Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Na viewtopic.php?f=38&t=3463&start=60#p463423 jest m.in. poniższa informacja:

 

TOK FM

12.284GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, PID Audio 121

 

 

Na transponderze 10,892 GHz odbieram pakiet Cyfry+ z PR I - V. ale nie ma w nim TOK FM.

Wybierz ten transponder - 10892 H i przeszukaj ponownie.

Jakiś czas temu zmieniły się pidy audio i dlatego nawet jak miałeś Cyfra+ Radio, to i tak nieaktywne .

TOK FM jest na poz. 4 na tym kanale, pod zielonym na pilocie ;)

 

Co ciekawe jest on niekodowany, w przeciwieństwie do 5 innych. Niekodowane jest jeszcze Radio Jasna Góra na pozycji 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Dekoder HD z n-ki mam jakies pół roku wqszystko grało gites majonez aż do dzisiaj, Problem jest następujący. : Dziś kiedy oglądałem program wyłączyłęm deokder.po czym potem zostałponownie włączony,ale brak sygnału - nie chodazi o to,że ine chodzi o to ,ze problem z anteną - in pokazuje sie nic jesli chodzi o dekoder. Pierwszy raz tak mam .Dodam ,ze na pewno nic w kabelkach ine było ruszane ,a na dekoderze pali sie lampa tak jak zwykle,tylko ne ma w ogole obrazu z tego deokdera. Proszę o pomoc

 

edit

 

Ps jest trochę inaczej : przy włączenieu dekodera jest niebieskie tło tak jak zwykle sie załącza ,potem brak sygnału i pomarńczowa lampika. Miał ktos taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

 

Piszę ponownie.

Przestawiłem antenę z dachu na ścianę. Obecnie moja antena jest przysłonięta trochę gałęzią drzewa. Sygnał się ciut pogorszył jak wyszły listki.

Zastanawiam się czy jest jakaś antena co pozwala na odbiór w trudnych warunkach?

 

Zastanawiam sie czy taka cos pomoze

 

Antena TechniSat SATMAN 45 UNYSAT SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podlej jakimiś chemikaliami - samo uschnie :P

 

A tak poważnie: niestety przeszkoda fizyczna/widzialna na drodze sygnału to problem nie do obejścia, jedyne co można zrobić, to większa antena - nie pomoże całkowicie, ale może poprawić sytuację. Nie napisałeś jaką teraz masz średnicę lustra, ale TechniSat na pewno nie pomoże - to malutka antenka 45cm do zastosowania w trasie, ona nawet bez przeszkód ledwo co sygnał odbiera, bo jest mała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monoblock oznacza, że 80cm być musi. Możnaby ryzykować 90cm, ale zauważ, że w monoblockach nie ma możliwości zmiany rozstawu promienników, co oznacza, że na 90cm Astra może "patrzeć" w zły punkt na czaszy i odbierać niekoniecznie lepiej niż na 80cm...

 

W kwestii dochodzenia sygnału - skorzystaj z tego kalkulatora - da Ci pogląd na sytuację: http://satlex.de/pl/azel_calc.html

Generalnie przechodzi nieco wyżej niż patrzy antena, ale oczywiście na sprost, tj, z kierunku, w którym obrócona jest czasza i jak masz tam drzewo, to przemyśl tą piłę albo chemikalia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyskoczyły mi 2 wiązki w tym kalkulatorze, jak to rozumieć? że są 2 możliwości ustawienia anteny czy to są 2 wiązki które idą przy tym samym kącie ? Teraz wydaje mi się że mam kąt ok 10stopni.

Może moje pytania są czasem głupie ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ;) coś niecoś wiem ale nie wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jedna wiązka, chodzi tylko o kąt, czyli sygnał masz nie na wprost, tylko z góry. To tzw. kąt offsetu (ok. 20° - 25°).

 

Zerknij dodatkowo tu: http://www.nhdtv.pl/forum/showpost.php? ... ostcount=4

 

W każdym razie bez pozbycia się tego drzewa z drogi za pomocą przeniesienia anteny - problem pozostanie, anteny nie da się ustawić inaczej na Hot Bird-a, prawidłowy kierunek jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj

Sprawdź jeszcze coś takiego http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... zasaz.html - godzina, gdy słońce wskazuje satelitę, a to oznacza, że w o tej porze nie możesz mieć cienia na antenie.

Jak masz to jest to cień przeszkody i nie wyeliminujesz go , chyba, ze da się antenę trochę przesunąć by cień znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam !

mam polsat cyfrowy ,dekoder hd5000 antene 80 i konwerter sharpa.

Mam problem z kanalami hd discowery tvp1,obraz sie zacina jakby stawal na chilke a kanaly mtv czy polsat sport idzie bez problemu.

Niewiem jak procentowo podac jakosc sygnalu pasek jest na zielono na oko jakies 60 70 % moc jest na ful.

Podczas montazu przekrecilem konwerter o piec stopni w prawo jest tam taka podzialka , tak wyczytalem ze dla mojego miasta powininem zrobic.

Czy wina za zly odbior tych kanalow to zle ustawiona antena czy ten konwerter lepiej ustawic na zero.

Drugi problem to jak sobie skacze z kanalu na kanal nagle niema dzwieku i nic sie da zrobic musze wylaczyc na chwile dekoder i po paru sekundach zalaczam i dzwiek juz jest.

Niewiem czy te problemy sa ze soba powiazane.Jestem zielony w tych sprawach jak ktos moze znac ewnetualna przyczyne prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!!!!

Podczas ocieplana mieszkania z dnia na dzień straciłem takie programy jak TV Puls ,NGC,TVN24,TVS,Fox,4 Fun TV itd (Pisze ze brak sygnału) pozostawały mi np TVN ,Polsat,TVN 7

W którą strone kręćić anteną żeby poprawić sygnał w prawą czy w lewą.Niem mam miernika nie bardzo sie orientuje w tych rzeczach

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...