Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

wydaje mi się że trzeba jeszcze minimalnie dostroić antenę. Bo jeśli napisałeś że przekręcenie o 2 mm poprawiło odbiór - jakość sygnału, to ponowne dostrojenie powinno całkowicie pomóc. Albo monter odwalił kaszankę i nie przyłożył się do pracy, albo wiatr antenę przekręcił co oznaczą że monter się nie przyłożył do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z poprzedniego wpisu

"Antena ustawiona przez montera. Poziom sygnału 95-99% jakość 67-70%."

 

czyli jakość jest niska, poza tym wspominałeś że minimalnie ruszyłeś anteną to jakość wzrosła wiec wnioskuję że wina może leżeć po stronie "słabego" ustawienia anteny.

 

Swoją drogą jeśli masz gdzieś wolny inny konwenter - zamień go z obecnym i zobaczysz co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może wy mi pomożecie. Posiadam Fergusona Arive 100 którą poprzez przełącznik DiseqC mam podłączone Hotbird (Twin) oraz "zeza" na Astre 19,2 (Singiel). Problem polega na tym iż nie odbieram niektórych transponderów na Astrze chociaż mam odpowiednie parametry. W czym tkwi problem?? Odbiornik, konwenter czy co? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam szanownych kolegów. Mam mały problem. U mojej teściowej jest z 5 lat CP i jakiś stary dekoder samsung który jeszcze ściąga kanały. antena była ustawiona przez fachowca i wszystko ładnie odbierało do dzisiejszego dnia. Otóż nastąpiła nagła utrata sygnału i wyskakuje komunikat: szukam sygnału. W związku z tym że jestem dobrym zięciem :twisted::wink: poleciałem z pomocą. Dysponując miernikiem sprawdziłem sygnał przy wejściu do tunera i oczywiście 0%. Myślę wiatr antenę przestawił. Idę pod talerz i podłączam miernik bezpośrednio do konwentera i tam kanały wszystkie ściąga, poziom 90%; jakość 60-65%, BER - 0. I teraz nie wiem czy spalił się konwenter (ma słaby sygnał aby puścić sygnał dalej jak 5 m) czy wina kabla aczkolwiek podłączając kabel do miernika wyskakuje mi: poziom 90%, jakość 4% BER - 0, czyli tak jakby nie ściągał sygnału, ale napięcie do konwentera podaje, talerz nie posiada żadnych ognisk rdzy. Konwenter to Inwerto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się, że ten wątek jest odpowiedni.

Posiadam dekoder Echostar DSB-717. W bloku mamy wspólną antenę satelitarną i muliswitch taki jak na zdjęciu. Ja jestem podłączony pod wyjście nr 2.

mulit.th.jpg

W ustawieniach udaje mi się tylko wyszukać kanały z satelity Astra 1.

LNB 1

Port 2

Satelita Astra 1

 

Jeżeli ustawie LNB2 czy inny port to Astra 1 nie jest znajdowana, starłem się kombinować, ze wszystkimi innymi portami do HotBirda, jednak żaden nie zadziałał.

Dodatkowo jak przepnę się pod wyjście nr 5 w multiswitchu to żeby działała Astra 1 muszę ustawiać Port 1 a nie 2.

 

Czy oznacza to, że nasza antena jest ustawiona tylko pod Astra 1? Dodam, że nie mam możliwości sprawdzenia jak jest ustawiona antena w sposób organoleptyczny, ani nic przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. a jak mają inni sąsiedzi, czy im wszystko chodzi z astry (jak tak to sprawa jasna ze tylko jest Astra a nie ma HB)

2. możliwe że zez na HB się przestawił i zgubił sygnał

3. spróbuj wziąć inny dekoder/tuner cyfrowy i zobacz jak będzie się zachowywał (czy też tylko Astra będzie)

4. kombinacja: ASTRA: LNB1, Port2.; HB LNB2 port1 (lub zobacz inne jakie masz wolne porty najczęściej są jeszcze 3 i 4)

5. wezwij fachowca( w ostateczności lub zgłoś problem do firmy która montowała instalację)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1. a jak mają inni sąsiedzi, czy im wszystko chodzi z astry (jak tak to sprawa jasna ze tylko jest Astra a nie ma HB)

2. możliwe że zez na HB się przestawił i zgubił sygnał

3. spróbuj wziąć inny dekoder/tuner cyfrowy i zobacz jak będzie się zachowywał (czy też tylko Astra będzie)

4. kombinacja: ASTRA: LNB1, Port2.; HB LNB2 port1 (lub zobacz inne jakie masz wolne porty najczęściej są jeszcze 3 i 4)

5. wezwij fachowca( w ostateczności lub zgłoś problem do firmy która montowała instalację)

 

Rozmawiałem z sąsiadami, jednak Ci z którymi udało mi się porozmawiać nie posiadają telewizji satelitarnej. Pożyczyłem inny dekoder, ale ten również jest tylko w standardzie DVB-S i na nim też nie udało znaleźć mi się HB. Sprawdziłem wszelkie kombinacje i nie ma HB. Co do fachowca to nie jest takie proste, ale wydaje mi się, że nie obejdzie się bez tego, chyba, że istnieje jakiś sposób na odbiór polskiej telewizji z Astra 1.

 

A możliwe jest aby konwerter który skierowany jest na HB był "za nowy" do mojego obecnego tunera? Czy każdy konwerter współpracuje z każdym konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak i z chmurami deszczowymi, wszystko zależy od "gęstości", ile tego "syfu" tam będzie.

Zjawisko niecodzienne, więc trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi w jakim stopniu to wpłynie na odbiór.

Mógłby się wypowiedzieć ktoś np. ze Szczecina czy ogólnie pn-zach Polski, jak obecnie z odbiorem. Podejrzewam, że większych trudności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wydaje mi się, że ten wątek jest odpowiedni.

Posiadam dekoder Echostar DSB-717. W bloku mamy wspólną antenę satelitarną i muliswitch taki jak na zdjęciu. Ja jestem podłączony pod wyjście nr 2.

mulit.th.jpg

W ustawieniach udaje mi się tylko wyszukać kanały z satelity Astra 1.

LNB 1

Port 2

Satelita Astra 1

 

Jeżeli ustawie LNB2 czy inny port to Astra 1 nie jest znajdowana, starłem się kombinować, ze wszystkimi innymi portami do HotBirda, jednak żaden nie zadziałał.

Dodatkowo jak przepnę się pod wyjście nr 5 w multiswitchu to żeby działała Astra 1 muszę ustawiać Port 1 a nie 2.

 

Czy oznacza to, że nasza antena jest ustawiona tylko pod Astra 1? Dodam, że nie mam możliwości sprawdzenia jak jest ustawiona antena w sposób organoleptyczny, ani nic przestawić.

 

 

Patrząc na tego schwicha, widać że podpięte są dwie satelity...

Jeśli nikt z sąsiadów nie ma satki, to nie problem iść z miernikiem czy dekoderem tam gdzie jest zainstalowany schwich i sprawdzić...

odpinając kable... Stawiam na uszkodzony konwerter dla HotBirda...

Musisz odpinać kabel po kablu i skanować (by się dowiedzieć czy coś odbierze)

Najpierw sprawdź 4 przewody idące do wtyku A , później do B...

A- powinno być z HotBirda, B-z Astry...

Jeśli na wtyczce np. A nie uda Ci się odnaleźć choć by jednego kanału TV, uszkodzony będzie konwerter

HotBird musiał być tam ustawiony! Chyba raczej nie było by szans na to, by zamawiający tę instalację chciał tylko Astrę, gdy wszystkie platformy Polskie nadają z HB... Bezsensu by to było...

Bez montera z miernikiem raczej się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Mam Fergusona AF 7318 UCI wraz z kartą Cyfra+.Abonament za Cyfrę+ mam normalnie opłacony.Kilka dni temu zaczęły się problemy z prawidłowym odbiorem TV.Obraz zaczął być fatalny,szadkowany,rozmyty,co pewien czas zawieszał się.Musiałem wyłączyć tuner z gniazdka na ok 10 sekund,na kilka minut znowu było lepiej.

Gdy sprawdzałem poziom sygnału to siła była max 23% a jakość 80%.Dziś padło już zupełnie wszystko.Siła,jakość 0% i co najgorsze nie ma także odbioru programów niekodowanych.

 

Bardzo proszę wszystkich o pomoc,bo jestem jeszcze laikiem jeśli chodzi o sprzęt SAT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antenę masz oczywiście zamontowaną w dobrym miejscu i nic jej nie zasłania?

1) Podłącz do instalacji inny odbiornik i sprawdź czy będzie działał. Lub sprawdź swój odbiornik na innej instalacji. Jeśli nie masz możliwości tego zrobić przejdź od razu do punktu 2, ale szkoda by było bo jeśli odbiornik jest zapsuty do dalsze kroki są bezcelowe.

2) Poruszaj minimalnie anteną: prawo, lewo, góra, dół. Obserwując czy jest poprawa. Jeśli tak - musisz ustawić antenę.

3) Jeśli z punktami 1 i 2 jest wszystko OK pozostało Ci tylko: wymienić konwerter, ewentualnie wymienić kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. możliwe ze antena ci się przesunęła (ostatnio nawet sporo wiało), podłącz inny tuner i przy okazji wyeliminujesz problem z tunerem a potwierdzisz przesunięcie satki.

2. problem z konwenterem (może już nastał jego czas) spróbuj podłączyć inny.

3. Jeśli konwenter jest cały i dalej masz problem z odbiorem (pomijam pkt 1) może być wadliwy kabel. Ostatnio miałem tak u mojej "kochanej" teściowej.

Wziąłem się za robotę od d...y strony - ustawienie talerza + wymiana konwentera i nic to nie pomagało. Dopiero wymiana kabla na nowy wszystko poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...