Skocz do zawartości
  • 0

Przełącznik kabla SAT


mingo
 Udostępnij

Pytanie

Szukam pewnego urządzenia przełączającego kable SAT. Otóż do dwóch pomieszczeń (przyjmijmy, że to pomieszczenie X i Y) mam doprowadzone dwa kable SAT. Kabel pierwszy biegnie do pomieszczenia X, drugi kabel biegnie do pomieszczenia Y przez pomieszczenie X. W X chcę umieścić dekoder PVR, w pomieszczeniu Y zwykły dekoder, który będzie bardzo rzadko używany. Czy istnieje jakiś przełącznik, pod który podpiąłbym drugi kabel, a dalej z rozgałęźnika jedno wyjście do dekoder PVR(na wejście SAT2) a drugie do zwykłego dekodera w drugim pomieszczeniu? Oczywiście wiem, że to nie będzie działać w tym samym czasie, ale chciałbym mieć możliwość przełączania w rozgałęźniku, na którym kablu ma znajdować się sygnał.

 

Czy istnieje coś takiego?

 

E: Po długich poszukiwaniach znalazłem coś takiego: http://sklep.satserwis.pl/przelacznik-reczny-ms100.html

 

Czy jest to w zupełności bezpieczne dla dekodera?

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ok, dzięki :) Pytanie jeszcze, czy przełączanie na włączonych dekoderach jest jakimś zagrożeniem dla sprzętu? Oczywiście będę starał się to robić na wyłączonych dekoderach, ale sprzęt użytkuję nie tylko ja i nie ma pewności, czy komuś się nie zapomnie :)

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli dekodery obsługują konwenter Unicable to wymien konwenter i masz jednym kablem do pomieszczenia X doprowadzony sygnał sat.

W pomieszczeniu X zamontuj rozgałęznik na kablu idącym od konwetera Unicalble.

Wtedy z rozgałęznika puscisz kabel x 2 do dekodera PVR w pomieszczeniu X oraz trzeci kabel do dekodera w pomieszczeniu Y.

Oba dekodery ( dekoder PVR x 2 w pomieszczeniu X oraz drugi dekoder w pomieszczeniu Y ) mogą działac jednoczesnie w tym samym czasie.

 

Konweter Unicable w rozsądnej cenie może działac z 4 dekoderami jednogłowicowymi ( lub 2 x dwugłowicowe albo 1 dwugłowicowy i 2 jednogłowicowe )

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/983-konwerter-unicable-scr-maximum-xo-scr12

 

Nie kombinuj z takimi rozgałęznikami jak opisujesz wyżej bo się zapomnisz i spalisz konwenter lub głowice sat w dekoderach.

 

Konwenter Unicable to idealne rozwiązanie.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli dekodery obsługują konwenter Unicable to wymien konwenter i masz jednym kablem do pomieszczenia X doprowadzony sygnał sat.

W pomieszczeniu X zamontuj rozgałęznik na kablu idącym od konwetera Unicalble.

Wtedy z rozgałęznika puscisz kabel x 2 do dekodera PVR w pomieszczeniu X oraz drugi kabel do dekodera w pomieszczeniu Y.

Oba dekodery ( dekoder PVR x 2 w pomieszczeniu X oraz drugi dekoder w pomieszczeniu Y ) mogą działac jednoczesnie w tym samym czasie.

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/983-konwerter-unicable-scr-maximum-xo-scr12

 

Nie kombinuj z takimi rozgałęznikami jak opisujesz wyżej bo się zapomnisz i spalisz konwenter lub głowice sat w dekoderach.

 

Konwenter Unicable to idealne rozwiązanie.

 

Gdyby to były dekodery obsługujące Unicable, to nie pisałbym tutaj :P

To będą dekodery produkcji CPT, HD PVR 7000 oraz HD 5500s :) Także nie pozostaje mi nic innego jak "kombinowanie".

 

 

Jeśli przełącznik odcina "ekran" i "żyłę", to nie masz się czego obawiać. Ale tego nie wiemy, nie znamy konstrukcji tego cuda. ;) Jeśli tylko "żyłę" to może się coś wydarzyć, ale też nie musi.

 

OK, w takim razie będę przełączał na wyłączonych dekoderach(tak jak wspominałem, być może będzie to raz na miesiąc, a może i rzadziej), dodatkowo napisze dla domowników obok przełącznika wielkimi literami, aby obydwa dekodery były wyłączone z prądu w momencie przełączania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używam: DVB-T/Cable TV Signal Switch.

Nie wiem czy można tu podawać linki do sklepów, w Dipolu ma symbol E2022

Po polsku nazywa się "Przełącznik tv kablowa/DVB-T"

Przełączam czasami na włączonym tunerze - do tej pory nic się nie stało.

Czy odłącza "masę" to nie wiem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...