Skocz do zawartości

Brak sygnału


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Mam dość nietypowy porblem i potrzebuję wskazówek / pomocy.

 

Miałem tuner fergusona df9000pvr ktory jednak niepoprawnie pracowal z CP. Oczywiście anteka była ustawona, konwerter monoblok interstar premium x.

 

Byłem dość długo cierpliwy ale jak coś nie działa to niedziała i ostatecznie postanowiłem go sprzedać i kupić najzwyklejszego AF7318.

 

Po przywiezieniu do miejsca gdzie mial byc zainstaowany i podlaczeniu, nie wychwytuje w ogole sygnalu, podczas gdy u sprzedawcy smigalo all ok.

 

Nie wiem za bardzo co zrobić, czy to wina konwertera czy ustawienia sprzetu. Sila signalu: na jednym pasku = 14 %, na drugim = 0%. Dodam, iż wcześniej (na poprzednim tunerze) parametry te wynosily grubo odpowiednio 90,95 % tak w przyblizeniu.

 

Bardzo proszę o pomoc, jak uruchomic ta satkę.

 

Pozdrawiam!

 

EDIT: udalo się rozwiązać problem, okazało się, że system nie chciał aktualizować poziomu sygnału, teraz łapie super :) Wnioski: cierpliwosc to dobra cecha:)

 

 

EDIT 2: niestety napotkalem na dosc nietypowy porblem, otoz po odszukaniu sygnalu w ustawieniach anteny (zmieniajac port DiSEq) i po wylaczeniu tunera, musze na nowo wyszukiwać po potrach sygnał. Niestetty w tej chwili zaden nie chce zlapac, co jest grane? Moglby mi ktos pomoc?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi stwierdzić jaka jest to lista kanałów, w rozumieniu kogo autorstwa, ale ponad wszelką watpliwosc jest podzielona na bodajze 25 grup. Od all po XXL (polsat jest nr 3), ale watpie czy to pozwoli okreslic grupe.

 

Co do monoblocka jest raczej tak, ze dzialal on poprawnie z modelem 9000 ferdka i nigdy nie wystapila sytuacja, że uruchaminajac tuner w ogole nie mialem sygnalu - i aby uzuskac trzeba bylo na nowo przeszukiwac porty DiSEqC. Dodam że w tym przypadku nie zawsze chwyta, nawet szukajac "w kółko" kilka minut.

 

Zdarza się tak, że kanały które w 100% poprawnie odbierają, przy którymś przelaczeniu "nie chwytają", ale z pozimu "zbiorczej listy kanałów". Ta sama czynność ale wykonuywana na zasadzie CH+ / - już sprawia ze kanal jest odbierany od razu i poprawnie.

 

Dodam jeszcze, że mam jakiś soft wrzucony (nie na moją prośbę), o rozbudowanych możliwościach (które zdarzyłem wyłączyć). Nie wiem, ale moze ten soft ma jakis bug dla tego configu, pomimo oczywistych innych korzysci?

 

Czy mogę w takiej sytuacji bezproblemowo wrzucic referencyjny soft z ferdka przez rs'a, czy musze wykonanac dla tego jakies konkretne dzialania poprzedzajace??

 

Pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka! NIe wiem co mnie podkusilo, ale przed wszelkimi zagraniami postanowilem skrocic dlugość kabla od antenki, n aktora podczas instalacji zwracalem uwagę. I... skróciłem do powiedzmy ok 2,5-3 m. Bylo zdecydwoanie wiecej i co mogę powiedzieć. Tuner wyszukuje momentalnie i jeszcze nie zdarzylo sie odtychczas by sie powtorzyla sytuacja wczesniej opisana. Jedynie co mogę dodac, to ze zaczynam zalowac tego softu ktory haniebnie zbanowalem / wylaczylem. To byl jakis DVBXtreme czy jakos tak, ale wersji niestety nie znalazlem. Moze jest jakis skrot, ktory wyswietli oznaczenie wersji ?

 

A teraz pytanie odwrotne, czy jesli chce wrzucic jakis mily soft, ktory ma wszytskie bajery i to skonfigurowac, to na co mam patrzec? na ten dvbexttreme, czy cos innego jest dobrego i oczywiscie jaka wersja?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za upomnienie. Bede pamital.

 

Nawiasem mówiac, mam satkę - od 4 miesiecy i jest to moj drugi tuner, raz zmienialem soft na referencyjny. Nie znam sie na temacie zbytnio, ale znajac zycie w przypadku piratów do których kolega się odnosi, trzeba miec nieco wiecej wiedzy (niz np ja mam w tej dziedzinie) i umiejetnosci. O ile wrzucenie softu, czy list moze byc / jest dzicinni proste, i wielokrotnie wykonuje sie analogiczne podobne czynności, tak juz zabawy w generowanie kluczy itp wymaga juz wiekszej wiedzy i przede wszytskim mocnych nerwow lub duzego pampersa. Dla mnie liczy się, że tuner działa fajnie i nic mi nie rwie, a 35 zl miesiecznie to nie majątek naprawde.

 

Peace.

Pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem, ale to może być kwestia konwertera, probowales ze switchem?

 

Moje doświadczenia ogranczały się do sporadycznego (dość czestego) nieuruchamiania kanałów, tzn. jesli startowaly to z opoznieniem (ok 3-5 sek) lub wcale (trzeba bylo wybrac inny kanał i powrócić).

 

Poszedlem do faceta od satki, ktory zasugerowal mi wymiane all na switchu + nowy konwerter (w zasadzie 2 x pojedyncze) i zaspiewal 180 zl. W rezultacie zrezygnowalem.

 

Rozwiazalem sprawę zdroworozsądkowo - kabel ktory szedl do tunera z konwertera byl (jak słusznie zauważyłem podczas montażu) za długi. Skróciłem znacznie (ma teraz ok 3 m) i wszytsko smiga na max i pięknie.

 

Jesli nie masz zle ustawonej czaszy i dobry konweter/y i tuner to tylko kabelki ;p

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel jest dlugi [ma 20m] i taki musi zostac. Sprawdzalem go miernikiem i jest ok zarowno na ekranie jak i rdzeniu. Testowalem na innym konwerterze i to samo tylko wyzszy poziom sily sygnalu.

Przeczytalem gdzies na forum ze konwerter powinien pobierac okolo 400mA a gdy jest ponizej 200ma to konwerter uszkodzony. Moj twin bierze 180mA a stadardowy thomson od Sky 90mA. Nie wiem jak sie odniesc do tej informacjim moze ktos z was to mierzyl?

Switcha nie mam wiec nie sprawdze.

Mysle ze albo tuner sie zawiesil [tak jak 1szy post tutaj] albo uwalil mi 2 konwertery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu.

Cześć.

Gdzie da się kupić taki uchwyt z tym, że z nasadą na rurę.

monoblock-montage.jpg

Pytanie drugie: czy taki a jeśli nie to jaki konwerter będzie się nadawał do anteny 120 cm?

http://www.dream-shop.at/shop_Quad%20Monoblock_727.html

quad-monoblock.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uchwytu - będzie problem, bo wiele zależy od producenta anteny - były różne mocowania, a różnych średnicach - dokupienie czegoś takiego będzie ciężkie.

 

Co do monoblocka - za duża antena - monoblock są przeznaczane dla 80cm. Efekt będzie taki, że Hot Bird będzie chodził jak ze 120cm, a Astra jak z anteny 80cm, bo zły rozstaw spowoduje, że konwerter zezujący będzie "patrzył" na złe miejsce w lustrze czaszy. Lepsze efekty dadzą tu dwa osobne konwertery zezujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...