Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam kolegów.

Mam mały orzech do zgryzienia. Ustawiłem antenę sat (z cyfrowego Polsatu) podłączyłem wszytko jak powinno - Siła sygnału 90%, jakość 65%, BER 0/1..0. Po 3 dniach nastąpił zanik kanałów (części) a po kolejnych 2 dniach nie było żadnego kanału. Po podłączeniu miernika Siła 90%, jakość 65% BER 0/1...0. Po ponownym podłączeniu anteny do dekodera kanały wszystkie wróciły i znów po 3 dniach nie było 3/4 kanałów. m.in. TVP 1,2, Polsatu , Discovery itp. Dodam ze zostaw jest nowy (konwenter Golden Interstar, dekoder HD5000 (polsatowski) Jak może być przyczyna ze kanały znikają. Ja sądziłem ze może dekoder szwankuje, ale "uprzejma" Pani z Telefonicznej Obsługi Klienta powiedziała że antena jest źle ustawiona. Nadmienię że talerz jest solidnie zamocowany i nie kręci się.

Proszę o pomoc.

To nie wina konwertera.Jaki masz przewód koncentryczny tj.jaką on ma żyłę-miedzianą,czy stalową pomiedziowaną?Bo jeżeli stalową pomiedziowaną,to prawdopodobnie w czasie dużych mrozów zbyt mocno się kurczy i "wypada" z wejścia konwewrtera,a przez to do konwertera nie dociera impuls /sygnał/ z dekodera,a ten nie wysyła go do satelity,a tym samym i nie odbiera żadnego przekazu lub nie wszystkie i w słabej jakości.Najlepsze koncentryki to te z żyłami miedzianymi bardzo cienkimi,droższe,ale bardzo dobre,bo nie ulegają korozji i nie są łamliwe.

 

 

hm;/ sprawa już się wyjaśniła. Uszkodzony był konwenter. Po wymianie na nowy (Inverto) problem znikł.PS> pierwsze zaniki sygnału wystąpiły jak nie było żadnych mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ten nie wysyła go do satelity,a tym samym i nie odbiera żadnego przekazu lub nie wszystkie i w słabej jakości.

Zaintrygowało mnie to zdanie. W jaki sposób dekoder komunikuje się z satelitą oraz jak satelita daje sobie radę z jednoczesną obsługą zapytań kilkunastu milionów dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam mały problem przy korzystaniu z tunera Ferguson FK 6900 CR.

 

Od "Wiadomości" na TVP 1, obraz zaczął przerywać, szatkować, pływać. Myślałem, że to problem z softem albo splitterem, ale nic z tego. Tym bardziej, że na Arivie 200 wszystko śmiga jak należy, więc wina monoblocka też chyba nie (?).

 

Zaobserwowałem również, że problem występuje tylko na tp 10.892. Kanałów z tego transpondera nie da się oglądać. Pozostałe kanały działają w miarę płynnie. Podejrzewam kabel, ale końcówkę dwa razy zarabiałem i o ile w menu instalacja sygnał jest ciągły, tak na kanałach z tego tp momentalnie zaczyna szatkować.

 

Ktoś wie co jest grane?

 

Edit: a teraz samo się naprawiło :shock: geez.

 

Edit2: chyba w ten sposób nie pada głowica w Fergusonie 6900?

 

Edit3: ustawienie anteny raczej nie bo na Arivie 200 wszystko śmiga jak należy, a jest podpięta do tego samego monoblocka i jak zamieniłem wtyczki miejscami to dalej było to samo. Wszystko naprawiło się samo z siebie. Śniegu na antenie, ani na monoblocku w ogóle nie stwierdzono.

 

Edit4: z 11.488 też problemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podłączyłem teraz pod kabel nieużywanego od ponad roku Samsunga S305G FTA od CP i mam dokładnie to samo, czyli przerywanie co jakiś czas obrazu, więc usterkę 6900 można wykluczyć.

 

Poza tym większość skaczących programów jest na polaryzacji poziomej.

 

Czy to może być awaria monoblocka twin Inverto?

 

Odbiór po południu przebiegał bez zakłóceń i tak jak wczoraj w okolicy "Wiadomości" zaczęło się sypać.

 

Update: gdy podłączyłem Fergusona 6900 pod kabel na którym była podłączona Ariva 200 to też posypał się na polaryzacji poziomej. Kanały TVP w ogóle nie działały, a np Polsaty bez zarzutu. Arivy 200 nie będę podłączał pod instalację od 6900 bo boję się, że może się uszkodzić (co podejrzewam przy dekoderze Polsatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam po raz kolejny, mam nie lada problem , wczoraj ustawiałem u klienta antenę 60-tkę pod TNK i... nie chodzi transponder 11393 - cały pakiet TVN.

Podłączając swój miernik na tym transponderze mam wskazanie w granicach: BER-0; jakość - 66 %; siła 90%.

Podłączając ponownie tuner klienta (OPTICUM 4060CX) wszystkie transpondery ich jakość na przyzwoitym poziomie a tylko ten jeden ma brak sygnału. Co to może być za przyczyna. kabel jest nowy położony. Talerz jeszcze z czasów Wizji (nie ma nigdzie ognisk korozji, konwenter wymieniony na nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

spróbuj jeszcze SKEW konwentera oraz poprawność połączenia e"f"ek z kablem, oraz czy dobrze są dokręcone do konewntera i tunera. Jak się okaże że jest wszystko git pożycz od kogoś tuner i wtedy sprawdzisz czy to faktycznie jest konwenter uszkodzony. Jeśli ci się pojawi obraz to będzie uszkodzony tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam mały problem, a polega on na tym ze nie mogę miernikiem ustawić sygnału satelitarnego. Ustawiałem w innym miejscu i wszystko było dobrze miernik pokazywał jakość sygnału najpierw 99% to go troszeczkę przytłumiłem i dalej ustawiałem dotąd aż go maksymalnie stłumiłem i poziom sygnału był na 57% i wszystko odbierał dobrze tylko tyle ze był to nowy komplet cyfrowego Polsatu (wszystko było nowe antena, konwerter, kabel i dekoder). Chciałem tez ustawić u siebie bo na Discovery czasami mi szukał sygnału i chciałem dostroić to lepiej ale po podłączeni miernika on mi nic nie pokazywał ciągle było zero i teraz nie wiem co z tym zrobić i czyja to jest wina. Zaznaczę ze u mnie ten zestaw ma już jakieś 4 lata. Miernik mam taki:

 

http://allegro.pl/miernik-sygnalu-sat-m ... 19328.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Do konwertera Twin mam podłączonego białego nboxa i Technisata (TNK) wszystko niby oki. Ale jak włączę TNK to na nboxie kanał BBC HD jakość spada z 70% do 30% a na tvn hd podnosi się z 80% do 90% Jak wyłączę TNK to wszystko wraca do normy.Co to może być konwerter uszkodzony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...