Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

I szybko nie będzie...

Przeciętna sieć kablowa nadająca w MPEG4 może pomieścić coś koło 500 kanałów SD więc miejsca im nie zabraknie...

Przynajmniej sobie tak wyliczyłem...

 

Vectra nadaje w kompresji w nadaje producent czyli MPEG2 ;p i jak na razie nie szykuje się przesiadka na MPEG4 ;p

 

@CYFROManiak: Mój jak gubił EPG tak gubi ;> widać to szczególnie na Discovery... mam nadzieje że następne oprogramowanie to poprawi, w sumie to się zaczęło od wgrania oprogramowania .8 ;p

A powaliło żeby kanał regionalny w wojewodztwie ślaskim tv silesia dawać do najdroższego pakietu wy tam w tej vectrze to sumienia nie macie przeciez ten kanał oglądają starsi ludzie nie mają pieniędzy na drogie pakiety kanał ten powinien przynajmniej być w zlotym pakiecie .Wy to wstydu niemacie żeby tak zrobić pisaliśmy do tvs czy to zgodne z prawem i tvs zezwoliła na to Hańba!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak wygląda ze stabilnością i funkcjonalnością płatnego dekodera? Niestety mam złe doświadczenie z obecnym, darmowym; obraz co chwile się gubi i różne takie sztuczki, dlatego gdyby dekoder HD oferował większą stabilność to bym go wziął.

Rozumiem też (na logikę), że jeśli pokażą się nowe dekodery z dyskiem to będę mógł zmienić dzierżawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Piotrek opóźnić troszkę zapłacenie abonamentu a szybko przekonasz się, że Vectra jak bardzo chce to potrafi doWIEDZIEĆ SIĘ, w w/w przypadku jakie się Twoje dane kontaktowe aby postraszyć Cię troszkę windykacją.

 

Przyznam, że rozbawia mnie ale i daje jednocześnie dużo do myślenia sytuacja, że drugi największy w Polsce operator telewizji kablowej (i nie tylko) NIE MA spójnego, wiarygodnego planu inwestycyjnego. Zdaję sobie sprawę, że wszystko wymaga czasu i inwestycji finansowych ale dla mnie nie jest to żadne wiarygodne, merytoryczne uzasadnienie takich rozbieżności pomiędzy uruchomieniem dostępu do telewizji cyfrowej w poszczególnych miastach.

 

W Rzeszowie cyfrówka miała już być pod koniec tamtego roku, najpóźniej na początku tego. Obecna wersja brzmi, że możliwe to będzie wiosną 2009 roku - i do tego czasu poczekam. Najbardziej zastanawiające jest to, że jesteśmy w Unii Europejskiej, walczącej przecież z monopolistami a na moim osiedlu (jednym z największych w moim mieście) można skorzystać tylko z usług VECTRY. Na sąsiednim, gdzie działalność z kolei prowadzą tylko MULTIMEDIA już od roku można korzystać z cyfrowej kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzą kolejne słuchy rzekomo Vectra nie może dogadać się z TVP SPORT.

Powód: TVP Sport chciałaby być w pakiecie Vectry tzw. platynowym, Vectra widzi miejsce dla TVP Sport w pakiecie Sport na ostro. Aby TVP Sport weszła do pakietu platynowego, Vectra musiałaby renegocjować umowy z innymi stacjami. Jednym słowem wielkie brawa panie prezesie... Wszyscy wiemy o co chodzi :mrgreen:

Info z : http://www.dvbnews.pl/news.php?readmore=857

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłeś Piotrek takiego samego zwrotu jakiego używają osoby z BOK Vectry w Rzeszowie na zapytanie o termin dostępności cyfrowej jakości :-). Już rok temu - jak napisałem w wiadomości wyżej - byłem zapewniany, że najpóźniej na początku tego roku cyfrówka w moim mieście stanie się faktem dokonanym. Teraz planowane wprowadzenie to wiosna 2009 roku, pożyjemy, zobaczymy :-).

 

Przy okazji zapytam się Ciebie - ponieważ widzę, że posiadasz wyjątkowo dużą wiedzę na temat zamiarów inwestycyjnych Vectry - czy mógłbyś bardziej doprecyzować co rozumiesz pod stwierdzeniem, że "w przyszłym roku będzie cyfrówka w Rzeszowie"??? Będę bardzo wdzięczny za podanie przynajmniej w której kwarcie 2009 roku mogę się spodziewać Vectry w cyfrowej w Rzeszowie? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Vectra powinna zrobic ale pakiet srebrny w cyfrówce i namawiac ludzi na przejscie z analogu na cyfrówke w tym pakiecie powinny byc miedzy innymi TVS i tematyczne Polsatu poza Polsatem Sport Extra. Wszystkie podstawowe programy mamy w analogu w srebrnym a TVS ma byc w platynie. Oj dziwna ta kablowka jest Najpierw wszedzie cyfrówka pozniej pakiety i najlepiej tak jak ma Polsat Cyfrowy czyli kazdy ma familijny w tym przypadku złoty i dokupuje sobie sobie co chce ogladac a jak chce wszystko to kupuje platyne czy to nie lepsze rozwiazanie?

 

 

Przy okazji zapytam się Ciebie - ponieważ widzę, że posiadasz wyjątkowo dużą wiedzę na temat zamiarów inwestycyjnych Vectry - czy mógłbyś bardziej doprecyzować co rozumiesz pod stwierdzeniem, że "w przyszłym roku będzie cyfrówka w Rzeszowie"??? Będę bardzo wdzięczny za podanie przynajmniej w której kwarcie 2009 roku mogę się spodziewać Vectry w cyfrowej w Rzeszowie? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

 

 

Dostaniesz Cyfrówke dopiero wtedy jak Ci co maja juz Cyfrówke "zarobia" na to by mogli ja wprowadzic Tobie dlatego bedzie platyna bo by zadługo to trwało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy to Info o Vectrze cyfrowej w Pile (start pod koniec października ) jest na 100% pewne (bo zwodzili mnie od miesiecy)

 

2. Czy przy obecnej ofercie HD Vectry warto brać teraz tą opcję ( dekoder Hd itp.) czy tylko korzystac z cyfrowej - zaznaczam że nie interesują mnie programy sportowe ( więc pozostałe kanały w ofercie HD cieniutkie) :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy u Was w tunerze HD Vectry też się tak dzieje, że bardzo często korzystając z przełączania programów poprzez EPG lista ulubionych zmienia się z Waszej na standardową (czyli tą ustaloną przez kablówkę)? Ja już do działania (niemożłiwie powolnego) tego tunera prawie się przyzwyczaiłem ale to przełączanie się na standardową listę programów mnie doprowadza chwilami do szału.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wprowadzenia dtv w Rzeszowie to na dzisiaj nie wiadomo kiedy ma to nastapic dokladnie - przewidywalnie w przyszlym roku.

Natomiast co do Pily na dzień dzisiejszy terminem przewidzianym jest koniec pazdziernika (20 do 30 pazdziernik). Jednak z roznych przyczyn moze nastapic wprowadzenie tej uslugi w pozniejszym czasie - na dzien dzisiejszy jest to ostatnie 10 dni pazdzienika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiadomo tylko tyle, że może to nastąpić w przyszłym roku (w tym co napisałeś odczytuję też dużą dozę przypuszczenia odnośnie roku 2009) to jestem już pewny, że to nie nastąpi. Będę się powtarzał, ale kiedy pytałem odnośnie cyfrówki na jesień 2007 roku to usłyszałem dokładnie to samo co teraz Piotrek napisałeś (jesienią 2008 roku :-)),że nastąpi to zapewne w 2008 roku (z tą różnicą, że obecnie jest mowa o roku 2009). Może jak udam się do BOK rozwiązać umowę odnośnie kablówki to dowiem się więcej konkretów :-).

 

P.S.

 

Takimi wypowiedziami Vectra traci tylko klientów ponieważ jest to świadome wprowadzanie klienta w błąd. Osobiście nie wierzę już w żadne zapewnienia. Może z "n"-ką pójdzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta Cyfrówka to jest jeden iwelki bajzel zaczeli wprowadzac na Ślasku po czym zostały im 4 miasta na Slaska i przeniesli sie gdzie indziej czy naprawde nie mozna nadwac cyfrówki dla całego wojewodztwa z jednego miasta dla Slaska byłoby to Zabrze. Bo teraz to ja sam juz nie wiem czy im zlaezy na udostepnieniu cyfrówki w innych miastach czy na zainwestowaniu w jej rozwój. Pózniej wprowadza Cyfrówke w tych miastach i odrazu abonament 60 zł. Czy to jest mądre?

 

Piotrek cierpliwie czekaj dobre sobie!!! Zaczeto wprowadzac o slaska wprowadzili w kilku miastach i koniec reszta niech czeka czy to jest spraweidliwe skoro zaczeli od dawnej ślaskiej to niech do [beep]y skacza w dawnej ŚTK. To jest ta sprawiedliwosc według Vectry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a pozniej nie bedzie u mnie komu wprowadzic bo maja konkurenta UPC tam maja juz Cyfrówke i tanszy i szybszy net. No i szanuja klienta bo TVS dali w analogu dzieki czemu oglada ja kazdy a nie tylko ten kto ma cyfrówke. Nie robia z klientów [beep]i. Nie dziela ich na lepszych i gorszych tylko dlatego ze tam ich mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uporządkowania.

 

Zgodnie z postanowieniami urzędowymi w Polsce od roku 2012 wszyscy nadawcy muszą przejść na przekaz cyfrowy co oznacza ostateczne wycofanie sygnału analogowego. Czym bliżej tego wydarzenia tym mniejszą łaskę robi w naszym przypadku Vectra udostępniając nam telewizję w jakości cyfrowej.

 

Zdaję sobie sprawę, że wprowadzenie w/w rodzaju przekazu wymaga zarówno czasu jak i nakładów finansowych ale (mając również na uwadze to co napisałem wyżej) moim zdaniem nie może mieć miejsca taka sytuacja, że jednym klientom udostępni się DTV na początku 2007 roku a innym na początku 2011 roku. Mówi przecież nie o firmie "uduś" ale drugim największym nadawcy kablowym w Polsce!!!.

 

Sugerowana przez niektórych z Was logika postępowania Vectry czyli rozpoczęcie wprowadzania cyfrówki w miastach o największej liczbie abonentów, następnie w dół ma - moim zdaniem - niewiele wspólnego z rzeczywistością. Podobnie myślenie, że abonenci DTV "sponsorują" wprowadzenie tej usługi w nowych lokalizacjach. Jeżeli już to zarówno z ich pieniędzy jak i abonentów analogu rozwija się sieć DTV. Musicie także pamiętać o tym, że analog poszedł już zupełnie w odstawkę. Klienci tacy jak mogą mieć tylko nadzieję, że nie będą wycofywać bardziej sensowych kanałów. Abonenci cyfrówki jeżeli mają jakikolwiek problem to ewentualnie jest to "problem" wysokości opłat.

 

Moim zdaniem Vectra kieruje się zupełnie inną logiką. Wprowadzają cyfrówkę przede wszystkim tam, gdzie mają największą konkurencję. Tam gdzie w danym mieście muszą rywalizować o klienta z innym operatorem, - ami. Języczkiem uwagi może być stan techniczny infrastruktury ale w moim odczuciu tylko częściowo.

 

W Rzeszowie Vectra poszła na ugodę z Multimediami - nie wchodzą sobie w drogę. W związku z tym nie ma konkurencji więc nie ma "nic" :-). Jedyną alternatywą pozostają telewizje satelitarne, jednak dobrze zdaję sobie z tego sprawę, że mieszkańcom "blokowisk" bardzo ciężko jest przejść na takie rozwiązanie, z wielu przyczyn. Dlatego Vectra może "olewać" swoich abonentów i mówić jedno a robić drugie. Nie ma bowiem obawy aby większość z nich odeszła gdzie indziej, nie ma bowiem gdzie :-).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Vectra kieruje się zupełnie inną logiką. Wprowadzają cyfrówkę przede wszystkim tam, gdzie mają największą konkurencję. Tam gdzie w danym mieście muszą rywalizować o klienta z innym operatorem, - ami.

 

Chyba rzeczywiście tak jest - w Pile oprócz Vectry (która w Pile nie ma jescze oferty cyfrowej :crazy:) jest jeszcze lokalna ASTA (mają już od pewnego czasu cyfrówkę - w grudniu ruszają z HD, ciekawszą ofertę kanałową i są nieco tańsi) i ludzie masowo od Vectry odchodzą

 

Tak nawiasem mówiąc zerknijcie na ofertę programową ASTY (http://www.asta-net.pl) i podzielcie się opiniami w stosunku do oferty Vectry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...