Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
wtyk f misiu to ten wtyk co jest na końcu kabla przy odbiorniku sat i przy konwerterze sat :D czasami wymiana nie zaszkodzi, a pomóc znacznie może :D

poprawiłem końcówką kabla przy odbiorniku Sat i dzis jest póki co ok, więc chyba pomogło. Dzięki za pomoc :brawo:

pomogło na chwilę, po czym problemy wrócily, zmiana anteny z 60 na 80cm to dobry pomysł czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to już zaczyna być dziwne, ale do wyjaśnienia. Skoro do południa wszystko jest ok-znaczy że sygnał jest dla odbiornika zrozumiały i gra i buczy. W momencie kiedy odbiornik przestaje po południu dawać obraz oznacza to że pojawiło się jakieś zakłócenie nie do przeskoczenia dla odbiornika sat. Można to zasadniczo wyleczyć wymianą konwertera, zwiększeniem średnicy talerza. Na początek może znajdź jakiegoś sąsiada który też ma satkę i u niego się podepnij, zobacz jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

problem to brak satów w najbliższej okolicy, po drugie nawet jak sie podepne to moze pokazywać ok, by np. bez powodu za 1 h w domu pokazywac brak sygnału... nie potrafie ocenic nawet jakie sa warunki, by pokazywać brak sygnalu, bo pogoda nie ma tutaj nic do rzeczy...w piekny dzien nie ma, a jak padalo i byla burza to bylo ok... glupi jestem, dlatego kombinuje z anteną 80cm, choć z drugiej strony tvp hd pokazuje, podobnie jak C+hd, a nie pokazuje tvp1,2,3 i c+sd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to w takim razie odbiornik musi być walnięty. Skoro odbierasz poprawnie niektóre częstotliwości a niektóre nie to coś jest nie tak. Wiesz jak poprawnie zrobić wtyk f ? może popraw go jeszcze raz ale na porządnie, zaizoluj wtyczkę przy konwerterze i spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli antena nie jest poprawnie ustawiona to mogą być takie objawy, że rano działa a po południu już nie. Jeśli nie ma niektórych częstotliwości a niektóre są to też wskazuje to na źle ustawioną antenę pod warunkiem, że brak jest przypadkowych częstotliwości. Jeśli w braku transponderów jest logika, np. brak kanałów tylko z polaryzacji poziomej, to jest coś zepsute, konwerter lub tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuszna uwaga, poza tym, w ciepłe dni antena zamocowana przykładowo do dość długiej balustrady balkonu, pomalowana na czarno potrafi przesunąć się ponad 0,5 cm i stąd te problemy przy nieprecyzyjnym ustawieniu anteny (lub wadliwej czaszy z np. rozmytym ogniskiem), więc łatwo "zgubić sygnał" i to też może być przyczyną różnego odbioru o określonej porze dnia lub pogody w danym dniu, szczególnie na "słabszych transponderach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może i masz rację, przecież każde urządzenie elektroniczne ma jakąś tolerancję temperatury pracy, jak ją przekroczy zaczyna się zachowywać niestabilnie. Szczególnie jak element jest na długo wystawiony na działanie czynnika szkodzącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
wszystko działa prawidłowo tylko drzewa liściaste zasłaniają, tyle że do drzew liściastych na linii satelity jest ze 100m a wcześniej są ale sosny

W zasadzie bez większej różnicy. Drzewo to drzewo, zasłania i już. Usytuowanie anteny ma istotne znaczenie, musi być zapewniona bezpośrednia widoczność optyczna (bezpośrednie widzenie).

Oczywiście satelity nie widać gołym okiem, bo jest zbyt mały i jest daleko (chyba, że akurat odbija promienie zachodzącego lub wschodzącego słońca).

Jak blisko rosną te sosny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba mam rozwiązanie, które znalazłem w jednej książce. Otóż nawet wysokie zapylenie pyłkami drzew może spowodować zakłócenie odbioru tv-sat. Także poruszanie gałęzi wiatrem ma niebagatelny wpływ. Nieważne jakich drzew (jedyna różnica jest przy falach metrowych, które lepiej pochłaniane są przez liście). Las to nienajlepsze miejsce na satelitę

 

001hhc.jpg

 

 

ps: fale centymetrowe to fale które emituje satelita :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanko, przy montażu wysięgnika atenowego troszkę mi się przechlił w prawo i antena jest lekko przechylona czy będzie to miało wpływ na odbiór , czy będzie trzeba wysięgnik wyprostować? A może jest jakaś tolerancja . I proszę podajcie pod jakim kątem powinna prawidłowo działać w Płocku.Czasza ma 60 na 90. Dzięki za podpowiedż.W tej chwili najlepszy zasięg ma transponder 11393 TVN ,a najsłapszy 10892 TVP od czego to zależy jak to podregulować . Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja akurat miałem takie oto problemy z sygnałem przy OPTICUM - HD X402p - do południa zero odbioru kanałów HD (Multipakiet C+), grubo po południu i wieczorem wszystko w porządku. Antena 80', ustawienie dobre, konwerter nowoczesny, nic nie pomagało. Miałem dość tego złomu. Zaryzykowałem i kupiłem Uniboxa Golden Interstar. I chodzi jak szwajcarski zegarek. Na zawsze wyleczyłem się z Opticum. Doświadczenia z tym sprzętem sprawiły, że nie miałem ochoty nawet na niego patrzeć (ani tym bardziej sprzedawać żeby ktoś się mordował) a co dopiero próbować coś z jego pomocą oglądać. W przypływie dobrego humoru skończył na śmietniku. Dodatkowo Unibox ma telegazetę przez HDMI. Jak dla mnie sprzęt doskonały tak jak jego starszy brat Golden Inerstar 870 (SD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
przy montażu wysięgnika atenowego troszkę mi się przechlił w prawo i antena jest lekko przechylona czy będzie to miało wpływ na odbiór [?]

Zestaw obrotowy - TAK - musisz wyprostować do pionu,

instalacja antenowa na jedną pozycję - NIE - skorygujesz kątem SKEW konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
przy montażu wysięgnika atenowego troszkę mi się przechlił w prawo i antena jest lekko przechylona czy będzie to miało wpływ na odbiór [?]

Zestaw obrotowy - TAK - musisz wyprostować do pionu,

instalacja antenowa na jedną pozycję - NIE - skorygujesz kątem SKEW konwertera.

Mam stałą antenę, zrobię jak proponujesz .Dziękuję za Pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...