Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak masz spisaną umowę. Jeżeli umowa kończy Ci się tak jak mówisz w styczniu to zapewne jest to okres obowiązkowy. Po tym czasie umowy z vectry przechodzą na okres już nieobowiazkowy. Jak nie przypilnujesz sprawy, to dalej będą Tobie przysyłać blankiety i to aż do usr :censored: śmierci... Aha takie sprawy lepiej załatwić w BOK-u. No wiesz te papierkowe [beep]oły, dane osobowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt moj ojciec jest posiadaczem cyfrowego polsatu i dekodera hd ma eurosport hd i ma takie same problemy u niego tez sie zacina robi sie czarny ekran na pare sekund i powraca po chwili obraz wiec chyba faktycznie problem lezy po stronie nadawcy,swoja droga jesli tak jest to dziwi mnie ze taka marka jak eurosport nie robi nic w tym kierunku by poprawic jakosc kanalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsysiu

Co do wczesniejszego mojego postu, podlaczylem obydwa odbiorniki cyfrowe, jeden z platyna drugi ze zlotym we dwoch lokalach na roznej kondygnacji budynku bloku. wszystko dzialalo. Jak pozamienialem dekodery to to platyna w innym lokalu przestala dzialac (czarny obraz i nformacja ze mam zadzwonic do vectry ze costam) a zloty byl ok, jak z powrotem odmienilem dekodery platyna na dal nie dzialala. Zastanawiam sie czy to tylko zbieg okolicznosci ze platyna przestala dzialac czy moze jednak nie da sie przeniesc dekodera z platyna do innego lokalu gdzie jest tylko cyfrowy zloty.

 

doszedłem juz do porządku ze swoim dekoderem. Po kilku telefonach, przywracaniu fabrycznych ustawień, flashowania odbiornika, udałem się do punktu obsługi. Okazało się że odbiornik się rozparował z kartą. Ponoć mieli jakąś awarię właśnie wtedy gdy podłączałem dekoder w swoim drugim mieszkaniu i był to po prostu zbieg okoliczności. Wymieniono dekoder na nowy i wszystko śmiga jak powinno, platyna działa w moim drugim mieszkanku gdzie jest włączony złoty cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tyg od odebrania posul mi sie aparat telefoniczny wypozyczony z vectry.Wymienia lub naprawia mi go za darmo czy bede musial zaplacic??

Jeżeli popsuł Ci się aparat telefoniczny nie z Twojej winy, to śmiało możesz prosić o wymianę/naprawę - zależy co siedzi w nim. Nie sądzę, aby brali za to opłatę - choc z drugiej strony jak znam vectrę warto przyszykować się na mały wydatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie (są jakieś????), mam od kilku dni dziwne wrażenie.... Pamiętacie, jak jakieś 2 tygodnie temu były prolemy z kanałami HD - cięcie i szarpanie obrazu co jakiś czas?

Wielu z nas (siedzę też na innych forach) zgłosiło problem i Vectra się nim zajęła... Mam tylko wrażenie, że od tego czasu kanały HD są gorszej jakości... Nie są tak wyraziste. Czy ktoś z Was również to zauważył?

 

 

Też to zauważyłem na C+ HD - to już nie jest jakość HD tylko co najwyżej DVD/Divx.Obraz jest rozmyty i wyraźnie gorszej jakości na filmach HD i wygląda jak zwykłe SD

 

Po prostu SKANDAL.No co to jest ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem Eurosport HD przez n-ke i powiem wam że to jest autentyczna wada nadawcy bo na takiej platformie cyfrowej jak n-ka też się tnie ten kanał :> i na pewno nie leży wina po stronie vectry bo jak już była mowa że na cyfrowym Polsacie też tak się dzieje to proste jest że to nadawca ma problemy których nie rozwiązał i nie próbował rozwiązać co mnie dziwi i to bardzo

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może akurat trafiacie na programy w 16/9? Nie wszystkie relacje na C+ HD lecą rzeczywiście w tym formacie - na stronie Canal+ w programie są znaczki przy relacjach HD.

 

A co ma format 16:9 do HD? Przecież właśnie obraz w jakości FullHD 1920x1080 ma proporcje 16:9 (podziel obie liczby z rozdzielczości przez 120 i wyjdzie Ci 16:9)....

Wydaje mi się jednak, że to nie wina Canala tylko Vectry. Ostatnio oglądałem "Pokój 1408" - teraz nie umywał się do wersji, którą widziałem miesiąc temu na tym samym kanale na tym samym TV w tej samej kablówce...więc ktoś nas robi w #$^&*...

Jeśli nic się nie zmieni, to od nowego roku poszukam sobie innego dostawcy sygnału HD.

 

Korzystając z okazji: życzę wszystkim forumowiczom w nowym roku setek kanałów, jeszcze lepszych telewizorów, obrazu HD, przy którym "(sz)cenka opada", PVR, Bluerayów, dźwięków DD 8.1 oraz spełnienia wszystkich innych marzeń w nowym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scorpion, chyba nie do końca mnie zrozumiałeś ;) Chodziło mi, iż niektóre relacje na C+ HD są w zwykłym SD 16/9, przez co niektórych znaczek HD może porządnie zmylić.

 

Korzystając z okazji również życzę forumowiczom wesołych i rodzinnych świąt oraz szczęśliwego nowego roku. By w końcu jakość polskich kanałów HD dorównywała tym zagranicznym perełkom.. i by nadawcy nie oszczędzali na bitracie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zdarzają się zwykłe upscalowane programy, ale widziałem już 3 filmy (dziś Ocean Strachu 2 - obraz jak na Polonii 1), które oglądałem przed przeciążeniem łączy (upieram się nadal przy tym, iż kanały HD zaczęły wyglądać gorzej po tej kilkudniowej masakrze w postaci cięcia obrazu) i teraz wyglądają one jak z kiepskiego DVD (nawet upscaling wcześniej wyglądał lepiej niż teraz pełne HD).

 

Dla mnie jest to logiczne - po wprowadzeniu platyny więcej ludzi zaczęło kupować bogatsze pakiety => łącza zaczęły się zapychać => kanały HD (wymagające największej przepustowości) zaczęły ciąć => ludzie zaczęli zgłaszać reklamacje => Vectra musiała zareagować => zmniejszyli bitrate (no bo przecież kabli nie wymienią) => kanały HD przestały ciąć ale wyglądają jak kupa.

 

Najmniej został obniżony bitrate NGC (ale został obniżony, bo żaden program nie wbija mnie w fotel jak parę tygodni temu), średnio obniżono Canal+ Sport HD (nie potrafię już przeczytać napisów na trybunach, wcześniej bez problemu), a najbardziej oberwał Canal+ Film HD (nie widzę praktycznie różnicy w porównaniu do zwykłej wersji tego kanału!). Innych kanałów HD nie mam, więc nie mogę się wypowiadać.

 

Przeczekam do Nowego Roku a jak nic się nie zmieni, robię dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zauważyłem Vectra dołożyła EPG do kanału L TV ( p. platynowy ). Pamiętacie jak chodziły pogłoski, że do konca roku do oferty tv vectry dojdzie kanał BELSAT TV, POLSAT NEWS - cisza jak makiem zasiał. Chyba vectra już zamknęła owy 2008 rok na pakiecie platynowym bez żadnych nowych kanałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie jest to logiczne - po wprowadzeniu platyny więcej ludzi zaczęło kupować bogatsze pakiety => łącza zaczęły się zapychać => kanały HD (wymagające największej przepustowości) zaczęły ciąć => ludzie zaczęli zgłaszać reklamacje => Vectra musiała zareagować => zmniejszyli bitrate (no bo przecież kabli nie wymienią) => kanały HD przestały ciąć ale wyglądają jak kupa.

 

Najmniej został obniżony bitrate NGC (ale został obniżony, bo żaden program nie wbija mnie w fotel jak parę tygodni temu), średnio obniżono Canal+ Sport HD (nie potrafię już przeczytać napisów na trybunach, wcześniej bez problemu), a najbardziej oberwał Canal+ Film HD (nie widzę praktycznie różnicy w porównaniu do zwykłej wersji tego kanału!). Innych kanałów HD nie mam, więc nie mogę się wypowiadać.

 

 

Ja mam dokładnie takie same odczucia - porównywałem filmy ze znaczkiem HD na stronie programu C+ więc na pewno lecą w HD, oglądałem je już wcześniej i pamiętam jak wyglądały, teraz to wygląda tragicznie obraz jest rozmyty i widać artefakty.A wcześniej filmy HD było ostre jak żyletka.To samo widać na NG H.

Ktoś kto nie widział HD wcześniej może nie zauważyć różnicy, może na to liczy Vectra.Ta gwałtowna zmiana nastąpiła zaraz po tym jak Vectra "naprawiła" problem z cięciem się programów w HD.Inny domownicy też zauważyli różnicę i nie są zadowoleni.

 

Jak tak dalej pójdzie zrezygnuję z dekodera "HD" bo nie ma sensu płacić za HD w jakości SD/DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą moje domysły zostały potwierdzone w 110% - Transformers. Oglądałem premierę - był to najładniejszy film HD, jaki oglądałem. Dziś kuuuuupaa, wieeelka kuuupaaaaa.

 

Po świętach składam reklamację i najprawdopodobniej rozwiązuję umowę. Powstrzymuje mnie tylko to, że JAMBOX jeszcze nie został uruchomiony w mojej sieci internetowej. Kończą testy.

 

Jak skończą, to ja kończę z Vectrą. Nie dam robić z siebie idioty za sporą kasę! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN LINGUA zamierza na początku roku wejść do największych operatorów kablowych. Z tego wniosek do Nas też > trwają rozmowy w sprawie dołączenia - tak sobie myślę kolejny kanał, gdzie Vectra prowadzi rozmowy i na tym się zakończy. A jak się uda to pewnie i tak trafi do platyny... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mieszkańcem Wałbrzycha i mogę potwierdzić, iż " coś się dzieje z kanałami HD ".

Mniej więcj tydzień wcześniej obraz np na HBO HD był "ostry jak żyleta" - dziś jest to porównywalne z dobrym DVD.

Będę zgłaszał reklamacje i zastanawiał sie co dalej jak mi cyrograf wygaśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy takiej jakości kanałów można rozwiązać umowę nawet z lojalką. A jak nie to do UOKiKa i UKE zainterweniować że nabijają Klientów w butelkę.

Poza tym jak znam życie, to w styczniu przyjdzie dobra nowina pocztą "polepszamy jakość usług, dodajemy kanały pla pla, abonament w górę" i wtedy już każdy może im powiedzieć "au revoir" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...