Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Idź do BOKu w swoim mieście, powinieneś dostać dekoder od ręki. Tam też podpiszesz umowę na Canal+. Dekoder podłączysz sobie sam (to naprawdę banalne) i jeszcze dziś możesz mieć cyfrówkę w swoim domu - sygnał masz już w kablu, więc nie musisz na nic czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest mniej więcej taka jak pomiędzy kasetą VHS a Divxem z kompa (czasem nawet DVD). Obraz jest duużo lepszy, nie ma żadnych zakłóceń, jest dużo więcej kanałów niż w pakiecie złotym analogowym, no i usługi dodatkowe, w tym EPG, bez którego ja na przykład już nie umiem oglądać telewizji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt pakietu złotego jest inny w każdym mieście, ale sądze że powinno to być ok. 70 - 90 zł (wraz z Canal+)

Jeśli masz obecnie analog, to idź do BOKu a powinni Ci dać od ręki dekoder. Instalacja dekodera jest naprawdę banalna. Dokładna instrukcja TUTAJ

Aha, żeby uniknąć dalszych problemów dobrze radzę, by kabel SCART z pudełka wymienić na jakiś lepszy - różnica, tym bardziej na plazmowym telewizorze będzie duża.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD, plazma - konkretniej chodziło, że na innym telewizorze niż kineskopowym ;)

Z kablem styczności nie miałem, ale wiele słyszałem, że toto paski na ekranie latają, i takie różne. Pamiętajmy, że SCART to złącze analogowe, a więc jest bardziej podatne na zakłócenia niż cyfrowe.

Najlepiej jednak radze sprawdzić samemu, jak kabelek będzie się sprawował, jeśli wymagań nie spełni, to polecam zainwestować w coś firmowego (np. Techlink)

 

Odpowiadając na jeszcze wyższy post - różnica w jakości jest, tutaj akurat nie ma się co zastanawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przynajmniej na telewizorze Full HD każdy kanał przy dekoderze HD będzie miał choć trochę lepszą jakość niż zwykła tv cyfrowa. (Dekoder HD ma upscaller)

Tutaj bym polemizował. Bo każdy TV (LCD, plazma) i tak ma wbudowany upscaler. Teraz kwestia, który będzie lepszy, ten z TV czy dekodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, nie przesadzaj, jest kilka kanał w nadawanych w SD, które naprawdę nieźle wyglądają. Bardzo mi przypadło do gustu "Ale kino". Oglądam ten kanał od chwili jego powstania i widzę jak się zmienia – na lepsze. Coraz więcej jest filmów z cyklu 16/9, gdzie mamy wybór ścieżki dźwiękowej (oryginalna/lektor) i tekstu. Bardzo fajna opcja, ja lubię oglądać bez lektora.

Dobrej jakości sygnał nadają TVP, Polsat, TVN i pokrewne. Raz natknąłem się na jakiś program na Planette, był w 16/9 i to w takiej jakoś, że aż przyjemnie było oglądać. Myślę, że z czasem będzie coraz lepiej.

Teraz tylko czekam na PVR (bo VOD to pewnie będzie na takim poziomie jak u innych dostawców, czyli żenującym) i więcej do szczęścia mi nie będzie trzeba :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na stronie Vectra info (analogowej), że będą prace "na sieci kablowej" i mogą wystąpić przerwy w nadawaniu.

W związku w tym iż wcześniej na forum były wzmianki o planowanym włączeniu sygnału cyfrowego w Rzeszowie czy może to oznaczać wprowadzenie tej właśnie usługi?

Czy przy wprowadzaniu sygnału cyfrowego w innych miastach występowały podobne lub inne "objawy" wprowadzania sygnału cyfrowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra posuwa się do takich sposobów, gdyż potem będzie się chwalić, że co miesiąc cos dorzucała do oferty programowej i nic jej nie będziemy mogli zarzucić. W lutym: RELIGIA.TV , a w marcu: TVS HD :) Ale tak naprawdę, to odziwo tylko vectra ma problem z uruchomieniem TVS HD w swojej ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Mam takie pytanko - teraz mam Vectre analogowa na 2 tv w domu. Jesli wezme dekoder cyfrowy - bede mial na tym tv do ktorego podlacze dekoder - tv cyfrowa, a na tym drugim - bez zmian, nadal analogowa, tak? Dobrze rozumiem? I tu moje pytanko - czy sa jakies mozliwosci technicze, zeby za jakis czas np. zablokowali mi tv analogowa i zeby zostala tylko cyfrowa? Czy jesli by chcieli wycofac analogowa to calkiem by ja musieli wycofac wszystkim w kablowce? Co o tym myslicie? Z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na chwilę obecną sygnał analogowy będzie nadal w Twoim mieszkaniu i będziesz mógł podłączyć dodatkowe telewizory pod ten sygnał. Natomiast z biegiem czasu sygnał analogowy zostanie wyłączony - bodajże do 2012 roku cała telewizja ma być tylko cyfrowa - takie wytyczne Unii Europejskiej. Właśnie dlatego Vectra nic nie bierze od Klientów za przejście na odbiór cyfrowy. Wręcz zachęca do tego - więcej kanałów, lepsza jakość, cena bez zmian.

 

Za trzy lata nie będzie alternatywy. Jeden dekoder = jeden telewizor. Już teraz w Vectrze można brać w niektórych miastach dodatkowy dekoder z pakietem złotym za 25zł, z platyną za 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: czy jest możliwość aby włączając dekoder jednocześnie włączał się telewizor i przełączał się w tryb av? Dekoder do model technisat mf4 z vectry a telewizor to panasonic tx-29ps12p. Wiele szukałem w podręcznikach obsługi i w wyszukiwarkach ale lipka, dlatego zwracam się o pomoc na tym forum. Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu Piotrek to co Ty napisałeś i wersja podana przez pracownika działu technicznego Vectry w Rzeszowie zaczynają się zgadzać :D . Podczas mojej ostatniej rozmowy z nim powiedział on, że czas wprowadzenia cyfrowej Vectry w Rzeszowie to marzec, ewentualnie kwiecień. Najciekawsze było jednak stwierdzenie, że pod względem technicznym Rzeszów jest od dawna przygotowany na jakość cyfrową, a sam fakt udostępnienia usługi może nastąpić z dnia na dzień. Pozostaje mnie tylko ufać, że wersja (informacje) podawana przez Was są bardzo wiarygodne.

 

Piszę tak ponieważ, tą piękną wizję burzy tylko telefoniczny BOK z Gdyni :twisted: . Tam z kolei zostałem poinformowany, że "nie będzie to na pewno w najbliższej przyszłości". Nie wiem tylko, czy chodziło o najbliższy miesiąc czy np. najbliższe pół roku.

 

Troszkę to wszystko zakręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie przed chwilą zauważyłem, a właściwie usłyszałem, że obraz nie jest zsynchronizowany z dźwiękiem. Dzieje się to tylko na niektórych kanałach, głównie na HD. (na razie zdążyłem "wyczaić" Polsat Sport HD, C+ Sport HD). Zdaje się, że na SD jest wszystko w porządku

Czy macie podobnie? Co poradzić?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam prosbe do szefostwa Vectry-odkodujcie w okienku Extreme Sports.Mogliscie ESPN America to ES tez mozecie,Baaaaardzo prosze

 

A tak przy okazji wie ktos juz cos o promocjach Vectry na marzec ?? Moze w koncu obniza ceny na HD pojedyncze z 9.90 na 6 albo doloza cos do Sportu na ostro albo obniza cene.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osob u ktorych w miescie juz od dawna (rok lub wiecej) jest cyfrowa vectra

 

Wiem, ze jesli ktos mial np 2 tv w domu podlaczone do analogowej vectry i wzial od nich dekoder cyfrowy - podlaczyl go do jednego z telewizorow, wtedy na tym jednym mial vectre cyfrowa a na tym drugim nadal analogowa - tak jak bylo. Jak to wyglada np po 2 latach? Nadal w kablu jest analogowa vectra i majac dekoder nadal ma sie dostep do analogu na drugim telewizorze, czy moze cos poblokowali i teraz jesli ktos ma dekoder to stracil dostep do analogowej kablowki?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...