Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Vectra widać zabrała się ochoczo do roboty, gdyż konkurencja ostro wystartowala np. MULTIMEDIA wpuszcza lada chwila do oferty Universal Channel & Sci-fi Channel, a nasz operator nareszczie zdradza ofertę HD i pakiet "słabo" sportowy - cierpliwi zostali nagrodzeni... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być ramówka dla Eurosport HD, skoro ten kanał jeszcze nie nadaje?? A przecież to co jest wyświetlane to program aktualnie emitowany!

 

Jakby na to nie patrzeć pojawiły się zdublowane ramówki dla HBO, Eurosport i Polsat Sport. Z tego co mi wiadomo, kanały te nadają, lub mają nadawać ten sam program co wersje SD. Tak więc zdublowanie ramówek tych akurat kanałów świadczyć może jedynie o wprowadzaniu do oferty wersji HD, innego wytłumaczenia nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Vectra nadal wydaje tylko dekodery DIGIT MF4-K ze stajni TechniSat?

 

Ktoś może ostatnio podpisywał umowę :?: Coś się zmieniło, może jakieś inne dekodery wprowadzają :?: Samo podłączenie EURO to trochę mało w perspektywie wprowadzania kanałów HD. Będą później wymieniać :?: Coś mi się wydaje, że jeszcze nieprędko doczekamy się w Vectrze jakości HD :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam zapytanie do osób które podały informację o wprowadzeniu w bliskiej przyszłości pakietu sportowego zawierającego m.in. kanały NASN (North American Sports Network) czy Europsort 2. Na ile jest to pewna i potwierdzona informacja? Kiedy ten pakiet będzie potencjalnie dostępny?

 

Pytam, ponieważ kiedy wszedłem na stronkę przez Was podaną nie odnalazłem programów w/w stacji. Chyba, że mówiliście tylko o dostępności tego programu na EPG dekoderów. W przeszłości miałem dostęp do telewizji "n", ale korzystając z okazji zrezygnowałem z niej, mając nadzieję że Vectra już za niedługo będzie oferować bardzo zbliżoną ofertę pakietu sportowego jak "n"-ka. Czytając Wasze info nadzieja ta mocno utwierdziła się w mnie :-).

 

Mam także inną interesującą mnie sprawę - czy ktoś z Was wie może czy można się spodziewać w najbliższej przyszłości dostępu do telewizji cyfrowej Vectry w Rzeszowie?

 

Będę wdzięczy za wszelki info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet sportowy był zapowiadany od dawna i teraz przyszła kolej aby go wprowadzić. Na stronie vectry w programie telewizyjnym wyraźnie można odczytać, że są to stacje sportowe, o których jest tutaj od kilku dni głośno.

Kiedy wprowadzą? Prawdopodobnie jeszcze w maju. Trzeba czekać. Ponoć cierpliwość popłaca :)

Na poprzednich stronach w tym topiku były wypisane kolejne miasta i podany miesiąc wprowadzenia cyfrowej vectry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie do osób które podały informację o wprowadzeniu w bliskiej przyszłości pakietu sportowego zawierającego m.in. kanały NASN (North American Sports Network) czy Europsort 2. Na ile jest to pewna i potwierdzona informacja? Kiedy ten pakiet będzie potencjalnie dostępny?

 

Pytam, ponieważ kiedy wszedłem na stronkę przez Was podaną nie odnalazłem programów w/w stacji. Chyba, że mówiliście tylko o dostępności tego programu na EPG dekoderów. W przeszłości miałem dostęp do telewizji "n", ale korzystając z okazji zrezygnowałem z niej, mając nadzieję że Vectra już za niedługo będzie oferować bardzo zbliżoną ofertę pakietu sportowego jak "n"-ka. Czytając Wasze info nadzieja ta mocno utwierdziła się w mnie :-).

 

 

Być może nie widzisz tych programów na stronach które podawałem, ponieważ przy pierwszym wejściu na stronę docelowo ustawione są aktualnie nadawane pozycje na kilku wybranych kanałach. Z lewej strony witryny, w ustawieniach osobistych należy zaznaczyć opcję "Wszystkie". Wówczas wyświetlą się aktualnie emitowane programy na wszystkich kanałach Vectry. Na samej górze będzie 9 pozycji bez logotypu, można jednak wywnioskować, że są to wspominane wcześniej kanały sportowe i HD.

Pytasz, na ile pewne jest wejście tych programów... Nie było jak na razie żadnego oficjalnego komunikatu ze strony Vectry, więc nie można być w 100% pewnym, że właśnie te programy dołączą do oferty. Jednak fakt, że są tam wyłącznie stacje sportowe (kiedyś zapowiadane) i HD (również zapowiadane na pierwsza połowę roku) wyklucza możliwość, że może to byc jakiś błąd systemu "internetowego EPG". Poza tym, w przeszłości już coś takiego się zdarzało, że pojawiała się ramówka na stronie program.vectra.pl jeszcze przed oficjalnym poinformowaniem i dołączeniem do listy na dekoderach. Zdaje się było tak z Viasat Explorer'em i Comedy Central.

Również uważam, że skoro ramówki już pojawiły się to uruchomienie tych kanałów nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Może wcześniej, może później. W każdym razie na 99% będą to te kanały które są na tej stronce (+ oczywiście może jakieś inne). Trudno jednak określić jednoznacznie datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź.

 

Odnośnie wprowadzenia cyfrowej Vectry w Rzeszowie - nie znalazłem żadnych danych odnośnie mojego miasta a pytając w BOK ciągle tylko ta sama odpowiedź - zapewne do końca tego roku ale to nic pewnego :-). Jeżeli więc będziecie cokolwiek więcej wiedzieć dajcie znać.

 

Trzymam kciuki za pakiet sportowy zatem i mam nadzieję, że już niedługo dołączę do grona cyfrowej Vectry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie nie wiadomo kiedy będzie cyfrówka, obecnie jest przestój. Być może pod koniec roku lub na początku przyszłego się tam pojawi.

 

Pewniakami są w tym roku:

Suwałki, Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Biała Podlaska (?), Piła (?), Bełchatów (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu coś dla osób ,które zastanawiają się kiedy i czy w ogóle cyfrowa vectra pojawi się w ich mieście.

Niestety jest to mało zadowalająca wiadomość :(

 

 

Witam

 

Dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta.

 

W chwili obecnej nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące

wprowadzania Telewizji Cyfrowej w kolejnych miastach .

Nie wykluczamy, że w przyszłości możliwości pojawią się, jednak w

tej

chwili nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, kiedy

to nastąpi. W momencie, gdy uwarunkowania sieciowe pozwolą na wejście

Telewizji Cyfrowej zostanie Pan o tym z pewnością poinformowany.

 

Pozdrawiam

 

Centrum Obsługi Klienta

VECTRA S.A.

http://www.vectra.pl

tel. 0801 0801 80

fax 058 74 26 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

 

Niestety nic nie wskazuje na to, że cyfrowa Vectra pojawi się w Rzeszowie w tym roku. Miałem jednak nadzieję, że ktoś z Was ma bardziej optymistyczne i co ważniejsze pewniejsze wieści niż ja. Rozmawiałem wprawdzie z osobą z biura Vectry w Rzeszowie, ale ona mimo tego, że potwierdziła iż są takie plany (tj. wprowadzenie cyfrówki) to nie potrafi mi konkretnie powiedzieć kiedy to nastąpi. W drugiej połowie tamtego roku słyszałem. że na pewno w tym. Kiedy pytałem się w obecnym, to odpowiedź była, że może do końca bieżącego roku :-). Nie będę ukrywał, ze cała ta sytuacja zaczyna mnie troszkę frustrować. Nawet gdybym chciał coś zmienić to i tak nie nie poradzę ponieważ mieszkam w dzielnicy Rzeszowa zdominowanej przez Vectrę ("spadek" po DAMI). Przepraszam, mogę zmienić na STREAM COMMUNICATIONS :-), ale to wybór na gorsze. Wprawdzie na sąsiednim osiedlu są MULTIMEDIA, ale oni też nie śpieszą się z wprowadzeniem cyfrówki w Rzeszowie (może z powodu opieszałości konkurencji). Niestety można tylko czekać.

 

Odnośnie NASN. Kanał ten za około 2-4 tygodnie będzie zapewne dostępny w cyfrowej Vectrze (chociaż w analogowej też mógłby być :-)) Jest już w Multimediach, jest już w UPC więc z wielkich pozostała tylko VECTRA. Pozostaje tylko czekać na ostateczne potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest tak, że Vectra w pierwszej kolejności modernizuje swoją "własną" sieć. W Rzeszowie ten operator kablowy pojawił się dzięki temu, że wykupił telewizję kablową DAMI z Radomia. Od tamtej pory DAMI = VECTRA w moim mieście. Przypuszczam tylko, że miasta gdzie Vectra pojawiła się się po wykupieniu "mniejszych rybek" (tak jak u mnie) są przewidywane do modernizacji w dalszej kolejności. Jedno jest pewne - w związku z wycofaniem przekazu analogowego i z wprowadzeniem obowiązku nadawania przekazu cyfrowego do 2012 roku (jeżeli się mylę :-)) na pewno kiedyś w Rzeszowie i innych miastach zagości cyfrowa Vectra :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak jak piszesz. W byłej sieci Dami jest już tv cyfrowa w Radomiu. Do końca czerwca powinna pojawić się w Jeleniej Górze i Legnicy. Także to nie jest tak, że Vectra modernizuje swoje sieci. Duży wpływ ma tutaj liczba abonentów sieci w danym mieście i to, że miasto ma dużą liczbę mieszkańców nie oznacza, że sieć ma tam najwięcej abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie postawiłem na niewłaściwą opcję :-). Myślę, że ważną rolę może odgrywać faktycznie liczba abonentów w danym mieście, choć najważniejszy jest zapewne stan techniczny urządzeń i kabelków. Najogólniej mówiąc ile Vectra musiałby dołożyć do doprowadzenia infrastruktury do potrzeb telewizji cyfrowej. Nie sądzę aby liczba mieszkańców miała jakieś większe znaczenie. Nie chcę bowiem być posądzony o lokalny patriotyzm ale:

 

- liczba mieszkańców Rzeszowa (170 tyś.) nie odbiega znacząco od liczby mieszkańców miast (lub ją przewyższa) w których jest już dostępna cyfrowa Vectra

 

- w Rzeszowie Vectra wraz z Multimediami są liderami rynku, wnioskuję zatem, że i liczba abonentów jest w porządku

 

Łącząc to wszystko w całość - są powody dla których np. w Rzeszowie pomimo (moim osobistym zdaniem) spełniania większości kryteriów na cyfrową Vectrę trzeba będzie poczekać i to zapewne długo. Skoro nie ma mojego miasta nawet w prawdopodobnych lokalizacjach to oznacza to jedno - najwcześniej (i jest to wariant optymistyczny) w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nieoficjalny news ! :

Vectra już w przyszłym tygodniu zaproponuje swoje usługi w standardzie telewizji wysokiej rozdzielczości. Osobom chcącym korzystać z nowej oferty będzie musiała wymienić dekodery z ( MPEG-2 na MPEG-4 ).

Sygnał HDTV od razu znajdzie się we wszystkich miastach, gdzie obecnie Vectra oferuje telewizję cyfrową.

Pełną ofertę programową i cenową sieć zaprezentuje w przyszłym tygodniu :smile:

Jaki to będzie sprzęt jeszcze nie ujawniono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odbyłem wizytę w Biurze obsługi (Białystok). Chciałem się czegoś dowiedzieć czegokolwiek nt. HD - usłyszałem "niebawem, proszę się dowiadywać", lecz kiedy spytałem, na jakich warunkach mogę rozwiązać umowę, gdyż chcę przejść na platformę "satelitarną" - usłyszałem, żeby się zgłaszać absolutnym niebawem, bo może będą poszukiwać testerów...

 

Dodam, że nie był to szantaż: zrezygnowałem z telewizora na rzecz rzutnika LCD, a jakość w sd jest bardzo przeciętna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d107, a skąd takie info :?: Ja właśnie przymierzam się do zawarcia umowy z Vectrą (Olsztyn) i nie chciałbym stać znowu w kolejce po wymianę sprzętu.

Z mojej ostatniej mailowej korespondencji z BOK nic nie mogę się dowiedzieć, czy planują HD w moim mieście, odnośnie sprzętu to wygląda tak jakby tej części mojego pytania w ogóle nie widzieli ;)

 

szybki69, skoro N-ka to i (tak mi się wydaje) Multimedia. Różnią się tylko oprogramowaniem (tak mi się wydaje)

 

P.S. znalazłem dzisiaj na portalu media2.pl

 

Vectra z ofertą HDTV w przyszłym tygodniu

 

Sieć kablowa Vectra już w przyszłym tygodniu zaproponuje swoje usługi w standardzie telewizji wysokiej rozdzielczości – dowiedziało się nieoficjalnie media2.pl Operator osobom chcącym korzystać z nowej oferty będzie musiał wymienić dekodery.

 

HDTV w Vectrze będzie nadawane w standardzie MPEG-4, co oznacza, że klienci będą musieli wymienić swoje dekodery na nowe urządzenia. Do tej pory Vectra używała do przesyłania sygnału wyłącznie w standard MPEG-2, a dostęp do programów umożliwiały dekodery firmy Technisat . Urządzenie nie miało także np. wyjścia HDMI.

Sygnał HDTV od razu znajdzie się we wszystkich miastach, gdzie obecnie Vectra oferuje telewizję cyfrową.

Pełną ofertę programową i cenową sieć zaprezentuje w przyszłym tygodniu. Jest wielce prawdopodobne, że wśród programów dostępnych w HD znajdzie się m.in. National Geographic oraz HBO HD. Nie wiadomo jednak, jaka może być przybliżona cena nowego pakietu kanałów HD oraz samego dekodera. Vectra po woli przygotowuje także usługę wideo na życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...