Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo już na pewno, że kolejnym kanałem w HD będzie Animal Planet HD. Kanał pojawi się w październiku - info z Facebook'a. Wcześniej na portalu tym poinformowano również, że w listopadzie zostanie dołączony jeszcze jeden kanał w HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Od pewnego czasu nasza kochana Vectra sprawia mi dość spore problemy, ale może przejdę od razu do sedna.

 

Dekoder HD Vectry mam już od co najmniej pół roku, ale dopiero kilka dni temu zdecydowałem się na zakup kabla HDMI. Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją, ustawiłem odpowiednią rozdzielczość i byłem zachwycony jakością obrazu, szczególnie co oczywiste na kanałach HD. Niestety moja radość nie trwała zbyt długo. Pierwszego dnia wszytko działało co prawda bez zarzutów ale wieczorem dnia następnego zaczęły się schody – obraz na kanale NGC HD zaczął mi przerywać, tzn. wyglądało to tak, jakby znikał co kilka sekund a później znów się pojawiał, i tak w kółko. Z czasem to zjawisko rozprzestrzeniło się na wszystkie inne kanały. Pamiętam, że za pierwszym razem pomógł reset dekodera, ale teraz już nawet resetowanie nie pomaga. Na wszystkich kanałach jest to samo – co kilka sekund obraz znika (pojawia się czarny ekran bez dźwięku, dekoder wówczas też nie reaguje), a później znów się pojawia i tak w koło Macieju. W tej chwili nie da się u mnie już dosłownie niczego normalnie obejrzeć. Co ciekawe, kiedy spróbowałem odłączyć kabel HDMI i podłączyć z powrotem złączem EURO powitał mnie wyłącznie ciemny ekran...:/

 

Zastanawiam się, gdzie leży przyczyna problemu – w dekoderze, czy w Telewizorze (TV HD ready samsunga, niestety nie pamiętam teraz dokładnej nazwy modelu, musiałbym poszperać po szafach:/) Dodam jeszcze tylko na marginesie, że mam już podłączony jeden kabel HDMI do konsoli (PS3) i nie ma żadnych problemów z odbiorem sygnału HD (choć nie wiem czy jest jakiś związek – wszak jestem bardziej laikiem w kwestiach technicznych).

 

Byłbym niezmiernie wdzięczny za wszelką pomoc tudzież wskazówki mogące pomóc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do postu pana gramofon idź do BOK-u z tunerem żeby ci go wymienili na inny może to pomoże a jak nie to wezwij serwisanta może on pomoże?

 

a do geroj0 to jeśli chcesz mieć tylko neta i niemieć TV to coś ci powiem ? mój ojciec ma tylko neta z VECTRY nic więcej, a ma kilka programów z VECTRY takie jak TVP1, TVP2, TVP3 Katowice, Polsat, TVN, DISNEY XD, TVT, 4Fun TV i dwa lokalne z STK, a może więcej bo nie pamiętam kiedyś jeszcze było CNN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Pierwszego dnia wszytko działało co prawda bez zarzutów ale wieczorem dnia następnego zaczęły się schody – obraz na kanale NGC HD zaczął mi przerywać, tzn. wyglądało to tak, jakby znikał co kilka sekund a później znów się pojawiał, i tak w kółko. Z czasem to zjawisko rozprzestrzeniło się na wszystkie inne kanały. Pamiętam, że za pierwszym razem pomógł reset dekodera, ale teraz już nawet resetowanie nie pomaga.
Dalej piszesz, że masz jeszcze jeden kabel HDMI, zanim zgłosisz to Vectrze - spróbuj zamienić kable. Jeśli ciągle będziesz miał problemy, zgłoś to - najprawdopodobniej dekoder do wymiany.
Co ciekawe' date=' kiedy spróbowałem odłączyć kabel HDMI i podłączyć z powrotem złączem EURO powitał mnie wyłącznie ciemny ekran...:/[/quote']A to nic dziwnego - w trybach HD złącze Euro jest nieaktywne (a szkoda, mógłby tam pojawiać się sygnał SD, bardzo ułatwiłoby to nagrywanie). Musisz przełączyć rozdzielczość w dekoderze na SD RGB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !

od 6 X 09' Vectra wznawia akcję pt. 'Otwarte okienka". na początek udostępnią BBC KNOWLEDGE & BBC LIFESTYE.

 

EDIT :

O ile się nie mylę to dokładnie rok temu 1 X 08' Vectra zaoferowała swoim abonentom dwa nowe pakiety : erotyczny i platynowy. Platyna zawierał różnorodne kanały z poszczególnych tematyk i tak jest po dzień dzisiejszy. Od tamtej pory owa opcja została jak dla mnie nielicznie poszerzona o nowe pozycje programowe. Uzupełniono go raptem o dwa kanały SD : DOMO.TV i RELIGIA.TV. Oferta HD została uzupełniona o DISCOVERY HD, TVS HD i FASHION HD, który został zastąpiony kończacym nadawanie F MEN'em. Od listopada dodadzą ANIMAL PLANET HD. Ale patrząc w skali minionego roku to i tak słabiutko, jeżeli chodzi o ofertę SD :? Dobrze, że cena została w stałym miejscu. Moim zdaniem ciągle brakuje kanałów godnych noszenia miano pakietu platynowego Vectry :D . A jakie są Wasze odczucia z korzystania z platyny ?

Nie możemy oczywiście zapomnieć o poszerzeniu oferty p. złotego o pozycje : TVS, PATIO TV ( za Podróże tv ), anonse.tv :) , MOVIES 24 i TVN WARSZAWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że cena została w stałym miejscu. Moim zdaniem ciągle brakuje kanałów godnych noszenia miano pakietu platynowego Vectry :D . A jakie są Wasze odczucia z korzystania z platyny ?

 

Jak to cena została w tym samym miejscu? Przecież we wrześniu była podwyżka! Zgadzam się z Tobą że platyna nie zasługuje na swoją nazwe.Wg mnie powinna ona nazywać się ZŁOTY HD,a nazwe platyna przyjąć po dołączeniu do niej kanałów z pakietu SPORT NA OSTRO,który powinien natychmiast zostać zlikwidowany(pomarzyć dobra rzecz)

bo tylko blokuje dodanie do oferty TVP SPORT a wkrótce pewnie tak samo będzie z POLSAT FUTBOL(już na Facebooku dali do zrozumienia,że go nie będzie) oraz ORANGE SPORT INFO...a ponadto powinni dodać History SD jak i HD, Polsat Play,Futbol,Film(cafe i news do złota),TVP HD,Tv 1000,Mezzo(klasa sama w sobie),Da Vinci Learning,Nat Geo Music,Wedding tv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz kolejna rzecz w białej podlaskiej w analogowym przekazie kanałów zostały znów wylącznone kolejne kanały co w sumie daje już 5 zastanawiam sie poco im tyle miejsca skoro mają włączyć jeden kanał hd i jeden sd

nie rozumiem tego bo zabrali mi tv polonia ale kino patio tv i inne pozdro

jak ktoś ma tak samo to pisać pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu thrillera do programu NAT GEO WILD HD jestem zafascynowany tym kanałem . Kanał opowiada o dzikiej przyrodzie w jakości HD ! Proszę zróbcie wszystko , aby po AP HD znalazł się N G W HD w ofercie VECTRY ! Jestem po prostu super . Wydaje mi się , że nawet lepszy od AP HD ! Proszę ... Napewno wszyscy go będą oglądać z zapartym tchem . Obraz jest podobno niesamowity ! Z góry dziękuje za rozważenie mojej prośby VECTRO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to trailera ;)

Patrząc na ramówkę, Animal Planet HD ma chyba bogatszą ofertę aniżeli NGW HD. Myślę, że jeden porządny przyrodniczy kanał HD jak na razie wystarczy. Póki co trzeba rozbudować ofertę HD o kanały ogólnotematyczne (TVP HD,Polsat HD)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...