Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie da rady, może to i całkiem nowy kanał ale wprowadzany przez tego samego nadawcę czyli Universal a Hallmark całkowicie znika z Polski

 

Pewni tego jesteście na 100%?

Zwróćcie uwagę, że w przypadku Polsatu kiedy zamieniali E i TV 1000 na inne kanały też wszyscy zapierali się, że nie można wypowiedzieć umowy.

Podszedłbym sceptycznie do tego, poczekajmy na oficjalny komunikat o zmianie. Jeśli to będzie zmiana nazwy to faktycznie nie da się. Ale jak zmienią na kanał o innej tematyce to powinna być możliwość rozwiązania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana TV1000 na Filmbox to zmiana na zupełnie inny kanał i taką decyzję podejmuje operator. W przypadku Hallmark jest to zmiana nazwy, podobnie było z Discovery HD (zmiana nazwy na Discovery Showcast HD), TVP3 na TVP Info, a niedługo zmiana nazwy TVN CNBC Biznes na TVN CNBC, więc nie daje to podstaw do rozwiązania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko poprzez wysłanie wypowiedzenia można zakończyć umowę z Cyfrą czy można także w jej punktach

Regulamin Umowy o Abonament strasznie rani gdy się go czyta... a może nie czyta tylko podpisuje umowę w ciemno, prawda?

 

Tylko list polecony, wysłany na adres korespondencyjny. Adres znajdziesz na stronie i w magazynie Plus+, na rachunkach swego czasu był pokazany (i nie jest to ul. Sikorskiego!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana TV1000 na Filmbox to zmiana na zupełnie inny kanał i taką decyzję podejmuje operator. W przypadku Hallmark jest to zmiana nazwy, podobnie było z Discovery HD (zmiana nazwy na Discovery Showcast HD), TVP3 na TVP Info, a niedługo zmiana nazwy TVN CNBC Biznes na TVN CNBC, więc nie daje to podstaw do rozwiązania umowy.

 

Przytoczone przez Ciebie przykłady, to rzeczywiście zmiany tylko nazwy, natomiast Hallmark jest oddzielnym kanałem niż 13th Street, są to kanały, który działają oddzielnie i nie są tożsame (zapraszam na stronę Universal http://www.nbcuni.com/Global_Networks/), kanał znika z Polski, ale nadal nadawać będzie w innych krajach! Tak więc nie jest to zmiana nazwy, a zastąpienie jednego kanału innym i zgodnie z przytoczonym kilka postów wyżej paragrafem regulaminu można wypowiedzieć umowę o abonament bez kary umownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie było z Discovery HD (zmiana nazwy na Discovery Showcast HD), TVP3 na TVP Info, a niedługo zmiana nazwy TVN CNBC Biznes na TVN CNBC

 

Akurat te zmiany były dla mnie oczywiste i tu nie mam żadnych wątpliwości.

Chodzi o zmianę Hallmark na 13th Street czy jak tam.

 

Jedynym kanałem Uniwersalu jaki mi się podoba to był Hallmark.

SciFi / Moves24 / Uniwersal jakoś nie podchodzą mi.

 

Trzeba poczekać na tą zmianę i wtedy to przedyskutujemy.

Jeśli ramówka będzie podobna to faktycznie nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można bez sankcji wypowiedzieć umowę w przypadku tej zmiany - jasno o tym mówi regulamin. Ale mieszanie w głowach już się zaczyna-jak zwykle zresztą.. Wasted .... możesz czymś poprzeć swoje tezy o substytutach i zmianie niezleżnej od operatora:-)? chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to Ci chodzi?

 

Artykuł 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament:

Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Załącznikach do Umowy. Wyżej wymienione zmiany – wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą Operatora CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu - uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 3 miesięcy kalendarzowych od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 § 8 Regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Marenss, ja jednak nie mogę zrozumieć po co te gierki i potem zbędne opłacanie prawników - pewnie w globalu finansowym to się firmie opłaca jednak w mojej ocenie firma mocno traci wizerunek bawiąc się w takie małe gierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko poprzez wysłanie wypowiedzenia można zakończyć umowę z Cyfrą czy można także w jej punktach

Regulamin Umowy o Abonament strasznie rani gdy się go czyta... a może nie czyta tylko podpisuje umowę w ciemno, prawda?

 

Tylko list polecony, wysłany na adres korespondencyjny. Adres znajdziesz na stronie i w magazynie Plus+, na rachunkach swego czasu był pokazany (i nie jest to ul. Sikorskiego!).

 

Mam zamiar rozwiązać umowę z Cyfrą. Powód jest prozaiczny. Zakładają mi kablówkę :)

 

Poradźcie , bo juz się trochę gubię. Wysyłam list polecony (gdzieś radzono, że najlepiej za potwierdzeniem odbioru).

Ale jeżeli wyślę na skrzynkę pocztową (bo taki jest adres do korespondencji) , to kto mi potwierdzi odbiór listu (potwierdzenie odbioru) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...