Skocz do zawartości

Jak HD trafi do obecnych abonentów??


Digi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiornik Full HD to taki który posiada tunery HD DVB-S, HD DVB-C, HD DVB-T, HD HHD a odbiornik HD Ready to taki który jest przystosowany do odbioru HD ze wspomnianych żródeł.Rozdzielczość, kontrast, itd to inna zupełnie kwestia techniczna.Wspomniałem o tym, żeby rozważnie dobierać sprzęt żeby za kilka lat odbierać także HD DVB-T równocześnie kanały CP z HD DVB-S.

chyba masz jakas swoja nowa teorie w nazewnictwie telewizorow HD. Full HD to telewizor wyswietlajacy rozdzielczosc 1920x1080, a HD Ready to 1366x768

nie mieszaj wyposazenia telewizora w jego mozliwosci wyswietlania obrazu, bo jedno z drugim nie ma w tym przypadku nic wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pogaducha haha, @cidlik "pełne HD" to 1920x1080p a tak nie nadaje ani jeden kanał, u nas nadają w 1920x1080i. Odbiornik Full HD nie musi obsługiwać kablówek (DVB-C) i telewizji naziemnej (DVB-T), może obłsugiwać tylko DVB-S/S2. Co do telewizorów to lepiej kupi z Full HD, bo w razie czego nie będzie trzeba wymieniać jak wejdzie "prawdziwe HD" (True HD), a np. z tego co wiem odtwarzacze DVD będą miały Full HD, różne programy przyrodnicze, filmy itd są nagrywane w Full HD. Bardzo mnie ciekawi dlaczego nie widzę dekodera, który obsługuje Full HD(1920x1080p), tylko max HD Ready (1920x1080i). Nawet teraz już jest lekko za późno, aby zdecydować się na nadawanie w Full HD, bo nBox'y obsługują max HD Ready, Philips od Cyfry też i ten, który nie długo wejdzie zapewne też, to samo z Fergusonami też nie obsługują Full HD, Humaxy. Nie wiem czy jest dekoder, który obsługuje kablówkę, satelitę i telewizję naziemną, tzn na pewno będzie Dreambox, ale on nie będzie miał wyjścia HD, tylko EURO i jakieś tam. HD Ready to także 1920x1080i a nie tylko 1366x768, widziałem gdzieć co nieco o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że za darmo nie wymienią, bo już by totalnie nie mieli kasy, skoro już mieli problem z dekoderami, bo za dużo ich :P no to co dopiero wymiana sprzętu dla tylu abonentów haha. Zapewne dopłata będzie. No cóż ciekawe jaką jakość będą miały Polsat HD i PS HD, jakość obrazu i dźwięku, jakby tylko te dwa kanały dali na jeden TP i wykorzystali go na maaaaxxxaa to jakość byłaby piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@james_b

ale pogaducha haha

 

pelne HD to: 1920x1080p(progressive) i 1920x1080i(interlaced).

Nie nadaja w 1920x1080p, poniewaz byla by to masa danych do przetworzenia, a wada w przekazach interlaced jest slabsza jakosc ruchomych zdjec. Odbiornik HD Ready nie bedzie musial byc wymieniany, bo i on potrawi odkodowac rozdzielczosc 1920x1080, tylko musi jedynie do rozdzielczosci matrycy dopasowac(np.1366x768, czyli w mniejszej rozdzielczosci). True HD to nie "prawdziwe HD" tylko norma dzwieku.

Odtwarzacze DVD juz nadaja w Full HD. Sa nimi HD DVD i Blue-Ray-DVD.

Czego jedynie odbiorniki TV nie potrafia(poza malymi wyjatkami) to 1080p24p.24p znaczy 24 klatki na min, tak wlasnie nagrywane sa filmy hollywoodzkie.

Dekoderow do satelity, kablowki i naziemnej nie ma bo jest to czysty bezsens. Czy moze znasz co najmniej 10 osob, ktore ogladaja TV z tych tzrech zrodel naraz?

Dreambox nie bedzie mialinterfejsu HDMI(w zwiazku z niemozliwoscia nagrywania bez HDCP) a jedynie DVI(tak mozna nagrywac bez zadnych konsekwencji patentowych czy prawnych) i bedzie mial chyba LAN.

Dlatego james_p, jezeli czytasz cos o HD to staraj sie to tez zapamietac, nie rob kogel-mogel i nie wysmiewaj sie z innych, bo to ty musisz sie troche poduczyc.

Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi ktoś pokaże i udowodni dużą różnicę między programem w 1080i wyświetlanym na telewizorze 720p i 1080i to mu postawię skrzynkę wody ognistej. Jak mi pokarze i udowodni, że między 1080i a 1080p jest widoczna na pierwszy rzut oka różnica to dostanie 2 skrzynki. To tyle na temat Full i nie FullHD i innych bzdur powyżej napisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę dyskusja weszła na prawidłowy tor, czyli wymiany pomiędzy sobą posiadanej informacji.

Na pewno poprawi to podejmowanie decyzji, jaki sprzęt (TV,/SAT/DVD itd.) zakupić, odpowiedni do naszych oczekiwań i zasobności portfela. Ale i tak równoważnym czynnikiem będzie źródło sygnału z ofertą programową. Jak wcześniej napisałem nie wiadomo na dziś, czy operatorzy będą nadawać sygnał HD w rozdzielczości 720p ( tańszy i lepszy obraz dynamiczny: np. sport) czy też 1080 i lub p ( droższe, lepszy obraz statyczny?.Uważam, że zarówno po stronie odbiorcy i nadawcy decydującym będzie czynnik ekonomiczny. Większość ludzi nie jest audio-videofilami!!! No cóż, kto będzie chciał więcej musi wyciągnąć wspomniany portfel i kupić źródło sygnału np. DVD ( w myśl maksymy, że za darmo są tylko promienie słoneczne!), i też pozostanie w dylemacie gdyż będzie musiał wybrać pomiędzy trzema konkurującymi formatami.

Paru osobom należy się odpowiedź z mojej strony.

Znak Full-HD jest znakiem marketingowym wymyślonym przez producentów, ma podobne znaczenie jak znak „HD-Comptabile” też często używany przez producentów. Mówiąc dosłownie znaczy tyle co wszystko i nic, nawet nie posiada jednolitego logo! Przy zakupie należy zwracać uwagę na znak HD TV i obsługiwaną maksymalną rozdzielczość i inne parametry np. złącza itd.

Znak “HD Ready” trafił na telewizory na początku 2005 r. Znak wymyśliła EICTA - europejski związek producentów elektroniki użytkowej. Wymyślono go po to, by ułatwić konsumentowi wybór odbiornika telewizyjnego, w którym mógłby on oglądać programy nadawane w wysokiej rozdzielczości. Producenci umieszczają na sprzęcie znak z jednolitym logo HD-Ready. Zresztą EICTA udziela licencji na logo HD Ready określając, jakie minimalne parametry techniczne powinien posiadać odbiornik. Znajdziecie tam także listę producentów, którzy taka licencję posiadają. Odsyłam na stronę EICTA: http://www.eicta.org

 

1). I najważniejsze żadne znaczki nie zastąpią solidnego przygotowania się przed zakupem mają tylko ułatwić wybór. W domu porównaj, co najmniej dwie marki na podstawie specyfikacji technicznej, zapoznaj się z opiniami w Internecie. Kupując w sklepie: porównaj jakość obrazu na dwóch markach w zbliżonych warunkach i zadawaj dużo pytań personelowi. Możesz korzystać z gotowych ściąg z pytaniami wydrukuj ze stron www producentów.

 

Czy warto mieć taki ( np. SHARP AQUOS 100Hz mdl: LC-52/46 HD1E) „wypas”? A czy warto mieć komórkę? Czy może należało pozostać przy telefonie stacjonarnym? Albo inaczej, kilka lat temu, co posiadał PC a co ma dziś? Odpowiedzi udziel sobie sam........ Ale jeśli ktoś woli stolik z plątaniną kabli oraz jednego operatora to jego wybór. Oczywiście nic nie ujmując twojej opinii, jaki sprzęt potrzebujesz. Obecnie są w ofercie TV z „parowanymi” tunerami wybór zawsze zależy od infrastruktury i zasobności portfela kupującego.

Wcześniej pisałem skrótami, żeby się nie rozpisywać, moją IDEĄ było żeby pomagać sobie w podjęciu właściwej decyzji przy zakupie sprzętu ( czytaj: sprzęt to nie tylko dekoder SAT).

Moim zdaniem przyszłość będzie taka: HD DVB-S utrzymają się dwaj ( czytaj: jeden = fuzja....) operatorzy. DVB-T /DVB-C ( w zależności od infrastruktury, jaka jest w miejscu zamieszkania, dlaczego nie wykorzystać tego, co już istnieje, sieć masztów oraz sieć kablową, podnosząc parametry sygnału i powiększając ofertę programową?) Rozkwit: FreeTV = magnes; VoD, multiplex, prepayTV, i wszystko, co życie wymyśli, płacąc za usługę SMS-em wspomnianą komórką i co najważniejsze tylko za to, co chce się oglądać! Reklamacja opłaconej oferty programowej nie ma sprawy: dzwonisz = wsiadasz = jedziesz = rozmawiasz a w kosmos nie da rady = z dużym nie pogadasz. Po kilku latach jak urośnie łowisko pojawi się rekin i przejmie płotki z klientami tworząc jedną sieć pozostawiając sprawdzoną ofertę. Widać to za „wielką wodą” rosnący ponownie las anten na dachach, gdzie stawiają na DVB-T a co robi malutka Europa obstawia na DVB-S. Masowe odejście od LCD na rzecz paneli hybrydowych, bo cóż to jest 50 inches to 8 feets na pewno nie jest big, w czym się lubują. No może jeszcze jakiś „Gates” w tej „szklance” zamieszać ( Internet 2), ale to dopiero za 20 lat u nas oczywiście, jak dziś nie każdy może dostać jedynki.

A wracając do tematu dystrybucji sygnału HD przez CP miejmy nadzieję, że pójdzie śladem Niny z POLSATU i będzie się chcieć oglądać a nie jak „n” i TVN z rozdmuchaną strategią i reklamą (policzcie ile minut w ciągu dnia „n-ka” nadaje w HD ? No i ten „ od .. ...TVN programowo n_ _ _ _u d n a”), ten sam produkt w nowym opakowaniu. To moja subiektywna ocena, choć potwierdzona w badaniach oglądalności 16-49. Ale jak to Nina mówi: „WŁADZA JEST W PILOCIE” i wszyscy ją posiadacie. Oby nie tylko w pilocie, ale także na karcie płatniczej. Sygnał już nadają gorzej ze sprzętem. CP początkowo wybrał Samsunga DSB-H370G jest on wyposażony w złącza: HDMI, component (3xRCA), 2xSCART, 2xRCA (Audio L+P) i optyczny S/PDIF. Jest tu też przełącznik RGB/Component. Odbiornik nie posiada przelotki LNB. No i ten ubogi front. Dzisiaj CP już nie ujawnia wybranego modelu. Widać uznali, że ten model nie będzie odpowiadał wymagającemu odbiorcy HD. A może udostępnią także przez moduły dostępu CI? Co do zakupu z TV Samsunga wszystko wskazuje, że należy zastosować procedurę z punktu 1)., przy połączonym zakupie stosunek ceny do jakości może być niewymierny?

 

Czy ktoś czytał wyniki testu dekodera w drukowanej edycji SAT Kuriera?

 

Napisało mi się tu trochę retoryki trochę techniki, od czegoś trzeba zacząć. Jeden zacznie od dekodera sat a drugi od........, trzeci od Domowego Centrum Rozrywki (hhhmm ..........Chciałoby się mieć wszystko w jednym) a tu znowu pojawia się ten portfel...Ograniczenie na dziś, przyszłość to „DCR”...grubszy portfel i spadające ceny.

ŻYCZMY SOBIE ŻEBY NIKT NIE ZACZYNAŁ OD NIETRAFNYCH DECYZJI.

Reasumując warto zadawać pytania i posiadać informację!

 

Dzięki wszystkim za informację.

Myślę, że wspólnie z tej „szklanki” trochę fusów odcedzimy. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaczekam na ostateczne roztrzygnięcia. Nie mam dekodera, w listopadzie/grudniu planuje zakupić telewizor LCD i satelitę. cały czas się zastanawiam czy n czy CP. czekam tylko jakie kanały HD przedstawi CP i coś dołozy n? Jestem ciekaw jak to będzi z abonamentem w CP odnośnie HD o ile wzrośnie lub ile będzie trzeba dopłacić do Familijnega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal prowadzisz dyskusję w osobliwy sposób.

Zadano pytanie, toczy się dyskusja, a twój post cóż takiego do niej wnosi?

Osobiście nie obawiam, się krytyki., Wyznaję pogląd, że należy z niej konstruktywnie korzystać, na jej podstawie weryfikować swoje poglądy i działania.

Dyskusję prowadzi się na zasadzie analizy „prawda – fałsz”. Znaczek pod „ksywką” do czegoś zobowiązuje: a jak mówią kabareciarze - „Człowiek nie winko a etykietę swoją ma”.

Aż się prosi coś jeszcze uszczypliwego napisać...STOP. Minusa sobie, nie będę przyznawał.

No gdzie jest ten pilot? -„Click”...Bzzzzyt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...