Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Będę mało skromy :-) ale zacytuję Wam swój post z końcówki maja, kiedy Vectra zaczęła wprowadzać telewizję jakości HD.

 

Oto cytat:

 

"Mądra osoba powiedziała kiedyś, że jak dana firma wprowadza na sprzedaż nowy produkt albo nową usługę to powinno się poczekać minimum pół roku aby zdecydować się na jej zakup. Tylko wtedy jest szansa na uniknięcie stanów nerwicy i frustracji z faktu że coś nie działa tak jak faktycznie powinno lub nie jest tak dobre jak to reklamował wykonawca. Dlatego właśnie mam wrażenie, że osoby które przez pierwsze miesiące zdecydują się jednak na włączenia jakości HD w wykonaniu Vectry będą - zrozumcie mnie dobrze - testerami. To właśnie na Was Vectra będzie sprawdzać co działa i jak działa. Przypomina to sytuację z funkcjonalnością pewnego nowego znanego systemu operacyjnego dla naszych komputerów. Dopiero w trakcie użytkowania wychodzi co tak naprawdę się z nim dzieje. Jak to mawiali nasi wschodni sąsiedzi - "rozpoznanie walką"."

 

Przez pewien czas byłem abonentem "n-ki" i nie spotkałem tam żadnego z opisanych przez Was problemów (sprzęt jest przecież ten sam). A mimo tego na ich forum można było spotkać dużo niecenzuralnych wypowiedzi odnośnie spraw technicznych :-). Pozostaje mi tylko Wam mimo wszystko życzyć aby w najbliższej przyszłości zmieniał sie diametralnie jakość usług VECTRA HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie to jakiej firmy jest to dekoder?

Na pewno jest to sprzęt polskiej firmy ADB, model prawdopodobnie ADB 3000C.

 

może jak terminy mi się pokończą to zrezygnuję z "n"-ki i później z Vectry i przejdę na C+ . Ich oferta jest najciekawsza, a ponadto można kupić własny tuner z dyskiem i nagrywać kanały HD, a w "n"-ce jestesmy skazani na te ich tandetne nboxy , natomiast Vectra coś milczy w temacie PVR

nbox jest to niemal identyczne urządzenie jak w vectrze, produkowane również przez ADB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie ten wielki boom na PAKIET SPORT NA OSTRO za 29,90,- / mies. > to już przeszlość jeżeli chodzi o cenę

EURO 2008 jest w trakcie, więc i potencjalnych klientów na ten pakiet jest mniej...

Otóż cena poszła o 10,00,- mies. w dół. TERAZ: jest za 19,90,- mies. i tu już muszę przyznać vectrze, że cena jest całkiem całkiem :brawo:

Cierliwość popłaca jak widać, jeszcze chwilkę, jeszcze minutkę, a będzie to wszystko za grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ta możliwośc że podłączyłem do tego samego TV (plazma Panasonic 42pv60 HD Ready) zarówno Technisata jak i ADB, właśnie celem porównania sygnału SD, moze spostrzeżenia:

 

1. Obraz po HDMI jest mniej nasycony, nie jest to wielki problem bo można to skorygować w TV

2. Jest mniej ostry, np. mały napis "pilne" na pasku TVN24 jest otrzejszy w Technisat niż w ADB

3. Jest rozciągany liniowo, mój TV rozciąga obraz 4:3 nieliniowo (środek mniej, boki bardziej) i zdążyłem się do tego przyzwyczaić, pewnie do z czasem bym się przestawił

4. Pkt 3 można zlikwidowac przełączając na wyjście analogowe, ale niestety, nie wystarczy tego zrobić tylko w TV, trzeba też zmianić głęboko w ustawieniach tunera, bo przy włączonym HDMI na wyjściu analogowym sygnału brak.

5. Programów SD na kanałach HD nie rozciąga, ale to chyba normalne. Niektóre TV potrafią rozciągnąc taki obraz, ale w sumie nie ma potrzeby bo zawsze można przełaczyć na bliźniaczy kanał SD

6. Tragicznie wolne EPG, w Technisat używam trybu EPG (SFI) normalnie do przełączania programów, tu na pojawienie się EPG trzeba poczekać i jest to wkurzające, szczególnie że niewiadomo czy tuner zareagował na komendę czy nie. Co ciekawe wyświetlenie samej listy programów jest niewiele szybsze, a lista jest krótka i obsługa jej niewygodna.

 

Zdecydowałem się poczekać z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmowie dla Gazety Prawnej prezes vectry obiecuje kolejne gruszki na wierzbie : "Do końca roku wprowadzimy co najmniej dziesięć kolejnych kanałów, w tym niektóre także w jakości HD. Wzmocnimy na pewno pakiet Sport na ostro, rozbudujemy też ofertę programów rodzinnych " - hola hola kolego obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Prezes vectry już dłuższy czas tak zapewnia o szybkich nowościach - ale vectra i tak jako ostatnia z większych operatorów DTV uzupełnia swoją ofertę programową :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra społecznego :-) oto cała treść artykułu z "Gazety Prawnej".

 

"Vectra, drugi co do wielkości operator kablowy, przejmie co najmniej siedmiu mniejszych operatorów. Jeszcze w tym roku firma uruchomi też dziesięć nowych kanałów, część w jakości HD.

 

Vectra, drugi pod względem liczby klientów operator kablowy na rynku, prowadzi rozmowy na temat przejęć z kilkoma mniejszymi operatorami - przyznał w rozmowie z GP Tomasz Żurański, prezes spółki.

 

Operator planuje, że w tym roku przejmie więcej niż siedem firm, zwiększając dzięki temu liczbę abonentów o 20 tys.

 

- Mniejsi operatorzy dostrzegają, że bez efektu skali trudniej im konkurować na rynku - mówi Tomasz Żurański.

 

Konkurencja rośnie za sprawą coraz większych inwestycji największych graczy - zarówno platform satelitarnych, jak i operatorów kablowych - w nowe usługi i wysokiej jakości programy HD. Wszystkie trzy platformy cyfrowe oferują już kanały w tej rozdzielczości, a konkurencja na rynku jeszcze się zaostrzy, gdy swoją platformę wprowadzi Telekomunikacja Polska i TVP. Ofertę rozbudowują też najwięksi operatorzy kablowi - UPC Polska, Multimedia czy Grupa Aster. Sama Vectra wprowadziła tuż przed Euro 2008 12 nowych kanałów, w tym część w HD. Programów w tej rozdzielczości ma już siedem - najwięcej ze wszystkich operatorów.

 

- Do końca roku wprowadzimy co najmniej dziesięć kolejnych kanałów, w tym niektóre także w jakości HD. Wzmocnimy na pewno pakiet Sport na ostro, rozbudujemy też ofertę programów rodzinnych - zapowiada Tomasz Żurański.

 

Vectra ma obecnie 663 tys. abonentów, w tym około 160 tys. klientów internetu i około 120 tys. klientów telewizji cyfrowej. Do końca roku planuje zwiększyć liczbę użytkowników internetu do 180 tys., a telewizji cyfrowej - przekroczyć 200 tys. W 2007 roku Vectra osiągnęła niespełna 300 mln zł przychodu, w tym roku planowany jest wzrost na poziomie 20 proc. Na przełomie roku doda usługę PVR, czyli cyfrowej nagrywarki, pozwalającej m.in. na nagrywanie programów. Dopiero w przyszłym roku planuje natomiast wprowadzenie usługi wideo na żądanie."

 

Z zapowiedzi tych jedyne co mnie interesuje to rozbudowa pakietu sportowego ale chodzi tutaj zapewne o kanał TVP Sport i być może Canal + Sport HD, ponieważ innych kanałów sportowych, których Vectra na chwilę obecną nie ma w swojej ofercie, na polskim rynku na razie nie widać. Nowe kanały HD - z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że zapewne to nowe kanały filmowe. Zgadzam się jednak z Wami, że słowa słowami a rzeczywistość bywa inna :-).

 

P.S. Także w moim mieście nie mam większego wyboru jeżeli chodzi o kablówki - na moim osiedlu mogę wybrać tylko Vectrę, ewentualnie pozostaje telewizja cyfrowa z satelity. Z tym się jeszcze wstrzymam do początku przyszłego roku aby zobaczyć czy cyfrówka pojawi się w moim mieście i czy Vectra upora się problemami w jakości przekazu obrazu telewizji jakości cyfrowej z zwłaszcza oferty HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra posiada już w swojej ofercie canal+sport HD (już nie mogę sie doczekać nowego sezonu Premiership :D ). Pozostaje więc tylko TVP sport na którym za bardzo mi nie zależybo nic ciekawego tam nie ma oprócz zbliżająciej się olimpiady w Pekinie ale i tak będe oglądał ją na Eurosport HD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym się dowiedzieć jak wyglada sprawa przejścia z posiadanej zwykłej oferty cyfrowej na hd. Czy dekoder jaki dostałem dwa miesiące temu, teraz musialbym oddać w zamian za drugi sprzęt? Czy decydując się na ofertę hd, otrzymałbym drugi dekoder wraz z kartą i miałbym wtedy dwa aktywne dekodery i opłacałałbym tylko dodatkowo kanały hd jakie mnie zainteresują? Ponoć niektóre kanały w jakości hd mają przycięte loga. To prawda? Proszę o pomoc.

 

 

 

Korzystając z okazji, ze jest to mój pierwszy post chciałbym jeszcze raz wszystkich forumowiczów przywitać, a w szczególności kolegę Rafixa pełniącego tutaj obowiązki moderatora. Z RafiX znam się ze szkolnej ławki, super gość, ma niesamowite podejście do ludzi, dobry pedagog i psycholog. Wyjazdy z nim na imprezy to czysta przyjemność. Szkoda, że częściej RafiX odmawiasz, ale i tak jesteś super. Jeszcze raz pozdro dla ciebie i jestem ciekawy czy poznasz kim jestem. Podpowiedź: mam widok z balkonu na twoje okno. ;p

 

ps savik, twoj nick tez brzmi bardzo znajomo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filuu: jeśli do tej pory miałeś Technisat, a chcesz ADB -> jeden abonament = jeden dekoder (za HD dodatkowo co miesiąc opłata za dzierżawę).
A więc jest to jednoznaczne z odebraniem mi tego technisata, tak? No to najwyżej sobie coś dokupię do obecnego pakietu, np. sport na ostro. Drogo wychodzi te hd jak trzeba placić miesięcznie jeszcze za dzierżawę dekodera hd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ulotkę z informacją o wprowdzeniu cyfrówki w moim mieście, jest tam podział na pakiety, ceny itd. A na ostatniej stronie info, ze 30 listopada 2008 analogowy pakiet złoty zostanie zastapiony pakietem cyfrowym, wiec po dekoder należy zgłosić się do 30 listopada. To znaczy, że w tym roku chcą wyłaczyć analogową tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie dotyczące Canal + Sport HD i Canal + Film HD.

 

Rozumiem, że aby zakupić możliwość oglądania w/w kanałów w jakości HD za 6 zł muszę najpierw wykupić pakiet podstawowy Canal + Multiplex za 39,90? Z tego bowiem ustaliłem nie istnieje żaden nowy, oddzielny kanał Canal + Sport HD, tylko niektóre z relacji sportowych w np. Canal + Sport są realizowane w jakości wysokiej rozdzielczości. Gdybym posiadał tylko i wyłącznie opcję Canal + Multiplex to rozumiem, że mecz piłkarski ligi angielskiej w jakości HD zobaczę na swoim telewizorze w jakości SD, chyba, że wykupię opcję HD.

 

Jeżeli się nie mylę podobnie jest z Polsatem Sport HD - jest on wprawdzie przekazywany w oddzielnym paśmie ale także tylko wybrane relacje są przekazywane w HD i sytuacje jest taka sama jak w/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Vectra nie zamieszcza na swojej stronie aktualnego cennika poszczególnych ofert telewizyjnych opierałem się na cenie z czasu kiedy posiadałem pakiet Canal + Multiplex w telewizji analogowej czyli 39,90 zł miesięcznie za trzy kanały Canal +. Jak widać obecnie pakiet ten potaniał, przynajmniej w ofercie telewizji cyfrowej (nie wiem jak aktualnie wygląda sytuacja w analogu).

 

Odnośnie poziomu jakości HD. Tak jak już pisałem jeżeli jakość przekazu SD w cyfrówce jest wyższa (lepsza) niż w jakośći HD to wcale się nie dziwię, że ludzie wracają do dekodera SD :-). Ja mam w jakieś mierze to "szczęście", że zanim cyfrówka dotrze do mojego miasta to może Vectra upora się z wszystkimi problemami w przekazie sygnału jakości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cennik canal+ analogowy to nie jest on taki jakbyśmy sobie życzyli:

Są dwie taryfy abonenckie:

taryfa A)

1. Opłata instalacyjna za CANAL+ 1,00 zł brutto

2. Opłata przez pierwsze 2 m-ce za CANAL+ 29.00 zł brutto

3. Opłata przez następne 4 m-ce za CANAL+ 39.00 zł brutto

4. Razem średnia opłata miesięczna za CANAL+ 35,67 zł brutto - umowa minimum na okres 6 mies.

taryfa B)

1. Opłata instalacyjna za CANAL+ 1,00 zł brutto

2. Opłata przez pierwsze 10 m-cy za CANAL+ 29.00 zł brutto

3. Opłata przez następne 2 m-ce za CANAL+ 39.00 zł brutto

4. Razem średnia opłata miesięczna za CANAL+ 30,67 zł brutto - umowa minimum na okres 12 mies.

 

Za ciekawa to ona nie jest - dobrze, że mam do wyboru cyfrówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam juz Vectrą Hd od pewnego czasu i jestem zadowolony :)

Jakość kanalów HD naprawdę dobra. EURO 2008 w HD miodzio. WIadomo programów w TVN HD w jakości HD nie ma za wiele, ale te co są dają radę. Canal+ ma chyba bardzo ladny upscal do wersji HD ale mogę się mylić. Czekam na Premier League:). NG HD mniam (programy się powtarzają co jakiś czas ale to bolączka wszystkich nawet SD NG i Discovery). Czekam na VOD

 

CO do jakości kanałów SD.może to subiektywne odczucie ale jak lączyłem przez HDMI SD było słabsze. Przez Component (tak mam teraz bo mam jeszcze PS3) jest super.

Jedyny minus dekodera to wolne EPG i mniej czytelne niż w technisacie. WIe ktoś może jak na tym dekoderze sprawdzić dane transpodera, bitrare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...