Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki, chociaż jest wysoko zawieszona będę próbował z tunerem analogowym ustawić pozycję.

Dzisiaj przyglądałem się jeszcze problemowi i rzeczywiście na Astra 19.2 E jakąkolwiek tam wpiszę mam jakość sygnału zero w dolnych częstotliwościach do ok 11800 mhz. Powyżej tej wartości jest już OK koło 60 %.

Czyli antena się przesunęła. Możliwe bo były niezłe nawałnice. Tylko dlaczego najpierw sygnał znikał w pewnych porach a taraz zanikł zupełnie dla tych częstotliwości?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warunki atmosferyczne (różne) mają istotny wpływ na odbiór. W ciągu doby moc sygnału może się wahać. Przy dobrym, mocnym sygnale tego nie zauważysz ale jak odbiór jest na granicy to może go zerwać całkowicie.

Zauważ, że dolne transpondery Astry mają FEC o wartości 5/6, a im on wyższy (czyli mniejsza korekcja błędów) tym sygnał jest bardziej podatny na zakłócenia. Moc sygnału, która pozwala na odbiór tp. z FEC 4/4 dla 5/6 może być już za mała. Zerknij sobie jeszcze na "koniec" Astry, tam są podobne transpondery, z nic prawdopodobnie tez nie masz sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zanim spróbuję chciałbym jeszcze coś się dowiedzieć. Tuner (niemiecki Zehnder) jaki posiadam ma zapisaną liste satelit w ustawieniach, z Astry na pozycji 19.2 E jest tylko Astra 1F,1G. Jedyny transponder na jakim jest częstotliwość 10773 Mhz to numer 25.

Tymczasem jak czytam to Astra 1KR ma tę częst.na transponderze 1.053. Naprawde za mało się znam aby stwierdzić z jakiego satelity Astra ja mam sygnał, czy to ma znaczenie wogóle? Jeśli są na tej samej pozycji. Może powinienem zacząć od tego. Dodam że innej Astry wybrać nie mogę, co najwyżej zmienić jej nazwę.

Wcześniej problemów nie było miałem te kilka TVP a teraz tylko te niemieckie gnioty... :(

I drugie, czy przy korekcji anteny i konwertera na te częstotliwości w grę bedą wchodzić duże przesunięcia pozycji, czy powiedzmy centymetrowe.

 

Dziękuje i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Laik nie powinien wnikać w to, z pokładu którego satelity jest poszczególny transponder (jeśli satelity sa na tej samej pozycji), nie jest to istotne przy "podstawach". Jeśli możesz edytować listę transponderów dopisz częstotliwości, których brakuje.

Przy korekcji ustawienia będą w grę wchodziły raczej delikatne ruchy, tak aby polepszyć sygnał ale nie zgubić go całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam mam mały problem z Monoblockiem Inverto i tunerem N. Rodzice zmienili Cyfrę + na N mieli talerz jeszcze z czasów Wizji TV postanowiłem im zmienić na coś większego. Założyłem Coraba 800 i konwenter Inverto Monoblocka. Ustawiłem talerz sygnał na HotBird max co udało mi się uzyskać to 90% jakość ok 80% natomiast Astra to sygnał 80% jakość 0 i nie mogę ustawić ani lepiej HotBirda a nie udało mi się ani razu sprawić aby zadziałała Astra. Miałem wcześniej ten zestaw u siebie i na Technisacie od TNK działały idealnie obie satelity. Żadne kręcenie konwentera nie pomaga.

 

Już doszedłem do tego co było nie tak. Okazało się że nie wcelowałem konwenterem w Hotbirda w Hotbirda tylko w Astrę a ten co powinien odbierać Astrę łapał nie wiadomo co :shock: Naszczęście już jest wszystko ok :D Dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Niedawano kupiel Nke, antene czarna siatkowa, konwerter SHARP single universal lnb bs1r8el100, antene mam zamocowana na dachu4 p budynku, ustawinona zostal przez specjaliste i wszystko bylo ok, do pewnogo momentu...na ta chwile jak jestpogoda slaba(niebo zachmurzone, np. dzisaiaj z rana) wogle nie dalo sie ogladac. komunikat wyskakiwal: brak sygnalu, sprawdz czy dekoder jest prawidlowo podlaczony. jezli chodzi o sygnal i jakosc to wachaja sie wartosci caly czas...raz zanika wszystko, raz sila jest 85%, jakosc 0%, a raz 85% a jakosc 100%, zaraz znowu wszystko jest ok( sila 85% jakosc miedzy 74 a 80%) te wskazania pojawiaj sie na : ustawienia, antena. Na diagnostyce pojawia sie co innego. W tej chwili niebo jest bez chmurne na Ustawieniach , antena pokazuje: sila 86%, jakosc sie wacha 0d 72 do 76% i BER jest 1.3-1.4E-2. na diagnostyce sila 83% jakosc 28-32%BER 1.8-1.9%

Prosze podpowiedzcie mi co jest nie tak, czlowiek ktory ustawial antene pow. ze antena jest slaba, zeby zmienic, na infolinni pow. zeby konwerter wymienic. zbliza sie jesien, pogoda jaka bedzeie kazdy wie...nie usmiecha mi sie placic i nie ogladac, dlatego prosze o porade co moze byc nie tak, z gory dziekuje i pozdrawiam!

Laszlo aka Przemek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak to jest jak zestaw dobiera pan Janek, a montaż robi pan Kazek. Gdy pojawią się problemy pan Kazek będzie twierdził, że jest słaby sprzęt, a pan Janek, że zły montaż.

 

Tak jak napisał @pitter, w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić instalację (kabel, ustawienie anteny i konwertera).

Następnie podmieniłbym konwerter. Na infolini mogą mieć rację, antena nie traci od tak poprostu parametrów, gdyby była słaba działyby się jaja od samego początku.

Poza tym po co ją montował skoro jest słaba, nie mógł od razu powiedzieć? Du*a z niego nie instalator. Mocniej na niego naciskaj, w końcu chyba jest coś takiego jak gwarancja na montaż. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam!

Niedawano kupiel Nke, antene czarna siatkowa, konwerter SHARP single universal lnb bs1r8el100, antene mam zamocowana na dachu4 p budynku, ustawinona zostal przez specjaliste i wszystko bylo ok, do pewnogo momentu...na ta chwile jak jestpogoda slaba(niebo zachmurzone, np. dzisaiaj z rana) wogle nie dalo sie ogladac. komunikat wyskakiwal: brak sygnalu, sprawdz czy dekoder jest prawidlowo podlaczony. jezli chodzi o sygnal i jakosc to wachaja sie wartosci caly czas...raz zanika wszystko, raz sila jest 85%, jakosc 0%, a raz 85% a jakosc 100%, zaraz znowu wszystko jest ok( sila 85% jakosc miedzy 74 a 80%) te wskazania pojawiaj sie na : ustawienia, antena. Na diagnostyce pojawia sie co innego. W tej chwili niebo jest bez chmurne na Ustawieniach , antena pokazuje: sila 86%, jakosc sie wacha 0d 72 do 76% i BER jest 1.3-1.4E-2. na diagnostyce sila 83% jakosc 28-32%BER 1.8-1.9%

Prosze podpowiedzcie mi co jest nie tak, czlowiek ktory ustawial antene pow. ze antena jest slaba, zeby zmienic, na infolinni pow. zeby konwerter wymienic. zbliza sie jesien, pogoda jaka bedzeie kazdy wie...nie usmiecha mi sie placic i nie ogladac, dlatego prosze o porade co moze byc nie tak, z gory dziekuje i pozdrawiam!

Laszlo aka Przemek;)

 

Skorzystaj z opisu umieszczonego tu http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=64988&postcount=21

Sam jesteś w stanie poprawić odbiór. Instalatorzy mają małe doświadczenie w regulacji anten eliptycznych.

Prawdą jest, że ten model anteny nadaje się tylko na tereny blisko zachodniej granicy kraju gdzie sygnał jest na tyle silny aby zapewnić stabilny odbiór.

Podane parametry sygnału nie zapewnią poprawnego odbioru.Najlepiej jest wymienić antenę na 80c np. Corab ASC 80, poprawnie wyregulowana antena zapewni pełną satysfakcję ze stabilności sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Jestem tu nowicjuszem, więc na początek pozdrowienia dla wszystkich! Lektura tego forum już mi sporo pomogła, a teraz chciałbym dopytać czy "wyniki" mojej instalacji są przyzwoite, a jeśli nie to co mógłbym jeszcze zrobić, żeby ją poprawić.

 

Sprzęt:

- antena Interstar Famaval 80 LH - czy to dobrze, że ta antena jest "jajowata" a nie okrągła?

- konwerter Golden Interstar GI-201 Platinum X

- odbiornik Opticum 7300 CI2CX Plus VFD

- kabel Triset-113 czarny (5m na balkonie, złączki CAP) + Triset-113 biały (7m w mieszkaniu, złączki F)

- kabel bez wiercenia - super płaski przełożony przez drzwi balkonowe

 

Lokalizacja: Warszawa, pierwsze piętro w bloku, antena zamocowana na balkonie.

Satelity: Astra 2A, Astra 2B, Eurobird 1.

 

No i wyniki - z tego co wyczytałem na forum powinny być lepsze. Pogoda podczas pomiarów dość pochmurna, ale w ciągu dnia jak regulowałem to niebo było w miarę czyste i wyniki były zbliżone:

- Eurobird 1: parametry oscylują między poziom 59%, jakość 48% (np. dla 12560 V) a poziom 72%, jakość 71% (np. dla 11488 V). Większość transponderów w okolicach poziom 66%, jakość 65%. Jest też kilka, które nie są w ogóle odbierane - jakość to 2% (np. 11428 H, 11485 V).

- Astra: pierwsze 15 transponderów i klika później - cisza (domyślam się, że to Astra 2D). Pozostałe mają dość stabilny poziom 71-72%, natomiast jakość zazwyczaj między 59% a 74%, choć jest też jeden 47% (12051 V) i kilka lepszych koło 80% (np. 11895 V).

 

Co o tym sądzicie? Chyba trochę mało? Czy winowajcą nie jest może ten płaski kabel do przepuszczenia przez okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
- antena Interstar Famaval 80 LH - czy to dobrze, że ta antena jest "jajowata" a nie okrągła?
Wiele produkowanych dzisiaj anten ma kształt trochę "jajowaty". Ja też taką mam i nie narzekam. Problem leży w czymś innym :wink:
Co o tym sądzicie? Chyba trochę mało?
Raczej mało' date=' ja mieszkam jeszcze dalej na wschód i wszystkie transpondery działają, oczywiście za wyjątkiem Astry 2D.
Czy winowajcą nie jest może ten płaski kabel do przepuszczenia przez okno?
Podłącz antenę do tunera dłuższym kablem omijając ten płaski kabelek. Zobaczymy, czy przypadkiem nie tłumi zbyt mocno sygnału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja już pisałem w innym temaciku szukam Hotbirda (nie ja jeden hehe ) i mam pytanko jako że astre łapię bez problemów sprawdziłem w ustawieniach że przy moim położeniu różnica w ustawieniu anteny w pionie pomiędzy Hotbirdem a Astrą to 7 stopni czy to dużo ? Czy jak ustawię idealnie ASTRĘ i przestawię antene w prawo patrząc z tyłu to powinienem bez problemu załapać Hotbirda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli masz idealnie ustawioną antenę na Astrę, to wystarczy tylko przesunąć ją w poziomie. Pionu nie trzeba ruszać. Zanim przystąpisz do tych czynności, w tunerze wybierz satelitę Hot Bird i dla jednego z jego transponderów zmień ustawienie anteny. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hm pomiędzy marznięciem na parapecie i szukania info w necie poleciałem do szwagra z tunerem zobaczyć czy działa to g... . Na pewno z FTP chodzi Mango24 i na tym kanale będe szukać Hotbirda. Jak wróciłem do domu ( w tym czasie wyłapałem ostrzeżenie no nic zniosę to oby sie udało ) wskoczyłem pełen zapału na parapet leje jak [beep]a ale walka wre i [beep]a delej nie ma nic, na astrze jak jest ustawione to wtedy czasem rwie pasek jaości na 40-50% na sekundę ale to chyba wina astry a nie Hotbirda. Generalnie antenę mam dość duża (chyba to 90 cm w porównaniu do sąsiadów) i astrę łapie w bardzo szerokim zakresie aż mi się wierzyć nie chce że Hota nie łapie ni ciorta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antenę ustawiasz podczas deszczu? Jeśli tak, to szkoda zachodu, poczekaj aż będzie pogoda. A może coś Ci przysłania sygnał z HB? Stojący budynek, drzewa... A Jeżeli Astra nawet podczas dobrej pogody niezbyt ciekawie odbiera, to świadczy wyłącznie o źle ustawionej antenie, albo stoją na polu widzenia antena - Astra 19.2E jakieś przeszkody. Najpierw dobrze ustaw Astrę, a później bierz się za HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam pytanie: czy jest to możliwe że w Danii nie mogę zlapać sygnału HB jajowatą anteną? Dodam, że jest spora, sygnał na wyszukiwarce diodowej był full jak ustawilem starym sposobem przez kogoś podpowiedzianym czyli dokładnie godzina 12:10 w kierunku slońca i lekka korekta czaszy. Złapał ful sygnał, polecialem do domu, a na tunerze nawet nie drgneło, paseczek na milimetr i czerwony. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale chodzi mi o tą jajowatą antene czy ona nie stanowi problemu bo jeżeli chodzi o Danie nigdy tu u nikogo niewidziałem takiej nawed nie ma takich w sprzedaży w żadnym sklepie i żadne cyfrowe telewizje nie mają w ofercie jajek

 

A sprzęt którym dysponuje to tuner : Philips SR3201/91 WERSIA Z WYŚWIETLACZEM WYPRODUKOWANO NA WĘGRZECH KOLOR SREBRNY :) konwerter był w kąplecie więc raczej jest dobry choc co to za konwerter trudno mi powiedziec mam jeszcze jeden zapasowy konwerter Chess edytion 2 digital ku-band LNB uniwersal single modell 1001 freq:10.70-12.75GHz, L.O: 9.75/10.6 GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...