Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Czy to może byc wina dość starego mojego kabla?
Zdecydowanie. W żądnym wypadku ściśnięcie kabla w dłoni, bądź jego skręcenie czy lekkie zgięcie nie powinno wpływać na pogorszenie odbioru. Kup porządny kabel, nowy porównaj z tym obecnie używanym i sam dostrzeżesz kolosalną różnicę w jakości - przykład kabla TV-Sat, jaki powinieneś kupić.

 

A to nadaje się do Forumowego Łapu Capu: :brawo:

Problem wygląda tak: cyfra+ (pakiet podstawowy+, canal+,hbo, filmbox) , dekoder pace, konwerter twin. Odbiór wszystkich kanałów bardzo dobry oprócz: Movies24, 4fun.TV, Planete, Mini Mini, Patio TV, CANAL+ Sport 2, CYFRA+ Info, HBO, HBO 2, HBO Comedy Central, Hallmark - w zależności gdzie stanę

w pokoju :lol2:albo czy przytrzymam w ręce kabel to programy te na chwilę pojawiają sie, ale są w formie mozaiki, albo się tną. Są to wszystkie kanały z transpordera 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500 Co może być tego przyczyną? (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyginaj ręką ten przewód i jak trafisz na miejsce, w którym przyginanie ma wpływ na obraz, to poprostu wytnij ten kawałek i złącz szybkozłączką FF...

Proponując test na instalacji u Ojca miałem właśnie na myśli sprawdzenie wtyków F w LNB... Jeśli u Ojca będzie ok (przez powiedzmy 2,3h oglądania) to...

najpierw zrób porządek z tym przewodem u siebie...

Jeśli to nie pomoże, stawiam na LNB...

ale najpierw, musisz powiedzieć, jak ten dekoder zachowuje się u ojca??????

Możesz też, po teście u Niego, zamienić wtyki miejscami na konwerterze w antenie, i też sprawdzić... Jeśli u Ojca nadal będzie ok... tzn. że konwerter jest OK i masz do wymiany przewód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podaj trochę więcej szczegółów. Nie możesz znaleźć astry choć szukasz HB - dziwny sposób szukania. tak to w ogóle nie znajdziesz. Przyczyny dlaczego nie możesz znaleźć

1. zły kąt nachylenia

2. zły kabel - pęknięty

3. uszkodzony konwenter / dekoder.

 

PS> a czy wczesniej miałeś sygnał czy od podstaw szukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no już lepiej

sprawdź kąt nachylenia anteny (w Łódzkiem ok 30 stopni) i azymut. Jeśli mówisz ze przestawiła się (opuściła) to możesz minimalnie podnieść na około 29-31 stopnie (jeśli masz podziałkę) i patrzeć czy się coś poprawia, jeśli ci się przekręciła (azymut) też minimalnie pokręć (prawo - lewo)

masz podpowiedź

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
no mnie tez się zdarzył kąt nachylenia 35 stopni. Ciekawe bardzo. Ale "mk22" nie podał skąd jest wiec ciężko powiedzieć jakie powinny być parametry
jestem z okolic międzyrzeca podlaskiego o ile ktoś wie gdzie to jest a może ktoż zna kogos kto ustawia anteny w okolicy po przystępnej cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
brak sygnału a szukam hotbirda a antena przestawiła mi sie od spadającego śniegu

A może spadający śnieg przygiął wysięgnik konwertera,który teraz "patrzy"za wysoko na czaszę.

 

 

W sumie bardzo podobne ale spadający śnieg mógł całkowicie antenę opuścić - to musi ją ewentualnie podnieść do kąta 30 stopni.

masz link do ustawień swojej miejscowości http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na boku czaszy masz prawdopodobnie 2 śruby , jedna nad drugą... Obok tych śrub jest podziałka ... w stopniach... Odkręć te śruby, poluzuj lekko, a zobaczysz że antena opadnie do dołu... Wtedy ustaw na tej podziałce 30 na kreseczkach i skręć śruby! 30 stopni wypali Ci wtedy, gdy Twój uchwyt do ściany będzie równo z pionem! Jeśli ściana krzywa, trzeba na oko ustawić prawidłowy kąt! Przy okazji sprawdź wysięgnik konwertera, czy oby nie był zgięty do dołu..

Najlepiej sprawdzić to, patrząc na konwerter z tyłu w kierunku anteny... Oczko konwertera (te kółko) musi patrzeć w sam środek anteny! Jeśli będzie inaczej, trzeba to jakoś poprawić. Dopiero wtedy, gdy masz ustawione to co napisałem na OK, regulujesz antenę w prawo lub lewo, tylko z głową!! Minimalne, dosłownie minimalne ruchy! Pamiętaj też, że gdy skręcasz antenę na uchwycie, musisz skręcać obie śruby w tym samym czasie (obie na raz) bo gdy będziesz dokręcał tylko jedną (prawą np. patrząc od tyłu na antenę, na cybanty zaciskowe) to śruba ściskając się z cybantem przechyli Ci antenę!!! Ja to reguluję w taki sposób, że patrzę na miernik, skręcam prawą śrubę, i gdy zaczyna mi spadać sygnał, kręcę lewą, i tak w kółeczko, aż czasza zostanie na sztywno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Mam pewien problem z Philipsem pvr oraz monoblockiem otóż jako , że Philips współpracuje z tego typu konwerterem chciałem równocześnie odbierać HB i Astre , a ponieważ z innym tunerem (jakis stary globo) wszystko działało dobrze myślałem , że i tu tak bedzie , nic bardziej mylnego , HB cały czas chodzi na tymże Philu natomiast asrty nie ma , pomyślałem że może trzeba podregulować antene konwerter o jakies milimerty , niestety nic to nie dało HB jak był tak jest bez astry, natomiast udało mi sie złapać astre lecz wtedy nie było HB , monoblock przy dobrze ustawionym HB powinien z automatu łapać astre wiec nie wiem o co chodzi... z góry dziekuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz odwrotnie porty na monoblocku i nic z tym nie zrobisz chyba że konwerter zmienisz bo w PVR nie da się ustawiać na którym porcie jest dany satelita, tunery spoza platform mają więcej możliwości. Więcej na temat wypróbowanych monoblocków do PVR i DSR od cyfry (DSR też ma taki problem) znajdziesz w dziale cyfry w wątkach adekwatnych do tunerów, a temat był wałkowany w momencie jak TVP uruchomiła niekodowany TVP HD ale to już historia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam

 

Mam pewien problem z Philipsem pvr oraz monoblockiem otóż jako , że Philips współpracuje z tego typu konwerterem chciałem równocześnie odbierać HB i Astre , a ponieważ z innym tunerem (jakis stary globo) wszystko działało dobrze myślałem , że i tu tak bedzie , nic bardziej mylnego , HB cały czas chodzi na tymże Philu natomiast asrty nie ma , pomyślałem że może trzeba podregulować antene konwerter o jakies milimerty , niestety nic to nie dało HB jak był tak jest bez astry, natomiast udało mi sie złapać astre lecz wtedy nie było HB , monoblock przy dobrze ustawionym HB powinien z automatu łapać astre wiec nie wiem o co chodzi... z góry dziekuje za pomoc .

 

Standardowo powinno być:

 

Astra=Port B

HotBird= Port A

 

u Ciebie jest na odwrót...

LNB ten będzie działał z tunerem w którym można zmieniać w Menu porty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
no już lepiej

sprawdź kąt nachylenia anteny (w Łódzkiem ok 30 stopni) i azymut. Jeśli mówisz ze przestawiła się (opuściła) to możesz minimalnie podnieść na około 29-31 stopnie (jeśli masz podziałkę) i patrzeć czy się coś poprawia, jeśli ci się przekręciła (azymut) też minimalnie pokręć (prawo - lewo)

masz podpowiedź

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... index.html

jak mam sprawdzić nachylenie anteny i azymut ?prosze o najprosztsza odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego, prościej jak Ci napisałem już się nie da...

Napiszę więc raz jeszcze:

 

1. przygotuj poziomicę

 

Na rysunku masz pokazaną przykładową antenę i uchwyt przy ścianie...

Tam gdzie jest czerwona linia , musi być idealny PION (dlatego , przystaw poziomicę i patrz czy jest w pionie)

Musi być idealnie i koniec!

 

48785022ff39d517m.jpg

 

2. Na podziałce w antenie (linia zielona) nastaw 30 stopni... Tam są gołym okiem widoczne kreseczki i natłoczone cyfry np.

-20 III-15III-10 III -5 III 0 III 5 III 10 III 15 III 20 III 30 III 40

Takie coś w postaci małej skali masz na antenie tam gdzie zaznaczyłem kolorem zielonym...

Musi też być tam KRESKA, lub STRZAŁKA... która pokazuje Ci ile masz obecnie stopni...

Strzałka na uchwycie musi wskazywać 30

 

Strzałka w przypadku tej anteny na foto jest gdzieś w miejscu linii niebieskiej! Podziałka jest natłoczona na linii zielonej!

Odkręcając (luzując) śruby zaznaczone strzałkami czarnymi, spowodujesz że antena będzie się przesuwać do dołu lub góry...

Wtedy patrzysz na podziałkę i strzałkę niebieską i ustawiasz 30 stopni!

Dopiero gdy masz poprawny kąt elewacji (góra, dół) ustawiasz azymut (w prawo, lewo)

 

Trzeba brać pod uwagę też to, że większość (90%) anten ma błędnie zrobione podziałki! Często nie ma oznaczeń w stopniach, są jedynie kreski...

Często bywa też tak, że nie są zgodne nawet stopnie. U Mnie jest np. na Famavalu 35C (FB 13,0E Warszawa) a Triax 100 pokazuje 31C...

Najprostszym sposobem są :

-metody prób i błędów (tj. kręcę góra dół aż uzyskam najmocniejszy sygnał) lub... po prostu miernik

 

Ustawienie anteny bez miernika robimy kilka razy a nie raz...

Wstępnie ustawiamy na oko elewację na 30C (na oko, sugerując się praktyką lub antenami obok)

Szukamy sygnału (jakiegokolwiek) przez Azymut (prawo , lewo)... Gdy juz natrafimy na choć by 10-20% jakości, ponownie ustawiamy elewację obserwując pasek jakości... Rośnie ok, maleje.. to wracamy w poprzednią pozycję... Gdy pasek urośnie, i nie da sie go już regulować .... ponownie ustawiamy azymut (delikatnie w prawo lub lewo)... Dla sprawdzenia, gdy pasek jakości wzrośnie, znowu poprawiamy elewację! Na koniec ustawiamy skos konwertera patrząc na BER (nBoxy) lub jakość w Innych... i znowu sprawdzamy czy mamy max sygnału... przyciskając palcem antenę u góry , dołu, na boki, lub przyciągając ją do siebie... Całość z wprawionym okiem nie powinna trwać więcej jak 3,4 minuty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Mam pewien problem z sygnałem z Hot Birda. Jestem posiadaczem CP i odbiornika Echostar 7200 HD. Jakis czas temu podlączyłem odbiornik pod antenę z zezem, by mieć HotBirda i Astrę. Trochę niedbale (czyt na szybko) został podłączony przełącznik diseqc i padający deszcz razem z topniejącym z dachu śniegiem zrobił swoje. Padł mi diseqc i teraz - tymczasowo - podłączyłem kabel bezpośrednio do konwertera HT. Problem w tym, że na kilku kanałach m.in. TVP1, TVP info, niemiecki ARD, czasami ginie mi zupełnie sygnał. Z diseqc ten problem też się niekiedy pojawiał. Czy to problem z ustawieniem anteny, konwertera? Poziom sygnału mam w granicach 71% i 54%.

Proszę o pomoc. Chcę kupić nowy diseqc i nie wiem, co mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

54% jakości to za mało...

z życia wiem, że do poprawnego odbioru potrzebne jest choć by minimum 60-65%

Musisz raz jeszcze wyregulować antenę na HotBirda, poskręcać to porządnie, a dopiero wtedy, ustawiać LNB na Astrę...

A dlaczego sądzisz że diseq padł?

Przecież jest w plastikowej obudowie, do której raczej woda nie powinna się dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odp.

Co do diseqc, to tak myślę. Woda mi ściekała po kablu wprost do środka przez obudowę. Był cały mokry w środku i mimo wytarcia i wysuszenia nie zaskoczył.

Wcześniej diseqc był w innym położeniu tzn woda po kablu nie miala szans sie dostać pod obudowę i przez ponad 5 lat było ok. Wyszło mi prowizoryczne podłączenie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...