaly. Przede wszystkim nalezaloby postawic na złącze Enthernet i interakcje widz-telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy:

 

Zmienią soft na taki wypasiony z możliwością wyszukiwania i zapamiętywania na liście kanałów tak powiedzmy 20 000 wpisów, do tego gotowa lista transponderów z miejscem na 100 pozycji satelitarnych i w każdej po max. 200 częstotliwości. Oczywiście SR musi czytać z zakesu 1000 do 45000 MS/s, dobra czułość głowicy, do pasków informacyjnych obok jakości i siły przydałby się dokładny BER. Listy z podziałem na pozycje satelitarne, możliwość przenoszenia/usuwania/zmiany nazwy kanałów, ze 20 list ulubionych, obsługa wszystkich wersji DiSEqC, oraz USALS bezwzględnie wymagana. Fajnie jakby wyświetlał dane o oglądanym kanale - PID V/A/PCR, SID, NID, TID, ECM-y i EMM-y, CaID, ProvID, TDT (czas z transpondera), oraz rozdzielczość i bitrate obrazu i bitrate, oraz częstotliwość próbkowania dźwięku.

 

Aaaa... i jeszcze blindscanner z krokiem regulowanym 1/2/4/6/8 MHz

 

Całość wypuszczą oczywiście open source na licencji GPL

 

Fajnie sobie pomarzyć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podszedłeś do sprawy technicznie, co pokazuje, że pewnie każdy ma na przyszłość N inne spojrzenie. Ja patrzę na przyszłość N trochę pod kątem rozrywki, coś w rodzaju elektronicznego kominka, przy którym parę osób może usiąść i pobawić się, łapać ze sobą kontakt nie poprzez bezmyślne oglądanie telewizji, a przez używanie dekodera do celow poza telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-ka niech sie nie napina z jakas PRZYSZLOSCIA, tylko doda chocby zwykle sortowanie kanalow, bo szalu dostaje jak musze recznie przeleciec cala liste zeby znalesc konkretny kanal.

 

I niech dodadza wiecej list uzytkownikow, bo prosty tunek CP E-717 ma ich 8 indywidualnych, plus 3 fabryczne. I mozna sobie wszystko ustawic jak komu pasuje - wiem bo mam oba tunki. Plus z 5 rodzajow sortowan. W porownaniu z E-717 ten N-box wyglada jak informatyczna sierota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to rozwiazanie z modulem CI to droga inwestycja - tunek fergusona jakies 1200 zl, plus modul pewno z 300 - czyli 1500 na Dzien Dobry, zeby pogladac 7 czy 8 kanalow w HD - w tym 3 reklamowe, a na dwoch z n-ki w kolko powtorki :D oczywiscie plus abonament.

 

juz lepiej dac te 99 za aktywacje i czekac na rozwoj wypadkow, bo czuje przez skore ze HD w FTA bedzie rownie rzadko wystepowac jak dobre auta na polskiej gieldzie :):D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...