Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała rada na przyszłość dla tych, co mają Technisaty (może już było, ale napiszę na wszelki wypadek). Jeśli nie ma obrazu, a na ekranie pojawia się napis "Aby oglądać ten program na stałe prosimy...", mimo tego, że kanał jest w Twoim pakiecie wystarczy przycisnąć i przytrzymać dwa klawisze z prawej strony zegara na dekoderze (P+ i P-) i włączyć dekoder pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jedyne co wiadomo, to informacja że Cyfrowa Vectra ma być udostępniona w Rzeszowie w maju. Taką informację można spotkać na planszy kanału informacyjnego Vectry w Rzeszowie. Nie podano jednak żadnej konkretnej daty, a trzeba także pamiętać, że z Vectrą wszystko darzyć się może :D , więc wcale się nie zdziwię jak termin podany wyżej ogólnikowy termin może ulec (mniejszemu lub większemu przesunięciu). Na chwilę obecną trwa stopniowe porządkowanie kanałów pod cyfrówkę (wyłączono w analogu przekaz kanałów Canal+, brakuje już także kilku innych) jednak jak dotychczas Vectra nie prowadzą żadnej akcji informacyjnej (dla obecnych klientów) jak i promocyjnej na temat wprowadzenia cyfrówki w Rzeszowie co może oznaczać, że termin majowy staje się coraz bardziej niepewny. Czas pokaże jak to ostatecznie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

partli ja rozumiem lenistwo, mnie również czasem się nie chce szukać czegoś :szukaj: ale na litość boską - na Twoje pytanie odpowiedź została udzielona w tym wątku w czasie ostatnich 30 dni dwukrotnie. Pomijam, że możesz to sprawdzić od ZAWSZE w regulaminie http://www.vectra.pl/pdf/regulamin_catv_platynowy_6.pdf

 

:read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dziękuję za odsyłacz do regulaminu.

 

Z drugiej strony czytając treść Twojej odpowiedzi można dojść do wniosku, że o nic nie wolno zapytać ponieważ zawsze znajdzie się ktoś kto stwierdzi, że odpowiedź jest znana tylko trzeba dobrze poszukać :D .

 

Jak to jednak mawiają mądrzy ludzie i dobrze czynią: "nie ma głupich pytań, są tylko ewentualnie głupie odpowiedzi".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno pytać. Jak mawiają Ci sami mądrzy ludzie - kto pyta nie błądzi. Ale Twoje pytanie było mniej więcej w takim klimacie, jak gdybym teraz zadał pytanie o Cyfrową Vectrę w Rzeszowie - kiedy będzie. Sam odpowiedziałeś na to pytanie kilka dni temu. Ja nie oczekuję, że żadne pytanie nie powtórzy się przez blisko 200 stron wątku, ale przecież regularnie odwiedzasz ten temat i udzielasz się w nim, więc tym bardziej zdziwiło mnie to pytanie z Twoim ust (a właściwie z klawiatury) :smile: Tu nie trzeba było dokładnie poszukać, tylko przeczytać ostatnie 3 strony.

 

Nie róbmy offtopa. Mam nadzieję, że pytania o koszt dekodera w platynie nie będzie przynajmniej przez najbliższy tydzień teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrazenia, ze w Vectrze zapanowal jakis zastoj? Dekoder z PVR i VOD obiecuja juz od niewiadomo kiedy i caly czas cisza. Ciagle ma byc 'wkrotce'. Inne sieci kablowe dawno udostepnily swoim abonentom dekodery z twardymi dyskami, tylko u nas sie to wszystko tak wlecze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zastój - już 3 miesiące podwyżki nie było :lol2:

 

A na poważnie - o ile z rozpoczęciem "ucyfrowiania" zostawiliśmy konkurencję w tyle, tak później zatrzymaliśmy się w rozwoju. W tym czasie konkurencja się ucyfrowiła, później "zVODowała" i "zPVRowała", a my nie mamy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też czekam na PVR (VOD raczej na 99% sobie daruje, z opisów wynika, że to tylko tak ładnie wygląda w teorii, bo praktycznie to repertuar jest tak ubogi, że nie ma czego oglądać). Obawiam się tylko, że cena za tego PVRa będzie zaporowa. Gdyby nie parowali kart abonenckich z dekoderami tylko zrobili tak jak jest w C, to już dawno kupiłbym jakiegoś Fergusona i cieszył się cyfrową nagrywarką.( Koszt PVRa to ok. 300-400 zł, a za dzierżawę w Vectrze na pewno trzeba będzie płacić ok. 20-30 zł miesięcznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że koszt wynajmu taki będzie. Przecież za zwykły dekoder HD wołają 10zł miesięcznie i 50zł aktywację. Pytanie tylko czy zrobią 2 dekodery nowe (PVR oraz PVR-HD) czy jeden PVR-HD. Jeśli dwa, to jestem święcie przekonany, że wynajem tego ostatniego to będzie minimum 20zł, a aktywacja ze 2 stówki.

 

Ja się z tego tylko śmieję, bo mam już to wszystko dawno, taniej i bez problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj na RADIU DLA CIEBIE wyskakuje plansza że Radio jest kodowane czyżby znowu jedno Radio mniej ciekawe co w zamian

No i chyba już wiadomo - to nie TVK Vectra coś kombinuje z RdC:

Warszawski oddział regionalny Polskiego Radia - Radio dla Ciebie - zaprzestał niekodowanego przekazu satelitarnego z Astry 1KR (19,2E) z 10,832GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6. Do chwili obecnej emisji nie przeniesiono na żadną inną częstotliwość na tej pozycji. Radia dla Ciebie nie ma też na 13E. Wygląda na to, że stacja zakończyła swoją przygodę z emisją satelitarną i ponownie słuchać jej będą mogli wyłącznie mieszkańcy Mazowsza.

Radio dla Ciebie dostępne jest w sieci 6 nadajników naziemnych, niektóre o dość dużej mocy, dzięki czemu oprócz województwa mazowieckiego stacji słuchać mogą także mieszkańcy obszarów ościennych.

 

Wykaz nadajników naziemnych Radia dla Ciebie:

 

- RTCN Warszawa/Pałac Kultury i Nauki - 101,0 MHz (10kW)

- RTCN Siedlce/Łosice - 103,4 MHz (120kW)

- RTCN Płock/Rachocin - 101,9 MHz (60kW)

- RON Radom/Wacyn - 89,1 MHz (5kW)

- TSR Ostrów Mazowiecka/Podborze - 87,6 MHz (1kW)

- RTON Ostrołęka/Kopernika - 100,8 MHz (0,25kW)

Źródło: Statkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest jednoliterowa - N :)

Wahałem się długi czas, żal mi było, że w N nie ma polsatów, ale w zamian dostałem więcej niż się spodziewałem za mniej niż się spodziewałem. Pisałem już o tym na początku roku. Mam wszystkie kanały Nki przez pół roku, z czego pierwsze 3 miesiące nie płaciłem ani grosza, kolejne 3 miesiące będę płacił 38zł, potem maksymalnie 64zł (5 z 6 pakietów zostawię). Przez 4 miesiące miałem za darmo HBO, teraz przez 2 miesiące mam VOD za darmo, zastanawiam się czy nie zostawić tej kolekcji z filmami, bo co chwilę coś ciekawego tam leci. Mam dekoder HD, z nagrywarką, z VOD, nikt nie wołał astronomicznych pieniędzy za to na początku (aktywacja 0zł), nikt nie woła o czynsz za wynajem dekodera, nikt nie woła dodatkowych, ciężkich pieniędzy za kanały HD.

 

Jedyny minus Nki to dla mnie brak polsatów i to, że obsługuje tylko 1 telewizor. I tylko po to mam drugą umowę - goły pakiet złoty w Vectrze.

 

Mam tą kablówkę od 4 lat. Byłem jej więlkim zwolennikiem. Ale od półtorej roku zaczęła się psuć. Gdy we wrześniu zeszłego roku kupiłem LCDka i zachciało mi się kanałów HD i innych nowinek, Vectra okazała się po prostu niekonkurencyjna. Naprawdę, chciałbym pisać dobrze o tej firmie i mieć tylko ich usługi. Ale obawiam się, że poziom, jakość i mnogość usług, jaki mam teraz w konkurencji, Vectra osiągnie najwcześniej za 1-1,5 roku. I będzie to znacznie droższe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po uruchomieniu dekodera Vectry - pojawila sie plansza - znaleziono nowe programy - Radio Jasna Góra - zatem, od dzis mamy nowe radio.

To dla tych, którzy nie wiedzieli.

 

Odnosnie konkurencji - Vectra zostaje na szarym koncy, a brak PVR i VOD przesuwa ja na jeszcze dalszy koniec.

Przy takich dzialaniach a raczej ich braku o ZADNYCH podwyzkach nie moze byc mowy (niech sie nie osmieszaja).

Bo niby za co? Stoimy w martwym punkcie od dluzszego czasu.

Czy strategia marketingowa Vectry polega na ciaglyw 'wyrownywaniu' (z duzym opoznieniem) do konkurencji???

Czy nie mozemy to my byc przodownikami? W jakiejkolwiek dziedzinie???

Poki co, chyba jestesmy - w dziedzinie 'dajemy wiecej... do placenia' i to chyba zostanie domena Vectry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos radia Jasna Góra - w Nce zostało dodane już kilka tygodni temu - bez rozgłosu i afiszowania się w ogłoszeniach. Oprócz tego radia jest jeszcze kilkaset innych. Wszystko podzielone tematycznie, robi naprawdę duuuże wrażenie, np. chcesz muzykę tylko z lat 90tych? 10 stacji. Chcesz tylko szanty? 15 stacji. Tylko trance? 20 stacji... Itd itp... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż panowie, jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a "gusta są różne". Scorpion ma dużo racji pisząc o N'ce - faktycznie oferują najnowocześniejsze rozwiązania w przystępnych cenach, a sam pomysł podziału na pakiety jest dla mnie genialny, bo wreszcie nie trzeba płacić za kanały których się nie ogląda. Tyle tylko, że dla mnie dużo ważniejsza od nowoczesnych rozwiązań jest oferta programowa a tą N'ka na tle Vectry ma jednak wciąż skromną. Pomijając już brak tych nieszczęsnych Polsatów, szczególnie mało jest dobrych kanałów dokumentalnych – właściwie tylko pakiet Discovery który już dawno przestał się liczyć w konkurencji chociażby z National Geographic. Nie widzę też w ofercie dużo lepszego niż się spodziewałem Viasat History ani kanałów z cyklu BBC.

 

W sumie jeszcze całkiem niedawno ja też kląłem na Vectre jak szewc – uważałem, że ma najgorszą ofertę programową za którą w dodatku każę sobie płacić jak za zboże i poważnie myślałem o przejściu do – nomen omen – N'ki. Jednak po wprowadzeniu tv cyfrowej i wykupieniu platyny zostałem miło zaskoczony i przynajmniej na bogactwo oferty programowej nie mam co narzekać. Już samo umieszczenie kanałów sportowych w osobnym pakiecie – na które wielu forumowiczów narzekało – dla mnie było tylko dodatkowym atutem na korzyści Vectry bo za kanałami sportowymi nigdy nie przepadałem, i sama świadomość tego, że nie muszę za nie płacić sprawia, że czuję się lepiej włączając telewizor.

 

Oczywiście nic nie jest idealne a i Vectrze baaardzoo wiele do ideału brakuję. Dodatkowa opłata za dekoder i kanały HD – których w dodatku jest horrendalnie mało, tu pełna zgoda – to śmiech na sali. Pod kątem wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań, czy chociażby poszerzania już istniejącej oferty Vectra jest "sto lat za murzynami", ich "promocje" - jeśli w ogóle można to tak nazwać – pozostawiają wiele do życzenia, a kontakt z klientem jest właściwie żaden i nawet w BOKU trudno się czasem dowiedzieć czegokolwiek. Ale mimo to nie ma się co oszukiwać że raczej żadna z wielkich, ogólnopolskich platform cyfrowych nie dorówna pod kątem ilości i różnorodności kanałów cyfrowym sieciom kablowym bo te często zwyczajnie łączą w sobie oferty np. cyfrowego polsatu i cyfry plus. Oczywiście zwykle łączy się to z większymi kosztami i mniejszą ilością "bajerów" ale jak to mówią coś za coś. Ja wiedziałem na co się decyduję wybierając cyfrową Vecte i muszę powiedzieć, że pomimo wielu niedociągnięć, chyba po raz pierwszy od dobrych kilku lat jestem zadowolony z tego co mi oferuję – przynajmniej pod kątem programowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scorpion, ja też się zastanawiałem nad N i C+ (mam od początku roku umowę na czas nieokreślony, więc 1 miesiąc wypowiedzenia i jestem wolny), ale w końcu się nie zdecydowałem. A czemu? Cóż, z pewnych względów muszę mieć w ofercie kanały dla dzieci, a szczególnie MiniMini :) Niestety, program ten dostępny jest tylko w C, której to oferta niezbyt mi odpowiada. i te problemy z dekoderami HD! To co się teraz wyprawia woła o pomstę do nieba! Ludzie płacą ciężkie pieniądze i nie mogą oglądać TV, a operator stosuje metodę spychania winy na producentów TV (tylko że ludzie mają te same problemy na TV różnych marek). To mnie skutecznie zniechęciło. Jak już pisałem bardzo mnie kusi PVR (TV oglądam zazwyczaj późno w nocy, przegapiam więc sporo ciekawych programów), ale pewnie ze względu na cenę nie skorzystam z tej usługi. Płacenie miesięcznego haraczu 20-30 zł za korzystanie z dekodera to przesada, chyba że wprowadzą jednak możliwość podłączenia własnego dekodera PVR, co jest bardzo wątpliwe.

Bardzo ciekawą finansowo jest oferta TV na kartę, jednak i tam nie ma dostępnego kanału MiniMini. I zgadzam się z przedmówcą, oferta programowa Vectry jest całkiem ciekawa/bogata (szczególnie pakiet Platynowy), jednak te dodatkowe opłaty za kanały HD są beznadziejnym pomysłem! Cóż, na razie siedzę na pakiecie Złotym i zobaczę co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Dzieciaczek również uwielbia(ł) mini mini, ale teraz ogląda tylko jim-jam. Z powodu...powtórek. Usiadz ze swoim dzieckiem przy minimini i poogladaj jego ulubione programy przez tydzien czy dwa. Przecież ten kanał wali ściemę! Same powtórki! Grover, Miś w domu, Bob, Mirabelle: z każdego jest może 20 odcinków i potem na nowo. Ja wiem że wszędzie są powtórki, ale ten kanał to przegiecie. Zdziwiło mnie, że Synek po 15 minutach przybiegał do mnie z tekstem 'Ne ce minimini, pus dzimdżam' :)

Świetny jest dla dzieci kanał Cbeebies, ale niestety w platynie :/

 

Zgadzam się, że każdy ma inne potrzeby i gust. Jednemu pasuje oferta Vectry, innym cyfry (ulubione kanały). Dla mnie np. Cyfra nigdy nie zagości w mieszkaniu, póki nie zmienią softu. Przecież oni nawet nie mają epg! To wieszające się zanim doklikasz się do interesującego kanału coś to porażka.

 

Zgodzę się, ze kablówki łączą oferty różnych platform. Szkoda tylko, że w przypadku Vectry taniej wyjdzie kupić 2 platformy niż dokupić interesujące pakiety w Vectrze.

 

Nie zgodzę się natomiast, że pvr czy vod nazywasz nowinkami. Na takie miano zasługiwały 2 lata temu. Teraz ma to chyba każda kablówka mająca więcej niż 100 abonentów ;) Z wyjątkiem oczywiście vectry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...