Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam!Panowie mam problem ze znalezieniem programu cinemax HD.Aktywowałem je dzisiaj i tylko tego kanału nie moge nalezc.Sprzet to Ferguson Ariva TT.wedlug namiarow podanych przez cyfre niestey nie udało mi sie go znalezc.Dodam jeszcze ze mieszkam w UK.Czy w zwiazku z tym bedzie inna czestotliwosc lub ustawienia?Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy mozliwe jest aby oddalona od anteny korona drzew zakłócała odbiór programów z HB podczas silniejszego wiatru?dodam, że kanały z Astry odbieram stabilnie, na antenę nie pada nawet kawałek cienia z tych drzew, pomijam fakt, że podczas deszczu równiez zanika mi przekaz z HB a Astra smiga. Wszystko odbieram z anteny 80 cm i monoblocka Globo. Czy mam sugrować złe ustawienie anteny czy wada monoblocka (ma ok 2 lat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@michalkalka przeskanuj transponder 11258H na HotBirdzie. Lokalizacja nie ma znaczenia, wszędzie częstotliwość i ustawienia w dekoderze są te same. Sprawdź czy masz poprawnie ustawioną antenę.

 

@bedtom79 Satelity telekomunikacyjne z polskimi kanałami w Polsce ustawione są pod kątem lekko ponad 30 stopni do poziomu.

Sprawdź czy wiatr nie przesuwa ci czaszy. Masz prawdopodobnie słaby sygnał z Hotbirda i musisz dokładniej ustawić antenę.

 

@TVSATTV koniecznie sprawdź napięcia na płycie głównej dekodera! Możliwe że piorun uszkodził zasilacz. W takiej sytuacji dalsze użytkowanie tunera w takim stanie może doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej, lub konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
"prawie" może robić dużą różnicę. Antena skierowana na południe sugeruje, że ustawieniem głównym jest Astra 19,2°E, natomiast Hot Bird 13°E odbierany jest z zeza. Generalnie będzie działać, ale nie jest to zalecane ustawienie.

patrząc w stronę czaszy to wolna "trąbka" jest z lewej strony......czy pomimo tego hb może być w zezie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie. Jeśli jest tak jak mówisz to zez jest dobrze zamocowany.

Specjalnie zrobiłem dzisiaj fotkę, ale widzę, że już się odezwałeś. Patrząc z tej strony (fot.) wolna "trąbka" powinna być z prawej strony uchwytu:

2010100701.jpg

Prawdopodobnie jest to kwestia ustawienia anteny. Spróbuj delikatnie (minimalne ruchy) podregulować ustawienie anteny. Prawo/lewo, góra/dół, ewentualnie pokręć też delikatnie monoblokiem w uchwycie.

Wspominałeś coś o drzewach, możesz dać fotki? Jak to wygląda? Może one faktycznie przeszkadzają.

 

EDIT:

 

(off topic)

To forum nie oferuje hostowania zdjęć (nie można wgrać zdjęcia na forum), musisz je umieścić gdzieś na innym serwerze i podlinkować tutaj. Jak? :arrow:viewtopic.php?f=1&t=5133&start=60#p215944

Np. imageshack.us oferuje bardzo wygodny mechanizm linkowania sprowadzający się do banalnego kopiuj wklej Ctrl+C Ctrl+V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

U mnie wczoraj wieczorem objawił się następujący problem.Po przymusowym odłączeniu nboxa turbo z gniazdka i ponownym podłączeniu za jakąś godzinę(lekkie prace remontowe w pokoju) jakość i siła sygnału z hot birda wynosi 100% i kanały odbieram dobrze, ale powstał problem z satelitą astra(podłączona do multiswicha 9/8 i przez gniazdko do dekodera) siła wynosi 85% jakość także, ale gdy przełączam na dowolny kanał z astry (na nboxie są to kanały od 500 w górę) to wyskakuje mi komunikat brak sygnału, sprawdź, czy dekoder jest prawidłowo podłączony.Co może być tego przyczyną i jak mogę sobie z tym poradzić. Dodam,że tuner w ustawieniach ma dany LNB1 na hot birda i LNB2 na astrę i wszystko dobrze identyfikuje(przełącza sygnał przez tone bust) a mimo to na kanałach z astry mam brak sygnału.Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam FIGA1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Posiadam Cyfrę+, dekoder Pace PVR, antenę 90 cm oraz konwerter Twin podłączony do Pace i Strona w drugim pokoju. Mój problem pojawia się podczas deszczu i często wieczorami, a mianowicie w deszcz nie działa mi większość programów, a wieczorami nawet jak jest dobra pogoda to EuroSport 2 HD wywala mi komunikat o braku sygnału i nie da się go oglądać. Antenę niedawno zmieniłem na nową, ustawiałem z miernikiem Sat finder 9000 i wg tego urządzenia dobrze zbiera sygnał z satelity. Kable też stare nie są, przy konwerterze na F-kach izolacja.

Co może być przyczyną zaników sygnałów? Konwerter? Ma jakieś 14 msc i niestety nie mam pod ręką drugiego, by sprawdzić tą tezę, ale może ktoś miał podobny przypadek? Bo jak przyjdzie zima to wtedy mogą być większe problemy.

 

17ef1eeb40.jpg

9f645b62b2.jpg

da975e5e54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem z ustawieniem transponderów 3, 89 i 120 z HB w pakiecie Orange. Czy winą może być linia 400V około 10m od talerza czy też drzewa rosnące obok? Talerz jest wycelowany powyżej linii. Mam najsilniejszy sygnał jaki daje sat finder. Wiem badziew ale firmy instalatorskiej nie planuje zakładać. Problem jest duży bo od południowej strony mam istny las słupow, linii czy też drzewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem podobny problem, tyle ża ja mam TNK SD...przed balkonem mam ścianę drzew, ale cień drzew nie pada na antenę.......ale miałem problem z odbiorem kanałów z różnych tp na HB,kręciłem anteną i nic....w końcu monoblockiem trochę skręciłem i poprawiła mi się jakość programów i póki co jest ok, nawet najsłabszy tp 10834 działa mi bez zarzutu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Rzeczywiście pomogło. Przy okazji zauważyłem że antena już krzywo założona. Na wiosnę trzeba poprawić. Pytanie o skos: czy przejmować się podziałką kątową na konwerterze czy też lepiej na czuja?

U mnie antenę ustawiał jakis spec, ale po zimie antena opadła i starciłem sygnał, postanowiłem że sam ustawię i poprawiłem kąt anteny na 30 stopni i sygnał złapała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam taki oto problem. Otóż chodzi mi o transponder 11.508. Mam duze problemy z odbieraniem kanałów z tego transpondera (Eska Tv, TVN Warszawa, TVR). Odbieraja mi jedynie koło południa a w reszte dnia nie. Chyba chodzi o słaby sygnał. Co mozna zrobic zeby nie było problemów z odbiorem stacji na tym transponderze ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie żartuj. Problem jest po stronie wszystkich tych, którzy ustawiają anteny na pałę na zasadzie: "O! Odbiera". Trzeba ustawić precyzyjnie antenę, wyregulować kąt skręcenia konwertera i problem z odbiorem jakiegokolwiek transpondera z Hot Birda zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...