Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
ostatnią fotkę co podałeś na linku - domyślam się ze w tym kierunku będzie skierowana antena. Musiałbyś zamontować antenę powyżej swojego okna i powinno wszystko grać.

Dokładnie. W sumie jak to jest, na montowanie anteny żadnej zgody ze spółdzielni nie trzeba mieć nie?Nie miałem nigdy tv sat, więc nie wiem;)

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witajcie. Mam takie głupie pytania bo nie mam pewności. Czy drzewo zakłóca odbiór sygnały z satelity? Zaraz przy oknie mam spore drzewo i nie wiem czy nie zakłóci to pracy anteny. Pytam bo kompletnie nie ogarniam tematu telewizji satelitarnej.

Pozdrawiam.

 

Zależy od odległości tego drzewa. Ja mam na wysokim parterze zamontowaną antenę - za blokiem szpaler drzew (rosnących na skarpie - więc praktycznie sięgają 3-go piętra, niektóre nawet szczytu bloku), do tego miałem przez całą zimę osiatkowane rusztowanie i antenę schowaną za tą siatką, pod rusztowaniem i siła sygnału na Pace PVR HD 250 (C+) była taka sama, jak po zdjęciu tego rusztowania - tzn. praktycznie pełne 5 (jedną - maksymalnie - w czasie ulew itp. - dwie podziałki poniżej maksa).

 

Proponowałbym dodanie fotki "ogólnej" bloku z jakąś anteną sat zamontowaną na nim wraz z widocznymi Twoimi oknami.

 

ostatnią fotkę co podałeś na linku - domyślam się ze w tym kierunku będzie skierowana antena. Musiałbyś zamontować antenę powyżej swojego okna i powinno wszystko grać.

Dokładnie. W sumie jak to jest, na montowanie anteny żadnej zgody ze spółdzielni nie trzeba mieć nie?Nie miałem nigdy tv sat, więc nie wiem;)

Dzięki za pomoc.

 

Teoretycznie zgodę musisz mieć. Przy czym wydaje mi się, że w przypadku starej elewacji nikt nie będzie robił problemów z zamontowaniem anteny - chociaż oczywiście są ludzie, którzy dla zasady będą protestować.

 

Ja montowałem antenę i okablowanie (wokół bloku - tak, żeby mieć gniazda antenowe SAT we wszystkich pomieszczeniach) na starej elewacji bez zawracania nikomu głowy ;) Ale mój blok to wspólnota mieszkańców, więc każdy liczy się z tym, że lepiej nie robić bez sensu pod górkę, bo kiedyś sam może czegoś potrzebować. W tym momencie mam najbardziej profesjonalną instalację SAT, bo wszystkie kable mam w rurkach pod nową elewacją, antena też jest zamontowana na wysięgniku, którego stopy nie widać (specjalnie kupowałem bardzo długi - tak, żeby można było go schować pod elewację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam problem z obiorem telewizji.

 

 

Mój kochany dekoder Sagem SD wyświetla, że jakość i siła sygnału jest b.dobra a kiedy chcę wyszukać programy znowu wyświetla mi się karta z stanem siły i jakości sygnału tylko, że w tym wypadku nic tam nie jest podane... Po prostu:

 

Jakość sygnału: ---

Siła: ---

 

Poradzi ktoś ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

mam od niedawna dziwny problem. Nie działają mi niektóre kanały CP na starym Sagemie. Mam pakiet familijny+ pakiet film, ale nie działają AXN-y, TVP2. Discovery. na innych kanałach wszystko O.K sygnał 85%. Dzwoniłem do CP i u nich niby wszystko O.K. Podpowiedzieli, że nie działają mi programy z częstotliwości 12188 więc trzeba lekko poruszać anteną. Czy to tylko kwestia regulacji anteny, czy tez może być uszkodzony konwerter i nie odbiera tej konkretnej częstotliwości?? Wszystko natomiast działa na dekoderze Samsung h370 G. Czu sagem jest więc uszkodzony, czy tez AXN-y nadają w jakimś innym systemie którego sagem nie łapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sagem ma już swoje lata i podejrzewam, że ma mniej czułą głowicę. Możliwe też, że sygnał z wyjścia w konwerterze do którego podłączony jest Sagem jest mniejszej mocy. Jeśli nie działa tylko jedna częstotliwość 12.188 to zacząłbym szukać przyczyny w źle ustawionej antenie. Zanim ruszysz anteną to poobracaj konwerterem w obejmie wokół własnej osi. Właściwe skręcenie konwertera może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

To jednak wina nie anteny ale sagema. Po zainstalowaniu kanałów CP z polsatowskiego transpondera wszystkie kanały chodzą O.K - umieszczam je na liście ulubionej B. Następnie skanuję obie satelity (Astręi Hotberd) i z wybranych kanałów Astry robię listę C. Wówczas jednak giną na liście B kanały polsatowskie z częstotliwości 12188 (TVP2, AXN-y) inne chodzą. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten problem był kiedyś poruszany w wątku poświęconym tym tunerom. Proszę sobie kliknąć tutaj. Jeśli nie trafiłem z problemem, to warto przejrzeć cały ten temat, a także zajrzeć do wątku ogólnego o odbiornikach CP, bo swego czasu sporo się o tym pisało.

Trochę czasu już minęło, więc myślę, że już z tym poradziłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
witam

To jednak wina nie anteny ale sagema. Po zainstalowaniu kanałów CP z polsatowskiego transpondera wszystkie kanały chodzą O.K - umieszczam je na liście ulubionej B. Następnie skanuję obie satelity (Astręi Hotberd) i z wybranych kanałów Astry robię listę C. Wówczas jednak giną na liście B kanały polsatowskie z częstotliwości 12188 (TVP2, AXN-y) inne chodzą. Co jest nie tak?

Ten model Sagem nie posiada już wsparcia producenta i tak trzeba wymienić na inny tuner SD, za symboliczną złotówkę lub bezpłatnie jeśli ma się na użyczenie.CP prowadzi akcje wymiany ponieważ po zmianie FEC na transponderach C+ przestanie działać część kanałów z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam, czy po zmianie dekodera (thompson SD) na Opticum 402p należy ponownie ustawiać antenę? Przy pieknej pogodzie oglądam sobie np.TVP1 a tu zanika obraz i pokazuje brak sygnału? podobnie jest z innymi tvp, ale np tvp hd takiego problemu nie ma, podobnie jak problemu nie ma np. z TVN. Antena byla ustawiana przez serwisanta pod kątem starego dekodera, teraz po zmianie sa problemy i nie wiem z czego wynikają, podobnie jak czy sam to jestem w stanie dokladnie to ustawić czy szukać specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czasami w konwerterach wielowyjściowych na każdym wyjściu jest różna moc sygnału. U mnie np. tak jest. Mam konwerter Golden Interstar Platinum quad i zazwyczaj 2 wyjścia są mocniejsze a dwa słabsze. Na satelitach takich jak Turksat gdzie transpondery mają słabe pokrycie naszego kraju na jednym tunerze mam wszystkie częstotliwości a na drugim tylko część. Możesz zamienić kable wyjściami i wtedy może się tak stać, że dekoder Cyfry+ będzie śmigał a CP będzie miał problemy. To będzie sygnał by wyregulować ustawienie anteny bo w tej chwili może być ustawiona niedokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
wtyk f misiu to ten wtyk co jest na końcu kabla przy odbiorniku sat i przy konwerterze sat :D czasami wymiana nie zaszkodzi, a pomóc znacznie może :D

poprawiłem końcówką kabla przy odbiorniku Sat i dzis jest póki co ok, więc chyba pomogło. Dzięki za pomoc :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam mały problem.

Niedawno TV trwam przeniosła sie na 10.862 ale mój dekoder widzi 4 kanały TVP,belsat a trwam nie.

 

Dodatkowo wczoraj wyszukując nowy kanał kaszubski miałem okazje troche pogrzebać a że sie w ogóle nie znam cos sie stało że znikneły wszystkie tvny z 11.393 V

Problem w tym, że wyszukując tą częstotliwość widze tylko mango telezakupy albo wcale nie ma kanałów.

 

Dlaczego mój odbiornik nie widzi tych kanałów? posiadam Ferguson AF-6318CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam dekoder do telewizji na kartę technisat digit s2 cd i antenę 60 cm. Problem polega na tym że chciałem zainstalować telewizję na działce w lesie, ale niestety jest brak sygnału. Posiadam do tego miernik satelitte finder. Widziałem że ludzie na działkach mają tv sat. Co zrobić z tym problemem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...