Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taką sytuacje:

W maju dokladnie 12-tego, zadzwonili do mnie z cyfry, z nową ofertą. Zaakceptowałem ją, po czym dzień poźniej dowiedziałem się czytając to forum, że przestają nadawać tvn warszawa z końcem maja. Wysłałem wypowiedzenie umowy z tego względu. Nie dostawałem zadnej odpowiedzi przez miesiąc, aż wkońcu dzisiaj zadzwoniłem na infolinie i powiedziano mi, że wypowiedzenie dotarło, ale nie zostało uwzględnione (wczesniej zero informacji - żenada). Powód był podany taki, że nowy regulamin został wysłany w marcu i tam juz nie było tvn warszawa i akceptując umowe w maju zaakceptowałem tą zmiane.

 

Teraz moje pytanie:

Przeczytałem wcześniej w tym temacie, że w regulaminie z marca tvn warszawa jeszcze był. Więc czy ktoś może mi to potwierdzić, ewentualnie jak ma skan tego regulaminu to go wstawić ? Niestety ja nawet nie pamiętam czy go dostałem.

W regulaminie napisane jest, że w tej sytuacji wypowiedzenie liczy się z data zaprzestania nadawania kanału i tą date dotrzymałem wysyłając wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Macias23

Tutaj masz regulamin o którym mowa: REGULAMIN UMOWY O ABONAMENT. Oczywiście program TVN WARSZAWA jest w nim zawarty.

Jeśli jest tak jak napisałeś to sytuacja jest absurdalna bo konsultant kłamie w żywe oczy choć w/w regulamin wisi na stronie CYFRY+, którą on reprezentuje.

 

@dino83

Nie masz zamiaru pomóc to chociaż nie utrudniaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Czy ja gdzieś napisałem, że jest inaczej? Przeczytaj jeszcze raz mój wpis bo chyba nie zauważyłeś, że podałem tylko link do regulaminu o który prosił kolega @Macias23 i stwierdziłem, że konsultant ewidentnie skłamał w rozmowie z abonentem twierdząc, że w rozsyłanym w marcu regulaminie nie figuruje program TVN WARSZAWA. Wystarczyłoby żeby ów konsultant powołał się na akceptację regulaminu bez TVN WARSZAWA dokonaną przez abonenta podczas marcowego przedłużenia umowy i tyle.

 

ps.Jeśli dalej nie rozumiesz to nakreślę to w sposób łatwiejszy do odbioru: Wbrew Twojej opinii pomogłem bo zrobiłem to o co prosił ów forumowicz. Natomiast co do możliwości rozwiązania umowy ze względu na wycofanie programu TVN WARSZAWA po wcześniejszym jej przedłużeniu to uważam, że nie ma żadnych szans na takie rozwiązanie. Z tego też względu nawet się nie rozpisywałem jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiolek wielkie dzięki, pomogłeś i to bardzo.

 

Nie ważne już z jakiego powodu zawarłem umowe a z jakiego nie.

Zastanawiam się co z tą sytuacją zrobić - bo jak wiemy, wszystkie rozmowy są nagrywane, więc jakie mogą być skutki tej rozmowy, którą opisałem wcześniej?

Przecież to jest powoływanie się na zapis, którego nie ma tak naprawde, dokument ten w takim razie w żadem sposób mnie nie wiąże w tej sprawie i jeśli dotrzymałem terminu wypowiedzenia po ustaniu nadawaniu kanału to czy moge tą umowe rozwiązać ?

 

Aha, dodam, że w takim razie w żaden sposób nie zostałem poinformowany o tej zmianie, więc to już może być powód do wypowiedzenia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tyle tu mowy o rezygnacjach z powodu odpadnięcia TVN WARSZAWA, który to kanał przestał nadawać, co stało się bez winy CYFRY+, więc de facto nie powinno to stanowić powodu do zrywania umów, a nic nie wspomina się o faktycznym zniknięciu i to z winy CYFRY+, kanału ORANGE SPORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo aby móc zrezygnować z powodu wycofania Orange Sport trzeba mieć Prestiżowy HD+, a większość abonentów (i ja) nie mają wykupionego Prestiżu tylko np. Optimum HD + Canal+.

W takiej sytuacji nie można zerwać umowy bo Orange jest jako opcja dodatkowa i nie upoważnia to do zerwania umowy. Tylko ci co mają Prestiż mieli ten kanał zagwarantowany w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wypowiedzenie 6 lipca a w sierpniu kończy mi sie umowa dokładnie chyba ok 3 sierpnia jakoś tak. Dostalem rachunek do zapłacenia za lipiec 64,80 i już za sierpień coś ok 150 czy musze płać ten za sierpień.Ja już nie chce c plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wypowiedzenie 6 lipca a w sierpniu kończy mi sie umowa dokładnie chyba ok 3 sierpnia jakoś tak. Dostalem rachunek do zapłacenia za lipiec 64,80 i już za sierpień coś ok 150 czy musze płać ten za sierpień.Ja już nie chce c plus

Twoja umowa obowiązuje do końca sierpnia więc musisz zapłacić. Jeśli chcesz obniżyć swój sierpniowy rachunek to przed końcem lipca musisz wyłączyć aktywne opcje premium lub opcje dodatkowe, pozostawiając sobie tylko sam pakiet abonamentowy. Operator wystawi korektę faktury i w sierpniu zapłacisz znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie okazuje się że moja umowa kończy sie końcem lipca a nie początkiem sierpnia jak pisałem. Z tym że spóźniłem sie z wysłąniem wypowiedzenia to znaczy wysłąłem 6 lipca i za sierpień musze zapłącić nie jak pisałęm 150 zł tylko 170 ,tak dzisiaj sie dowiedziałem od konsultantki cyfry plus. I co dziwne nie mają mojego wypowiedzenia pomimo że wysłałem polecony dnia 6 lipca a mamy już przecież 11 lipiec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyger, 6 lipca to środa była. Sobotę i niedzielę nie pracują. Dziś 12, więc minęło 6 dni, ale w praktyce pewnie dziś dostaną lub jutro. Do tego dolicz z 2 - 3 dni na wprowadzenie do systemu.

 

Poza tym jak wysłałeś poleconym to idzie normalnie, tylko z tą różnicą, że masz potwierdzenie, że wysłałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiolek, ale jak w systemie będzie wprowadzone wypowiedzenie, to nie gwarantuję, że modyfikacja przejdzie.

Jeśli abonent nie zalega z płatnościami i nie pozwoli się zbyć konsultantowi to nie będzie żadnego problemu bo z tego co pamiętam to regulamin tego nie zabrania. Poza tym, @tyger sprecyzował dziś, że wypowiedzenia nie ma jeszcze w systemie CYFRY+ więc dla pewności powinien złożyć dyspozycję wyłączenia poszczególnych opcji (ewentualnie obniżenia pakietu abonamentowego) zanim wypowiedzenie umowy zostanie zarejestrowane przez operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...