Skocz do zawartości

HB i Astra - instalacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę przerobic instalacje w domku jednorodzinnym.

Stan obecny:

czasza 90, obrotnica, multiswitch 4/5 i konwerter quattro, dwa tunki C+, splitter przewodowy.

W związku z awaria obrotnicy chcę zrobić jakąś instalację aby odbierać HB i Astre bez jej użycia oraz tv naziemną , myslę też o wymianie czaszy . Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało informacji - ile masz gniazdek (czy wszystkie wyprowadzenia na multiswitchu są wykorzystane)?

 

Ogólnie opcje są dwie:

 

1) Wymiana multiswitcha na 9/5 - dwie satelity + naziemna i dokupienie do tego jeszcze jednego quattro. W tym wypadku nie trzeba będzie ruszać niczego więcej

 

PS: Odbiorniki C+ to Mediasaty? Mam nadzieję, że wiesz, że na firmowym sofcie o DiSEqC w takim wypadku można zapomnieć...

 

2) Wy[beep]e multiswitcha, wymiana konwertera na Quad i dokupienie drugiego takiego + przełączniki DiSEqC - max. 4 gniazdka w takim wypadku, do tego dołączyć trzeba zwrotnice SAT/Naziemna (dla każdego gniazdka osobna)

 

Jak jeszcze jakąś wymyślę, to dopiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając:

- na multiswitchu wykorzystane trzy wyjścia,

- odbiorniki to P1430 i P1330 - z softem dam radę ;)

A może konwerter Monoblock INVERTO i do tego sumatory do tv naziemnej - ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam i dzięki za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoblock Inverto Quad byłby ok, ale wtedy zjazd z anteną do 80cm - dla takiego rozmiaru są produkowane Monoblock.

 

Kazdą nitkę sumować osobno z naziemną (naziemną wcześniej rozdzielić na 3) i wpuszczać na gniazdka - to powinno być najbardziej optymalne rozwiązanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

nie chce zaczynac nowego tematu wiec zapytam maze ktos mi podpowie co i jak mam antene 60 po cyfrze plus tuner dsr5001 i chce ustawic astre mam HB w ktora strone krecic antena stojac od przodu czyli od konwertera w leo czy w prawo?

i ile musze przecunac antene i czy musze korygowac ustawienie anteny w pionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przodu anteny to w prawo :wink: no chyba te sześć centymetrów co napisał pitter w poście wyżej i w poziomie tylko trzeba przesunąć, ale czy to będzie 6 cm to głowy nie dam sobie uciąć :wink:, bo jak ja ustawiałem Astrę to kierowałem się tym co widać było na ekranie TV :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...