Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zacznij od regulacji kąta skręcenia w uchwycie. Wystarczy o kilka stopni obrócić go w obejmie i sprawdzić sygnał, jeśli nie ma poprawy, zrób to samo, ale w drugą stronę. Jeśli to nie zda egzaminu, zabierz się za korektę anteny w poziomie. Delikatnie przesunąć w poziomie np. na zachód, sprawdzić sygnał. Później to samo zrób dla góra-dół. Pamiętaj, liczy się precyzja. Precyzja = drobne milimetry.

Ten transponder to wcześniej Ci działał prawidłowo, czy zawsze nie odbierałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, pobawię się tym w najbliższym czasie. Czy działał prawidłowo? Na początku całkiem ok było, ale później miałem ocieplany blok, zdjęli antenę i od tamtej pory są cyrki... Jak pisałem o swoim problemie wcześniej (o tym, że Canaly+ nie działały (słaby sygnał był)) to TVN Warszawa odbierał bardzo dobrze, gdy ustawiłem antenę tak, że na Canalach+ mam jakoś w okolicach 8-9/10 to TVN Warszawa w ogóle mi nie odbiera, nawet czerwonej kreski na sygnale, tylko non stop 0... Co więcej w menu Stronga przy HotBirdzie mam pełny pasek jakości, przy Nilesacie też, czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Kupiłem dziś właśnie odbiornik Ferguson Ariva 200 HD. Podłączyłem kablem HDMI do odbiornika TV Full HD. Niestety programy nadawane w jakości HD nie odbierają poprawnie... :( (np. niekodowany Astra Promo HD). Na satelicie HB (transponder 10862) są tęz nadawnae niekodowane programy bodajże w wyższej rozdzielczośći (np. TV Puls) - tych też nie odbieram. Mam co najwyżej przerwyany głos i praktycznie żadnego obrazu... :( Wydaje mi się, że wszystko poustawiałem jak trzeba....

 

Pozostałe programy z Astry i HB odbieram bez problemu.

 

Antena ma średnicę 100 cm.

Siła sygnału: zawsze 90%. Jakość sygnału: zwykłe kanały (transpondery): 75%, kanały HD (tanspondery na których sa emitowane oraz 10862 z HB): waha się ciągle od około 80 do 85%.

 

Proszę o pomoc i przepraszam z góry jeśli coś pokręciłem lub zapomniałem czegoś istotnego dopisać.

 

Pzdr.:Leesior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie napisałeś więcej szegółów o instalacji, tzn. że być może konwertery nie mają poprawnie ustawionego skew (skręcenia)i trzeba każdy z nich ustawić odpowiednio, może coś z przełącznikiem diseqc który wprowadza zakłócenia bo mam nadzieję że nie umieściłeś monoblocka na antenie bo czasza jest zbyt dużych rozmiarów pod monoblock. Astra promo jest dobrej jakości więc jeśli instalacja antenowa jest poprawna to przez złącze HDMI powinieneś mieć idealny odbiór, sprawdź jeszcze połączenie z telewizorem poprzez component bo być może wszystko "po stronie satelitarnej" jest ok, a problem tkwi w połączeniu telewizora z tunerem i materiał HD nie jest odtwarzany poprawnie na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jak pisałem o swoim problemie wcześniej (o tym, że Canaly+ nie działały (słaby sygnał był)) to TVN Warszawa odbierał bardzo dobrze, gdy ustawiłem antenę tak, że na Canalach+ mam jakoś w okolicach 8-9/10 to TVN Warszawa w ogóle mi nie odbiera, nawet czerwonej kreski na sygnale, tylko non stop 0... Co więcej w menu Stronga przy HotBirdzie mam pełny pasek jakości, przy Nilesacie też, czy tak powinno być?
Powinno być, ponieważ niektóre transpondery Nilesata mają takie same wartości jak te z Hot Birda. Paradoksalnie rzecz ujmując, uzyskasz dostęp do kanałów już odbieranych, z tą różnicą, że tuner zapisze je jeszcze raz, ale do listy Nilesat.

 

PS: Opisz jeszcze raz dokładnie swoją instalację, bo już totalnie się pogubiłem. Masz dwa tunery, na jednym TVN Warszawa działa, a na drugim w tym samym czasie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź trtrtr

 

Niestety nie mam pojęcia o skręceniach (chyba że kostki :) ). Ustawiali mi to wszystko fachowcy (jak sie przynajmniej wydaje :) ) i do tej pory działało dobrze... Czy gdyby te skręcenia były źle ustawione, to czy inne programy odbierałyby poprawnie ? Nie wiem też co to ten monoblock... Kabla komponentowego niestety nie mam. Spróbuję może samo audio przez złącze komponentowe puścić i posłucham, czy się "zacina"....

 

A co do fachowców, to jak im problem opisałem telefonicznie, to stwierdzili, że to tuner.... Ale nie mam do nich zbytniego zaufaniaa... tym bardziej, że tuner jest nowy.

 

PZdr.:Leesior

 

Dodam, że byłem dziś w firmie, w której kupiłem tuner. Gość podłączył go i wszystko OK. Tak więc "fachowcy" nie mieli racji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RafiX:

Co do instalicji to jest tak: antena 120 cm, przy niej konwerter Twin, dwa tunery: Echostar DSB-717 dla Polsatu (ok. 5 metrów kabla) i Strong 6880 dla Cyfry (25 metrów kabla). TVN Warszawa nie działa na obu, ale wcześniej jak ustawiałem antenę działało. Z tym, że wtedy był problem z jakością na Canalach+, gdzie uzyskiwałem 3/10 wg Stronga... Teraz na Canalach+ jakość w okolicy 7-8, a przy TVN Warszawa 0... Sam już się w tym wszystkim gubię i nie mam pojęcia co tu wykombinować... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Damian1207. No to musisz wybrać pewien kompromis. Osłabić nieco ten transponder z Canal+, może wówczas wskoczy częstotliwość z TVN Wawa. A ustawiłeś skew konwertera w uchwycie? W sumie nie potwierdziłeś w żadnym z postów, że to też sprawdziłeś. Jednak zerknąłem do wszystkich Twoim postów i mam pewne wrażenie, że problemem takich komedii mogą być niewielkie odkształcenia czaszy, o których pisałeś. Antena mogła częściowo "pogubić" swoje ogniska.

 

@mlero. Problem leży po Twojej stronie. Ja u siebie nie obserwuję żadnych zaników sygnału. Warto by było sprawdzić konwerter, czy jego obudowa nie została uszkodzona. Zarobić też "F"-kę przy nim na nowo.

PS: Twój dubel z działu DX został usunięty do Kosza. Nie poruszamy swojego problemu w kilku miejscach jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No wcześniej, jak ustawiałem antenę, to przy każdym lekkim przesunięciu anteny poprawiałem również skew. Poustawiam to jeszcze na dniach jak nie będzie takiego wiatru i może uda się pogodzić to wszystko... Jak odbierałem TVN Warszawa to przy drobnym deszczu w ogóle nie dało się oglądać Canalow+ (za wyjątkiem C+S2), a teraz nawet podczas deszczu C+ działa bardzo dobrze, a TVN W-wa wcale. Antena ma, co prawda niewielkie, ale jednak są odkształcenia, minimalne blisko samego środka i kilka bliżej końca. Czy można i czy warto jakoś to wyklepać? Jeśli tak to czym powinienem to zrobić, żeby nie uszkodzić czaszy? Bo jeśli nie to chyba tylko wymiana anteny mi pozostanie, gdy wezmę TNK...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam problem , niedawno postanowiłem że zainwestuje w telewizje cyfrową więc zakupiłem konieczny sprzęt czyli czaszę 80cm, tuner ferguson 6900, Konwerter Monoblock Single Maximum P-21 ( czyli Hotbird i Astre ), konwerter wygląda następująco : m_p_21.jpg pierwszy mój problem polega na tym iż nie wiem do której "szyjki" przypiąć czasze, postanowiłem więc spróbować do tej i do tej lecz w obu przypadkach na ekranie telewizora wyświetlał sie napis "brak lub zły sygnał", satelita była ustawiana na 33` elewacja i chyba na każdym możliwym stopniu azymut(od -30 do +30 ) . satelita jest zawieszona na balkonie wysoko, mieszkam na wzgórzu wiec nic nie powinno przeszkadzać w odbiorze. Proszę o pomoc :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter mocujesz za prawą szyjkę, jeśli patrzysz na czaszę anteny i jeżeli antena jest centralnie ustawiona na Hot Bird. Druga sprawa - musisz odpowiednio skonfigurować dekoder. Ustawiasz porty diseqc: diseqc A - Hot Bird, diseqc B - Astra 1. Rozumiem także, że jeszcze w ogóle nie ustawiłeś anteny. Jeśli nie masz żadnego przyrządu, to po poprawnym umiejscowieniu konwertera i skonfigurowaniu dekodera, musisz delikatnie przemieszczać antenę, aż do uzyskania poprawnego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No więc aktualnie moja sprawa wygląda tak... antena, konwerter, kable i ustawienia anteny ok.

Globo HD TS1 nie znajduje nic na 12284 /Dla Abonentów CP, Polsat Film, Jetix, TV 1000 itp.

 

Załamany tygodniowymi testami/ustawieniami /soft, antena, skosy i itp. postanowiłem zabrać koledze Fergusona 8900 HD

no i..... wszystko jak najbardziej poprawie łącznie z 12284 na mojej karcie CP i mojej inst. ant. wszystkie programy działają ok.

Odesłałem Globo do serwisu i tam stwierdzono uszkodzenie głowicy, wymieniono ją na drugą sprawną.

Podłączam tuner w domu i poprostu k..... dokładnie to samo co wcześniej czyli brak sygnału na 12284!!!

 

co robić ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

po zmianie anteny i konwertera nie moge odebrac hot birda 13 E( sygnał 70 -80 % jakosc 0!!!! :shock: teren czysty ok 200 m mała górka ) :( natomiast astra 19E smiga sygnał 75-80% jakosc 71% nie wiem czym to jest spowodowane wczesniej mialem nizej antene lapało mi hot bird sygnał 65 jakosc 55-60 %ale bardzo czesto miały miejsce zaniki sygnału astre miałem sygnał 65 jakosc 50 -55% i tez klatkowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cos biedne te sygnaly, powinny byc duzo mocniejsze. Moze na kablu masz straty? Czy kabel jest dobrej jakosci? Jesli instalacja jest w pelni sprawna to zainstaluj antene w innym miejscu. Jesli i to nie pomoze to zastosuj wieksza czasze w tym miejscu gdzie wczesniej odbierales hotbirda. Zez najlepiej dziala na antenach 80 i 90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mie dalej lipa[nie mam 1508] tzn nic nie robilem w tym kierunku ale rownierz mam konwerter technisata ok 6letni.Zauwazylem ze jest uczulony na wilgoc raz jak byla mgla i duza wilgotnosc to jakosc mi spadla prawie do min ,zdjalem konw. wysuszylem na kaloryferze i pomimo ze dalej byla mgla to jakosc powrocila do normalnych wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmienilem konwerter na Triaxa TSI 003 i przewod na Vivanco i nic wzroslo tylko o ok 2%.Tak wiec zmiana anteny mnie czeka lub inne miejsce zamocowania.A swoja droga to po jakiego grzyba tvn umiejscawia sport na 11508.Nie kazdy ma duza antene ani czas na poprawki.Lepiej jakby te swoje mango i np religie tam wsadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przejrzyj ten wątek. Kilka razy padło w nim trafnych stwierdzeń i problem udało się rozwiązać. Może konieczna jest tylko precyzja w ustawieniu anteny, której tak często się nie dostrzega? Tp. ten bez problemu śmiga na zwykłych antenach 60 cm, problem leży po Twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chce zasmiecac forum ale juz mnie to totalnie wkurza.Wszystko mi odbiera jedno lepiej drugie gorzej a ten nic ani nie drgnie.Przed zalozeniem tnk mialem kanaly fta na satplusie s2 i np viva mi swiecila ok 52% a teraz na satplusie mi swieci ok 75% wiec duzo zyskalem przez te moje zabiegi.Jakosc na wszystkich programach w satplusie podskoczyla min o 20% a tp11508 nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...