Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witanko , jak mam umowę do bodajże 20 grudnia tego roku mogę już teraz rozwiązać umowę bez obciążeń ? Tzn wysłać wypowiedzenie ? Zauważyłam ze klienci którzy są u nich xx lat a u mnie to już jest 13 są traktowani jak coś takiego pt " Po co mamy się starać i tak weźmie" Koniec tego dobrego ...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz już teraz wysłać wypowiedzenie i rozwiązać umowę bez żadnych konsekwencji dla ciebie z końcem miesiąca kwietnia br. z powodu usunięcia z oferty CYFRY+ kanału 13th Street Universal.

Ja swoje wypowiedzenie wysłałem na początku kwietnia z tego samego właśnie powodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie trzeba wysylac anulowania wypowiedzenia, ponizej komentarz uzytkownika z innego forum;

"Witam. Ja pomimo podpisania umowy przejścia na NC+ Platinum, po telefonie z centrum abonenta- udało się wrócić do starej umowy z N i abonamentu jaki miałem w N. Jestem pozytywnie zaskoczony, ze umowę da się "odkręcić" przez telefon. Jednak coś się zmieniło na lepsze... "

Akurat w tym przypadku chodzi o abonenta n ale moze w cyfrze jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wysłać anulowanie wypowiedzenia umowy żeby dalej korzystać z obecnej umowy w CYFRA+ z pakietem CANAL+ na obecnych warunkach. Inaczej obecna umowa z CYFRA+ obowiązuje do 30 kwietnia i po tym czasie zostaje zerwana i wtedy juz trzeba kupić nc+ lub inną platformę.

 

Przykład anulowania wypowiedzenia Cyfra+:

 

Anulowanie wypowiedzenia Umowy o Abonament

Zwracam się z prośbą o anulowanie wypowiedzenia dotyczącego Umowy o Abonament z CYFRA+ nr klienta .............

Nadmieniam, że do końca trwania umowy pozostanę w abonamencie na kwotę .. zł z pakietem ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, część wycofuje dlatego, że przymusowa migracja została wycofana, a warto za niższą cenę jeszcze parę miesięcy pooglądać paczkę CANAL+ ;)

 

@stonka - pewnie ze można wysyłać, moja tez jest rozpatrywana, aż do 30 kwietnia, ale konsultantka powiedziała, że jeśli złożone to na pewno umowa zostanie wypowiedziana z dniem 30 kwietnia. Najlepiej zadzwoń do nich i się spytaj dokładnie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rezygnuje bo zabierają to co w domu jest lubiane i oglądane może załatwię rezygnacje przez TCA , w Centrum NC+ nic nie załatwiłem bo przed fuzją przyszła nowa kobieta i jest na praktykach umie tylko sprawdzić dekoder,zrobić migracje i pytania ma wypisane w komputerze. Załamana naszą wiedzą , a ten co umiał rozwiązywać umowy przez bazę danych nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, część wycofuje dlatego, że przymusowa migracja została wycofana, a warto za niższą cenę jeszcze parę miesięcy pooglądać paczkę CANAL+ ;)

 

Ja przynajmniej mam jeszcze 12 miesięcy Cyfrę, tyle w temacie i cieszę się że została wycofana automatyczna migracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ciągle odpisują że moje wypowiedzenie dotarło i jest rozpatrywane ... nie wiem dlaczego tak mnie zwodzą... W razie czego można ponowić i wysłać kolejne ? Może coś źle napisałem ? hmmm

Nie przejmuj się tym co oni bajdurzą. Jak masz wysłany polecony , jesteś ok. Kolejny przykład robienia w balona klienta. Masz zawsze prawo do rozwiązania umowy z jakąkolwiek firmą w każdej chwili. Co najwyżej zapłacisz wtedy karę.

Jak wykorzystałeś art.7 par.1 ( likwidacja kanałów dla klienta C+ z twojej paczki gwarantowanej- np. 13 Street) to ci mogą nagwizdać. I nawet nie musiałeś podawać w wypowiedzeniu dla Cyfry konkretnego kanału. Wystarczy podać w wypowiedzeniu "na podstawie art.7, par.1". W końcu to ich prawnicy tworzyli zapisy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie wiem czemu cofacie wypowiedzenia? Ja mam na 18 miesiecy superpremium z mooltiromem za 99 pln do tego pace 500 za free,czyli mogłbym cofnąć bo oglądał bym jeszcze ponad półtora roku za tą cene , ale przemyślałem sprawe i doszedłem do wniosku ze jak tak nas robią za przeproszeniem w konia z nc+ to ja wypowiedzenia nie cofne! Zobaczę jaki bedzie ruch z ich strony...umowe z nc+ podpisze tylko w wypadku platinum+moolti+media box+2 mydelniczki box za tą cene którą mam czyli nie więcej jak 100pln. W innym wypadku dzieki i nara teraz są dongle i inne [beep]oły które robią kompa z telewizora ,można oglądać co sie chce i kiedy się chce za cene jaką płacę za internet. A tak prawdę mówiąc co z tego ze mam te setki kanałów jak oglądam może z 10 a najwiecej żona ogląda tvn i polsat który mam w dvb-t w bardzo dobrej jakości a mecz na weekend to sobie na weeb tv włącze... także jednym słowem nastały czasy że wydaje mi się ze głupotą jest płacic taką kase za telewizje w tych czasach...a co niektórzy to wogóle widze ze więcej czasu spedzają na tym forum niż oglądają to za co płacą tak słono...czyli nc+. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś uczynny może mi poradzić do kiedy mam czas, by wymówić Cyfrze umowę ze względu na to, że zlikwidowali np.gwarantowany 13th Street ?

To oczywiście pretekst, bo mam ich już dość, mimo że niedawno przedłużyłem umowę o 12 miesięcy z C+ za 71 złotych/m. Oni chcą ponoć w lipcu znowu jakieś programy wykosić z oferty, a nie mam pewności czy następne będą gwarantowane i czy wtedy będę miał prawo wymówić tę umowę. Powiedzmy, że wymawiam umowę przed końcem kwietnia ( miesiąc obowiązuje, tak?), to płacę jeszcze za maj i od 1 czerwca jestem wolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie wiem czemu cofacie wypowiedzenia? Ja mam na 18 miesiecy superpremium z mooltiromem za 99 pln do tego pace 500 za free,czyli mogłbym cofnąć bo oglądał bym jeszcze ponad półtora roku za tą cene

Tyle że ja teraz płace 60zł razem z paczka CANAL+ to jest stara CYFRA+, a w nc+ proponują mi tylko i wyłącznie ten pakiet za 99zł. (migracja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesteth już nie można wypowiedzieć umowy z powodu wycofania 13th Street.

Witam. Czy ktoś uczynny może mi poradzić do kiedy mam czas, by wymówić Cyfrze umowę ze względu na to, że zlikwidowali np.gwarantowany 13th Street ?

To oczywiście pretekst, bo mam ich już dość, mimo że niedawno przedłużyłem umowę o 12 miesięcy z C+ za 71 złotych/m. Oni chcą ponoć w lipcu znowu jakieś programy wykosić z oferty, a nie mam pewności czy następne będą gwarantowane i czy wtedy będę miał prawo wymówić tę umowę. Powiedzmy, że wymawiam umowę przed końcem kwietnia ( miesiąc obowiązuje, tak?), to płacę jeszcze za maj i od 1 czerwca jestem wolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcines - nie musisz wypowiadać umowy bo przymusowa migracja została trwale odwołana, także możesz pozostać spokojnie z abonamentem za 71zł. Oczywiście DO 30 kwietnia jakbyś chciał możesz wypowiedzieć umowę bez ponoszenia kary z racji tego że wyłączyli kanały. Jeśli wyślesz poleconym w kwietniu to od 1 maja nie masz już umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jeśli wypowiem teraz umowę w związku z wyłączeniem kanałów 13th Street Universal, Zone Romantica, religia.tv to czy ona przestanie obowiązywać z końcem br. okresu rozliczeniowego (tj. kwiecieć)?

Tak. Do zakończenia umowy dojdzie 30.04.2013.

Najbezpieczniej powołać się tylko na 13th Street Universal.

 

Hipster Zippa, nie da się - poczytaj sobie regulamin, masz tam określoną formę rozwiązania umowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nic się nie trzeba powoływać! Oświadczasz, że nie zgadzasz się z wprowadzonymi zmianami w regulaminie z dnia 1.04.2013. To jest oświadczenie. Zdziwicie i licytujecie się jak i co. Tak jak byście kompletnie nie rozumieli i nie umieli pisać pism.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nic się nie trzeba powoływać! Oświadczasz, że nie zgadzasz się z wprowadzonymi zmianami w regulaminie z dnia 1.04.2013. To jest oświadczenie. Zdziwicie i licytujecie się jak i co. Tak jak byście kompletnie nie rozumieli i nie umieli pisać pism.

Po co ta spina? Przeczytaj sobie Regulamin:

Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy winno zawierać opis naruszenia. W przypadku braku takiego opisu oświadczenie będzie uznane za wypowiedzenie, o którym mowa w art. 6 § 2 Regulaminu

Więc nie ucz ludzi pisania pism, gdzie sam korzystasz z tego, że operator lekko przymyka oko na procedury. Ewentualnie pokaż mi dokument na poparcie Twojej wersji, z chęcią go przeczytam.

Już to jeden kolega pisał, że nie wspomniał w piśmie o art. 7 § 1 i mu to uznali jako normalne wypowiedzenie i pomogła dopiero reklamacja.

Więc najbezpieczniej podać podstawę prawną (art. 7 § 1 Regulaminu) i lakoniczny opis w jaki sposób została ona naruszona (wyłączenie kanału X, Y..) i tyle. Przesadą z kolei są elaboraty jaka to firma jest zła z powodu zmian/nowej oferty nc+ czy jakie programy się oglądało na tych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uda się zerwać umowę przez infolinię ?

:lol2: nie da się. Przez infolinie możesz wycofać wypowiedzenie, można też e-mailem ze skanem pisma z własnoręcznym podpisem. Ja tak wycofałem ponieważ uznałem że za 61zł nie wywalczę pakietu i paczki c+ w nc+. Poczekam do końca roku, jak nic się nie zmieni w ofercie to podziękuję nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesteth już nie można wypowiedzieć umowy z powodu wycofania 13th Street.
Witam. Czy ktoś uczynny może mi poradzić do kiedy mam czas' date=' by wymówić Cyfrze umowę ze względu na to, że zlikwidowali np.gwarantowany 13th Street ?

To oczywiście pretekst, bo mam ich już dość, mimo że niedawno przedłużyłem umowę o 12 miesięcy z C+ za 71 złotych/m. Oni chcą ponoć w lipcu znowu jakieś programy wykosić z oferty, a nie mam pewności czy następne będą gwarantowane i czy wtedy będę miał prawo wymówić tę umowę. Powiedzmy, że wymawiam umowę przed końcem kwietnia ( miesiąc obowiązuje, tak?), to płacę jeszcze za maj i od 1 czerwca jestem wolny?[/quote']

 

To prawda, czy mnie wkręcasz, bo większość pisze tu co innego? Jeśli jest tak jak większość pisze, to gdy wymówię do końca kwietnia, to nie muszę już płacić za maj? Czy jednak te 71 złociszy muszę im oddać? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...