Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mimo wszystko mojego wypowiedzenia już nie wycofam.

Po tym, jak wysłałem wypowiedzenie do CYFRY+ na początku kwietnia br., wziąłem Cyfrowy Polsat z umową na 15 miesięcy.

Nie będę przecież opłacał dwóch platform.

W dodatku korzystam z własnego, niezależnego tunera (obecnie z Cyfrowego Polsatu poprzez moduł CAM), a ta możliwość w obecnej nc+ jest bardzo niepewna i niewiadomo, czy za kilka miesięcy nie będzie koniec tej możliwości w nc+. A żaden dekoder dedykowany platformy mnie nie interesuje. Umowę z CYFRĄ+ przedłużyłem ostatnio 1 marca br. na 18 miesięcy. Więc wyłączenie przez CYFRĘ+ kanału 13th Street Universal jest świetną i być może jedyną okazją do kopnięcia ich w cztery litery. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.04.2013 go wyłączyli i od tego terminu masz kalendarzowy miesiąc na wysłanie oświadczenia (pismo takie odnosi skutek na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym dotarło do Cyfry+).

 

Czyli na samo wysłanie pisma masz 1 miesiąc czasu na wysłanie pisma o rezygnacji:

- jeśli chcesz, by umowa została rozwiązana 30.04.2013, to najbezpieczniej wysłać pismo (poleconym priorytetem) najpóźniej do +/- 25.04.

- bo jeśli pismo wyślesz np. przedostatniego czy ostatniego kwietnia i dotrze ono do C+ już w maju, to umowa rozwiąże się dopiero 31.05.2013.

 

Tak więc jeśli chcesz na tej podstawie rozwiązać umowę, to nie warto jakoś specjalnie zwlekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obydwa wypowiedzenia zostały zarejestrowane zarówno w n-ce jak i w C+, i z dniem 30.04.2013 r. po wieloletniej współpracy z fajnymi platformami weźmiemy prawnie usankcjonowany rozwód. W n-ce nie zakceptowałem "zaproponowanych" warunków migracji, w C+ powołałem sie na art. 7 par. 1 ( zmiana oferty programowej, likwidacja kanałów gwarantowanych). Nikt w rodzinie nie biadolił i nie narzeka z tego powodu. Wiekszość moich znajomych wypowiedziała swoje umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem. Wypowiedziałem umowę w związku ze zmianami z dn. 1.04. Gdy zadzwoniłem czy wypowiedzenie dotarło, konsultant powiedział, że umowa kończy się z dniem 30.06.2013. Zadzwoniłem drugi raz, pani mówi, że umowa wypowiedziana z dniem 30.04.2013. W jaki sposób mogę to na 100% sprawdzić? Czy Cyfra przesyła jakieś pismo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysłałeś wypowiedzenie w związku ze zmianami w ofercie programowej Cyfry +, czyli art. 7 par. 1 i zostało ono w kwietniu zarejestrowane, to koniec umowy masz zgodnie z przepisami 30.04.2013 r. I tylko ta data obowiązuje, jeden z konsultantów bzdury opowiada, kobitka powiedziała prawdę. Możesz wysłać maila ( informacje@cyfraplus.com.pl) z pytaniem do C+. Odpowiadają w ciągu 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że zajrzysz do swojej umowy z wykazem programów. Jak podpisywałem w styczniu 2013 przedłużenie umowy, to 13 street jeszcze w gwarantowanych był jak byk. Jak ci zabrali 13 Street ( a chyba wszystkim starym kilentom zabraliz gwarantowanych) , to spokojna twoja rozczochrana. I wcakle nuie musisz podawać konkretnego kanału. Wystarczy powołać się na art. 7 par. 1. I wszystko dla prawników jest jasne. W końcu to oni ustalali warunki regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pakiet startowy z canalem ,wysłałem wypowiedzenie w z związku zz kanałami trace i religia po kilki dniach konsultantka potwierdza ze doszło i ze z koncem miesiąca kwietnia konczy się umowa.Dzisiaj dzwonie potwierdzić i okazało się ze umowa dopiero wygasnie z koncem sierpnia( koniec mojej umowy rzeczywistej) szok mały napisałem reklamacje i żeby odsłuchali rozmowe z konsultantka która tak powiedziała ciekawe czy uznają????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaskaj reklamację. Jeśli przy wypowiedzeniu powołałeś się na art. 7 § 1 Regulaminu i brak zgody na przeniesienie kanałów Trace i religia.tv z puli kanałów gwarantowanych do puli kanałów nadawanych promocyjnie czy +/- coś podobnego, to nie mają wyboru i muszą takie coś uznać. Wiadomo, kombinują jak się da, ale nie można się poddawać tylko odpłacać im pięknym za nadobne :)

 

Najlepiej ich męczyć o status reklamacji. W razie gdyby było coś nie tak z wypowiedzeniem, można wysłać im jeszcze jedno (poprawione) do końca kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wysłałem do cyfry wypowiedzenie z powodu usunięcia kanału 13 th street o czym wspomniałem w wypowiedzeniu lecz nie napisałem nic o art. 7 § 1 Regulaminu czy mimo wszystko wypowiedzenie przejdzie bo teraz się boje że wywiną numer i nie uznają wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje wypowiedzenie umowy z CYFRĄ+ wysłałem 5 kwietnia br. Wedlug informacji ze strony Poczty Polskiej (funkcja śledzenia przesyłki), pisemko zostało doręczone w dniu 9 kwietnia br. Zwrotki jeszcze nie dostałem.

Dzisiaj napisałem do CYFRY+ (nc+) maila za pomocą formularza kontaktowego na stronie nc+, aby się dowiedzieć, czy moje wypowiedzenie zostało już zarejestrowane. No i dostałem odpowiedź, że moje wypowiedzenie nie zostało jeszcze zarejestrowane na moim kontrakcie. Czy to aby nie za długo? Dzisiaj jest już 15 kwietnia, a więc wypowiedzenie moje dostali 6 dni temu i jeszcze go nie zarejestrowali? Domyślam się, że przez te ostatnie zawirowania w nc+, jak i usunięcie kanałów z oferty CYFRY+, mają zapewne teraz mnóstwo wypowiedzeń do "obrobienia", ale żeby to trwało tak długo? Bo martwię się, żeby nie chcieli czasem ściemniać, że żadnego wypowiedzenia ode mnie nie dostali... :?:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam potwierdzenie nadania. Wszystkie dane, numer przesyłki itp. :)

Poczekam ze dwa dni i znów do nich napiszę w tej samej sprawie. I zobaczymy, co mi odpiszą następnym razem. Tym bardziej, że w odpowiedzi na mojego maila zachęcają mnie właśnie do kontaktu w tej sprawie w późniejszym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja już do nich nie dołączę!

Po tym, jak wysłałem wypowiedzenie do CYFRY+, wziąłem Cyfrowy Polsat z modułem CAM i odbieram tę platformę nadal na moim Fergusonie, tak jak do tej pory CYFRĘ+. :)

Nie będę przecież płacił dwóch abonamentów.

CYFRA+ dała się po prostu "sprzedać" n'ce i to ta ostatnia pod każdym względem rządzi w nc+. A przecież formalnie to grupa CANAL+ wykupiła n'kę. Więc nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczałem, że na skutek tej fuzji dojdzie do czegoś takiego... :/ Niby to CYFRA+ przejęła n'kę i logiczne się wydawało, że to CYFRA+ będzie nadal rządzić, a n'ka pójdzie do piachu. A tym czasem stało się zupełnie odwrotnie. To CYFRA+ przeszła do historii, a nc+ stała się praktycznie "nową n'ką", w nowym "opakowaniu"... :/:( Dlatego pora z niej odejść, bo obecne warunki, zarówno sprzętowe, jak i programowe, są dla mnie nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konkretne pytanie.

 

Czy kanał 13 Street był gwarantowany w Marcu 2013?

 

Bo wtedy podpisywałem aneks do umowy na 18 miesięcy na Kompakt HD.

 

Dwa tygodnie po przedłużeniu umowy (drogą telefoniczną) dostałem pismo gdzie ten kanał figuruje w pakiecie Kompakt HD. Nie ma żadnej wzmianki o gwarantowanych czy nie gwarantowanych programach w dokumencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...