Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec na 01.01.2009 jak sie domyslam (31.12 jako ostatni dzien umowy)\

nie jestem pewien z jaka data nowy regulamin zaczal obowiazywac

mialem zaplacone za rok z gory- mam nadzieje ze cyfra nie bedzie robic problemu ze zwrotem. mam teraz juz nadplate z racji utrat kina polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin oficjalnie do wszystkich abonentów zostanie wysłany na początku zbliżającego się tygodnia. W związku z tym te wypowiedzenia związane z nieakceptacją tego regulaminu będą brane pod uwagę, które zostaną wysłane do końca stycznia. Umowa wówczas będzie rozwiązana wstecznie na dzień 31.12.2008 o czym jasno jest mowa w regulaminie, że jest umowa rozwiązywana z ostatnim dniem obowiązywania poprzedniego regulaminu.

Zawsze wysyłając rezygnację, można się też powołać na regulamin, który został od wczoraj zamieszczony na stronie Cyfry zanim się go dostało pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, wcale taka dokładna i skrupulatna jeśli chodzi o płatności nie jest. Jesli by była to po pierwsze nie dawałaby pierwszego miesiąca od dnia podpisania umowy za darmo i włączając dane opcje opłata byłaby naliczana zgodnie z tą zawartą w załącznikach do umowy (opłata uzupełniająca) a nigdy naliczana nie jest, tzn zawsze ma się od dnia dołączenia opcji do końca danego miesiąca tę opcję bezpłatnie. Więc bądźmy fair jeśli idzie o to rzekome płacenie za każdy dzień.

 

Co do rozwiązania umowy to w wielu przypadkach jest stosowane w C+ rozwiązanie umowy wsteczne. W przypadku rozwiązywania umowy ze wględu na zmianę regulaminu który obowiązywał do 31.12.2008 wszystko wskazuje na to że również będą musieli wstecznie rozwiązywać umowy, nawet jeśli do ostatnich dni stycznia sygnał będzie wysyłany. W końcu jasno przewiduje to regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz CP mam takze Cyfre + z umowa na 18 miesiecy podpisana w lipcu 2008 roku. Czytam teraz Wasze wypowiedzi i zastanawiam sie nad rozwiazaniem umowy za sprawa zmiany Regulaminu czy tez usuniecia kanalu Podroze. Posiadam pakiet podstawowy ale place za niego w starej cenie czyli 40 zl miesiecznie. Teraz sa lepsze promocje tak wiec ciekawi mnie to.

Prosze zeby ktos mi odpowiedzial czy jezeli uda mi sie rozwiazac umowe to po jakim czasie moge podpisac nowa? Czy odrazu po wyslaniu pisma czy musze czekac na wylaczenie sygnalu?

Drugie pytanie ktore duzo z Was tu zadaje to czy w ogole mi sie to uda, czy ja takze dostane ten nowy regulamin i czy mozna sie powolywac na usuniety kanal Podroze?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę możesz podpisać w każdej chwili i oczywiście możesz skorzystać z obecnej promocji. Dzisiaj dzwoniłem do cyfry i pani powiedziała że mogę rozwiązać umowę w związku ze zmiana regulaminu trzeba tylko wysłać list polecony na adres cyfry. Jest na to 2 tyg od daty dostarczenia nowego regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, obecnie mam zawarta umowe z c+ na czas niekreślony (podstawowy okres 12 miesięcy już minął jakiś czas temu) chciałam ją rozwiązać i polecono mi napisać wypowiedzenie umowy wg wzoru viewtopic.php?f=34&t=7859#p170991 jednak napisane jest tam "Wypowiadam umowę o abonament w związku z upływem terminu jej obowiązywania." wydaje mi się to błędne, bo przecież umowa dalej mnie obowiązuje, z tym, że jest zawarta na czas nieokreślony... jak więc powinno być?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, obecnie mam zawarta umowe z c+ na czas niekreślony (podstawowy okres 12 miesięcy już minął jakiś czas temu) chciałam ją rozwiązać i polecono mi napisać wypowiedzenie umowy wg wzoru viewtopic.php?f=34&t=7859#p170991 jednak napisane jest tam "Wypowiadam umowę o abonament w związku z upływem terminu jej obowiązywania." wydaje mi się to błędne, bo przecież umowa dalej mnie obowiązuje, z tym, że jest zawarta na czas nieokreślony... jak więc powinno być?

pozdrawiam

 

 

Przeciez umowa obowiazkowa juz Ci minela wiec dobrze jest to napisane. Umowa to czas na ktory podpisywane jest zobowiazanie na korzystanie z czegos. Po tym okresie mozesz zrobic co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, podpisywalas np 1 stycznia 2008 roku umowe na 1 rok. 1 stycznia 2009 jezeli nic nie zglaszalas przeksztalcila sie w umowe na czas nieokreslony. Teraz mozesz w kazdej chwili rozwiazac umowe. A najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do BOK Cyfry i przedstawisz swoja sprawe. Oni Ci wszystko powiedza najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to ja wiem ze dzwoniac otrzymam informacje, tylko:

nie chce mi sie czekac 15 min na polaczenie

nie chce mi sie rozmawiac z pania z BOK ktora bedzie ze mna przeprowadzala wywiad zadajac duza ilosc pytan

nie chce mi sie tlumaczyc dlaczego chce zrezygnowac i dlaczego nie interesuja mnie ich "dodatki" bym nie rezygnowala

 

myslalam ze na forum dowiej sie szybciej, milej i profesjonalniej

 

EDIT:

 

... Myślę, że nie będziesz miała problemu z przekształceniem tego zdania tak, aby pasowało do Twojej umowy. Może takie coś:

Wypowiadam umowę o abonament zawartą na czas określony.

 

 

tak ja wiem, tylko caly czas mi chodzi o to czy MAM PODAWAC POWOD rezygnacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to ja wiem ze dzwoniac otrzymam informacje, tylko:

nie chce mi sie czekac 15 min na polaczenie

nie chce mi sie rozmawiac z pania z BOK ktora bedzie ze mna przeprowadzala wywiad zadajac duza ilosc pytan

nie chce mi sie tlumaczyc dlaczego chce zrezygnowac i dlaczego nie interesuja mnie ich "dodatki" bym nie rezygnowala

 

myslalam ze na forum dowiej sie szybciej, milej i profesjonalniej

 

EDIT:

 

... Myślę, że nie będziesz miała problemu z przekształceniem tego zdania tak, aby pasowało do Twojej umowy. Może takie coś:

Wypowiadam umowę o abonament zawartą na czas określony.

 

 

tak ja wiem, tylko caly czas mi chodzi o to czy MAM PODAWAC POWOD rezygnacji

 

 

Ale tu wszyscy sa mili :D Nie znamy dokladnie Twojej sprawy, nie widzimy umowy. Nie chcemy abys wpakowala sie w cos zlego. Do BOK najlepiej dzwonic rano i stanowczo odpierac i dawac do zrozumienia ze chcesz zrezygnowac i nie interesuja Cie zadne ich propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: czy rezygnując teraz z Cyfry z powodu zmiany regulaminu dostanę antenę satelitarną na własność (kupowałem Cyfrę w kwietniu 2008 i Cyra mi ją użycza z tego co rozumiem)

Cyfra nigdy nie uzyczala anten satelitarnych ani konwerterow. Te rzeczy sa Twoje kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie pamiętasz, że zapłaciłeś za nią astronomiczną kwotę - złotówkę? Teraz jest twoja? Albo jest tak jak ja miałem - kupę lat temu - nie brali opłaty po podpisaniu umowy. Po jej rozwiązaniu obciążali mnie, za antenę, jedną złotówką :wink:

Na jedno wychodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...