Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miernik to diodowy SAT FINDER, ustawiał mi ją znajomy który siedzi w tym temacie i lepiej już się nie dało. Każde minimalne wygięcie talerza w obojętnie którą stronę skutkuje całkowitym brakiem sygnału. A może to wina dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam 2 pytania:

1. Czy może być aż tak różnica w jakości sygnału między konwerterem Inverto a Golden Interstar, pomijając fakt że ponownie ustawiłem antenę bo wichura mi minimalnie obrotnicą ruszyła. Z Opticumie wskoczyło mi z 85% (GI) do 100% (Inverto) - jakość sygnału, bo poziom jest niezmieniony - 85%.

2. Czy jest sens inwestować w większą antenę 1200, mam obecnie 80 :/ i jak na razie do 60E dochodzi bez problemu, oczywiście musiałem całkowicie zmodyfikować stojak, bo był za blisko ściany, teraz jest odsunięty o ponad 1 m. Boję się że jak będą wiatry będę częstym bywalcem na dachu aby poprawiać położenie. Antena jest na dachu i nie jest niczym odsłonięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@rossini nie powinno być wielkiej różnicy między obydwoma konwerterami, Inverto będzie minimalnie lepszy, nie wiem skąd taka różnica, co do wielkości anteny to zależy to czego będzie przeznaczona czy do zeza czy do obrotnicy, ale zmiana ze 80 cm na 100 cm wiele nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

antena będzie tylko i wyłącznie do obrotnicy i miałem na myśli 120 cm, jeśli zaś chodzi o jakoś sygnału z ciekawości zmieniłem konwerter na poprzedni i jakość sygnału na poziomie 85%, założyłem z powrotem Inverto (jakiś black premium) i jakość 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no ja mam obrotnicę: DiSEqC SG2100A więc teraz się poważnie zastanawiam nad tą 120cm stalową. Mam teraz trochę inny problem, jak na pozycje orbitalne od 13E do 60E znajduje mi poziom i jakość sygnału to od 13E do 30W mam tylko sam poziom. Czy to może być spowodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hm ;/ się wyraziłem, do ustawienia obrotnicy również wziąłem Astre z 19,2 tylko że HB, Astra i satelity do 60E ładnie odbierają, natomiast syrius, Thor i inne na W raczej mam problemy sygnałem, jeszcze dziś spróbuję minimalnie antenę poruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

już zlokalizowałem przyczynę, trochę trywialna: przy jeździe na max odchylenie na wschód czyli na 60E śruba od mocowania anteny urwała "F"-kę łączącą LNB z obrotnicą i jak wracałem na HB jeszcze było wszystko OK, ale jak już jechałem na 5W "F"-ka się ułamywała i nie było sygnału. Obniżyłem antenę na rurce obrotnicy i jest teraz ok :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Ja mam podobny problem, mam satelite z zezem i lapie Astre i Hotbirda oraz tuner Fergusona. Ogólnie moc sygnału dla obu satelit mam 99% i większość kanałów mi łapie, ale niestety niektóre transpondery pokazują że sygnał jest 0% i akurat jeden z nich to transponder dla Super RTLu (12188, 27500, H) sprawdziłem według aktualnej listy na King Sat jak i na stronie samego Super Rtla, wiec transponder jest dobry tylko dlaczego mam sygnał 0%? pare innych transponderów również nie łapie (większość jest na 99% i parę na 70-85%). Co może być tego przyczyną? złe ustawienie satelity?(chociaż mi pokazuje że ich sygnał jest na 99%?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe, że antena lub konwerter są źle ustawione. Ferguson nie potrzebuje zbyt dobrego sygnału by pokazywać 99% dlatego jego wskazania świetnego sygnału mogą być mylące. Może wśród transponderów, które nie odbierają jest jakaś reguła. Wtedy podejrzewałbym konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...