Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem n-ki. Jakość kanałów HD jest nieporównywalna z Vectrą. Fakt, są również programy upscalowane - one wyglądają jak "pełne" HD w Vectrze.

 

Tak więc nie rzuciło mi się (i wielu innym userom) na oczy, panie Piotrze. Teraz przycinanie bitrate'a przez Vectrę to dla mnie fakt, nie spekulacja!

 

Od przyszłego miesiąca w Vectrze zostawiam tylko pakiet złoty z dekoderem SD, bo muszę coś mieć na pozostałych TV w domciu. I najlepsze jest to, że cenowo "goła" Vectra i n-ka w sumie wyjdzie mnie taniej, niż do tej pory sama Vectra z C+ i tym żałosnym HD! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, którzy nie chcą kanałów HD i najwyższej jakości. Oczywiście, szanujemy ich...
Sorry, ale jakie hd jest w vectrze? Najwyzszej jakosci? To dlaczego ja na swoim 42' LCD widze kwadraciki na kanalach oznakowanych jako hd? Kupilem lepszej jakosci kabel hdmi, myslalem, ze to wina slabego kabla, a dalej nedza z jakoscia. 2 stowy wywalone w bloto! Co ty wypisujesz ze nasze hd jest najzwyzszej jakosci! [beep]o prawda. W sumie sie nie dziwie, jezeli na satelicie hd ma srednio kolo 6mb/s....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam jest napisane, że Vectra ma kanały HD najwyższej jakości? Ten autopodpis jest wynikiem wymiany zdań z jednym z użytkowników tego forum, kilka stron wcześniej ;)

 

ta wyjdzie ci taniej ale bez c+?a co do jakosci hd na vectrze to czy istnieje jakas 100% metoda zeby to sprawdzic bo niema sensu placic za sztuczne hd kiladziesiat zl/miesiecznie

 

Wyliczenie jest takie: Vectra z C+, C+ HD i HGC kosztowała mnie 93zł. Teraz w Vectrze zostaję na złotym za 44. W N płacę: 3 miesiące nic, 3 miesiące 38zł, 6 miesięcy 48zł. Czyli w sumie płacę: 3 miesiące 44zł, 3 miesiące 82zł, 6 miesięcy 92zł. Rocznie wcześniej 1116zł, teraz 930zł. W N mam 6 miesięcy wszystkie pakiety + 4 miesiące HBO i Filboxy, potem 3 pakiety. Róznica w cenie za cały rok pozwala na to, by dobrać sobie po czterech miesiącach coś na otarcie łez po Canal+. A oferta programowa jest nieporównywalnie szersza. 9 kanałów HD, mnóstwo filmowych... O detalach w postaci dekodera z nagrywarką, VOD czy time-shiftingu nie wspominam.

 

100% metoda to porównanie tych samych kanałów HD na jednej i drugiej platformie. Ja mam jeszcze do końca miesiąca oba dekodery podłączone do tego samego TV, ale problemem jest, że nie mam żadnego kanału HD (oprócz pseudo hd tvn), który byłby na obu platformach. Moja ocena wzięła się z tego, że porównując jakikolwiek kanał HD w nce i vectrze o różnych porach dnia, na różnych programach, ZAWSZE porównanie wypada na korzyść nki. Zanim zobaczyłem nkę HD miałem obawę, że moje marudzenie na Vectrę HD bierze się może z tego, że "przyzwyczaiłem się" już do tej jakości i przez to może nie cieszy już oka tak, jak na początku. Ale jak włączyłem N HD, to na nowo obraz zaczął cieszyć moje oczy.

 

Niestety, dekoder HD Vectry nie ma możliwości wyświetlenia bitrate'u kanałów tak, jak było w dekoderze SD. Wówczas można by to było zobaczyć na konkretnych liczbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - kosztuje 63,90zł. Ale ja mam lojalkę z Vectrą. Umowę podpisałem jeszcze ze Śląską Telewizją Kablową, zanim kupiła ich Vectra i mam do połowy przyszłego roku zniżkę 33% na abonament :) - stąd 44zł (a dokładnie 42,81zł).

 

Gdy chciałem 3 miesiące temu przejść na platynę to dowiedziałem się, że stracę zniżki. Dlatego tego nie zrobiłem. I się cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freddie - no właśnie żadna :/

Kablówki łączą w sobie oferty konkurencyjnych operatorów satelitarnych. Cyfra i N-ka na przykład nie mają Polsatów (zwykłych, sportu, cafe), kanałów BBC... Cyfrowy Polsat nie ma z kolei dużo HD, nie ma Canal+. Żadnego operatora satelitarnego nie podłączysz na więcej, niż jeden tv.

Nie ma operatora idealnego. Musisz się zastanowić, co jest dla Ciebie najważniejsze, czego nie potrzebujesz i z czego możesz zrezygnować, żeby dostać coś nowego w zamian, czego nie miałeś w kablówce.

 

Ja po kolejnej podwyżce w Vectrze stwierdziłem, że prawie 100zł miesięcznie za telewizję w domu to naprawdę kupa kasy i można za to dostać więcej usług, których mi brakuje w Vectrze (nagrywarka, VOD, większa ilość kanałów HD). W zamian poświęciłem Canal+, zostając na "gołej" kablówce, bo potrzebuję multirooma.

 

Jak kiedyś powstanie operator, który będzie miał WSZYSTKIE kanały, wszystkie usługi, najlepszą jakość, najnowszy sprzęt i jeszcze przy okazji będzie tani, to fora takie jak to znikną, a my wszyscy nie będziemy mieli powodów do rozterek i narzekań. Ale taki operator nie pojawi się nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak większość z Was ma to szczęście, że macie już dostęp do cyfrowej Vectry. Ja z kolei mając dosyć nabijania w butelkę słuchając wciąż zwrotów, że "cyfrówka będzie już na pewno w tym roku" (a słyszę to od końca 2006 roku) zdecydowałem się na "n-kę". Tak jak napisał poprzednik po zastanowieniu co tak naprawdę chcę przede wszystkim oglądać, warunków proponowanych przez dostępnych przez nasze telewizje satelitarne postawiłem właśnie na tą. Z drugiej strony nie będę ukrywał, że gdyby cyfrowa Vectra pojawiła się w moim mieście wcześniej to "n-ki" zapewne nie byłoby. Interesują mnie bowiem głównie kanały sportowe i dokumentalne (chociaż fanem piłki kopanej nie jestem, kanałów filmowych także więc C+ nie jest dla mnie zupełnie istotny - czy to w wersji satelitarnej czy w kablówce) a obecna oferta Vectry cyfrowej pod tymi względami jest dla mnie zadowalająca. Ponieważ jednak - jak napisałem wyżej - jest jak jest - postawiłem na "N'-kę", a do tego w dalszym ciągu mam pakiet złoty analogowej Vectry więc jest w porządku. Liczę na to, że "n-ka" dołączy w przyszłości kanału Polsatu (powinni się dogadać - czas do końca stycznia), ESPN Classic (tylko tego (poza PS i PSE) brakuje dla mnie w ofercie kanałów sportowych) i NG, NH Wild , NG HD. Może kiedyś w końcu pojawi się Cyfrowa Vectra to wtedy będzie można się więcej zastanawiać.

 

Dopytam tylko Was o jedną sprawę - czy wybierając pakiet platynowy w Cyfrowej Vectrze muszę brać dekoder HD czy mogę wybrać SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei EPG wolniej się ładuje niz to zwykle bywało. Konkretnie pokazuje mi co leci obecnie i następny program. A jeżeli chcę rzucić okiem na program na kilka godzin do przodu to muszę czekać ok. 2-3 minuty :twisted: denerwujące - mogliby to poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineło pół roku jak nasza Vectrunia wprowadziła pakiet dziwoląg pod nazwą "Sport na ostro"Połączyli programy HD z SD a do tego dołożyli pasujący do tego zestawu jak siodło do świni Viasat explorer i erotyczny Spice(dla nie których sex jest sportem,więc akurat tego kanału nie będe się czepiał).Pakiet specjalnie wprowadzili przed ME w pn,to się ludzie rzucili żeby obejrzeć je w HD.Pakiet dawali przeważnie na sześć miesięcy,więc teraz kończą się umowy,w związku z tym mam prośbę do wszystkich mających pakiet-NIE PRZEDŁUŻAJCIE UMÓW-a do pozostałych NIE BIERZCIE GO-pokażcie gdzie macie złodziejskie praktyki Vectry-bojkotując ten pakiet wcześniej czy później zmusimy ich aby Viasat Explorer jak też pozostałe sportowe kanały SD były w platynie,aby stworzyli osobny pakiet tylko z programami HD.Likwidując ten pakiet dostalibyśmy TVP Sport i TVP HD które uparte osły z Vectry chcą koniecznie w tym porąbanym pakiecie,a TVP chce do platyny(swoją drogą brawa dla TVP,że nie dali się przekonać złodzieją z Vectry).Jeżeli Vectra nie będzie miała klientów na ten pakiet to i nadawcy programów nie będą zinteresowni obecnością programów w tym pakiecie bo nie będą mieli z tego pieniędzy.Swoją drogą jakim cudem Viasat zgodził się na obecnośc swojego programu w pakiecie sportowym-podpisali umowe po pijanemu? Jednym słowem ludzie nie dajmy się okradać,walczmy o swoje,płacimy nie małe pieniądze więc wymagajmy...Vectra pokazuje na każdym kroku swoje złodziejskie praktyki-POKAŻCIE IM ŚRODKOWY PALEC BOJKOTUJĄC PAKIET "SPORT NA OSTRO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo: bardzo dobrze że takie kroki poczynacie bo walczycie o nasze prawa co do platynowego pakietu

ja jestem za tym od dłuższego czasu by było tak jak wy piszecie ale widzę że osoby z vectry nie kwapią do tego by

to zmienić a powinni wsiąść rozwiązanie od n-ki i oddzielić pakiety jak to już po wyżej pisaliście bo HD powinno być HD

a sport to sport a nie na odwrót widzę że u nas w vectrze to jest tak że próbuje się wrzucać kanały do pakietu sport na ostro

takie które nie powinny się w gogle tam znaleźć to dla mnie paranoja jest bo sami wiecie że podwyżki były ale w zamian nic kompletnie nie dali do platynowych pakietów u was w miastach jak i u mnie dlatego apeluje do panów z vectry oddzielcie kanały sd od hd a nie wrzucacie je wszystkie do jednego pakietu a dwa to w waszym pakiecie sport na ostro nie wszystkie kanały są o tematyce sportowej więc się zastanówcie kilka razy zanim podejmiecie decyzje co do tego gdzie jaki kanał ma trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sami wiecie że podwyżki były ale w zamian nic kompletnie nie dali do platynowych pakietów u was w miastach jak i u mnie a w pakiecie sport na ostro nie wszystkie kanały są o tematyce sportowej .

Podwyżka podwyżką. Nie dodali do pakietu platynowego jeszcze nic, bo nie sfinalizowali rozmów z nadawcami. Prowadzą rozmowy z grupą Polsat, miałbyć DOMO.TV, BIELSAT TV :twisted: i kiszka. Z biegiem czasu na pewno urozmaicą ofertę pakietu platynowego. O to się nie martwmy :) Jeżeli chodzi o pakiet SPORT NA OSTRO. Paul))) kanał SPICE z VIASAT EXPLORER'em został dorzucony w celu uatrakcyjnienia paczki. Fakt > powinni teraz zrobić z tym porządek i viasat'a wrzucić do platyny - gdyż źle się to komponuje Viasat, a reszta. Pasuje to jak ksiądz do prostytutki :) Pakietu tego raczej nie rozwiążą - popatrzcie jak promują w/w opcję na swoim kanale informacyjnym, na stronie vectry, ulotkach itp. Nie myślicie chyba, że przyjdzie nowy dzień i vectra powie "rozwiązujemy owy pakiet, gdyż stwierdzamy z zarzenowaniem, że jesteśmy [beep]ami i nasz pomysł spalił na panewce." - Vectra nie strzeli sobie takiego samobója :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Pakietu tego raczej nie rozwiążą - popatrzcie jak promują w/w opcję na swoim kanale informacyjnym, na stronie vectry, ulotkach itp. Nie myślicie chyba, że przyjdzie nowy dzień i vectra powie "rozwiązujemy owy pakiet, gdyż stwierdzamy z zarzenowaniem, że jesteśmy [beep]ami i nasz pomysł spalił na panewce." - Vectra nie strzeli sobie takiego samobója :curious:

 

 

 

Czemu mają nie rozwiązać tego chorego pakietu? Już jeden przykład mamy,przecież rekalmowali wcześniej te poronione pakieciki (min.bajka) i jakoś im się to nie sprzedało . W efekcie stworzyli platyne do której wrzucili wszystkie te kanały,tak samo może być ze "sportem na ostro" Jak nie będą mieli na niego klientów to nie bedą go chyba trzymać na siłe,a jak ludzie będą go brali to stworzą nam jeszcze bajke na ostro czy film na ostro,dlatego trzeba powiedzieć takim w moim mniemaniu złodziejskim praktykom stanowcze nie! Zresztą zapraszam na strone tv kablowej w małym miasteczku http://www.promontel.net.pl -bardzo dobra oferta( co prawda tylko analogowa) ale za jakie przyzwoite pieniądze.Jak się chce to można...a Vectra tylko ceny dobrze umie podnosić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...