Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej to wyślij w kwietniu i powodem wypowiedzenia to wycofanie paru kanałów.

Chciałbym jednak wykorzystać do końca obowiązującą umowę, dalej już nie zamierzam jej kontynuować bo jeśli się nie mylę byłaby to już umowa z nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując :

1. W przypaku Zmain programowych - Rozwiązujemy Umowę ( Art.7 § 1 )

2. W przypadku zmiany Regulaminu, Umowy lub Cennika - Wypowiadamy Umowę ( Art. 15 § 8 )

3. W przypaku nie przedłużaniu Umowy ponad Okres minimalny - Nie zamierzamy kontynuować Umowy ( Art. 6 § 1 )

4. W przypaku Umowy na czas nieokreslony - Wypowiadamy Umowę ( Art. 6 § 2. )

Zawsze ma to byc forma OŚWIADCZENIA składanego przez abonenta.

 

Słowa wypowiadam, rezygnuje lub nie zamierzam przedłużać umowy dobieramy w zaleznosci jak o tym mówi regulamin lub jest napisane w pismie od operatora do abonenta.

Wystarczy poczytać trochę Regulam, Umowy, Aneksy czy Pisma które otrzymujemy, w nich jest wszystko napisane jakich słóww należy dobrać przy powoływaniu sie na okreslony artykuł.

 

w przypadku pakietu start hd jak powinna brzmieć treść wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pakiety oprócz Start HD

                                                                                            Miejscowość, 02.04.2013r.





Imię i Nazwisko
adres
Nr. Abonenta: 

                                                                                                      CANAL + CYFROWY S. A.
                                                                                                      Skr. pocztowa nr 8
                                                                                                      02-100 Warszawa

Oświadczam, iż rozwiązuję Umowę o Abonament zawartą z Canal+ Cyfrowy S. A. na podstawie art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament. Powodem rozwiązania umowy jest wycofanie z oferty Cyfry+ gwarantowanych w zawartości programowej kanałów: 13th Street Universal, ESPN Classic oraz Zone Romantica.  
Umowa przestaje obowiązywać wraz z końcem kwietnia 2013 roku.

Listę kanałów modyfikujemy zależnie od tego co mamy w umowie

 

 

 

W przypadku Start HD


Oświadczam, iż rozwiązuję Umowę o Abonament zawartą z Canal+ Cyfrowy S. A. na podstawie art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament. Powodem rozwiązania umowy jest zmiana statusu kanału Trace polegająca na wycofaniu go z listy kanałów gwarantowanych Regulaminem Umowy o Abonament.  
Umowa przestaje obowiązywać wraz z końcem kwietnia 2013 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w cyfrze jak rozwiązałem umowę i po miesiącu brałem drugą to konsultant łączył mnie z jakimś działem który miał zdecydować czy podpiszą ze mną nową umowę, nie wiem jak będzie teraz ale myślę że bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie może. Jakoś w zeszłym roku zablokowali możliwość wzięcia więcej niż 1 umowy na dany adres i podobno pracownikom wywalało w systemie, że pod danym adresem już jest aktywny kontrakt czy cuś w tym stylu. Pewny nie jestem czy jest tak w nc+, ale w Cyfrze+ pod koniec jej istnienia na pewno było takie ograniczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niektórzy podajecie powód wypowiedzenia? Przecież w tym śmiesznych aneksach napisali że jeżeli Ci sie nie podoba nowa forma kanałów to po prostu składasz rezygnacje do 14 dni, w przeciwnym wypadku umowa sie automatycznie odnawia i oficjalnie startuje od 1 maja BR.

 

Nie rozumiem po co się tłumaczyć że zabrali mnie ten i ten kanał

 

Ja napisałem wzorują sie na tym:

 

http://dokumenty.nf.pl/Dokument/419/Rez ... -zerwanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś. Dlatego, że wypowiadamy umowę nie z powodu jej końca (to co Ty podałeś wysyła się na miesiąc przed upływem okresu minimalnego na jaki umowa została zawarta) czy braku akceptacji zmian w związku z fuzją (aneksy z logo nc+), tylko z powodu oddzielnego trybu, tj. wyłączenia kanałów gwarantowanych w ofercie (komunikat: http://ncplus.pl/~/link.aspx?_id=0C595E ... FC770&_z=z). Wtedy wypowiedzenie skutkuje wraz z końcem kwietnia.

 

A w tych "śmiesznych aneksach" na które Ty się powołujesz (14 dni) skutek jest na koniec czerwca:

http://files.tinypic.pl/i/00356/gfswgz0doy87.jpg

Przeczytaj sobie cały akapit:

Mając na uwadze powyższe, w przypadku niezaakceptowania przez Państwa nowej oferty, przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia Umowy o Abonament w terminie czternastu dni od daty otrzymania przez Państwa niniejszego listu. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy o Abonament, skutkować będzie na ostatni dzień czerwca br.
W przypadku posiadaczy nPremium migracja jest 1 maja, a w przypadku posiadaczy pakietu CANAL+ - 1 lipca. Poza tym te zmiany programowe to jedyna furtka do rozwiązania umowy przez posiadaczy pakietów CYFRY+ bez CANAL+, bo oni w aneksie nie muszą się na nic zgadzać, bo i tak mogą dojechać do końca na swoich umowach.

 

To są dwie zupełnie różne sprawy:

- wypowiedzenie z powodu niezaakceptowania tego aneksu o migracji do nc+ (umowa rozwiąże się z końcem czerwca),

- wypowiedzenie z powodu wyłączenia 1 kwietnia kanałów gwarantowanych w umowie z Cyfrą+ (umowa rozwiąże się z końcem kwietnia)

 

Gdyby użyć Twojego szablonu do naszej sprawy, to delikatnie mówiąc, zaliczylibyśmy ostrą wtopę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam świątecznie i ponawiam pytanie. Jestem z Cyfrą 2 lata. Najpierw przez rok startowy i paczka canal plus później aneks do umowy na 12 miesięcy na C+Start Hd z dekoderem na wynajem. Umowa obowiązuje do końca maja. Rozumiem, że mogę jutro wysłać wypowiedzenie (nie ze względu na otrzymanego maila o zmianach programowych i nie czekając na pismo o migracji) o nie kontynuowaniu umowy i rozwiąże się ona z dniem ostatniego maja. Dzięki za wszelkie info! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar Właśnie potrzebowałem by mi ktoś to wytłumaczył, dzięki wielkie

 

A teraz ja mam taką sytuacje: posiadam umowe z N która kończy sie 1 maja i z Cyfrą + która kończy sie 1 Lipca

Jaką więc powinienem złożyć rezygnacje?

 

Tylko że ja dostałem narazie coś takiego od N-ki:

 

"Mają na uwadze powyższe, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy z powodu braku akceptacji zmian. Oświadczenie o rozwiązaniu umowy powinno być złożone w formie pisemnej do dnia 19 kwietnia br. Oświadczenie skutkować będzie na koniec Okresu rozliczeniowego, w którym oświadczenie zostało złożone"

 

To nadała mi N-ka a od Cyfry plus jeszcze nic takiego nie dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie o mój przypadek

 

jak wygląda wypowiedzenie w mojej sytuacji ,jeżeli jestem na umowie na czas nieokreślony (pakiet optium) czy po wysłaniu wypowiedzenia będę w cyfrze jeszcze 3 miesiące ? czy tylko 1 ? na razie nie chcę wypowiadać ale pytam na przyszłość bo planuję odejść w maju jeżeli nie bedzie korzystnej oferty.

pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie o mój przypadek

 

jak wygląda wypowiedzenie w mojej sytuacji ,jeżeli jestem na umowie na czas nieokreślony (pakiet optium) czy po wysłaniu wypowiedzenia będę w cyfrze jeszcze 3 miesiące ? czy tylko 1 ? na razie nie chcę wypowiadać ale pytam na przyszłość bo planuję odejść w maju jeżeli nie bedzie korzystnej oferty.

pozdrawiam

Zbyszek

Tak, jeszcze 3 miesiace

Witam moje pytanie brzmi czy mogę wysłąć wypowiedzenie do cyfry we wtorek czy muszę czekać aż mi przyślą aneks do umowy z informacją

Poczekaj az przysla list i tak masz przeciez 14 dni na wyslanie wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ robert14-83

Prawdopodobnie będziesz zmuszony do mgracji - jak otrzymasz stosowne pisemko w tej sprawie od NC+.

Cześć mam pytanie o mój przypadek

jak wygląda wypowiedzenie w mojej sytuacji ,jeżeli jestem na umowie na czas nieokreślony (pakiet optium) czy po wysłaniu wypowiedzenia będę w cyfrze jeszcze 3 miesiące ? czy tylko 1 ? na razie nie chcę wypowiadać ale pytam na przyszłość bo planuję odejść w maju jeżeli nie bedzie korzystnej oferty.

pozdrawiam

Zbyszek

Jak Rozwiążesz umowę w zwiazku ze zmianami wysyłając pisemko dopiero na początku kwietnia (wczesniej nie mozna bo jescze nie było zmian), to będziesz w C+ jeszcze 1 m-c do 30 kwietnia. ( Art 7 § 1 regulaminu)

Jak Wypowiesz umowę w kwietniu z zachowaniem okresu 3 miesięcznego dla umów bezterminowych, to bedziesz z C+ jeszcze ten m-c + 3 m-ce tj. do konca lipca 2014r. (zakładam ze nie masz Canal+ i nie obejmie Cie przymusowa migracja do nc+). (Art. 6 § 2 Regulaminu)

Witam świątecznie i ponawiam pytanie. Jestem z Cyfrą 2 lata. Najpierw przez rok startowy i paczka canal plus później aneks do umowy na 12 miesięcy na C+Start Hd z dekoderem na wynajem. Umowa obowiązuje do końca maja. Rozumiem, że mogę jutro wysłać wypowiedzenie (nie ze względu na otrzymanego maila o zmianach programowych i nie czekając na pismo o migracji) o nie kontynuowaniu umowy i rozwiąże się ona z dniem ostatniego maja. Dzięki za wszelkie info! :D

Jutro Poniedziałek Wielkanocny, ale we wtorek spokojnie możesz wysłac Oswiadczenie że Nie Zamierzasz kontynuować Umowy ponad okres minimalny ( Art. 6 § 1 Rregulaminu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje pytanie brzmi czy mogę wysłąć wypowiedzenie do cyfry we wtorek czy muszę czekać aż mi przyślą aneks do umowy z informacją

Poczekaj az przysla list i tak masz przeciez 14 dni na wyslanie wypowiedzenia

Tylko pamiętaj:

- wypowiedzenie w odpowiedzi na aneks - umowa prawdopodobnie do końca czerwca (albo w ogóle brak możliwości wypowiedzenie jak nie masz opcji Canal+)

- wypowiedzenie z uwagi na wyłączenie z oferty kanałów - umowa do końca kwietnia

 

jeżeli jestem na umowie na czas nieokreślony (pakiet optium) czy po wysłaniu wypowiedzenia będę w cyfrze jeszcze 3 miesiące ? czy tylko 1 ? na razie nie chcę wypowiadać ale pytam na przyszłość bo planuję odejść w maju jeżeli nie bedzie korzystnej oferty.

- jeśli wyślesz zwykłe wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony, to prawdopodobnie (nie wiem czy to tu, czy w Polsacie zmniejszyli to do 1 miesiąca) zostaną Ci 3 miesiące,

- jeśli wyślesz wypowiedzenie z uwagi na wyłączenie z oferty kanałów Zone Romantica, 13th Street, ESPN Classic (oczywiście jeśli masz jakikolwiek z nich w ofercie) - umowa rozwiąże się z końcem kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje pytanie brzmi czy mogę wysłąć wypowiedzenie do cyfry we wtorek czy muszę czekać aż mi przyślą aneks do umowy z informacją

Poczekaj az przysla list i tak masz przeciez 14 dni na wyslanie wypowiedzenia

Tylko pamiętaj:

- wypowiedzenie w odpowiedzi na aneks - umowa prawdopodobnie do końca czerwca (albo w ogóle brak możliwości wypowiedzenie jak nie masz opcji Canal+)

- wypowiedzenie z uwagi na wyłączenie z oferty kanałów - umowa do końca kwietnia

 

posiada opcję canal + umowe mam do konca czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...