Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chodzi o jego parametry, zwracaj uwagę na wzmocnienie podawane w dB. Choć tak naprawdę przy wyborze LNB do anteny, najlepiej jest przetestować kilka modeli i wybrać z nich najlepszy, tzn. taki, który uzyskał najlepsze wyniki w odbiorze. Wtedy wiemy, że dobraliśmy idealnie pasujący konwerter do naszej czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, jeżeli chodzi o techniki transmisji sygnału to często zdarza się tak, że pomimo różnych obliczeń, metod, doświadczeń coś nie działa. Wtedy najlepiej na własnej skórze coś przetestować. Często coś co dziala u sąsiada nie działa u nas. Chodzi o empiryczne dobranie sprżętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

mój problem wygląda tak:

mam Cyfrę+, antena zamontowana na balkonie.

Pewnego dnia podczas urzędowania na nim zamyślony uderzyłem dość mocno głową w konwerter.

Od razu straciłem sygnał w TV. Pojawił się czerwony kwadracik na czarnym tle...

Dzwoniłem do Cyfry to mi powiedzieli żebym minimalnie pozmieniał kierunek satelity.

Tak też uczyniłem lecz na nic się to zdało. :x

Zainwestowałem więc w miernik sygnału, po poprawnym podłączeniu i wykonywaniu należytych poleceń efekt taki sam jak przed pomiarem.

Wskaźnik najwyżej pokazywał mi wartość "8", nigdy "10" ale w TV nadal brak sygnału...

Pomiary wykonywałem w bezchmurne dni więc winowajcą na 100% nie są warunki atmosferyczne.

Także przed domem nie mam żadnych drzew ani wysokich budynków poza tym przed tą awarią sygnał miałem bodajże maksymalny możliwy.

Antena była mocno przykręcona więc po uderzeniu raczej wątpię żeby się przekręciła.

Mógł się uszkodzić konwerter?

Proszę o pomoc, jeśli potrzebne są dalsze informacje (Czasza, dekoder itp,) proszę napisać.

POZDRAWIAM

 

PS: Rozważyłem możliwość uszkodzenia konwertera więc powiedzcie czy takie ewentualnie działał by bez problemów.

Napisane, że zgodny ze wszystkimi dekoderami ale wolałbym się upewnić.

konwerter CABLETECH

Jestem zielony jeśli chodzi o te sprawy. Cyfrę mam pierwszy raz w życiu od jakiś 4 miesięcy więc proszę o wyrozumiałość :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@anonimowy

Ja bym sprawdził, czy rurka/pręt na którym jest zamontowany konwerter nie odgiął się/przesunął.

Po drugie sama antena też mogła się nieznacznie przesunąć , ale najpierw to pierwsze sprawdź.

Jak nie pokręcisz anteną i konwerterem i dodatkowo nie sprawdzisz czy EF-ka jest dobrze osadzona na kablu i wkrecona do konwertera to nie będziesz wiedział i zakup będzie niepotrzebny być może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Według Mnie winna może leżeć po stronie konwertera, mógł po prostu zostać uszkodzony i nie działa prawidłowo a to dość delikatne urządzenie podatne na uszkodzenie, więc wymiana na nowy nie zaszkodzi. Nie napisałeś jaki masz konwerter, ale chyba single więc jego wymiana nie będzie drogo kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
PS: Rozważyłem możliwość uszkodzenia konwertera więc powiedzcie czy takie ewentualnie działał by bez problemów.

Napisane, że zgodny ze wszystkimi dekoderami ale wolałbym się upewnić.

konwerter CABLETECH

Konwerter "nie markowy" ale parametry swoje ma. Choć ja raczej wolałbym polować na konwertery znanych firm jak GI, Inverto, Opticum, Maximum czy Lemon.

 

Również skłaniałbym się ku temu, że na wskutek silnego uderzenia mógł wygiąć się wysięgnik, na wskutek czego konwerter nie patrzy bezpośrednio w ognisko anteny. Może wyjąć konwerter z uchwytu i "z ręki" próbować łapać sygnał? Ale tu wskazane byłoby, aby antena była poprawnie ustawiona. Ostatecznie po tej operacji wymienić konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam panowie. Posiadam zestaw z konwerterem monoblock-twin-opticum i mały problem: Ustawienie anteny-jakość jaką wskazuje Pace PVR HD to jakieś 80% (wskaznik pomiędzy 4/5) i wszystko działa ok do momentu mocno zacinającego deszczu kiedy to nie odbiera nic. Nie miał bym rozkminy bo wiadomo deszcz, złe warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na zanik sygnału tyle że przed wymianą konwertera na pojedyńczym przy takich samych warunkach sygnał nie znikał zdarzało się szatkowanie ale było znośnie i dało rade oglądać a tu mam czarny ekran i moje pytanie jest czy doprecyzować ustawienie anteny czy pogodzić sie z tym bo taki rodzaj konwertera gorzej "znosi" ulewne deszcze? I jeszcze jedno pytanie-problem ustąpił jakiś miesiąc temu ale chciałbym wiedzieć co się działo: na tym samym konwerterze występowały zaniki sygnału (pogoda była idealna) trwało to czasami 5 czasami 20 minut. Wykluczyłem swoim amatoskim tokiem myślenia że jest to złe ustawienie anteny bo po powrocie wszystkiego do normy sygnał był na poziomie opisanym powyżej. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest właściwie zapytanie a nie problem, ale problemem może się stać w przyszłości.

Mam Cyfrowy Polsat z dekoderem Mini, a do odbioru sygnału używam starej anteny po Cyfrze+. (Chyba ma 55 cm, ale nie dam głowy). Siła odbieranego sygnału, waha się od 73 do 80% w zależności od kanału SD. Na kanałach HD odbiornik pokazuje kompletny brak jakiegokolwiek sygnału. Komunikat to - "Brak sygnału z anteny". Jest jeden wyjątek: Kanał MTVN HD sygnalizuje odbiór sygnału na poziomie 73%. Pozostałe mają zerowy poziom sygnału. Czy to normalne?

Wiem, że odbioru kanałów HD powinna być używana antena o większej średnicy, ale czy już teraz różnica nie jest zbyt duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja mam taki dziwny problem z odbiorem kanałów na dekoderze Golden Interstar 9060. Mianowicie za każdym razem gdy włącze dekoder to jest brak sygnału i czarny obraz dopiero gdy wejdę do "Menu" następnie do "Instalacja" i do "Instaluj kanały satelitarne" i wyjdę z "Menu" (przycisk Exit) to nagle pojawia się obraz i program działa bez zarzutu ale gdy przełącze na jakiś kanał z innego transpondera to znowu jest brak sygnału i muszę powtórzyć całą procedurę od nowa czyli wejście do "Menu" itd. Nie muszę chyba mówić jakie to jest uciążliwe. Jeśli ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak go rozwiązać to bardzo bym prosił o pomoc. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przełącznik raczej dobry bo z pionkiem 1430 działał bez problemu, tuner też raczej bez zarzutu bo kupiłem go niecały tydzień temu (oczywiście nowy nieużywany). Pewnie mam źle skonfigurowany tuner w kwestii przełącznika tak jak napisałeś. Podłącze bez przełącznika i zobacze co będzie. Napisze jeszcze że mam przełącznik na zeza hotbird/astra, wiesz może jak trzeba ustawić w opcjach w przypadku takiego przełącznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam tego tunera ale też mam Golden Interstara i jak przekombinowałem z ustawieniami to zgłupiał i nie potrafiłem sobie sam poradzić. Dopiero to forum pomogło. Przełącznik z Pioneerem mógł działać a z GI już może nie działać bo te dwa sprzęty mogą się razem gryźć. Jak już podłączysz tuner bezpośrednio to będziemy mądrzejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...