Skocz do zawartości

Legalny widnows


Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie to Oem-ów ze sprzętem już od dawna nie sprzedają. XP już nie była tak dystrybuowany. Kolejna sprawa płyta, powinna być z oryginalnymi znaczkami Microsoft a nie z jakimiś nazwami firmy. Wiec jak dla mnie to jakieś naciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz słyszę, by do karty sieciowej kiedyś windowsa dodawali taniej :shock:

Sam jestem ciekaw tej akcji. I powiem więcej - ktoś tu może niezły biznes kręcić....

 

Ale na pocieszenie powiem, że Microsoft prawdopodobnie wymieni im te płytki jeśli te są nielegalne. Mają dowód zakupu, płytka jest podrobiona więc spełniają warunki otrzymania nowej płytki (Microsoft robił taką akcję, że można było do nich wysłać płytkę a oni sprawdzali czy jest legalna, czy nie. Jeśli udowodnisz, że zostałeś oszukany, to płytę Ci wymienią - szczegółów nie znam, ale ten przypadek pod to by chyba podlegał). Przynajmniej kiedyś tak było, bo teraz to już tylko Vista im w głowie....

 

Jak mówię, szczegółów tej akcji nie znam, być może już jej nie ma....

 

 

Na płycie nie widać hologramu Microsoftu wiec ja na pewno bym tego nie kupił. tutaj mamy jak powinna wyglądać płyta.

http://www.allegro.pl/item190369025_win ... f_vat.html

I tu także mamy chyba przykład nielegalnej aukcji. Na opakowaniu jest napisane - Do rozprowadzania wyłącznie z nowymi komputerami PC. Płytka legalna, ale sposób jej nabycia nie do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2004 lub 2005 roku Microsoft wycofał się z licencji OEM wraz ze sprzętem. I teraz po pierwszym zainstalowaniu systemu Windows jest legalny jedynie z całym komputerem. I jedynie w takim wypadku można go sprzedać.

Kiedy Windowsa 98 można było kopic np z myszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciężko to określić. Po 1 ważna jest data nabycia tego sytemu. Po drugie na płycie nie ma hologramu Microsoft. Po 3 nie wiadmo jak jest ewentualnie z niewykorzystanymi licencjami OEM czyn one wygasają czy można z niej skorzystać po około 2 latach.

Tj Windows XP SP2, pamięta ktoś czy SP2 miał premiera w 2004 roku czy 2005? Bo na przełomie września i października 2005 zostały właśnie zmienione licencje OEM.

 

PS. Najprostsze rozwiązania zadzwonić na infolinie Microsoftu i się spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich ogłoszeń jest pełno (ale drożej) tylko że w innych chodzi np. o napis na płytce "Fujitsu" lub - najczęściej "Dell". A więc (pisząc nie poprawnie) szkopuł w tym żeby przynajmniej mieć jakiś sprzęt tej marki. Najlepiej chyba kupować OEM z jakąś tanią częścią komputera a i to chyba tylko z licencją z niektórych lat. Ogólnie nie sądzę żeby ktoś był na tyle skrupulatny żeby w razie czego sprawdzać czy mając naklejkę OEM wszystko jest w zgodzie z zasadami sprzedaży takiego produktu.

Niemniej czegoś takiego z podanymi napisami nie kupowałbym.Chyba że faktycznie korzystałbym z części kupionej razem z CD.

Lepiej kupić normalną płytę OEM, która jest droższa nie przez przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu microsoft zmienił licencje OEM. I sprawa wygląda tak jeśli jest OEM to nie macie wsparcia od microsoftu i ten kto kupuje taka licencje musi sobie sam zagwarantować wsparcie (a jak to jest np. OEM do laptopa do producent laptopa ma zagwarantować wsparcie także dla windowsa). A jeśli chodzi o zakup to kupujesz windowsa instalujesz przy aktywacji generuje się kod sprzętowy dla komputera który jest aktywowany i na innym komputerze jeśli się zainstaluje taki system to jest już on nielegalny (zresztą sie nie aktywuje) ciekawe jest to że jeśli wymienicie jakiś główny komponent komputera np. płytę główna to trzeba kupić nowego windowsa bo też staje sie nielegalny wtedy.

 

A kiedyś wgłębiłem się w FAQ na microsofcie i tam pisało żeby udowodnić że windows jest legalny trzeba mięć na to min 3 dowody (oryginalna płytę, pudełko, fakturę, instrukcję, nalepkę itd itp.) nie wiem natomiast jak jest z takimi dziwnymi płytkami dodawanymi do laptopów (mamy fakturę, nalepkę na obudowie i chyba jeszcze na pudełku jest naklejka więc są 3 a czy w tej aukcji są 3 to nie wiem)

 

Tak wygląda to z tego co wiem jeśli jest inaczej niech ktoś to wyośli jak to jest naprawdę.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to windows dostarczony wraz z laptopem Maxdata. Ja mialem podobnie gdyz mam notebooka ACER ktory kupilem rok temu i otrzymalem wraz z nim XP'ka w formie recovery CD oraz D2D (Disk to Disk) - oba to obrazy zrobione przez producenta tylk ze druki wybierasz z BIOSa i laduje ci obraz zrobiony na 3ciej dodatkowej partycji ok 3GB z ktorej sa odczytywane dane i zapisywane na dysku C. ja ta partycje usunąłem gdyz zapisalem obraz na DVD. eRecovery przy 3cim starcie kompa po skonczonej instalacji sam daje taka propozycje. gdy to zrobilem to wtedy ja usunalem. obecnie posiadam dwa orginalne xp'ki gdyz ten drugi otrzymalem w formie pre-instalowanej w serwisie po wymianie dysku na nowy wraz z obrazem na partycji zablokowanej SERVICEPCQ czy jakos tak. ci co maja ACERy to wiedza oczym mowie. Podobnie ma sie sprawa z kompami kupowanymi w VOBISie. otrzymujemy specjalna wersj zrobiona dla PCF(actory). Sa to specjalne edycje robione dla producentow kompow na calym swiecie wiec sa to orginaly. Jak ktos chce kupic to niema problemu tak samo bedzie chodzic tylko zostana zainstalowane dodatkowo zbedne aplikacje ktore oczywiscie mozemy usunac z poziomu systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi być oryginalny. Bo możesz kupić Oem-a juz instalowanego i będziesz miał nielegalna wersje systemu. Tzn tak jak piszesz mogą go dołączać do laptopów komputerów od Maxdata ale oznacza to, że ważny jest on z dowodem zakupu komputera i samym komputerem. Wieć chyba jednak to jest naciąganie i ktoś sobie zapomniał, że nie ma juz licencji na OEM ze sprzętem i chce po prostu zarobić. Firmy takie nie sprzedają takich Windowsów tylko dołączają je do swoich zestawów a to jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie posiadam dwa orginalne xp'ki gdyz ten drugi otrzymalem w formie pre-instalowanej w serwisie po wymianie dysku na nowy wraz z obrazem na partycji zablokowanej SERVICEPCQ czy jakos tak.

 

Nie masz 2 oryginalnych!!! Tylko jeden. A ten na partycji po wymianie dysku powinien być o tym samym numerze seryjnym co naklejka a jak nie jest to jak by sie ktoś uparł i sprawdził to może sie okazać że masz system (ten na dysku) który jest nielegalny.

 

Mi też się wydaje że te aukcje to trochę naciągane są..... Chociaż tam pisze sprzedawany z kartą sieciową z którą został ZAKUPIONY może chodzi o to że ktoś kupił wcześniej dużo licencji i dla nich obowiązuje jeszcze stara licencja OEM? Ale to też chyba by było naciągane. I widać to nie jest firma tylko prywatny koleś......

 

Don_Mag

 

Ps. Warto zobaczyć drugi komentarz http://allegro.pl/show_user.php?uid=645 ... _recvd_neu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...