Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to posucha - od dzisiaj w pakiecie złotym jest TVS... Co prawda czasowe okienko ale jest ;)
- Ale mi okienko, plansza informująca, że zostanie TV S odkodowana od 30 grudnia do 1 stycznia. I Wy to nazywacie otwartym okienkiem :?: A propors promocji. Vectra nawet nie postarała się o obniżkę ceny aktywacyjnej dekodera HD na święta - doskonale Was rozumiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnej platformie cyfrowej ani w innych sieciach kablowych nie ma czegoś takiego żeby kanały sd łączyć z kanałami hd i proponować jako jeden pakiet przykład sport na ostro w tvk vectra kto nie ma hd jest pozbawiony dokupiena sobie kanałów sd .Tylko vectra potrafi coś takiego wymyslec w platformach cyfrowych są promocje za darmo na pół roku dlaczego vectra nie ma takich promocji jednym słowem kopletna beznadzieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku Twojej wiadomości pytałeś o parę kwestii - pozwolę sobie doprecyzować.

Kabel SCART pomiędzy TV a DVD ma dlatego (mam także podłączony Component), ponieważ kiedy wyjmę SCART nie mogę odbierać na TV sygnału z DVD (chyba, że źle ustawiłem opcje wyjścia w DVD). Moja nagrywarka ma jedno wyjście HDMI oraz potrafi nagrywać obraz jakości HD, natomiast TV ma trzy wyjścia HDMI.

Jeżeli to co napisałem, coś zmienia w ustawieniach zaproponowanych przez Ciebie to będę wdzięczny za kolejną podpowiedź.

Mam wrażenie, że trochę pomieszałeś wejścia z wyjściami. Podaj model nagrywarki i TV, to będzie dużo łatwiej. Jakie teraz masz źródło sygnału TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie podłączenie tunera HD Vectry - na chwilę obecną mam telewizję analogową.

 

Pytałeś o sprzęt, proszę bardzo:

 

TV - Samsung LCD LE 26 A451

 

Nagrywarka DVD - Samsung DVD HR-773

 

Dzięki za odpowiedź.

 

P.S.

 

Mam do Was jeszcze jedno zapytanie:

 

Co się dzieje: w momencie oglądania danego programu obraz na chwilę się mało zauważalnie przemieszcza po czym wraca do pierwotnej pozycji, widać to zwłaszcza po logo graficznym danej stacji. Czy ktoś z Was może miał podobne doświadczenia albo wie co może być grane? Czy jest to wina przekazu czy wada TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwyklych kanalach sd nie ma takich cyrkow. U kumpla ktory ma hd, dzieje sie podobnie. Tez sie tak zastanawiam, czy to nie jest winny dekoder hd, chcialbym wziac te oferte ale z drugiej strony nie bardzo wiem w co moge sie wpakowac. Szkoda by bylo pozniej tracic nerwy na rozwiazywaniu tego typu problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie podłączenie tunera HD Vectry - na chwilę obecną mam telewizję analogową.

Pytałeś o sprzęt, proszę bardzo:

TV - Samsung LCD LE 26 A451

Nagrywarka DVD - Samsung DVD HR-773

No i się rozjaśniło.

Twoja nagrywarka nie ma wejścia HD i nie potrafi nagrać takiego sygnału. Żeby nagrywać z dekodera VECTRY musisz podłączyć ją z nim przez SCART i na dekoderze ustawić niską rozdzielczość. A telewizor ma trzy HDMI, ale oczywiście nie wyjścia, tylko wejścia.

Nie potrzebujesz jednoczesnego połączenia DVD i TV przez SCART i komponent. Komponent (YPbPr) prześle Ci sygnał upscalowany do 1080p (chyba) a SCART - zwykły sygnał SD. Zrób tak, jak napisałem w pierwszym poście, czyli połącz DVD z TV przez HDMI i dekoder z TV też przez HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w przypadku posiadanego przeze mnie sprzętu i (jeszcze) na chwilę obecną analogowej Vectry połączyć TV z nagrywarką?

 

W sumie zapomniałem napisać o ważnej rzeczy w poprzednim poście - komponent przesyła tylko obraz.

 

Dwa wyjścia wykorzystujące kable które już masz:

1. Komponent + oddzielny kabel audio. - lepsza jakość obrazu

2. SCART (audio+video razem) - gorsza jakość obrazu

 

Ale myślę, że jeśli na poważnie myślisz o dekoderze HD, to i tak przyda Ci się kabel HDMI (a właściwie 2). Kup teraz jeden, połącz DVD z TV i będziesz miał problem z głowy.

 

No i oczywiście kabel antenowy ze ściany do nagrywarki. Zaprogramuj stacje w nagrywarce i obsługuj kanały na niej, a nie na TV. TV ustaw na wejście HDMI. Jesli jednak chcesz zmieniać kanały w telewizorze, to dodatkowo musisz mieć koncentryk między DVD i TV. On też Ci sie przyda do oglądania jednego kanału podczas nagrywania innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz Dziękuję.

 

Na chwilę obecną mam podłączony kabel Component pomiędzy TV a nagrywarką (w nagrywarce mam ustawiony odbiór poprzez to właśnie łącze). Dodatkowo mam połączony TV z nagrywarką kablem SCART ponieważ kiedy włączam nagrywarkę to jedynie w przypadku podłączonego kabla SCART mogę odbierać w TV obraz z niej. "Studiowałem" instrukcję obsługi - zarówno TV jak i nagrywarki - ale nigdzie nie doszedłem do tego jak ustawić wszystko tak aby kabel SCART nie był potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiecie ile bedzie trwac promocja na internet 2mb/s+platyna za 103,80?bo chce wziasc dzwonilem do biura mowia ze nie wiedza ale jak sie skonczy promocja to bedzie cena po staremu a tak gwarantuja cene promocyjna przez 24 miesiace cena jest atrakcyjna za sam internet 2mb/s w dialogu place 107zl!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam podłączony kabel Component pomiędzy TV a nagrywarką (w nagrywarce mam ustawiony odbiór poprzez to właśnie łącze).
No nie bardzo. Component przesyła obraz (tylko obraz) z nagrywarki do TV - a nie odwrotnie.
Dodatkowo mam połączony TV z nagrywarką kablem SCART ponieważ kiedy włączam nagrywarkę to jedynie w przypadku podłączonego kabla SCART mogę odbierać w TV obraz z niej. "Studiowałem" instrukcję obsługi - zarówno TV jak i nagrywarki - ale nigdzie nie doszedłem do tego jak ustawić wszystko tak aby kabel SCART nie był potrzebny.
Wywal ten kabel komponentowy, zostaw tylko SCART. Jak kupisz kabel HDMI, to wywal SCART i podłącz HDMI. Tak będzie najprościej i najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojarek. Piszę dla podsumowania - daj znać czy dedukuję właściwie.

 

W obecnej chwili mam analogową Vectrę. Mam podłączyć TV z nagrywarką tylko kablem SCART, jak zakupię kabel HDMI podłączyć go zamiast SCART. Rozumiem, że kabel HDMI można spokojnie użyć nawet w przypadku analogu?

 

Jak podłączę HD tuner Vectry - połączyć TV z nagrywarką DVD kablem HDMI, także nagrywarkę DVD z tunerem HD Vectry kablem HDMI. Rozumiem, że nie ma sobie co zawracać głowy kablem Component"? Napisałeś także o połączeniu nagrywarki DVD z TV kablem koncentrycznym - czy można go zastąpić kablem "antenowym"?

 

Rozumiem także, że muszę połączyć nagrywarkę DVD z tunerem HD Vectry kablem SCART aby móc - jak sam napisałeś - nagrywać z dekodera.

 

Dodam jeszcze, że:

 

- na chwilę obecną jakość obrazu oglądanego przez nagrywarkę DVD jest znacznie gorsza niż na TV ; jakość obrazu oglądanego przez Component jest dużo lepsza niż przez SCART. Gdybyś mógł się odnieść do tego będę wdzięczny.

 

To już chyba tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie (są jakieś????), mam od kilku dni dziwne wrażenie.... Pamiętacie, jak jakieś 2 tygodnie temu były prolemy z kanałami HD - cięcie i szarpanie obrazu co jakiś czas?

Wielu z nas (siedzę też na innych forach) zgłosiło problem i Vectra się nim zajęła... Mam tylko wrażenie, że od tego czasu kanały HD są gorszej jakości... Nie są tak wyraziste. Czy ktoś z Was również to zauważył?

 

Mam pewną teorię: kanały HD Vectry się przycinały, bo insfrastruktura kablowa naszej kablówki ma zbyt małą przepustowość. Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu było zmniejszenie bitrate'u (a więc równocześnie jakości) kanałów HD.

 

Wiem, że są różne programy, wiele starych, upscalowanych, ale oglądam teraz na Canal+ Film HD horror LAKE PLACID 2 - film z 2007 roku, wygląda jak SD a nie HD........

 

Coś mi tu śmierdzi...... Co o tym myślicie?

 

 

 

Dojarek. Piszę dla podsumowania - daj znać czy dedukuję właściwie.

 

W obecnej chwili mam analogową Vectrę. Mam podłączyć TV z nagrywarką tylko kablem SCART, jak zakupię kabel HDMI podłączyć go zamiast SCART. Rozumiem, że kabel HDMI można spokojnie użyć nawet w przypadku analogu?

 

Jak podłączę HD tuner Vectry - połączyć TV z nagrywarką DVD kablem HDMI, także nagrywarkę DVD z tunerem HD Vectry kablem HDMI. Rozumiem, że nie ma sobie co zawracać głowy kablem Component"? Napisałeś także o połączeniu nagrywarki DVD z TV kablem koncentrycznym - czy można go zastąpić kablem "antenowym"?

 

Rozumiem także, że muszę połączyć nagrywarkę DVD z tunerem HD Vectry kablem SCART aby móc - jak sam napisałeś - nagrywać z dekodera.

 

Dodam jeszcze, że:

 

- na chwilę obecną jakość obrazu oglądanego przez nagrywarkę DVD jest znacznie gorsza niż na TV ; jakość obrazu oglądanego przez Component jest dużo lepsza niż przez SCART. Gdybyś mógł się odnieść do tego będę wdzięczny.

 

To już chyba tyle :D

 

 

 

Powtórzę to, co już raz napisałem i podtrzymuję to: sygnał z dekodera SD podłąćzaj componentem, sygnał z dekodera HD podłączaj HDMI. HDMI przenosi każdy sygnał (SD i HD) lepiej niż SCART czy component. Zaś sygnał analogowy lepiej jest przenoszony przez componenta niż przez scart. Howgh! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili mam analogową Vectrę. Mam podłączyć TV z nagrywarką tylko kablem SCART, jak zakupię kabel HDMI podłączyć go zamiast SCART. Rozumiem, że kabel HDMI można spokojnie użyć nawet w przypadku analogu?
Tak.
Jak podłączę HD tuner Vectry - połączyć TV z nagrywarką DVD kablem HDMI, także nagrywarkę DVD z tunerem HD Vectry kablem HDMI.
Tak.
Rozumiem, że nie ma sobie co zawracać głowy kablem Component"?
Można sobie zawracać, ale musisz jeszcze jakoś przesłac dźwięk. Component przesyła tylko obraz. HDMI przesyła to i to, więc im szybciej kupisz ten kabel, tym lepiej. Filmy DVD od razu będą lepiej wyglądać.
Napisałeś także o połączeniu nagrywarki DVD z TV kablem koncentrycznym - czy można go zastąpić kablem "antenowym"?
To to samo.
Rozumiem także' date=' że muszę połączyć nagrywarkę DVD z tunerem HD Vectry kablem SCART aby móc - jak sam napisałeś - nagrywać z dekodera.[/quote']Tak.
jakość obrazu oglądanego przez Component jest dużo lepsza niż przez SCART.
Prawidłowo. Twoja nagrywarka potrafi przeskalować sygnał SD do 1080p i jesli masz taką rozdzielczość ustawioną w opcjach - to component przeniesie taki sygnał do TV. SCART tego nie potrafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

 

Na chwilę obecną - przy analogowej Vectrze - ze względu na lepszą jakość obrazu pozostanę przy wybranym jako źródło przekazu Componencie (pomiędzy DVD a TV). Muszę jednak mieć także podłączony kabel SCART, ponieważ tylko wtedy mogę odbierać obraz z włączonej nagrywarki DVD. Jak tylko zakupię dobrej jakości kabel HDMI to zamienię go na w/w obydwa i zobaczę co się będzie działo.

 

Teraz mam już przynajmniej podstawową wiedzę co i jak zrobić. Jeżeli coś się będzie działo to pozostawiam sobie furtkę do kolejnych zapytań :D .

 

A tymczasem życzę Wam owocnego przeżycia w każdym wymiarze Świąt Bożego Narodzenia :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...