Skocz do zawartości

Cyfra, N czy Cyfrowy Polsat + jaki telewizor LCD?


KoniQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat co wybrac...

Planuje placic abonament ok. 35 zl miesiecznie...

I powiedzcie mi co jest najlepsze (za ten abonament miesiecznie)

Jesli Polsat Cyfrowy to pakiet familijny...

Jesli N to pakiety: hity filmowe, kultura nauka swiat oraz informacja i rozrywka

Cyfra - nie mam pojecia tongue.gif

Dodatkowo ktory dekoder najlepiej wybrac z oferty (nbox HDTV za 99 zl bo nie mam zamiaru placic 449 zl za recorder...)

aha dodam jeszcze ze najbardziej "serio" mysle o N i Polsacie Cyfrowym, ale czy jest sens pchac sie w HD (na dniach zamierzam kupic telewizor LCD)

Jeszcze jedno - czy warto sie pchac w telewizje nowej generacji? Czy moze lepiej kupic Cyfrowy Polsat, a pozniej dopiero zdecydowac sie na N (kiedy bedzie wiecej kanalow HD?)

I teraz drugi problem:

Poszukuje dobrego telewizora LCD, najlepiej HD Ready wink.gif

Cena do 3000 zl

Mysle, ze 32 cale by wystarczyly...

Co myslicie o tych TV:

Samsung LE32R71B/R72B

Panasonic TX32LE7

Samsung LE32R32

Philips 32PF5331/12

Jeszcze mysle nad tym:

Panasonic TX-26LE60P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Samsungi sa niezłe.

A co do platformy to juz musisz sam wybrać.

Nie chce sie wypowiadać na ten temat bo tylko kłótnie powstają na forum, zresztą kazdy chwali to co ma u siebie.

 

Polecam Ci SAMSUNG LE32R72BX wysoka jasność, świetny wyglad i bardzo dobre parametry. Znajomy kupił własnie taki, wybierał i czytał na necie przez 2 tygodnie.

Poczytaj trochę tu:

http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=21

Osobiście doradzam LG jeśli masz wiecej kasy, bo ma ze 2 bajery wiecej, ale samsung jest chyba ładniejszy.

 

Ponoć najlepsze TV LCD robią samsung i lg reszta różnie, ale opinie sa słabe. Oczywiście jest firma LOEWE, ale nie wiem czy warto wydawać tyle kasy za te same bajery.

Pamiętaj jeszcze o jednym, odległość od TV powinna być 4xprzekątna. Czyli jak ja ma 32" to jest jakieś 80mc razy 4 = 3,2m czyli jakieś 3m musisz mieć minimum by dobrze oglądać tv nie HD. Na HD to możesz nawet przy samym tv siedzieć i będzie za[beep]iście, bo tam jest każdy piksel sterowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałeś o Sony?? Myślę że do LG nie ma co porównywać takiej serii V. Co do samsunga to też warto zobaczyć obraz TVP1 na Samsungu a na Sony......

 

A tak całkiem na boku z tego co ja patrzyłem to nie warto kupować LCD po parametrach tylko po prostu zobaczyć różnice w obrazie bo często TV maja te same parametry a obraz (kolory, ostrość, redukcja szumów) jest diametralnie inna.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ofertę platform, wstrzymaj się do konferencji N, bo ona jest już na dniach. 2 tygodnie cię nie zbawi, a może pomóc podjąć dobrą decyzję. W maju powinny też pojawić się informacje o pakiecie HD Cyfrowego Polsatu. Jeśli Cię to interesuje - no ale czekać miesiąc znowu to może być za długo.

Ja jestem abonentem C+ i N i bardzo sobie chwalę tą drugą ofertę, ale z recorderem. Bo to bardzo podnosi efektywność korzystania z telewizji (Nie trzeba mieć full pakietu, żeby mieć co oglądac). Mam właśnie te pakiety, co ty i brakuje tu właściwie tylko dwóch-trzech kanałów: TVN Turbo, Style i kreskówek ;-), a to ze względu na brak mixu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Don_Mag

 

No ja też uważam że sony, czy nawet sanyo i panasonic to bardzo dobre firmy. Ale moja wiedza na sprzecie zatrzymała sie dosyć dawno i teraz wypadłem z obiegu. A to co napisałem - to głosze opinie mojego dobrego kolegi, który sie niby tam zna troche, jest na bieżąco i ja mu ufam, skora tak mówi.

 

Ja póki co nie kupuje LCD.

Skoro tego teraz tyle zaczeli produkować. W Holandii LG ruszyło z kopyta.

Jeszcze troche i będzie za pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj LCD .... to straszny syf ... niewazne jaka firma... piksel na pikselu .. obraz z szumami .... czarne nie jest czarne ... ostatnio z zaciekawieniem podziwialismy w RTV EURO okolo 100 telewizorow wlaczonych na jeden i ten sam kanal sat. ..... masakra .. wszystkie odbior beznadziejny ... az tu nagle ... sa dwa TV na ktorych odbior jest naprawde super .. kolory ok, kontrast tez , czarne jest czarne , obraz czysty ... podchodzimy z zaciekawieniem a tu poczciwie kineskopy 100hz .... taka prawda .. LCD to straszny syf ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj LCD .... to straszny syf ... niewazne jaka firma... piksel na pikselu .. obraz z szumami .... czarne nie jest czarne ... ostatnio z zaciekawieniem podziwialismy w RTV EURO okolo 100 telewizorow wlaczonych na jeden i ten sam kanal sat. ..... masakra .. wszystkie odbior beznadziejny ... az tu nagle ... sa dwa TV na ktorych odbior jest naprawde super .. kolory ok, kontrast tez , czarne jest czarne , obraz czysty ... podchodzimy z zaciekawieniem a tu poczciwie kineskopy 100hz .... taka prawda .. LCD to straszny syf ...

LCD syf? moja ciocia ma 26 calowego LCD juz z pol roku i obraz jest extra i do tego te kolory boskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj LCD .... to straszny syf ... niewazne jaka firma... piksel na pikselu .. obraz z szumami .... czarne nie jest czarne ... ostatnio z zaciekawieniem podziwialismy w RTV EURO okolo 100 telewizorow wlaczonych na jeden i ten sam kanal sat. ..... masakra .. wszystkie odbior beznadziejny ... az tu nagle ... sa dwa TV na ktorych odbior jest naprawde super .. kolory ok, kontrast tez , czarne jest czarne , obraz czysty ... podchodzimy z zaciekawieniem a tu poczciwie kineskopy 100hz .... taka prawda .. LCD to straszny syf ...

 

No jak widziałeś stare i do tego najniższe modele to się nie dziwie ale świat pędzie do przodu i jak ja byłem przeciwnikiem LCD jak zobaczyłem co dobre modele potrafią to zmieniłem zdanie.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj LCD .... to straszny syf ... niewazne jaka firma... piksel na pikselu .. obraz z szumami .... czarne nie jest czarne ... ostatnio z zaciekawieniem podziwialismy w RTV EURO okolo 100 telewizorow wlaczonych na jeden i ten sam kanal sat. ..... masakra .. wszystkie odbior beznadziejny ... az tu nagle ... sa dwa TV na ktorych odbior jest naprawde super .. kolory ok, kontrast tez , czarne jest czarne , obraz czysty ... podchodzimy z zaciekawieniem a tu poczciwie kineskopy 100hz .... taka prawda .. LCD to straszny syf ...

 

A można wiedzieć, na jakim kanale sat były włączone i jak były wszystkie podłączone do tunera? Bo jak patrzeć na jakość, to najlepiej jest testować na kanale np. TVN, bo tam jest dobry obraz (bitrate od 4 do 7 Mb). Jak testowane były na jakiejś AlJazeerze, to się nie dziwię.

 

LCD świetnie się sprawują przy HD, na każdym telewizorze HD, SD wygląda kiepsko. Po prostu rozdzielczości nie są takie same, i elektronika musi pomnożyć piksele, żeby obraz był na całym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem, ze wstrzymam sie z zakupem telewizora LCD - poczekam na nizsze ceny...

Jednak mam pytanie czy mozna podlaczyc satelite kiedy w telewizorze nie ma eurozlacza (ale za to jest komplet zlaczy chinch) ?

Byloby to rozwiazanie czasowe bo telewizor LCD pewnie kupie za rok lub nawet wczesniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...