Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Śledzę różne fora i jest problem z rezygnacją. Jednym idzie gładko, szybko sygnał wyłączony, inni jeszcze coś wytargują, a jeszcze inni tak jak ja to orka na ugorze. Wysłane 12 stycznia zarejestrowane od 6 dni ale jeszcze nie rozpatrzone, na pytanie ile to jeszcze będzie trwało - odpowiedź może 3 dni. Na pytanie a może coś zapropunujecie, mało brakło a konsultantem by mnie pobił. I cały czas próbują mi udowodnić że mam super ofertę obecnie komfortowy z c+ do kwietnia 2010 koszt 1154 (koszt liczony od lutego 2009 do 2010). Zamówiłem n dzisiaj na 12 mc koszt 614 na rok bez pakietu z discowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie teraz będą udowadniać, że regulamin na stronie www CYFRY jest ten sam co na papierku z CYFRY.

Tak jest i takl musi być bo jeżeli by się róznił to natychmiast trzeba pisać do UOKiK, który znowu im będzie im uwagę zwracał. Poczta przecież lubi ginąć a CYFRA nie wysyła takich ważnych rzeczy jak zmiana umowy ( czytaj REGULAMINU) poleconym a powinna. Dlatego ludzie wysyłali po prostu wypowiedzenia powłując się na nowy regulamin a nie pismo z CYFRY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kazbud 33: trochę to jednak długo trwa w przypadku C+ szczególnie jak ktoś ma kwit odbioru pisemka przez cyfrę sprzed 3 tygodni.

Po drugie:

Powoływanie się przez C+ przy negatywnym rozpatrywaniu wypowiedzeń na fakt wysłania wypowiedzenia przez ABO przed terminem nadania pisma z nowym regulaminem to bzdura nawet w świetle obowiązującego do 31.12.2008 regulaminu CYFRY w którym w artykule 15 paragraf 8 jest również napisane, że " niezależnie od doręczenia REGULAMINU ABONENTOWI Regulamin oraz wszelkie zmiany są dostępne w siedzibie C+ oraz u autoryzowanych Dystrybutorów" a więc zapisy na stronie oficjalnej Operatora C+ są tak samo wiążące jak te doręczone. Dlatego wyrażam swoje zdanie, że Cyfra znowu coś kombinuje ale im nie wyjdzie bo wystarczy stanowczo poprosić C+ o dowód nadania pisma poleconego, które jako jedyne potwierdzi odbiór pisma przez ABO w określonym terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZETEK na co się powołałeś wysyłając pismo 05.01?Bo ja na stronę www
Na stronę WWW, ale po otrzymaniu regulaminu w wersji papierowej (taka książeczka) wydrukowałem i wysłałem kolejną rezygnację powołując się na ten który od nich dostałem. Odpowiedź przyszła dziś jest właśnie na tą pierwsze pismo, a dokument który otrzymałem jest datowany na 28 styczeń.

 

Link: :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z innego forum:

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że zgodnie z Regulaminem Umowy o Abonament, odstąpienie od Umowy możliwe jest w ciągu 14 dni od otrzymania treści nowego Regulaminu.

Wyjaśniam, iż nowy Regulamin był wysyłany do wszystkich Abonentów od 7 stycznia 2009 roku. Wszelkie wnioski o odstąpienie od Umowy wysłane przed tym terminem nie są traktowane jako rozwiązanie Umowy w trybie określonym w art. 15, & 8 Regulaminu.

Rozwiązanie Umowy możliwe jest wyłącznie na podstawie wypowiedzenia przesłanego listem poleconym. Wniosek e-mail w tej kwestii nie jest honorowany.

 

No ale ja teoretycznie nie otrzymałem wersji papierowej wiec wersja www jest dla mnie wykładnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markar: 15 paragraf 8 wyraznie o tym mówi ale trzeba czytać całą jego treść. A więc niezaleznie z doręczeniem liczy sie jego nowa treść podana w siedzibie firmy lub dystrybutora czyli np na stronach www operatora o czym jakoś CYFRA nie chce pamiętać. Jeżeli od klienta wymaga się formy listu poleconego to operator musi mieć również potwierdzenie nadania i odbioru przez abo aby zmianę regulaminu mozna było uznać jako skutecznie doręczoną i od tego momentu liczyć mu 14 dni. Regulamin i prawo nie może w takich sytuacjach działać na niekorzyść konsumenta dlatego jak się będą upierać to trzeba będzie zgłosić sprawę do odpowiednich instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się.ALe obawiam się że potraktują mnie jak przedmówce któremu nie zgodzili się.W każdym bądź razie jutro udaję się do banku i wycofuję polecenie zapłaty.Podejrzewam że trochę potrwa ten spór a ja nie mam zamiaru płacić.Zgodnie z regulaminem skorzystałem z prawa wypowiedzenia a doręczenie regulaminu wcale nie musiało dojść do skutku.Przykładem jest rachunek z Plusa który nie dostałem w tym miesiącu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym art 15 paragraf 8 sami wpadli we własne sidła bo wiedzieli ,że część abonentów nie dostaje poczty na czas a czasem ginie więc szybko dopisali w tym paragrafie, że niezależnie od doręczenia liczy się jako obowiązujące regulamin w siedzibie albo u dystrybutora i trzeba z tego faktu teraz korzystać.

To co napisali w odpowiedzi nie jest obowiązujące, bo nie jest zgodne z dotychczasowym regulaminem i obowiązującym prawem .....

Trzeba się bronić koledzy i jak trzeba wstydu im zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest że ZeTEk-owi tak napisali.Mogę się spodziewać również takiej korespondencji.[beep]twem jest że na pismo wysłane 05.01 nie ma jeszcze odpowiedzi.Jest to celowe przetrzymywanie w niepewności.Najgorsze może być to że przepychanki mogą trwać miesiącami łącznie z windykacją.No chyba jest jakiś bat na nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując na razie C+ trzyma się zasady, że wszystko co przed 7 stycznia rozwiązane było nieuprawnione. Ale regulamin na ich stronie wisiał od początku stycznia bo musiał więc jakaś furtka i tak jest dla dociekliwych.

 

markar: jak zapłaciłeś rachunek styczniowy to C+ już wie ,że regulamin też dostałeś bo musiał być dołączony do rachunku a co do windykacji to się zgodzę, sprawa może trwać, a do czasu zamknięcia jej przez kruka czy innego ptaka .. twój PESEL będzie na czarnej liście przynajmniej w C+.

 

PS

Jakby innym razem udowadniali, że nowy Regulamin jest korzystniejszy dla ABO to chętnie opiszę ,że tak nie jest.

Przynajmniej w przypadku niektórych pakietów i kar umownych generalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dostałem:

Szanowny Panie,

 

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że na podstawie przesłanego wniosku, zaplanowano rozwiązanie Umowy na 31.07.2009 r., czyli z końcem Okresu Minimalnego.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Z poważaniem,

 

 

...............

 

Dział Relacji z Abonentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli dostałeś taką odpowiedz to znaczy że nie powoływałeś się na regulamin , jeżeli tylko deklarowałeś chęć odstapienia to będą traktowali to jako zwykłe wypowiedzenie , a osoba tóra ci odpowiedziałą miała skan twojego pisma, więc pytanie jest czy była wzmianka o regulamin czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markar : a kiedy ten list wysłałeś?

 

RT97 ma rację: w treści wypowiedzenia jako powód powinieneś wyraźnie zaznaczyć, że nie przyjmujesz warunków nowego regulaminu obowiązujacego od 1.1.2009. Jeżeli napisałeś zwykłe wypowiedzenie i to przed czasem obowiązywania umowy to mogą próbować obciążyć cię nawet karą umowną za jednostronne odstąpienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

05.01 tej treści:

"

CANAL + Cyfrowy Sp. z o.o.

02-100 Warszawa

Skr. Pocztowa 8

 

 

Zgodnie z przysługującym mi prawem wypowiadam umowę o abonament zawartą w dniu 02.12.2006 w trybie artykułu 15 paragraf 8 Regulaminu Umowy o Abonament w związku ze zmianą Regulaminu Umowy o Abonament z dniem 01.01.2009 i publikacją tego regulaminu w dniu 02.01.2009 na stronie http://www.cyfraplus.pl/upload/regulami ... NAMENT.pdf

W związku z powyższym umowa ulega rozwiązaniu w ostatnim dniu obowiązywania Regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi zmianami czyli 31.12.2008 roku.

Proszę o określenie trybu dalszego postępowania celem zdania sprzętu :karty abonenckiej oraz dekodera.

 

Zgodnie z aneksem do Umowy o Abonament z dnia 02.12.2006 i

artykułem 3:AKCJA „Antena Satelitarna” punktem 8:” Po wygaśnięciu/rozwiązaniu Abonent będzie miał prawo do odkupienia Anteny Satelitarnej za zapłatą 1 (jednego) złotego brutto” wnoszę o sprzedanie mi zestawu ANTENA SATELITARNA za jeden złoty brutto.

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markar: wg mnie się czepiają w szczególności tego że

 

1. rozwiązanie przed oficjalną wysyłką nowego regulaminu do abonentów : start akcji od 7.1.2009

2. rozwiązujesz owszem w trybie art. 15 par 8 ale nie w związku z nowym regulaminem jak piszesz ale z faktem jego nie zaakceptowania. Ich prawnik będzie sie tego czepiał na 100%, że brak jest jednoznacznego oświadczenia w treści twojego pisma ale zobaczymy co inni dostaną.

Wg mnie wystarczyło napisać jedno krótkie zdanie: Wypowiadam umowę abonamentu w związku z nowym regulaminem umowy, którego treści nie akceptuję... nie powołując się na żadne strony www, nie pisząc od kiedy i inne szczegóły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź, że umowa została rozwiązana. Za styczeń zapłaciłem, konsultant na pytanie czy otrzymam zwrot kasy odpowiedział, że:

"Uprzejmie informuję, że nadpłata, która widnieje na Pana Umowie możliwa jest do zwrotu na Pana pisemny wniosek, który może zostać przesłany faxem pod numer 022 310 45 44 lub e-mailem jako załącznik w formacie .jpg. .pdf. gif. z zeskanowanym czytelnym odręcznym podpisem. W piśmie proszę podać numer konta, na który ma zostać zwrócona nadpłata."

Jak ma wyglądać takie pismo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w regulaminie stoi że:

:Zmiany Regulaminu/Umowy wydane w czasie trwania Umowy będą wiązały Abonenta, jeżeli ich

treść zostanie mu doręczona, a Abonent nie wypowie Umowy w terminie 14 dni od daty ich doręczenia

Abonentowi. W wypadku wypowiedzenia Umowy w powyższym trybie Umowa ulega rozwiązaniu z

ostatnim dniem obowiązywania Regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi zmianami. Niezależnie od

doręczenia Regulaminu Abonentowi, Regulamin oraz wszelkie zmiany do Regulaminu dostępne będą

w siedzibie Operatora CYFRY+ oraz u Autoryzowanych Dystrybutorów."

 

Nie mowy o braku akceptacji.Jest mowa TYLKO o nowym regulaminie.Nie żądają braku akceptacji

 

Nigdzie w regulaminie nie jest napisane że można wysłac wypowiedzenie po 07.01.Nie popadajmy w paranoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markar: oczywiście masz rację , te regulaminy zawsze daja jakąś furtkę temu kto go pisze. Dlatego ja się zawsze pytam C+ co im do szcześcia jest potrzebne przy wypowiedzeniu umowy. I oni wszystkim mówili, tu na forum tez o tym pisali koledzy , że przy zmianie regulaminu możesz wypowiedzieć jeśli oświadczysz i włąsnoręcznie podpiszesz ,że nowa umowa/regulamin ci nie odpowiada a ściśle go nie akceptujesz. To logiczne. Nie wypowiadasz w związku z nową umową ale jej nie zaakceptowaniem.

 

Co do tej daty 7 stycznia to wymysł CYFRY i łatwo go mozna obalić właśnie z treści Art 15 par 8 - czyli regulamin obowiązuje ten opublikowany oficjalnie , który jest w C+ a nie tylko wysłany( bo mógł nie zostać skutecznie doręczony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto stan na dziś:

Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż Umowa została rozwiązana 5 lutego 2009 roku.

Opłata abonamentowa za styczeń 2009 roku zostanie zwrócona na konto, zgodnie z Pana wnioskiem, w ciągu 30 dni od zwrotu karty."

czyli rozwiązali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzwonil do mnie Pan z ICA z propozycja przedluzenia umowy.

I powiem szczerze - nie wyglada to zbyt korzystnie.

Obecnie za stara umowe placilem 79zl (Podstawowy+ 40zl + Canal+ 29zl + dekoder 10zl).

Zaproponowal mi umowe na 18 miesiecy z promocja 44,50zl przez 9 miesiecy a od 10 miesiaca standard, czyli 79zl.

Myslalem, ze bedzie mozna wyciagnac wiecej ale nic z tego ;)

Nie dal sie przekonac.

Chyba pozostane przy nowej umowie (ze starej korzystaja rodzice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dostałem dzisiaj takiego maila:

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że Pana Umowa została rozwiązana. Opłaty za styczeń 2009 roku zostały anulowane. Proszę o zwrot karty w przeciągu 30 dni do najbliższego punktu dystrybucyjnego.

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt."

 

Wypowiedzenie na podstawie zmiany Regulaminu wysłałem na poczcie 8.01.2009 (samo pismo było datowane na 5.01) i miało treść:

"W związku ze zmianą Regulaminu Umowy o Abonament z dniem 1. stycznia 2009 i jego publikacją na stronach http://www.cyfraplus.pl, zgodnie z zapisami art. 15 par. 8 wypowiadam Umowę o Abonament ze skutkiem na ostatni dzień obowiązywania Regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi zmianami"

 

czyli się udało i jestem wolny :)

a w międzyczasie za punkty plus wziąłem jeszcze zegar ścienny dla dzieci i bilety do kina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...